Dodaj do ulubionych

Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia

30.07.05, 00:11
Hmm... witam po przerwie :) Wyposażyłem się w lepszy sprzęt, więc teraz
zdjęcia będą dobrej jakości i będę też szybciej... i częściej... =] Dlatego
ten nowy temat. Na początek wspomniane już w innym temacie szynobusy. Robione
z daleka, bo kolejowi sokiści na widok aparatu reagują tak, jakby szczegli
najbardziej tajnej bazy wojskowej.

www.tvn.tivi.pl/000_0341.JPG
www.tvn.tivi.pl/000_0342.JPG
www.tvn.tivi.pl/000_0343.JPG
Obserwuj wątek
    • inny.obserwator Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 01.08.05, 18:08
      Wymyśliłem dziś coś takiego:

jaslo.blox.pl/
      Jeszcze nie dopracowane. Ale ogólnie wiadomo o co chodzi :) Miałoby to
      być "wsparciem" dla tego wątku albo może nawet całkowicie go zastąpić. Okowito,
      Adasiu, Ouimet, Zuzanna, i inni, co o tym sądzicie? ;) Może jakbyśmy się
      postarali, to miałoby szanse znaleźć się w rankingu 20 najpopularniejszych
      blogów. A Okowita lubi rankingi, z tego co pamiętam :>
    • inny.obserwator Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.08.05, 18:35
      Dziś nowe zdjęcie: jaslo.blox.pl/
      Tylko nie wiem jak to się fachowo nazywa.

Poza tym przejeżdżałem koło dworca. Akurat stały dwa szynobusy koło siebie. Z
      jednego wychodziło bardzo dużo ludzi. Tak jakby calutki był pełien.

Okowito, zapraszam jutro na stację o 17:25, przekonasz się, że nie są puste :)
      • 0kowita Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.08.05, 18:42
        inny.obserwator napisał:
        > Okowito, zapraszam jutro na stację o 17:25, przekonasz się, że nie są puste :)

He, he...... zapraszasz mnie na randkę ;) ???
        Może faktycznie ludzie szynobusami jeżdżą. W koncu cały dzień przy torach
        obserwacji nie prowadzę... moze mi się tak trafiło.

A odnośnie tego ekranu akustycznego.... to zauważyłeś jakie tam ptaki
        poprzyklejane ? hmmmm..... kojarzą mi się z ptaszyskami z parku. Czyżby czrne
        ptaszysko miało stac się symbolem naszego miasta ?
    • inny.obserwator DROGA POŁUDNIOWA 03.08.05, 15:20
      Obwodnica oddana do użytku. Dużo zdjęc, dosłownie sprzed 30 minut, oczywiście
      tutaj: jaslo.blox.pl/ :)

I jeszcze w prezencie ptaszek dla Okowity
      www.tvn.tivi.pl/jaslo/okowita.jpg
      :)))
      • 0kowita Re: DROGA POŁUDNIOWA 03.08.05, 17:19
        No proszę.... droga na zdjeciach wyglada całkiem, całkiem po europejsku.
        Na zdjeciach chyba lepiej wygląda niż "na żywo"... nie widac tych ruder na
        hutniczej.
        A za "ptaszka" wielkie dzięki :))
            • zuzanna6 Re: DROGA POŁUDNIOWA 03.08.05, 22:15
              a czemu, po co te kompleksy...pojeździłam troche, a co, ze niby tak duzo
              pasów...e tam, asfalt, barierki identyczne hi hi hi, aby mozna gnać, było równo
              i bezpiecznie hi hi hi
            • zuzanna6 Re: DROGA POŁUDNIOWA 03.08.05, 22:17
              a tak wogóle to gratuluje ci zainteresowan, ja tez ciągle z aparatem chodze,
              ale ja bardziej tak wiesz, rodzinne zdjęcia robię, układam w albumy i td.
              uwiebiam zdjęcia i mam poukładane od pradziadków, odtatnio zaczynam sie
              przerzucac na albumy na płytach
              • inny.obserwator Re: DROGA POŁUDNIOWA 03.08.05, 23:12
                Rodzinne też robię, tyle, że nie na tle jasielskiego krajobrazu i nie publikuję
                ich w necie.

Wracając do autostrad, to cztery dni temu w Faktach TVN pokazywali chyba
                najsłynniejszą polską autostradę Kraków - Katowice, która zapadła się o 2 metry
                i teraz porobili objazdy. Skarżą się, że to nie ich wina, tylko starej kopalni
                pod spodem. Jak budowali, to chyba wiedzieli, że jest kopalnia i takie rzeczy
                dało się przewidzieć.

Co roku dwa miesiące spędzam we Włoszech, dużo tam jeździłem i naprawdę to nie
                ten sam poziom. Trzy pasy w jedną stronę, porządny, szeroki pas dla służb
                ratunkowych. Supernowoczesne tunele: oświetlone, z gaśnicami, monitoringiem.
                Często znaki informujące o wypadkach, korkach, temperaturze, pogodzie etc.
                Droga cały czas równa. Jak jest niżej, to stawiają gigantyczne filary...
                Zresztą miałem gdzieś zdjęcia z ostatnich wakacji. Zaraz poszukam i wrzucę na
                forum :)

Autostrady mają też na Słowacji i w Czechach, tylko, że takie na zachodzie
                nazwaliliby drogą ekspresową :)
    • ziutek66 Chcialem wkleic zdjecie z okolic Jasla, ale... 12.08.05, 02:50
      www.trekearth.com/ tutaj znalazlem jedno zdjecie z okolic Jasla.
      Chcialem je wkleic ale nie wiedzialem jak.
      polecam te strone, niedawno ja znalazlem. Jezeli wpiszecie inne miasta czy
      np. love, girl, woman ...no i Chicago, New York...
      Milej zabawy. Honorowy Jaslak z autonadania. Za kazdym wejsciem inny nick!
    • inny.obserwator POMYSŁ 21.08.05, 20:28
      Mam pewien pomysł, który już nie jest nowy, bo często się go stosuje w różnych
      albumach, ale może warto byłoby to zrobić...

Chodzi mi o wybranie kilku punktów w mieście i robienie im zdjęć o każdej porze
      roku. Np. jednym z takich miejsc mogłaby być parkowa alejka. Za każdym razem
      zdjęcie robione z tego samego miejsca i w ten sam sposób kadrowane. Za rok
      mielibyśmy parkową alejkę z zielonymi drzewami, zasypaną jesiennymi liśćmi i
      całkiem zaśnieżoną.

Tylko poza tą alejką nie mam dobrych pomysłów na inne miejsca. Może jeszcze
      widok od strony JDK w stronę Europy - tam też są jakieś drzewa i ruchliwe
      skrzyżowanie...

Hmm...?
          • 0kowita Re: POMYSŁ 22.08.05, 21:07
            Okowita nie jest dziewczyna ino baba...
            a baby niefotogieniczne są.

PS. skoro Republikan już zaspokojon jest to ja poproszę zdjęcie dla mnie pod
            tytułem (tu cytat z klasyka.... a co, też znam) "na straganie w dzień targowy".
            Baaardzo lubię nasz rynek warzywny i zawsze tam kupuję tyle ile uniosę.
            Prosze o zdjecie z rynku warzywnego.... teraz tam bogactwo smaków i kolorów.
            • inny.obserwator Re: POMYSŁ 22.08.05, 21:24
              A to trzeba rano wstać na ten rynek, prawda? =]

Wypowiedz się jeszcze na temat tego pomysłu czterech pór roku i ewentualnie
              jakie miejsca miałyby to być :)
              • 0kowita Re: POMYSŁ 22.08.05, 21:29
                Na rynek najlepiej iśc tak o dziewiatej do jedenastej.... to chyba wstaniesz ?
                Handlują i do pietnastej ale im dłużej tym brudniej... niestety.

PS. Pomysł o czterech porach roku podoba mi się. Może tylko... alejka w parku
                to trochę nudna by była (tylko drzewa i krzaki)... jest sporo miejsc w naszym
                mieście gdzie i zieleń, i budynki, i ruch.... trza się rozejrzec.
                • 0kowita Re: POMYSŁ 22.08.05, 21:32
                  ... i jeszcze odnosnie tego co mówiłam kiedyś o fotografowaniu budynków...
                  Kościół Farny jeszcze trochę leci na bok ale Starostwo udało Ci się super :)
                  • inny.obserwator Re: POMYSŁ 22.08.05, 21:49
                    A ja znów powtórzę to samo. Nie mając profesjonalnego sprzętu nie można zrobić
                    zdjęć tych budynków tak, żeby nie "leciało". One są za bardzo wciśnięte. Gdy
                    odsunę się dalej, to zasłonią je drzewa, płoty i samochody. Gdy podejdę z innej
                    strony, to przeszkadza słońce. Nie da się... Robiąc Farę byłem przy samym rogu,
                    przy płocie, i to jeszcze tak z dołu robione... lepiej się nie dało, żeby całe
                    ująć.

I jeszcze jedno z moich zdjęc z wakacji:
                    www.tvn.tivi.pl/000_0313.JPG
                    Katedra w Orvieto, we Włoszech wciśnięta na malutkim rynku i do okoła otoczona
                    kamienicami. Nawet na pocztówkach mają z tym problem, a odwiedzają to turyści z
                    całego świata i pocztówki się dobrze sprzedają...

I dla porównania ta sama katedra na profesjonalnych zdjęciach w necie:
                    www.pd.astro.it/othersites/serraoro/images/orvieto.jpg
                    www.finneys.me.uk/photo/public/orvieto/csm007-21-Orvieto-1984.jpg
                    eeyore.astro.uiuc.edu/momdadvisit/Orvieto/OriginalSizePics/P1010229.JPG
                    www.lespighe.it/images/duomo-orvieto.JPG
                    Po prostu są takie budynki, których się nie da tak, jakbyś chciała :) Okej? :)
                    • 0kowita Re: POMYSŁ 22.08.05, 22:09
                      Okej.........:)))
                      Ja sie zresztą na tym nie znam...
                      sama zdjec nie robię.
                      Jak mówiłam.... mam w pobliżu kogos kto zawodowo zajmuje sie fotografią (i nie
                      sa to fotografie do legitymacji ani ślubne) i przez niego widzę te krzywe
                      ściany, przez niego widzę inne błędy na zdjęciach, przez niego widzę też to iż
                      zdjęcie.... nic nie wyraża, jest prymitywne.... pocztówkowe.
                      Kupujacy pocztówki nie patrzą czy zdjecie ma jakąs myśl... oni kupuja obiekt.
                      Tam byli i tylko to ich obchodzi.
                      Pewnie, że można robic tylko pocztówki ale........
                      ..ale czy nie chciałbyś byc artystą ?
                      Czy nie chciałbyś aby z Twoich zdjęc można byłoby wyczytac nie tylko np. "oto
                      starostwo" ale jeszcze coś... coś więcej ???
                      Z tych zdjęc, które są w blogu jedynym "czymś więcej" jest ta ławeczka.
                      Ławeczka, która wzrusza i zmusza do myślenia.
                      • inny.obserwator Re: POMYSŁ 22.08.05, 22:15
                        Ale ciekawe czy powiedziałabyś to samo o ławeczce nie znając wypowiedzi z
                        forum. Gdybyś po prostu zobaczyła samą ławkę i nic więcej o niej nie
                        wiedziała... I co się nie podoba w glorietce? :>

Co do ostatniej fotki... to hmm... tamto zdjęcie przedstawia ładny trawniczek w
                        rynku i przy okazji w tle starostwo, czy odwrotnie - to właśnie starostwo jest
                        tam ważniejsze? :>
                        • 0kowita Re: POMYSŁ 22.08.05, 22:35
                          Glorietka jest wprawdzie zimna ale poprawna technicznie... nic do niej nie mam.

Gdybym nie znała wpisów Republikana też bym sie wzruszyła nad ławeczką...
                          (pewnie mniej ale jednak..)
                          Wzruszaja mnie rzeczy niespotykane. ... a zdjecie zwykłej ławeczki jest
                          niespotykane.
                          W naszym miescie jest sporo miejsc, których nikt nie fotografował.... to nie
                          tylko ta jedna ławeczka, znajdziesz mnóstwo fotogienicznych miejsc gdy będziesz
                          chciał.... a ratusz, starostwo, kościoły itp obfotografowane są ze wszystkich
                          stron już dawno - co tam dodasz nowego ?
                          • inny.obserwator Re: POMYSŁ 22.08.05, 23:06
                            A widziałaś te zdjęcia p. Maczugi w gablocie na jasielskim rynku? :) Takie
                            krajobrazy jasielskie - bardzo ładne. Po zoomach i ostrości widać jaki ma
                            sprzęt :)

P.S. Mam jeszcze bogatą kolekcję pociągów na jasielskim dworcu (różne składy,
                            wagony, ujęcia) ale tego nikt tutaj nie chce oglądać :)
                              • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 23.08.05, 05:02
                                Pompa istnieje.... tutaj o niej pisalismy :

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=226&w=20912358&v=2&s=0
                                ale czy ktoś tam teraz bierze wodę to nie wiem.

ps.... no i własnie...zdjecie tej pompy to też byłoby coś oryginalnego...innego.
                                        • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 24.08.05, 05:42
                                          Ja tak wstaję.... czasem i o czwartej. To na starośc tak się z człowiekiem
                                          dzieje, że wstaje wczesniej niż musi :)... ale nie narzekam. Lubię wczesnie
                                          wstac. Cisza, spokój, za oknem ptaszków śpiew. Nikt za uchem nie marudzi.

PS. Do Republikana ... podoba mi się "dziewucha". Pasuje w sam raz do prostej
                                          baby i odmładza :))
                                          • republican Re: Pompa wodna przed Szkola 24.08.05, 15:19
                                            0kowita napisała:

> Ja tak wstaję.... czasem i o czwartej. To na starośc tak się z człowiekiem
                                            > dzieje, że wstaje wczesniej niż musi :)... ale nie narzekam. Lubię wczesnie
                                            > wstac. Cisza, spokój, za oknem ptaszków śpiew. Nikt za uchem nie marudzi.
                                            >
                                            > PS. Do Republikana ... podoba mi się "dziewucha". Pasuje w sam raz do prostej
                                            > baby i odmładza :))

Wiedz dziewczynko ze gdy Ty wstajesz ja ide spac.
                                            Masz mlode mysli, wiec mlode cialo. Odmladzac sie nie potrzebujesz.
                                            • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 24.08.05, 18:41
                                              Nie podoba mi się "dziewczynka"... jest słodka i mdła.
                                              Mów mi "dziewucho" !!!!
                                              A myśli mam nie tyle młode ile ......niedorozwinięte.

PS. Pamietasz gdzie był w naszym odległym dzieciństwie ogródek jordanowski ?
                                              Chodzi o zakład. Ja sie spieram, ze na miejscu obecnego domu kultury.
                                              inni twierdzą, że tam gdzie teraz policyjne bloki.... kto rozsądzi ?
                                                • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 24.08.05, 23:53
                                                  Idąc ulicą Kochanowskiego od centrum bloki po prawej stronie.... tam gdzie
                                                  kiedyś był tzw. "nowy pewex". Taką znam nazwę "policyjne" bo dla policjantów
                                                  (chyba jeszcze wtedy milicjantów) wybudowane.
                                                  Pamietam jak je budowano ale co tam było wczesniej ? hmmm skleroza.
                                                  Ale .... tam ogrodka jordanowskiego nie było jak mi wmawiają.
                                                  • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 25.08.05, 00:05
                                                    inny.obserwator napisał:

> A to już wiem =] Tam gdzie PZU i ta druga mała komenda policji...

No własnie.

>
                                                    > Oglądałaś już te zdjęcia w gablocie na rynku? :>

Jeszcze nie.... zapomniałam kurde.
                                                  • inny.obserwator Re: Pompa wodna przed Szkola 25.08.05, 00:09
                                                    To jeszcze jedno pytanie =]

Najpierw mówiłaś, że blog ze zdjęciami powinien być wizytówką miasta i
                                                    miejscem, w którym osoby z poza miasta będą mogły Jasło poznać. Później
                                                    mówiłaś, że zamiast pocztówkowych zdjęć powinna być ławeczka i studzienka.
                                                    Niezdecydowana jesteś =]
                                                  • 0kowita Re: Pompa wodna przed Szkola 25.08.05, 00:41
                                                    Kurza twarz !!!!((((((((((
                                                    Napisałam taką długą odpowiedź to mnie wylogowało ... WRRRRRRRRRRRR((((((((

To napiszę w skrócie....
                                                    Tak to jest wizytówka miasta.
                                                    Już tam jest UM, starostwo, fara.... co dodasz z oficjalnych miejsc ?
                                                    Franciszkanów, US, ZUS i tyle........
                                                    szukaj miejsc nietypowych jakich nikt jeszcze nie fotografował
                                                  • 0kowita Re: Ogrodek jordanowski 25.08.05, 10:13
                                                    republican napisał:

> Byl po drugiej stronie ulicy Sobieskiego od mojej laweczki w parku.
                                                    > Jestem 100% pewny dziewucho.
                                                    > Mow mi wuju (Zagloba)

No właśnie Wuju ..:)))) czyli wychodzi na moje.... był tam gdzie teraz dom
                                                    kultury.
                                                    Ja nie pamiętam czasów ogródka ale mam zdjęcie.... siedzę tam na karuzeli.
                                                    Niezła ze mnie była wtedy laseczka...ech jakie rozkoszne fałdki na nóżkach
                                                    miałam..............hmmmmmmmmmmmmmmmmm.....to naprawdę ja ????????
                                                  • republican Re: Ogrodek jordanowski 25.08.05, 17:10
                                                    0kowita napisała:

> republican napisał:
                                                    >
                                                    > > Byl po drugiej stronie ulicy Sobieskiego od mojej laweczki w parku.
                                                    > > Jestem 100% pewny dziewucho.
                                                    > > Mow mi wuju (Zagloba)
                                                    >
                                                    >
                                                    > No właśnie Wuju ..:)))) czyli wychodzi na moje.... był tam gdzie teraz dom
                                                    > kultury.
                                                    > Ja nie pamiętam czasów ogródka ale mam zdjęcie.... siedzę tam na karuzeli.
                                                    > Niezła ze mnie była wtedy laseczka...ech jakie rozkoszne fałdki na nóżkach
                                                    > miałam..............hmmmmmmmmmmmmmmmmm.....to naprawdę ja ????????
                                                    Wygralas zaklad wiec buziaka lub
                                                    przyslij fotke dla Wuja albo pokaz na Jaslo blog
                                                    O Boze, te faldy!
                                                    A karuzela skrzypiala (w nocy), pamietam.

PS
                                                    Byl tam tez kieys piekny domek /willa w ktorym byl zaklad zegarmistrzowski/
                                                    mechaniki precyzyjnej.
                                                    Dom byl przy obecnej Kollataja w strone Kosciuszki za Ogrodkiem Jordanowskim
                                                  • 0kowita Re: Ogrodek jordanowski 27.08.05, 09:54
                                                    republican napisał:

> Wygralas zaklad wiec buziaka lub
                                                    > przyslij fotke dla Wuja albo pokaz na Jaslo blog

Fotki moje nie na pokaz ale........... hłe hłe....:)))
                                                    Mam lepszą z tamtych czasów....jestem na niej w "stroju Ewy".
                                                    Fotka zrobiona nad Jasiołką pod mostem kolejowym.
                                                    Wierzyć się nie chce widząc teraz to zakrzaczone i brudne miejsce, że wtedy tam
                                                    była tak rozległa, malownicza i uczęszczana choc kamienista plaża.
                                                  • republican Re: Ogrodek jordanowski 26.08.05, 16:30
                                                    ouimet napisał:

> republican napisał
                                                    > > Mow mi wuju (Zagloba)
                                                    >
                                                    > czy przez "ch" i o z kreska?(potocznie wymawiane)
                                                    > Zagloba tego jeszcze nie wykrztuszal...

O co chodzi?

Potop, tom II, rozdzial 17:

"- Mów mi: wuju! - rzekł Zagłoba.

- Masz wuj gorzałki! - rzekł pan Roch. - To mi wolno.

Zagłoba przyjął chętnie manierkę i napił się do woli. Po chwili miłe ciepło
                                                    poczęło mu się rozlewać po wszystkich członkach, w głowie uczyniło mu się
                                                    jasno, a umysł stał się jasny."

• ouimet Re: Ogrodek jordanowski 27.08.05, 01:14
                                                    republican napisał:
                                                    >
                                                    > Zagłoba przyjął chętnie manierkę i napił się do woli. Po chwili miłe ciepło
                                                    > poczęło mu się rozlewać po wszystkich członkach, w głowie uczyniło mu się
                                                    > jasno, a umysł stał się jasny."

-mile cieplo we WSZYSTKICH czlonkach
                                                    -w glowie jasno
                                                    -umysl jasny...

wiec pijmy do dnia...
                                                    :)
                                                    >
      • 0kowita NIE !!!!!!!!!!!!! 27.08.05, 17:50
        inny.obserwator napisał:

> jaslo.blox.pl/ - nowa
        notka =]

O nie, nie, nie !!!
        Czy ja znów muszę się powtarzać ???????
        Znów muszę klepać to samo co klepałam juz parę razy ???????

Po pierwsze.....
        widzisz na tym zdjęciu piony, widzisz na tym zdjęciu coś co można nazwać iż
        połozone jest pod katem 90 stopni ????

kościół leci na lewo
        To sie nawet na pocztówkę nie nadaje... moim zdaniem.
        To zdjęcie nie przedstawia nic tylko przewracajacy sie fragment budynku.

Ja wiem.... uparłeś się by pokazywać wiztówkowe części miasta ale nie idzie Ci
        to,,,,,,,,,
        Te oficjalne miejsca zostaw tym, którzy robią pocztówki.

...robią to znacznie lepiej...

Gdzie są zdjęcia z meczu Czarnych o które prosił Arci ?????
        Gdzie jest zdjęcie z rynku warzywnego o które ja prosiłam ?
        Gdzie jest zdjęcie studzienki przy ekonomiku o którą prosił Republican ?

moje zdanie... zdjęcie kościoła na górce jest tragicznie amatorskie.
        Ktoś ma inne zdanie - niech mnie poprawi.
          • 0kowita Re: !!! 27.08.05, 18:36
            inny.obserwator napisał:

> www.um.jaslo.pl/galeria/zdjecia/fara.JPG
            > www.um.jaslo.pl/galeria/zdjecia/urzad2.JPG
            > A te dwa wg Ciebie są okej, czy nie?

Nie są okej !!!
            Ale co z tego ? chcesz udowadniać , że ktoś jest gorszy niż Ty.. chcesz sie
            dowartosciowac tym, ze inni są nie mniej amatorscy??? czy chcesz robić swoje
            omijajac innych gusta ?
            Równaj się do najlepszych a nie do tych co robia co bądź między pomidorową a
            leżajskim

Nie szukajmy daleko. Na naszym forum od dawna umieszcza swoje wątki Bartek.
            Mało kto mu odpowiada bo mało osób na tym forum.
            ale nikt go nigdy nie skrytykował....... bo to wielka indywidualność i wielki
            pasjonat.
            Jego strony, jego zdjęcia, jego komentarze to coś na czym powinieneś się
            wzorować(choc wątpię byś kiedykolwiek do tego poziomu doszedł) a i cicho
            siedzieć a nie twierdzić, że to co tam w blogu umieszczaszasz to jest i ważne,
            i piekne, i.... moze nie skończę.
        • 0kowita Re: NIE !!!!!!!!!!!!! 27.08.05, 18:16
          Nie mniej do mnie żalu Łukasz. Ja Ciebie nie krytykuję ze złośliowości .
          Krytykuję Cię z stympatii....

Zawierzyłam, że będziesz ten blog prowadził tak iż bedzie on nie przedmiotem
          prześmiewców (jak Adaś czy Styksu) ale będzie czymś co przyciąga ludzi do tego
          forum.
          Nadal w to wierzę ale nie wrzucaj tu zdjęć pijanych budynków, miejsc
          pocztówkowych i zlikwiduj tę swoją przemowę........... tak radzę.
          Może nie mam racji.
          • inny.obserwator Re: NIE !!!!!!!!!!!!! 27.08.05, 18:23
            I jeszcze jedno znanego fotografa:

www.fara-jaslo.rzeszow.opoka.org.pl/zdj-wart-k/UM.JPG
            I pewnie gdyby było na blogu, to tez by Ci się nie podobało.

> Nie mniej do mnie żalu Łukasz. Ja Ciebie nie krytykuję ze złośliowości .
            > Krytykuję Cię z stympatii....

Ale ja przecież nic takiego nie powiedziałem. Nawet żadnej emotki nie użyłem, a
            i liczbę wykrzykników w Twoim temacie znacznie zredukowałem =]
      • ouimet Re: STUDNIA NA ASNYKA 30.08.05, 02:27
        inny.obserwator napisał:
        źle skadrowana, pijana, pochmurna, poniszczona studzienka.

dla mnie super...

Co w niej bulgocze?

hmmm...nie "dodales" odglosow.Sam wizerunek nic nie mowi o dzwiekach..:((((

• republican Re: STUDNIA NA ASNYKA 30.08.05, 12:07
        inny.obserwator napisał:

> jaslo.blox.pl
        > Proszę Okowito, źle skadrowana, pijana, pochmurna, poniszczona studzienka. Co
        w
        >
        > niej bulgocze?
        >

Jeszcze raz dzieki Osservatore
        Pare uwag
        1. Kiedys tego murka z drzewem nie bylo, to byl raczej plaski (pochyly) plac
        2. Ekonomik to bylo Liceum Leszczynskiego
        3. Raczka pompy byla wypolerowana przez uzycie.
        • inny.obserwator Re: STUDNIA NA ASNYKA 31.08.05, 13:08
          Imienia Leszczyńskiego to jest obecnie I LO w Jaśle.

Wracając do zdjęcia studzienki. Nie wiem czy zauwazyliście, ale na murze szkoły
          ktoś na wakacjach sprayem namalował taki wielki, srebrny napis (na zdjęciu to
          jest trochę widoczne). Po tym wydarzeniu szkoła zamontowała dwie kamery na
          zewnątrz.

Jutro - NIESTETY - się dowiem, czy w środku też jest jakiś monitornig.

I ciekawe, czy obraz z tych kamer nagrywany jest w szkole, czy przesyłany na
          komende policji, tak jak pozostałe kamery na mieście?
      • georghe Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.09.05, 11:20
        A cóż oni tak właściwie ten szpital rozgrzebali ? Zmieniają podjazd dla
        karetek ? Na to mi wyglada.

Inny, w zasadzie się w tym wątku nie wypowiadałem, ale przegladam od czasu do
        czasu i muszę powiedzieć, że mnie sie Twoje fotki podobają - nawet te "krzywe".
        Zeby zrobić "prostą" trzeba mieć odpowiedni sprzęt.
        Dlatego nie przejmuj się, śmigaj dalej po mieście i czyń swoją powinność !
        :)
        • inny.obserwator Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.09.05, 14:07
          Tak, bo ten obecny podjazd nie spełnia polskich norm, nie mówiąc o unijnych. Te
          nowe karetki się nie miesciły. Nowy podjazd ma być zadaszony, z automatycznie
          otwieranymi drzwiami i klimatyzowany. Coś na wzór tego, co kilka lat temu
          zbudowali w szpitalu w Gorlicach. Nie wygląda to ładnie, ale będzie tak jak na
          amerykańskich filmach =]

Nie wiem jak będzie wyglądał ten oddział ratunkowy. Czy wywalą stamtą izbę
          przyjęć i pogotowie, czy jak... Od czasów dr. Banacha/Banaśa tam nie byłem =]

• 0kowita Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.09.05, 18:34
          georghe napisał:

> Dlatego nie przejmuj się, śmigaj dalej po mieście i czyń swoją powinność !
          > :)
          >

A ja dodam do tego.... pamiętaj, że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
          a bez krytyki nie ma rozwoju.
          Ale chciałam o czym innym.... lubię zaglądac w te statystyki. Teraz
          przynajmniej widac (pi razy drzwi) ile osób tu zagląda... fajne to.
          A dziś ubawiło mnie takie IP jakie tam zobaczyłam :
          02-09-2005, 15:10:13 pa55.klewki.sdi.tpnet.pl, Firefox, Windows XP (NT 5.1)

Klewki ? Te Klewki ? Talibowie ???? :))))))))))))))))
      • jasielskieulice Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 02.09.05, 21:26
        Witam,

O remontach w szpitalu przeczytacie tutaj:
        www.ejaslo.pl/index.php?subaction=showfull&id=1124894675&archive=&start_from=&ucat=3&

A dla zainteresowanych remontem podam ciekawostkę, że na stronach szpitala
        codziennie są umieszczane zdjęcia (wykonane zawsze z tego samego miejsca),
        prezentujące roboty przy remoncie podjazdu dla karetek. "Ciekawskich" odsyłam
        na stronę:
        www.szpital.jaslo.pl/index.php?mgid=2003
        lub bezpośrednio z www.szpital.jaslo.pl

Pozdrawiam.
        PS. Łukasz, fajne fotki są w tym blogu i dzięki za odsyłacz do mojej strony :)
    • inny.obserwator Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 10.09.05, 15:47
      W najnowszym "Obiektywie jasielskim" są bardzo fajne zdjęcia drogi południowej.
      Te dwa na okładce. Robione chyba z komina, czy jakiejś wieży pobliskiej
      fabryki.

Poza tym w informacji o remoncie jasielskiego parku napisano, że całość
      inwestycji to prawie 2 mln złotych, z czego 75% z Europejskiego Funduszu
      Rozwoju Regionalnego, 10% z budżetu państwa i tylko z 280 tys. z kasy miasta =]
      To tak z myślą o Jarmułce napisałem...
      • inny.obserwator Re: Zdjęcia z Jasła - nowy temat, nowe zdjęcia 01.10.05, 18:04
        Zapomniałem powiedzieć jeszcze o dwóch mało istotnych sprawach.
        1. Blog istnieje już 3 miesiące i w związku z tym dziś został dodany do
        katalogu blogów (kategoria Regionalne). Kategorię można zmienić, a opis nawet
        trzeba.
        2. Jutro wcześnie rano wyjeżdżamy z klasą na Słowacje. Nie będzie zdjęć przez
        kilka dni, chyba, że tamtejszych jaskini. Ale jakbyś - Okowito - chciała to Ci
        mogę coś przywieźć z tzw. 'tanich sklepów' :>