Dodaj do ulubionych

IBS i wzdęcia.

20.12.06, 17:44
Jestem IBS-owcem.Zażywam Duspatalin 135mg 2x1;Sulpiryd 100 mg 2x1;Sylimarol
135mg 2x1 i doraźnie Espumisan. Regularnie czyli 3x dziennie piję zestaw ziół
skojarzony pod kątem IBS-u i nerwicy depresyjnej na którą choruję.
Jestem pod systematyczną opieką lekarza psychiatry w związku z nerwicą
depresyjną.Leczenie trwa już kilka miesięcy i widzę znaczną poprawę swojego
stanu psychicznego i poprawę dotyczącą układu pokarmowo-trawiennego.
Obecnie nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych ze strony jelita grubego,
ani nie mam już od dłuższego czasu biegunek. Natomiast największy mój problem
to nadmiar wzdęć i gazów, które niemal nieustannie mi dokuczają ,a to jest
przyczyną silnego stresu, który z tego powodu doświadczam. Zaznaczyć
pragnę,że staram się utrzymywać odpowiednią dietę / nie używam kawy, nie palę
i nie piję/.Chciałbym prosić o pomoc i rzeczową radę jak zwalczać
tą "fermentację" i jakie leki można by zastosować, aby spróbować zmniejszyć,
a najlepiej całkowicie pozbyć się tych wzdęć i nadmiar "gazów". To mnie
straszne dołuje i irytuje, albowiem dotychczas nie mogę znaleźć sposobu na
pokonanie tej dolegliwości i tego IBS-owskiego problemu. Czy ktoś poradził
sobie z tym problemem? a jeśli tak; to jak?
Obserwuj wątek
      • stanislawski7 Re: IBS i wzdęcia. 20.12.06, 18:26
        Takiego badania nie robiłem. Poza tym wykonałem wiele innych - jedno z nich
        wykazało to iż jelito grube jest o znacznej spastycznej haustacji.
        Poza tym gastroskopia wykazała przepuklinę rozworu przełykowego.
        Inne badania w granicach normy.
    • stanislawski7 Re: IBS i wzdęcia. 03.02.07, 17:41
      Proszę nadal o poradę jak i czym zwalczać nadmiar gazów i wzdęć.Czy ktoś ma na
      to wypróbowany sposób lub metodę? lub jaki skuteczny lek może mi pomóc w
      usunięciu tej nieprzyjemnej przepadłości. Może ktoś z was kiedyś zmagał się z
      podobnym problemem i teraz ma go z "głowy". Proszę o konkretne i rzeczowe rady
      i wskazania dot. rozwiązania tej kwestii zdrowotnej.
      • kala1985 Re: IBS i wzdęcia. 03.02.07, 19:32
        U mnie problemy ze wzdęciami przeszły tymczasowo, myślę że przez ciąże - jelita
        zmieniły swoje położenie a co za tym idzie dolegliwości są inne. Co do leków do
        może spróbuj brać Espumisan codziennie, wg ulotki - nie pamiętam czy przed czy
        po posiłku bo od jakiegoś roku nie kupuję leków.
        Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia:)

Karolina
          • stanislawski7 Re: IBS i wzdęcia. 04.02.07, 11:08
            Dziękuję za podpowiedź ,ale u mnie Espumisan nie działa, albo raczej działa
            odwrotnie tzn. mam po nim jeszcze większe wzdęcia i gazy. To przykre, ale
            prawdziwe.Czekam nadal na inne podpowiedzi>Pozdrawiam.
            • mandarynka_53 Re: IBS i wzdęcia. 05.02.07, 22:00
              Ja tez zmagam sie z problemem wzdec ,mam je prawie po kazdym
              posilku .Probowalam wszystkiego z zadnym efektem w koncu kupilam ksiazki
              Malachowa i wzielam sie za oczyszczanie jelit .O efektach narazie trudno mi
              powiedziec gdyz jestem na poczatku drogi .Tobie tez radze wybrac ten sposob .
              Pozdrawiam .
              • enterol250 Re: IBS i wzdęcia. 06.02.07, 09:24
                a probowaliscie lewatywy? mysle o tym, bo pamietam jak dobrze i lekko (1szy raz
                od 5 lat!!) czulam sie przed kolonoskopia, gdy mialam calkowicie czyste jelita.
                stanislawski - fermentacja w jelicie jest naturalnym procesem, oby tylko jej
                produkty nie lezaly w organizmie zbyt dlugo, bo wtedy bakterie robia z tego
                gnilna maz, co oczywiscie powoduje wzdecia i nadmierna ilosc gazow. mysle, ze
                mozesz sprobowac organiczyc weglowodany do cukrow prostych, ktore szybciej sie
                wchlaniaja, tu masz info o weglowodanach:
                zdrowezywienie.w.interia.pl/weglowodany.htm
                poza tym sprobuj wlaczyc do jadlospisu czerwone wino, najlepiej polwytrawne,
                oczywiscie w ilosciach nie zagrazajacych spadnieciem pod stol :D takie wino
                przyspiesza metabolizm i pobudza jelito. acha, odstaw wszelkie chemiczne
                polprodukty, gotuj sam, wazne zeby jedzenie bylo cieple i swieze. z uzywek procz
                wina polecam tez czerwona herbate, ktora ma dzialanie lekko przeczyszczajace. w
                sytuacjach kryzysowych polecam manti gastop. to chyba tyle. trzymaj sie.
                • zlota-puma Re: IBS i wzdęcia. 06.02.07, 09:56
                  Zgadzam się co do ograniczenia węglowodanów :) Mnie to pomogło. No i oczywiście
                  dla każdego co innego może być alergenem wywołującym wzdęcia, trzeba testować
                  na sobie metodą prób i błędów...
                • stanislawski7 Re: do Enterol 250 06.02.07, 11:17
                  Dzięki za rzeczowe rady i wskazania; może tej lewatywy kiedyś spróbuję. A co do
                  wina to widzisz mnie nie wolno pić żadnych produktów alkoholowych w związku z
                  zażywaniem środków przeciwdepresyjnych. Ta mieszanka winka i antydepresanta
                  mogłaby spowodować bliżej nieokreślone nienajlepsze rezultaty. Tak więc nie
                  będę rezykował,ale dziękuję za radę. Z pewnością gdyby nie depresja można by
                  było taką metodę spróbować. Dzięki za odnośnik dot. zdrowego żywienia.
                  Przeglądnę i coś może z tego dla siebie wybiorę. Pozdrawiam i jeszcze raz
                  dziękuje za podpowiedzi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka