Dodaj do ulubionych

Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposobu

04.03.04, 19:14
Czytam i porównuję różne opisy i dochodzę do wniosku, że w naszej chorobie są
dwie sprawy:
1.Problemy nadmiernej reakcji na stres, i nieumiejetność jego rozładowania .
2. Problemy diety – jedzenie nam szkodzi zamiast pomagać.
Ad1 Psychika
Odnośnie nadmiernej reakcji na stres, to można na różne sposoby starać się
wzmocnić swoją psychikę, ale to wymaga czasu, samodyscypliny, wiedzy i często
pieniędzy...i chyba trzeba mieć specyficzne cechy charakteru. Można w tym
zakresie korzystać z pomocy w postaci leków farmakologicznych
(psychotropowe), głównie przeciwlękowe, leków ziołowych np. waleriana, kozłek
lekarski itp. Można wykorzystać inną pomoc - hipnozę, akupunkturę. Jeżeli
bym miała więcej odwagi i pieniędzy, spróbowała bym hipnozy i akupunktury. W
Anglii z dobrym skutkiem leczą IBS hipnozą, ale mają tam "hipnotyzerów"
klinicznych, w dodatku specjalizujących się w IBS. W USA leczą też
akupunkturą – i też mają sukcesy. Ja kiedyś przy pomocy akupunktury na 4
miesiące rzuciłam palenie....Teraz też jestem niepaląca, ale po plastrach.....
Ad2 Dieta Zaobserwowałam, że faktycznie niektóre pokarmy mi szkodzą, chociaż
stałych reguł nie ma , zwłaszcza jak się nałoży stres. Dlatego zaczęłam się
interesować dietą paleolityczną, jako najbardziej pierwotną, gdyż nie sądzę,
żeby nasi przodkowie cierpieli na IBS;-)) .W którymś z moich poprzednich
postów podałam link na Dave`a Waltona, który sprzedaje e- poradnik, jak się
pozbyć IBS. Ale dopiero dzisiaj przeczytałam dokładnie o jego metodzie. Nie
zdradza szczegółów,(he, he, he), ale pisze, że nasze jelitko nie jest chore,
ale „walczy” z jedzeniem i piciem, jakie mu dajemy......Zainteresowało mnie
to bo w sumie na początek skłaniam się do diet eliminacyjnych a nie do zmiany
własnej psychiki, no chyba, że będę musiała. W dodatku, ci którzy
zastosowali "metodę Dave`a" wyleczyli się z IBS i jednocześnie schudli, co
mnie też interesuje.
Poszłam na całość i wysłałam maila do tego Dave`a z pytaniami, bo zanim
wyślę pieniądze, chcę się dowiedzieć, czy sprawa jest nadal aktualna, czy
cena się nie zmieniła i czy jego metoda nie wymaga stosowania składników
niedostępnych w Polsce. Poradnik mogę przeczytać i zastosować lub nie, a może
coś w nim znajdę dla siebie i dla Was :-))
To nie jest tak, jak z tymi nieznanymi ziołami, które proponował ten
tajemniczy Paweł, który chce się dorobić na chorobie żony:-(( . A jak jest
już o ziołach, to dziękuję za stronkę o ziołach - ja w nie wierzę, ale jako
wspomaganie, a chcemy wyzdrowieć. Miętę, koper, len, rumianek sama często
stosuję z dobrym skutkiem.
Jak mi ten Dave odpowie, to napiszę i książkę zamówię
Pozdrawiam
Knk
Obserwuj wątek
    • asia23bb Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 04.03.04, 21:39
      Jestem z Toba!! Tez chcialabym (baaaardzo) rozstac sie z IBS...Bardzo jestem
      ciekawa, co Ci Dave odpisze, bo bardzo chcialabym wierzyc w to, ze istnieja
      jakies sposoby, na ktore jeszcze nie wpadlismy, a ktore pomagaja wyjsc z IBS...
      Zerknelam na Amazon i tam jest mnostwo ksiazek na ten temat i to mnie wlasnie
      zastanawia - tyle ksiazek, a wciaz tyle chorych ludzi? Ale powtorze za
      Moulderem z X-files - I want to believe! :)
      Pozdrawiam serdecznie
      • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 04.03.04, 22:12
        I ja rozstane sie z IBS bez zalu!!!!Jest to tak udreczajaca dolegliwosc.Tyle
        osob TO ma,ze zaczynam sie zastanawiac czy rzeczywiscie nie jest to tzw.choroba
        dobrobytu.Jedzenie jest zbytnio przetworzone,wyglada zbyt
        atrakcyjnie/konserwanty i barwniki i inne "dosmaczacze"/,juz nic nie jest
        naturalne.I do tego wyscig szczurow,nieustajacy stres..Jednym slowem jakies
        bledne kolo.Pozdrawiam
        ml
        • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 05.03.04, 11:36
          No, właśnie, może masz rację MarioLudwiko, że jest to choroba cywilizacji.
          Ciekawa jestem, cz są doniesienia nt IBS u społeczeństw bardziej prymitywnych?
          Nie muszą to być zaraz Papuasi lub Aborygeni - wystarczą Mongołowie, mieszkańcy
          Kaukazu itp:-)).
          A Dave mi jeszcze nie odpisał:-((
          Pozdrawiam
          knk
    • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 06.03.04, 15:31
      Dave nie odpisuje...:-(((. Znalazłam linki do jego strony na wielu
      anglojęzycznych stronach o IBS, ale wszędzie brak jest aktualizacji na 2004.
      Poradnik i informacja o nim jest datowany 2000-2002. No, a nie wyślę 30 dolców
      jak zupełnie głupia, nie wiedząc komu i za co :-P
      knk
      • asia23bb Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 06.03.04, 16:18
        Szkoda :((, ale masz racje, w ciemno nie ma co wysylac..Ja zastanawialam sie
        nad ksiazka tej Heather z helpforibs.com, mozna ja kupic na Amazon...
        • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 06.03.04, 17:24
          Ja też widziałam w wielu miejscach IBS -owych linki do jej ksiązki i z
          pewnością kupienie jej przez Amazon, daje gwarancję otrzymania tego, co
          zamówiłaś. Ale jak sama wiesz, ta Heather ułatwia nam życie z IBS ( jest też
          książka J. P.Thompson o "słuchaniu swojego jelita"), ale
          jak pisałam, mam te problemy na poważnie od 2 lat, dopiero teraz mam czas się
          tym zająć i jeszcze wierzę, że wrócę do stanu "sprzed". Jak mi się nie uda:'(
          to postaram się oswoić moje IBS, ale dzisiaj chcę się z nim rozstać.
          pozdr knk
          • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 08.03.04, 15:14
            Czuję się jak zakochana bez wzajemnośći ;-))!Dave nie odpisuje. Codziennie
            sprawdzam pocztę i nic.....Poczekam jeszcze trochę i zacznę szukac innych
            rozwiązań.
            knk
            • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 13.03.04, 14:02
              Dave nie odpowiada i w związku z tym:
              1. nabrałam poważnych wątpliwości do tego, co może ewentualnie (i nie za darmo)
              doradzać różnym IBSowcom.
              2. zaczynam szukać samodzielnie
              3. o postępach będę informować;-).
              Tak jak pisała MariaLudwika, często na IBS stosowany jest aloes - wyciągi
              ziołowe, w homeopatii i z tego co pamiętam jako tz "winko z aloesu" wg dr
              Górnickiej,.... ale przepis muszę odszukać.
              Zaczynam coraz poważniej myśleć o homeopatii, bo nawet jeżeli będzie to
              efekt "placebo", to jeżeli skutecznie, to niech mu będzie. Na razie czytam o
              homeopatii (w necie i w książkach), podczytuję o ziołolecznictwie i
              autohipnozie - aż sama jestem ciekawa, co mi z tego wyjdzie.
              Jak do tej pory, to (może dzięki diecie paleolitycznej) praktycznie coraz
              rzadziej mam wzdęcia i atrakcje bólowe, (w moim przypadku połączone z
              nudnościami). Niestety, dieta paleolityczna na skutek zwiększenia ilości
              błonnika i rezygnacji z pokarmów zapierających, często skutkuje u mnie
              przyśpieszonym pasażem jelitowym;-(.
              Poadrawiam wszystkich jelitkowców
              knk
              • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 13.03.04, 18:47
                Moj maz niedawno mial kontakt/w zupelnie innej sprawie/ z jakas firma
                amerykanska i dostal jako upominek spray z aloesu i broszure na temat lekow z
                aloesu,bodajze kropli.ktore sa dobre "na wszystko".Musze tylko te broszure
                odnalezc,jakos ja zlekcewazylam,ale niedawno na holenderskim forum IBS
                przeczytalam,ze aloes TO leczy.Podaja tam nawet adres jakiejs innej firmy,ktora
                produkuje leki z aloesu.Zdaje sie,ze aloes nikomu nie szkodzi a moze
                pomoc,jesli przetestuje na sobie to podziele sie moimi obserwacjami z Wami.
                Co do autohipnozy to tez chetnie bym jej sie nauczyla,osobiscie stresuja sie
                wszystkim a dziakla to na moje jelito fatalnie.POzdro
                ml
                • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 14.03.04, 09:01
                  Moi drodzy,folder znalazlam.Wieczorem go "przestudiuje" i napisze co i jak.Wiem
                  od homeopaty,ze aloes nie moze zaszkodzic a moze pomoc.POzdrawiam i milej
                  niedzieli bez "buuuuu" Wam i sobie zycze.
                  ml
                  • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 14.03.04, 10:40
                    Dzięki za życzenia bez buuuu iwzajemnie. A ja cały czas studiuję homeopatię.
                    Miłej niedzieli dla wszystkich
                    knk
                    • asia23bb Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 14:52
                      Mam pytanko do Kanoki - rozumiem, ze Dave sie nie odezwal? Ciekawa jestem czy
                      wpadlas na jakis nowy sposob? Co myslisz o homeopatii? Ja zrezygnowalam z
                      ksiazki Heather z ibsorg, gdyz nie wierze, ze jedynym problem jest odzywianie
                      sie. Bylabym sklonna powiedziec, ze chyba stres ma wiekszy wplyw (tak po mnie
                      sadzac)...
                      Pozdrawiam serdecznie!!
                      A.
                      • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 15:35
                        Na holenderskim forum IBS ktos zachwalam kuracje mlekiem klaczy.Podobno ono
                        poprawia flore bakteryjna jelit i wogole "stawia na nogi" i jest wspanialym
                        lekiem.Kupuje sie je/nie wiem jeszcze gdzie/ zamrozone,w kostki.Kostke
                        rozpuszcza sie w wodzie i pije.Jak dowiem sie wiecej konkretow to napisze.POzdro
                        ml
    • justa500 Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 15:45
      Cześć!
      Ja cierpiałam na IBS ok. 5 lat (postać biegunkowa). I wreszcie znalazłam sposób
      przynajmniej na mnie działa. Odstwiłam tabletki antykoncepcyjne i uważam, że to
      była przyczyna biegunek. A poza tym biorę Seroxat (na nerwicę i depresję).
      Czuję się świetnie i wszystkim chorym tego życzę!!! Ktoś chce pogadac ze mną? -
      mój nr gg 3692131
      • justa500 Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 15:48
        Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!! :)
        • kanoka Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 16:34
          Ja też Cię pozdrawiam i cieszę się, że Ci przeszedł IBS :))).
          Pigułek nie biorę, więc u mnie nie one są przyczyną. Faktycznie , kiedy brałam
          Buspiron (przeciwlękowy) nie miałam IBS, ale u mnie się zaczęło po jakimś 1/2
          roku po zakończeniu przyjmowania buspironu - po duuużym stresie.
          Dzięki za dobre słowo i poradę.

knk
          • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 16:55
            Znalazlam hodowle klaczy mlecznych,musze poczytac jej strone.W kazdym razie
            kuracja tym mlekiem wynosi od 50 do 80 euro/m-c.Moze byc w formie zamrozonych
            kostek,w formie napoju lub jako puder.Chetnie bym o t6m poczytala wiecej,ale
            nie wiem jak "mleko klaczy" jest po angielsku:((((.Pozdro
            ml
            • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 16:58
              Justo,ciesze sie,ze Ci IBS minal.Niestety ja nie moge brac Seroxatu/bierze go
              moj maz/i faktycznie nie ma IBS.Zreszta i tak pewnie by nie mial bo nie jest
              nerwowy.A u mnie takie jest podloze IBS.POzdro
              ml
              • marialudwika Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 30.03.04, 19:29
                www.molocure.com/research.shtml
                • gocha59 Re: Chcę szybko rozstać sie z IBS i szukam sposob 06.04.04, 01:24
                  A ja chodze na akupunturę i ćwiczę qigong. W ostatnim czasie
                  moje problemy z jelitami zaczęły sie normować. To wymaga duzo
                  samozaparcia i chęci, ale ja czuję ostatnio tego skutki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka