Dodaj do ulubionych

co z owocami i warzywami?

23.07.05, 15:54
już sama nie wiem, czy lepiej jeść owoce i warzywa, czy ograniczać:/
z jednej strony w czasie zaparć wskazane jest niby spożywanie ich ze względu
na błonnik. ale z drugiej, wydaje mi się że bardziej mi szkodza niż pomagają.

zwykle po warzywach i owocach pojawiają się u mnie gazy i wzdęcia.
lepiej sie czuje po smażonej kiełbasie niż po sałatce z warzyw.

w ogóle to obserwuje że mój organizm źle reaguje na produkty zalecane
w czasie zaparć. dziwnie się czuje po kaszach, makaronach, ciemnym pieczywie.
czy to sa produkty bogate w węglowodany? może to własnie one bardziej mi
szkodzą .

wyczytałam też ostatnio że otręby (zalecane ze względu na duża zawartość
błonnika) powoduja gazy.

w sumie to chyba nic sie już nie powinno jeść:/
Obserwuj wątek
    • jeszp1 Re: co z owocami i warzywami? 23.07.05, 19:28
      Mnie też nie służą produkty z dużą ilością błonnika. Ostatnio nawet ulubione
      czereśnie mi szkodzą. Nie dość, że powodują gazy to również bóle brzucha.
      Najlepiej służy mi bułka z szynka lub serkiem. Żadne kasze ani ciemne pieczywo
      nie wychodzi mi na zdrowie.
        • libra72 Re: co z owocami i warzywami? 24.07.05, 11:17
          banany ,salata marchew jablko tarte lub pieczone w piekarniku, 2,3 lyzeczki
          sorowki roznorodnej nie szkodzi ja na codzien nie jem oproczpomidora ogorka
          ziel, isalaty zadnych sorowek ,ale ostatnio na weselu sprobowalam czerwonej
          kapusty, marchewki, pekinskiej,ale naprawde symbolicznie i nic mi nie bylo, ale
          zeby czeresnie to juz przesada, niewierze zeby ktos wiedzac jak wygloda ibs
          jadl czeresnie ! a pozatym pamietajcie ze nie kazde zaparcie nawet dlugotrwale
          to ibs!!
        • magda01 Re: co z owocami i warzywami? 25.07.05, 22:39
          witam. przyczyną wzdęć podczas zalecanej diety bogatoresztkowej jest fakt iż
          jest ona bogata w produkkty fermentujące, wzdymające. taka dieta jest bogata w
          węglowodany złożone gł w błonnik. powinnaś unikać otrębów jeżeli szkodzą - mogą
          podrażniać przewód pokarmowy. unikaj grubych kasz i pieczywa razowego. zamiast
          tego zalej wieczorem suszone 3 -5 sliwki wrzątkiem a rano wypij wodę naczczo, w
          przypadku wzdęć nie zjadaj śliwek. jedz warzywa w postaci gotowanej - tez
          zawierzją błonnik ale są łatwiej strawne. unikaj grochu, fasoli, ogórków,
          kapusty, kalafiora, cebuli, niedojrzłych owoców ze skórką, czerśni oraz
          gazowanych napoi. potrawy ostro przyprawione też nie są wskazane, podobnie jak
          smmażone czy pieczone. kefiry, jogurty, soki warzywne, zsiadłe mleko, woda z
          miodem powinny zapwenić prawidłowe funkcjonowanie jelit. to normalne ze lepiej
          czujesz się po tłustym posiłku bo tłuszcze dają lepszy "poślizg" treści
          pokarmowej w jelitach. powinno się jednak spożywać tłuszcz w postaci surowej
          czyli np. oleje dodawane do sałatek, czy masło na pieczywie. pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka