Dodaj do ulubionych

Gdzie w Krakowie, msza dla dzieci?

17.01.05, 13:39
No właśnie, dokładnie chodzi mi o mszędla dzieci w wieku przedszkolnym.
Najlepiej gdyby były to okolice Kurdwanowa, ale niekoniecznie jeśli warto to
mogę nawet dojeżdżać
Obserwuj wątek
    • kuba1206 Re: Gdzie w Krakowie, msza dla dzieci? 18.01.05, 07:06
      wiem, ze raz w miesiącu jest w Kościele Na Wzgórzach (Kościół Miłosierdzia
      Bożego)o godz. 10 w dolnym kościele, ale nie wiem w która niedziele miesiąca.
      jest to masza tylko dla przedszkolaków.

inne msze odbywają się w tym samym czasie w górnym kościele.
      ode mnie z rodziny dojeżdzają specjalnie do tego kościoła na tą msze, więc
      chyba warto.
        • renste Na Malborskiej!!! 28.01.05, 16:44
          Na ul.Malborskiej za szkołą podst.jest kościół do którego jeździmy od dłuższego
          czasu (mam 6 letnią córkę).
          Idą dwie msze równolegle- w tzw.górnym kościele i w dolnym tj.w sali pod
          kościołem.JEST SUPER!!!Msze prowadzą młodzi księża,mający rewelacyjny kontakt z
          dziećmi.Nie jest sztywno i oficjalnie nie tylko w trakcie kazania ale podczas
          całej mszy.Na koniec młodszym dzieciom,które jeszcze nie poszły do Komunii
          rozdawany jest chleb,oczywiście w kawałkach.Cała Msza jest rozśpiewana a czasem
          też prawie roztańczona.Muzyka dostosowana dla dzieci-same skoczne kawałki-
          księża grają na gitarach,klawiszu i czują bluesa(takze dosłownie!!!)
          Msza jest co niedzielę o godz.11.30 w dolnym kościele!!!!
      • milena1 Re: U Kapucynow na Loretanskiej 27.10.05, 17:19
        U kapucynów na Loretańskiej msza dla dzieci jest o 11.
        Przychodzą tłumy dzieci i nic dziwnego-atmosfera, ksiądz, kazanie-wszystko jest
        dla dzieci atrakcyjne.
        Ostatnio dzieci przynosiły na kartkach jakie dobre uczynki zrobiły i potem
        wśród nich rozlosowano taaaaaaakiego misia.
        Warto.
    • aka21 Dominikanie - ul. Stolarska 03.11.05, 09:27
      Jest jeszcze słynna "dwunastka" (o godz. 12.00) odprawiana przez o.Jana
      Andrzeja Kłoczowskiego. Liturgia Słowa odbywa się oddzielnie dla dzieci (w
      kapitularzu przy krużgankach) - prowadzona jest przez diakona i braci
      wspomagających. Dzieci biorą w niej czynny udział, często tworzą prace
      plastyczne, które następnie w procesji z darami są przenoszone do bazyliki i
      składane pod ołtarzem. Od tego momentu dzieci przebywają wraz z dorosłymi do
      końca Mszy. Msza Św. uświetniona jest śpiewami scholi dominikańskiej. Jeśli
      dziecko samo zechce być w kapitularzu, rodzice mogą wysłuchać naprawdę dobrego
      kazania:)). Serdecznie polecam.

Jest jeszcze bardzo krótka (ok. 40 min) Msza Św z kazaniem dla przedszkolaków
      (np. nauka znaku krzyża) w parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul.
      Kobierzyńskiej o godz. 16.00 (mały biały kościół w okolicy ul. Skośnej)
    • lulla1 Re: Gdzie w Krakowie, msza dla dzieci? 08.11.05, 13:58
      My chodzimy na ul. Lea do kościoła NMP z Lourds msza jest o 11 w kaplicy a jeden
      z rodziców może brać udział w normalnej mszy w kościele. Siosra gra na gitarze
      dzieci śpiewają i pokazują np "idzie jezus..", połowa kazania jest dla dzieci
      druga dla rodziców. pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka