Dodaj do ulubionych

Dr Ryczkowska - medycyna naturalna

24.03.08, 17:01
Mam pytanie do Enterol250 - czy mogłabyś podzielić się z nami jakie
są w tej chwili u Ciebie efekty leczenia u dr Ryczkowskiej???
Czy nadal stosujesz zioła, homeopatię i probiotyki?? To już sporo
czasu minęło od kiedy zaczęłaś leczenie więc napisz jak się czujesz??
Obserwuj wątek
    • enterol250 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 24.03.08, 20:46
      No witam. A zatem:
      Zioła na jakiś czas odstawiłam, nie pytajcie czemu, to było intuicyjne. Ale
      zamierzam do nich wrócić (mam nową mieszankę). Synbiotyk biorę cały czas,
      regularnie ćwiczę jogę. Homeopatii już nie stosuję. Na dzień dzisiejszy moim
      jedynym problemem są zefirki :D Metabolizm wraca do normy, zaparcia praktycznie
      zniknęły. Problem z wentylacją też powinien za jakiś czas zniknąć, dam znać gdy
      ten cudowny moment nastanie :]
      Jednym słowem rekonwalescencja trwa. Pozdrówki.
    • bellykiller Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 24.04.08, 11:25
      Witam, pomyślałam sobie, że napomknę o mojej wycieczce do stolicy, która
      zakończyła się owocnym (na razie tylko w nadzieję :) spotkaniem z ww. panią
      doktor. Jak tylko wykupię wszystkie leki homeopatyczne i beneflorę biorę się
      ostro do leczenia :)) Jak dobrze mieć wreszcie gry-plan :D Tylko przytłacza mnie
      trochę myśl o nie-spożywaniu żadnych konserwantów, bo na dobrą sprawę to trudno
      teraz gdziekolwiek znaleźć coś, co nie jest naszpikowane chemią (że już nie
      wspomnę o przystępnej cenie tegoż).

W każdym razie holistyczne podejście dr Ryczkowskiej to cudowna odmiana po
      wszystkich poprzednich spotkaniach z przedstawicielami medycyny akademickiej.
      Ostatnie znalezisko kazało mi tylko jeść otręby i kaszki nestle, a wszystko
      miało samo przejść (i to jeszcze przy jego założeniu, że źródło dolegliwości
      tkwi li i jedynie w psychice :P) .

Pożywiona nadzieją i nową strategią działania,
      pozdrawiam :)
        • bellykiller Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 04.05.08, 22:04
          hej, Enterol, mam do Ciebie pytanie (pisałaś, że stosowałaś leki homeopatyczne
          jakiś czas) otóż mam mały problem z dawkowaniem, w końcu udało mi się wszystkie
          leki zakupić, ale okazało się, że dr Ryczkowska nasmarowała mi na kartce: 2 razy
          dziennie 3-5 granulek, a jako że nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z
          homeopatykami nie wiedziałam dokładnie jak to wygląda i nie dopytałam czy jeśli
          przepisała np. 7 rodzajów to muszę 2 x dziennie ssać po 3-5 granulek z każdego
          rodzaju (czyli po ok. 21 dwa razy dziennie??)?.. bo ssanie po 3-5 granulek z
          dowolnie wybranych rodzajów wydaje mi się co najmniej śmieszne.. ale mimo
          wszystko, wolałabym mieć pewność :P

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
          • bellykiller Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 04.05.08, 22:14
            i oczywiście zapomniałam... orientujesz się może czy pomiędzy tymi lekami należy
            robić jakieś odstępy? (jeśli łykamy granulki z kilku różnych rodzajów) Na jakieś
            stronce przeczytałam, że powinno się robić, ale nie wiem czy to takie istotne,
            bo tylko w tym jednym artykule było o w tym wspominane.
                  • enterol250 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 27.05.08, 23:03
                    Terapia ok, dzięki. Były zachwiania, z dwóch powodów:
                    1. silny środek antygrzybiczy (na sprawy kobiece, ale dostałam doustny niestety)
                    2. zmiana pracy - stres (wiadomo)
                    Już jest ok - intensywnie jogowałam, nie obżerałam się i są efekty.
                    I w ogóle, to że udało mi się zmienić pracę na znacznie(!) bardziej
                    satysfakcjonującą też jest sygnałem, że jest dobrze. Jeszcze rok temu bałabym
                    się podjąć taki krok. Mam nadzieję, że to kogoś z Was natchnie do działań
                    prozdrowotnych.

Wizyta 100 zł, w tym zioła. Warto.
                    Pozdrówki.
                    • agaga_83 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 30.05.08, 21:30
                      Możecie napisać coś więcej na temat leków homeopatycznych zalecanych przed Panią Dr? Tzn. czy są dostępne bez recepty? Jak się nazywają? I o jakie zioła chodzi? Dostajecie gotowe mieszanki? Może za dużo pytań, ale do Warszawy mi nie po drodze i raczej mała szansa, że kiedyś trafię do tej lekarki...
                      Pozdrawiam :)
                      • bellykiller Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 06.06.08, 17:15
                        Nie wiem czy każdemu przepisuje takie same homeopatyki, ja dostałam 7 rodzajów
                        (mogłam je wykupić tylko w aptece homeopatycznej, bo w zwykłych aptekach nie ma
                        takich cudów), nie wiem czy jest sens je wszystkie wymieniać. A zioła to
                        mieszanka sporządzona własnoręcznie przez dr Ryczkowską, skład pozostaje tajemnicą.
                        Jeśli chodzi o Warszawę... nie wiem gdzie Ty mieszkasz, ale ja w każdym razie
                        też nie mam po drodze, a jednak doszłam do wniosku, że muszę spróbować i się
                        wybrałam. Fakt,że akurat przypałętał mi się dobry pretekst, ale z doświadczenie
                        wiem, że preteksty przychodzą do głowy bardzo szybko, jeśli się intensywnie tego
                        pragnie :P
                        Pozdrawiam!

P.S. Jeśli zależy Ci na dokładnych nazwach leków to następnym razem jak wpadnę
                        napiszę, bo teraz mnie czas goni. (całe szczęście tylko czas)
                        • sanum Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 09.06.08, 13:15
                          No więc zaciągnęłam męża i pierwsze wrażenie rewelacyjne naprawdę.
                          Bardzo duża wiedza na temat tej choroby i leczenia. Pierwszy raz się
                          z tym spotykam. Jeśli efekty bedą tak świetne jak się zapowiada, to
                          dla nas spory przełom w leczeniu. A swoją szosą od kilku lat mąż się
                          leczy bez efektów u różnych niby specjalistów, którzy tylko
                          faszerują kolejną porcją chemii. Czy oni inne jakieś uczelnie
                          kończyli. Tu u dr Ryczkowskiej wszystko tak prosto i logicznie
                          wygląda. Nie wiem. Odezwę się pewnie za czas jakiś jak będzie można
                          ocenić skuteczność tej terapii. Trzymajcie kciuki.
    • daisy75 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 09.06.08, 13:31
      Sluchajcie, czy mozliwe jest przyjmowanie lekow medycyny naturalnej
      i lekow antydepresyjnych jednoczesnie? Teraz jestem na tych
      ostatnich, widze u siebie jakies zmiany ale nie wiem.. nie wiem..
      Pomoga lub nie.
      Oczywiscie moge sprobowac brac leki przeciwdepresyjne przez jakies
      dwa lata a jak to nie pomoze, to dobiero uderzyc do dr Ryczkowskiej,
      tylko ze to byloby rozlozone w znacznie dluzszym czasie. Znacie moze
      opinie Pani doktor na ten temat? A moze sami przyjmujecie rozne
      rodzaje lekow? Pytam, poniewaz nie chce sobie zaszkodzic.
      Pozdrawiam
      • enterol250 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 09.06.08, 20:33
        Hmm, ciężka sprawa. Parę osób pisało o terapii antydepresantami, iso pisał, że
        mu to pomogło, a ja wtedy ostro reagowałam :D Ale patrząc z perspektywy tych
        kilku miesięcy myślę, że to jest jednak indywidualna kwestia i jeśli ktoś czuje,
        że to mu pomoże to nie ma co się mitygować. W moim leczeniu kluczową rolę
        odgrywa hatha joga, a to też jest działanie na układ nerwowy. Bez niej nie
        byłoby tak spektakularnych efektów.
        Co do dr Ryczkowskiej, to ona uważa, że tę chorobę należy leczyć bez inwazyjnej
        chemii, a antydepresanty niewątpliwie taką chemią są. Ale tak jak nie każdemu
        one pomagają (mnie nie pomogły zupełnie), tak nie dla każdego jest joga czy
        medytacja, trzeba wybrać optymalną dla siebie metodę. Oczywiście można też do dr
        Ryczkowskiej zadzwonić (numer jest na stronie www) i zapytać.
        Pzdr.
        • mackk84 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 11.06.08, 13:14
          Ja jestem w tej chwili po miesięcznej kuracji u Pani Doktor (cały czas zgodnie z
          zaleceniami). W trzecim tygodniu czułem się rewelacyjnie, byłem uspokojony i
          wyciszony (chyba działanie tych homeopatycznych).. Teraz troszkę mi jeszcze
          dokucza, ale jest naprawdę nieźle. Mam co prawda dość nietypowe objawy, ale to
          może przy innej okazji.

Postaram się jeszcze ogarnąć kwestie psychiki i nerwów, zastanawiam się na jogą,
          poza tym chyba muszę się więcej poruszać... Liczę na dalszą poprawę , czego im
          Wam wszystkim życzę !
          • hanca84 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 11.06.08, 18:39
            A ja mam takie pytanie: jak czesto trzeba chodzic na kontrole do
            pani doktor? Nie ukrywam, ze podróz do Wawy plus wizyta to będą dla
            mnie duże koszty. Jeszcze mam pytanie o joge: czy każdemu to Pani
            doktor zleca, pokazuje jakieś ćwiczenia czy każe się zapisac na
            zajęcia z jogi?
              • sanum Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 18.06.08, 13:03
                no i mamy początek 4 tygodnia kuracji. jest nieźle. naprawdę widać
                poprawę. terapia może trochę na początku uciążliwa - sporo tych
                homeopatyków - ale po kilku dniach do opanowania. Nie wiem jak
                działa ta kombinacja preparatów, bo wcześniej mąż brał różne niby o
                tych samych wskazaniach, ale różnica jest wyraźna. Beneflora trochę
                droga - u mnie w aptece już 37 zł, ale na stronce tej naturalnej
                można kupić w pakiecie i wtedy koło 32 kosztuje. W sumie jak
                policzyliśmy inne leki, które mąż brał do tej pory (antydepresanty,
                antybiotyki i inne świństwa) to i tak się opłaca - i dla zdrowia i
                dla kieszeni. Dzięki Enterol - to ty jesteś prekursorem tego
                leczenia i chyba najlepszym dowodem skuteczności :)
                pozdrawiam
                • enterol250 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 18.06.08, 21:02
                  Czeszeu się :)
                  A o dr Ryczkowskiej dowiedziałam się z naszego forum, niestety nie pamiętam
                  loginu osoby, która o niej pisała jako pierwsza. No, ale świetnie że jest jakaś
                  poprawa, polecam też włączenie jakiejś regularnej aktywności fizycznej
                  (oczywiście polecam całym sercem hatha jogę).
                  Pozdro.
                  • sanum Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 27.06.08, 12:06
                    Ja kupuję Beneflorę w sklepie przy stronie dr Ryczkowskiej. U mnie w aptece już
                    37 zł (horror jakiś!!!) a tam miesięczna kuracja jak się kupi 4 opakowania
                    wychodzi właśnie 30 zł

www.medycynanaturalnie.pl/product_info.php?cPath=34_44&products_id=59
                    I polecam też Fructolax w kostkach. Mąż ma akurat formę zaparciową IBS a to żuje
                    jak cukierki. Podobno smaczne, ale jakoś nie mam ochoty próbować ;)
                      • hanca84 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 28.07.08, 15:38
                        Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jak często trzeba
                        przychodzić na wizyty do doktor Ryczkowskiej?

Jestem ze Śląska, częste przyjazdy napewno nie wchodzą w grę, a bez
                        sensu coś zaczynać i potem nie móc tego kontynuować.
                        • mackk84 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 28.07.08, 17:37
                          Ja się leczę u Pani Doktor od 10 maja i byłem raz. Niedługo pewnie (za jakieś 3
                          tygodnie) pojadę ponownie po zapas ziół. Poza tym bazujesz na wskazówkach które
                          dostaniesz (dieta, homeopatia, beneflora + właśnie zioła).

Powodzenia !
                          • iso1 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 01.08.08, 17:16
                            Fajnie że Wam lepiej ale rozśmieszył mnie ten wątek gdyż czytając go pokazujecie
                            jak ważny w IBS jest spokój i wyciszenie. Stąd ta joga m.in. Homeopatia to dla
                            mnie pierdoły ale przecież nie od dziś wiadomo jak silnie może oddziaływać sama
                            świadomość że coś pomaga.
                            • agaga_83 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 01.08.08, 21:53
                              Ja mam do homeopatii podobny stosunek jak Iso1. Ale nie ma co dyskutować na ten
                              temat. Spróbuję, może zadziała choćby na zasadzie placebo. W moim przypadku za
                              IBS odpowiedzialna jest psychika. Prośba do Bellykiller lub innych osób, które
                              stosowały kurację: możecie napisać nazwy leków?
                              • mackk84 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 02.08.08, 10:15
                                Kolega iso1 się chyba zagalopował... Ja rozumiem, ze forum jest po to, zeby
                                wymieniać poglądy i dyskutować, ale nie masz prawa wyśmiewać innych metod, niż
                                te, które sam stosowałeś. Wyleczyłeś się- gratuluję. Uwierz mi, że dałbym wiele,
                                żeby cofnąć czas, żyć beztrosko i nie przejmować się pieprzonym parciem na stolec.

Powoli składniam się do Twojej wersji, że chyba trzeba przesać się oszukiwać i
                                wybrać wreszcie do psychiatry, bo pojawiły się nowe objawy, z pewnością oparte
                                na problemach psychicznych.
                                Możesz wierzyć albo nie, ale na mnie rewelacyjnie przez pewien czas działał
                                homeopatyczny środek uspokajający (bez recepty).

Dlatego od złośliwych komentarzy, na temat jogi, homeopatii proszę powstrzymaj
                                się, bez znaczenia jakie masz zdanie w tej kwestii.
                            • enterol250 Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 02.08.08, 11:22
                              Skuteczność homeopatii to nie kwestia wiary, a wiedzy. Środki homeopatyczne
                              zawierają śladowe ilości substancji czynnych, mających za zadanie stymulację
                              układu immunologicznego. Naprawdę, Dr Ryczkowska to nie Harry Potter, jej
                              gabinet to nie Hogwart :D
                              Joga to z kolei system rozwoju duchowego poprzez pracę z ciałem i umysłem, znany
                              od ponad 5000 lat.
                              Pzdr.
      • sanum Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 29.08.08, 12:34
        niestety !!! dzwoniłam, bo chcialam wpaść po ziółka dla męża i się
        okazuje, ze dr Bożena sprzedała dom i się wyprowadza. albo zostanie
        w Warszawie, albo na jakieś odległe Mazury wyjedzie. A ta terapia
        doskonała. Raz byliśmy w sumie i potem tylko telefonicznie
        konsultowalam i zamawiałam ziółka. Wszystkie objawy ustąpiły, ale
        mąż się tak dobrze czuje po ziołach, że nadal pije zamiast herbaty.
        A tak się zastanawiam w sumie, że skoro to dziala, to czemu ta
        terapia zupełnie nieznana jest i inni lekarze jej nie stosuja tylko
        walą chemię i głupie zalecenia.
    • 29100krotka Re: Dr Ryczkowska - medycyna naturalna 12.12.14, 23:23
      Dr Ryczkowska nie zaginęła na żadnych Mazurach tylko ma nowy przytulny gabinecik na Gocławku, Koprzywiańska 37. Leczy rewelacyjnie jestem zadowolona. Wizyty kontrolne są darmowe, a najfajniejsze jest to, że sama żąda stałego kontaktu telefonicznego w trakcie leczenia!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka