Dodaj do ulubionych

zorze polarne , magiczne gry kolorów .....

04.12.06, 23:41
zorze polarne , magiczne gry kolorów na nocnym niebie ....
gdy zorza polarna oświetla horyzont , obserwatorom jawi się to czarem.
ten fenomen można często zaobserwować na północy koła polarnego .....

www.spiegel.de/fotostrecke/0,5538,17485,00.html
Obserwuj wątek
        • dachs Re: zorze polarne , magiczne gry kolorów ..... 05.12.06, 12:07
          Widzialem wielokrotnie zorze polarna w naturze. Tego sie nie da opisac, ani
          sfotografowac.
          Piekne barwy dadza sie oddac na fotografii (na tej akurat sa marne), zmiany
          ksztaltow i kolorow da sie pokazac na filmie, ale ogromu, potegi, oddzialywania
          tego zjawiska nie odda zaden przekaz.
            • drf Wiatr słoneczny ..... 05.12.06, 16:40

pl.wikipedia.org/wiki/Aurora_%28kr%C4%85%C5%BCownik_1903%29
              Eos (gr. Ἠώςwink – grecka bogini jutrzenki, córka Hyperiona i Thei, siostra Selene
              i Heliosa, identyfikowana z rzymską Aurorą.

Pojawiała się na niebie o świcie, przed Heliosem. Wyjeżdżała znad brzegów oceanu
              na lekkim rydwanie zaprzężonym w parę białych koni - Lamposa i Featona (Jasnego
              i Promiennego). Eos przedstawiana była jako bogini kochliwa i często uwodząca
              mężczyzn. Czterech z nich uprowadziła:Titonosa , Oriona, Kefalosa i Kleitosa.
              Poślubiła Astrajosa, boga światła gwiazd z rodu Tytanów. Z ich związku przyszły
              na świat cztery wiatry: Boreasz, Zefir, Notos i Euros. Zakochana w Titonosie
              poprosiła Zeusa o dar nieśmiertelności dla niego. Zapomniała jednak prosić także
              o wieczną młodość dla ukochanego. Gdy stał się zupełnie niedołężny Zeus zamienił
              go w świerszcza. Z tego związku urodzili się Memnon i Emation.

pl.wikipedia.org/wiki/HMS_Aurora
              en.wikipedia.org/wiki/Aurora_aircraft
              • aurora.una Re: Wiatr słoneczny .....cisza przed burza... 05.12.06, 19:50
                solarscience.msfc.nasa.gov/SunspotCycle.shtml
                Czy w 2010-2014 podczas kolejnego cyklu wzmozonej aktywnoci slonca wybuchnie
                globalna wojna? oto jest sloneczne pytanie. Obecnie jestesmy w dolku, wiec i
                Bush wycofuje sie z Iraku. Bedziemy mieli chyba pare lat pokoju najwyzej z seks-
                aferami jak obecnie, a co potem.....? Za 6 lat Chiny na pewno przejma
                hegemonie nad swiatem, ktorej USA sie pozbyly. Moze to i dobrze, bo mialy
                wyjatkowo durackie, aroganckie i agresywne arrzady. Troche straszno myslec co
                to bedzie. Jesli do 2012 r. stopnieje wiekszosc lodow na Grenlandii, wtedy moze
                nastapic Armageddon.
    • owca_czarna Re: zorze polarne , magiczne gry kolorów ..... 05.12.06, 20:08
      abprall napisał:

> zorze polarne , magiczne gry kolorów na nocnym niebie ....
      > gdy zorza polarna oświetla horyzont , obserwatorom jawi się to czarem.
      > ten fenomen można często zaobserwować na północy koła polarnego .....
      >
      > www.spiegel.de/fotostrecke/0,5538,17485,00.html

Moja babcia opowiadała, że tuż przed wybuchem II wojny światowej w naszych
      szerokościach geograficznych była widoczna zorza. Wszyscy przeczuwali, że to
      zły znak dla naszego kraju. Niedawno, w pewnej publikacji spotkałam się z taka
      opinią, że to przed I wojna światową ludziom na niebie ukazał się krzyż. Ja
      jednak bardziej wierzę mojej babci, nie I wojna a II, i nie krzyż a zorza.

owca_czarna
      • aurora.una zgadza sie Owieczko 06.12.06, 17:34
        vathena.arc.nasa.gov/curric/space/solterr/sunaur.html
        Zorze polarne - aurorae borealis - wystepuja znacznie czesciej w okresach
        nasilenia plam slonecznych czyli zwiekszonej aktywnosci magnetycznej Slonca i
        te zjawiska koreluja tez z nasileniem agresywnosci zwierzat i ludzi. Mysle ze
        stad ich czasowa korelacja z wojnami. Nastepny taki okres bedzie mial miejsce
        ok. 2012 r i wtedy wszystko moze sie wydarzyc.
        Tak sobie mysle, ze nastepnych pare lat spokojnego chyba zycia powinnismy
        wykorzystac najlepiej jak mozemy, robic to o czym marzymy, kochac sie, byc
        dobrymi dla innych, nie akumulowac badziewia tylko zyc po ludzku, bo przyszlosc
        nasza i naszego gatunku jest wielka niewiadoma...

• owca_czarna Re: zgadza sie Owieczko 06.12.06, 20:43
          aurora.una napisała:
          wystepuja znacznie czesciej w okresach
          > nasilenia plam slonecznych czyli zwiekszonej aktywnosci magnetycznej Slonca i
          > te zjawiska koreluja tez z nasileniem agresywnosci zwierzat i ludzi.

"Nasilona agresywność" - to coś jakby na wzór atmosfery na Aqua?

Mysle ze
          > stad ich czasowa korelacja z wojnami. Nastepny taki okres bedzie mial miejsce
          > ok. 2012 r i wtedy wszystko moze sie wydarzyc.

Ojej Auroro, mam nadzieję , że nie jesteś Kasandrąsad

> Tak sobie mysle, ze nastepnych pare lat spokojnego chyba zycia

Zostało nam niewiele, tylko 6 lat!

> powinnismy
          > wykorzystac najlepiej jak mozemy, robic to o czym marzymy, kochac sie, byc
          > dobrymi dla innych,

Auroro, wtedy mielibyśmy prawie jak w raju!

> nie akumulowac badziewia tylko zyc po ludzku, bo przyszlos>
          > nasza i naszego gatunku jest wielka niewiadoma...

Auroro, ale czy ludzie potrafią żyć po ludzku? Otwierają oczy, gdy strach
          zagląda im do oczu. Gdy są zdrowi liczy się kasa, forsa lub mamona - jak kto
          woli smile))))

owca_czarna
          • aurora.una Re: zgadza sie Owieczko 06.12.06, 22:40
            Owieczko,
            mysle ze teraz caly ziemski ekosystem jest chory, wiec powinnismy wszyscy
            otworzyc oczy i to baaardzo szeroko. Mamona nas zgubila - ta wsciekla
            bezsensowana kapitalistyczna konsumpcja, setki milionow samochodow zlopiacych
            benzyne i zatruwajacych atmosfere etc. Podcinamy galaz, na ktorej siedzimy. To
            wcale nie jest ani jedyny, ani nowoczesny, ani satysfakcjonujacy styl zycia, to
            jest zyczajny idiotyzm i zbiorowe samobojstwo.

Co do nasilonej agresywnosci na Aqua, mysle ze to lokalna anomalia forumo-
            magnetyczna, bo raczej teraz jestesmy w solarnym magnetycznym dolku. Nie lubie
            robic za Kassandre, ale niebiosa tak sprawily, ze jako - jako corka Priama - smile)
            prawie zawsze mam racje, co sie okazuje zwykle po czasie. Najpierw ludzie mnie
            zazwyczaj atakuja za poglady ni z tej ziemi, po czasie sie ze mna zgadzaja.
            Przywyklam do tego.

Ale Ty owieczko zawsze jestes bardzo mila
            pozdrowka serdecznesmile
            • ewa8a Re: zgadza sie Owieczko 06.12.06, 22:55
              Ach jaki piękny natchniony post ! Paskudna mamona, samochody, zatruwające
              środowisko i ta forumowa agresywność !
              Czemu mieszkasz w USA, a nie w Polsce, czy na ukochanej Kubie ? Nie z powodu
              mamony przypadkiem ? Jeździsz na co dzień rowerem ? I agresywna tez nie
              jesteś ? Może i nie jesteś jako Aurora, ale twoich wściekłych postów jest cała
              masa. Zapomniałaś już swoich nawoływań do bojkotowania róznych osób na FK,
              które pisały nie po twojej mysli ?

> Najpierw ludzie mnie zazwyczaj atakuja za poglady ni z tej ziemi, po czasie
              sie ze mna zgadzaja.

No chyba pęknę ze śmiechu. Możesz podać jakiś przykład ? Pytam, bo gdziekolwiek
              sie pojawiasz, to zaraz pytają czy łykasz jakies prochy, albo pijesz, a
              zgadzają się z tobą wyłącznie twoje pacyny.
              • owca_czarna Re: zgadza sie Owieczko 08.12.06, 01:21
                ewa8a napisała:

> i ta forumowa agresywność !

Ewo, to ja napisałam o agresywności postów na Aqua big_grinbig_grin: Nieraz rzeczywiście
                napięcie sięga zenitu, mimo że Słońce nie wykazuje podwyższonej aktywności, a
                ciemne plamy nie zmieniają swoich rozmiarówbig_grin

owca_czarna
            • owca_czarna Re: zgadza sie Owieczko 08.12.06, 01:13
              aurora.una napisała:

> Ale Ty owieczko zawsze jestes bardzo mila

E tam miła. Teraz będę miła, bo muszę wyznać, że nie tak dawno wykorzystałam
              podlinkowywane przez Ciebie strony, traktujące o globalizacji i środowisku, do
              napisania referatu. Praca wyszła super big_grinbig_grinbig_grin Dzięki za materiały big_grin

> pozdrowka serdecznesmile

również pozdrówka

owca_czarna

A z tym środowiskiem, autami i benzyną jest jak jest - każdy swoje dupsko chce
              wozić wink
      • urbanowa Re: Aurora Australis - przedsionek Boga:) 10.12.06, 11:03
        aurora.una napisała:

> A ten Bog jest kobieta, naturalnie, zeby nie bylo watpliwosci.smile
        >
        > <a
        href="images.google.com/images?q=aurora+australis&hl=en&lr=&sa=X&oi=images&ct=title"
        target="_blank">images.google.com/images?q=aurora+australis&hl=en&lr=&sa=X&oi=images&ct=title</a>

Gdybym była facetem napisałabym: Auroro jesteś piękna i boska. A tak tylko
        napiszę, ależ to feeria barw!!!

U.

• aurora.una Re: Aurora Australis - przedsionek Boga:) 10.12.06, 12:16
          www.irf.se/link/Science_paper_feb06
          Alez piekna i boska Urbanowo, wiesz przeciez, ze my wiasty najbardziej cenimy
          sobie kobiece komplimentasmile Powyzej zalaczam link do aurory na Marsie. Kiedy
          otworzysz go, idz w dol pare stron i ujrzysz cos niezwyklego - marsjanska
          aurore, ktora przypomina pismo kosmicznego boga (kobiety oczywisce) czy tez
          kosmitow. powinnismy wynajac uczonych - kosmicznych grafologow - zeby podjeli
          sie analizy tego pisma. Moze to jest ostrzezenie dla naszego glupiego gatunku?
          pozdrawiam Cie serdeczniesmile)
          • urbanowa Re: Aurora Australis - przedsionek Boga:) 10.12.06, 14:36
            aurora.una napisała:

> www.irf.se/link/Science_paper_feb06

> Alez piekna i boska Urbanowo, wiesz przeciez, ze my wiasty najbardziej cenimy
            > sobie kobiece komplimentasmile

Są przynajmniej szczere.

> Powyzej zalaczam link do aurory na Marsie. Kiedy
            > otworzysz go, idz w dol pare stron i ujrzysz cos niezwyklego - marsjanska
            > aurore, ktora przypomina pismo kosmicznego boga (kobiety oczywisce) czy tez
            > kosmitow. powinnismy wynajac uczonych - kosmicznych grafologow - zeby podjeli
            > sie analizy tego pisma.

big_grin

> Moze to jest ostrzezenie dla naszego glupiego gatunku?

Wyczytałaś to co ja? GOLEM tam jest napisane!!! Nasz gatunek to bezmyślne istoty
            na glinianych nogach?

voila.pl/eplsi/index.php?get=1&f=1
            > pozdrawiam Cie serdeczniesmile)

ja również

U.
            • aurora.una Re: Aurora Australis - przedsionek Boga:) 10.12.06, 18:15
              Jesli szczere, to dzieki, moje w stosunku do Ciebie takze szczere.

Ja w tym marsjanskim aurorowym przeslaniu kosmicznego boga wyczytalam szyfr:
              G19.

Moja interpretacja tego przeslania jest taka: za 19 lat od r. 2005 (roku tej
              marsjanskiej aurory) Gaja zostanie ciezko doswiadczona przez boga komos. To
              bedzie w 2024 r, czyli w drugim cyklu nasilonej aktywnosci magnetycznej slonca.
              Do tego czasu stopnieja wszystkie lody na Grenlandii i Antarktydzie i wtedy
              nastapi Armageddon.

Zgadzam sie, ze ludzie to gatunek durni. Tylko jednostki w tym gatunku
              przyczynialy sie do rozwoju cywilizacji, wiekszosc nic nie robila poza
              konsumowaniem, zasmiecaniem Ziemi i rozmnazaniem sie. I ta wiekszosc dobija
              teraz cale zycie.
              pozdrawiam serdecznie
              AU
              • aurora.una Re: golem 10.12.06, 18:24
                "The word golem is used in the Bible to refer to an embryonic or incomplete
                substance".
                ----
                Jesli Ty Droga Urbanowo wyczytalas golem, a ja armageddon, to moze tez znaczyc
                koniec gatunku Homo sapiens-durnens i narodziny nowego gatunku istoty myslacej.
                Moze nie bedzie czego zalowac? Natura nie znosi prozni. A ten Klezmer jest
                swietny, poradujmy sie poki istniejemysmile)
                AU
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka