Dodaj do ulubionych

Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij

IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.01.02, 19:51
Zlikwidujmy Jasło. Po co nam w województwie takie nieznane, małe miasto. Albo
chociaż odbierzmy mu prawa miejskie (chyba ze ich jeszcze nie ma:))
Obserwuj wątek
      • Gość: N Re: popierasz?? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.01.02, 22:29
        Nie jestem ani z Jasla ani z Rzeszowa nawet nie jestem z wojewodztwa
        podkarpackiego ale Jaslo cieszy sie moja sympatia i to wylacznie dzieki
        jaslnom piszacym na tym forum.Tak wiec jestem przeciw Twojej propozycji.Mam
        tez nadzieje ze jesli pobedziesz tu nieco dluzej bez watpienia zmienisz
        zdanie.Z drugiej strony to bardzo mile ze dotarles na to forum szkoda tylko ze
        Twoj debiut wypadl nieco mizernie.Wszystko jednak jest do naprawienia .
        • shadok Re: popierasz?? 13.01.02, 22:32
          N dwie godziny pracowałem, żeby ten wątek zjechał niżej, a Ty mi go
          wiwindowałeś na samą górę :-)
          Cała moja "praca" poszła na marne :-)
          Skoro już mowa o likwidacji Jasła, to oczywiście, że nie popieram.
    • Gość: joker Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 15.01.02, 20:33
      Cóż. Przyznaje sie iz byla to czysta prowokacja (wydawalo mi sie ze oczywista).
      Skolonily mnie do tego propozycje zarowno na jasielskim jak i na rzeszowskim
      forum zlikwidowania woj. podkarpackiego. Jaslo jest dla mnie takim samym
      miastem jak kazde inne. Boli mnie tylko to ze niektorzy sami prowokuja tego
      typu animozje. Wiec drogi shadoku powstrzymaj swoje kompleksy i nie dawaj
      powodu do prowokacji takiemu debilowi jak ja :))). Pozdrawiam Jasło
      • shadok Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 15.01.02, 21:01
        Oczywiście, że Twoja prowokacja była oczywista :-) Nietety nie widzę
        przyszłości dla województwa podkarpackiego i nic na to nie poradzę. Jesteśmy i
        pewne zawsze będziemy "czerwoną latarnią" we wszystkich rankingach. Jedyna
        szansa dla Jasła to przyłączenie się do silnego regionu. Ty patrzysz na to
        oczami rzeszowianina. Wam jest najlepiej w województwie. Punkt widzenia,
        zależy od punktu siedzenia ;-) Przejedź się na prowincję i posłuchaj co mówią
        ludzie. Wcale nie są zadowoleni. Jeśli będzie okazja odłączyć się od
        Podkarpacia, będę pierwszy "za".
        Nie mam nic do Rzeszowiaków. I wcale nie nazwałem Cię "debilem". Jak już kilka
        razy pisałem nie mam w zwyczaju obrażać inaczej myślących.
        pzdr
        • Gość: joker Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 15.01.02, 21:29
          Taka sytuacja jest w calym kraju. Co do tych rankigow to zawsze trzeba szukac
          pozytywow. Mamy najnizsza przestepczosc w kraju przy najwyzszej
          wykrywalnosci! :)) A poza tym powiedz mi konkretnie co woj. Malopolskie moze
          dac Jaslu? Szczerze powiem pozycja Jasla w wojewodztwie podkarp. jest wysoka.
          Mysle ze w malopolskim spadla by znacznie przy juz obecnych miastach i
          powiatach. No i daliscie Rzeszowowi CH Europa! :)
          • malopolanin Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 15.01.02, 21:35
            proszę:
            1. Prestiż - będąc w woj. z Krakowem łatwiej się wypromować w kraju i zagranicą.
            2. Kontrakt regionalny - Małopolska wywalczyła największe pieniądze po Mazowszu
            i Śląsku
            3.Pieniądze z UE - Małopolska dobrze przygotowuje projekty z prośbą o pomoc do
            UE i wywalczyła najwięcej pieniędzy w Polsce ( budowa oczyszczalni ścieków w
            Krakowie, dorzeczu Raby, rozbudowa przejścia granicznego Konieczna i drogi
            Gorlice - Konieczna, oddana do użytku oczyszczalnia ścieków w Gorlicach....)
            4. Pieniądze z budżetu - Jasło, jako powiat o mniejszych dochodach niż średnia
            w Małopolsce otrzymywałoby dodatkową kasę na zatarcie tych różnic ( jest to
            zapisane ustawowo)
            5. Wspólna , z całym województwem promocja turystyczna powiatu (powiat gorlicki
            jest ostatnio najbardziej widoczny wśród wszystkich powiatów Małopolski na
            wszystkicj targach turystycznych.
            6. Magurski Park Narodowy z siedziebą w Kremnej - to ogromna szansa na rozwój
            turystyki. W Małopolsce pieczołowicie w każdym folderze pisze się o wszystkich
            parkach narodowych, nawet o Magurskim, którego " mamy" tylko 3 %
            7. Lobbing na rzecz utworzenia w Jaśle SSE ( podstrefę SSE z Mielca stworzono
            niedawno w Gorlicach - JUŻ ZGODNIE Z PRAWODAWSTWEM UE ).
            8. Co mówił Shadok - dowartościowanie mieszkańców Jasła i poprawa ich
            samopoczucia, że ich stolicą jest Kraków - a jak wiesz, samopoczucie psychiczne
            też jest bardzo ważne w osiąganiu róznych celów
            itd.
            Wymieniłem tylko te najważniejsze.
            Pozdrawiam
            Może Jaślanie jeszcze coś dodadzą.

• Gość: tofu Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 16.01.02, 10:33
              malopolanin napisał(a):

> proszę:
              > 1. Prestiż - będąc w woj. z Krakowem łatwiej się wypromować w kraju i zagranicą
              > .
              > 2. Kontrakt regionalny - Małopolska wywalczyła największe pieniądze po Mazowszu
              >
              > i Śląsku
              > 3.Pieniądze z UE - Małopolska dobrze przygotowuje projekty z prośbą o pomoc do
              > UE i wywalczyła najwięcej pieniędzy w Polsce ( budowa oczyszczalni ścieków w
              > Krakowie, dorzeczu Raby, rozbudowa przejścia granicznego Konieczna i drogi
              > Gorlice - Konieczna, oddana do użytku oczyszczalnia ścieków w Gorlicach....)
              > 4. Pieniądze z budżetu - Jasło, jako powiat o mniejszych dochodach niż średnia
              > w Małopolsce otrzymywałoby dodatkową kasę na zatarcie tych różnic ( jest to
              > zapisane ustawowo)
              > 5. Wspólna , z całym województwem promocja turystyczna powiatu (powiat gorlicki
              >
              > jest ostatnio najbardziej widoczny wśród wszystkich powiatów Małopolski na
              > wszystkicj targach turystycznych.
              > 6. Magurski Park Narodowy z siedziebą w Kremnej - to ogromna szansa na rozwój
              > turystyki. W Małopolsce pieczołowicie w każdym folderze pisze się o wszystkich
              > parkach narodowych, nawet o Magurskim, którego " mamy" tylko 3 %
              > 7. Lobbing na rzecz utworzenia w Jaśle SSE ( podstrefę SSE z Mielca stworzono
              > niedawno w Gorlicach - JUŻ ZGODNIE Z PRAWODAWSTWEM UE ).
              > 8. Co mówił Shadok - dowartościowanie mieszkańców Jasła i poprawa ich
              > samopoczucia, że ich stolicą jest Kraków - a jak wiesz, samopoczucie psychiczne
              >
              > też jest bardzo ważne w osiąganiu róznych celów
              > itd.
              > Wymieniłem tylko te najważniejsze.
              > Pozdrawiam
              > Może Jaślanie jeszcze coś dodadzą.

Za Podkarpaciem przemawia:

1. Brak możliwości promocji w Małopolskiem - promuje się Kraków, Tatry,
              ewentualnie Pieniny i Wieliczkę, dowodów na promowanie inny miejscowości w
              Małopolsce nie widać.

2. Najprawdopodobniej kontrakty będą obcięte, wg wstępnych prognoz Małopolska
              dostanie niewiele wiecej od Podkarpacia. Dodatkowe pytanie - gdzie idzie ok. 3/4
              kwoty kontraktu w Małopolsce? Odpowiedź jest łatwa.

3.Pieniądze z UE - Podkarpacie ma znacznie większe niż Małopolska doświadczenie w
              zarządzaniu i negocjowaniu programów UE - STRUDER, RAPID, Phare - od pierwszej
              połowy lat 90-tych. Do tego dochodzi INRED,SPP, CBC, Bank Światowy. Podkarpacie
              ma pierwszy w kraju program operacyjny spełniający kryteria Funduszy
              Strukturalnych, z których wg wstępnych projekcji dostawać będzie znacznie więcej
              niż Małopolska. Listy projektów finansowanych przez programy pomocowe nie
              przytaczam bo jest za długa.

4. Pieniądze z budżetu Jasło, jako powiat o mniejszych dochodach niż średnia
              > w Podkarpackiem dostaje dodatkową kasę na zatarcie tych różnic ( jest to
              > zapisane ustawowo)

5. Wspólna , z całym województwem promocja turystyczna powiatu (powiat jasielski
              jest promowany podobnie ja i inne powiaty Podkarpacia na wszystkich targach
              turystycznych.

6. Magurski Park Narodowy z siedziebą w Krempnej - to ogromna szansa na rozwój
              > turystyki na Podkarpaciu.

7. Golrlice i powiat gorlicki, które pod "rządami" Krakowa popadają w coraz
              większy maraz i degrengoladę. Jaślanie mają blisko i mogą to łatwo sprawdzić.

Dodatkowo polecam wizytę w kilku miejscowściach położonych "tylko" 50 km od
              Warszawy - np. Długosiodło, Łochów, Garwolin. Jakoś nie widać, aby te
              miejscowości propserowały dzięki położeniu w woj. mazowieckim. Zapewniam, że
              daleko im do Jasła.

• malopolanin Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 16.01.02, 17:44
                W powiecie gorlickim jestem co najmniej 2 razy w roku , w różnych miejscach i
                spotkałem tylko jedną osobę przeciwną woj. Małopolskiemu. A powiat gorlicki
                jest bardziej promowany niż tatrzański, czy Wieliczka, zapewniam Cię.Wbrew
                stereotypom o Krakowocentryźmie, czy patrzeniu tylko na Tatry. Nie przegapiłem
                żadnych targów turystycznych w Krakowie i okolicach, a powiat gorlicki jest na
                wszystkich z nich najwystawniej promowany i przynosi to już efekty.
                A oto wykaz pieniędzy z programu Phare 2002( ze strony Urzędu Marszałkowskiego
                woj. Małopolskiego):

Phare 2002 SSG

dolnośląskie 10,64
                kujawsko-pomorskie 8,14
                lubelskie 10,64
                lubuskie 8,14
                łódzkie 13,14
                małopolskie 20,61 !!!!!!
                opolskie 11,14
                podkarpackie 10,64
                podlaskie 10,64
                pomorskie 10,64
                świętokrzyskie 8,33
                warmińsko-mazurskie 10,64
                zachodnio-pomorskie 8,16

A powiat gorlicki zyskał na tym najwięcej ze wszystkich powiatów Małopolski.

Pozdrawiam
                • Gość: tofu Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 17.01.02, 13:07
                  malopolanin napisał(a):

> W powiecie gorlickim jestem co najmniej 2 razy w roku , w różnych miejscach i
                  > spotkałem tylko jedną osobę przeciwną woj. Małopolskiemu. A powiat gorlicki
                  > jest bardziej promowany niż tatrzański, czy Wieliczka, zapewniam Cię.Wbrew
                  > stereotypom o Krakowocentryźmie, czy patrzeniu tylko na Tatry. Nie przegapiłem
                  >
                  > żadnych targów turystycznych w Krakowie i okolicach, a powiat gorlicki jest na
                  > wszystkich z nich najwystawniej promowany i przynosi to już efekty.
                  > A oto wykaz pieniędzy z programu Phare 2002( ze strony Urzędu Marszałkowskiego
                  > woj. Małopolskiego):
                  >
                  > Phare 2002 SSG
                  >
                  > dolnośląskie 10,64
                  > kujawsko-pomorskie 8,14
                  > lubelskie 10,64
                  > lubuskie 8,14
                  > łódzkie 13,14
                  > małopolskie 20,61 !!!!!!
                  > opolskie 11,14
                  > podkarpackie 10,64
                  > podlaskie 10,64
                  > pomorskie 10,64
                  > świętokrzyskie 8,33
                  > warmińsko-mazurskie 10,64
                  > zachodnio-pomorskie 8,16
                  >
                  > A powiat gorlicki zyskał na tym najwięcej ze wszystkich powiatów Małopolski.
                  >
                  > Pozdrawiam

Nie przedstawiłeś informacji o Phare 2003 SSG (celowo?)
                  >
                  > dolnośląskie 9,80
                  > kujawsko-pomorskie 6,74
                  > lubelskie 15,49
                  > lubuskie 2,41
                  > łódzkie 6,76
                  > małopolskie 8,23
                  > opolskie 2,29
                  > podkarpackie 14,80 !!!!!
                  > podlaskie 7,67
                  > pomorskie 6,98
                  > świętokrzyskie 5,15
                  > warmińsko-mazurskie 12,10
                  > wielkopolskie 8,80
                  > zachodnio-pomorskie 5,66

> A powiat jasielski zyska na tym najwięcej ze wszystkich powiatów Podkarpacia
                  >
                  > Pozdrawiam

• malopolanin Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 17.01.02, 13:18
                    Nie celowo, ale skupiłem się na roku bieżącym. Zresztą i tak pieniądze z Phare
                    2002 dotrą z przynajmniej rocznym opóźnieniem. Powiedz mi jakie konkretnie
                    inwestycje mają być z tego funduszu przeprowadzone w Jaśle?
                    Bo co do Gorlic, to już podaję:
                    Rozbudowa drogi Gorlice - Konieczna ( a szerzej Tarnów - Konieczna)
                    Rozbudowa samego przejścia w Koniecznej
                    Wspieranie inwestycji w SSE w Gorlicach ( jako podstefy mieleckiej SSE)
                    Wspieranie rozwoju agroturystyki i małej i średniej przedsiębiorczości na
                    terenie powiatu
                    i inne, o których już zapomniałem ( m. in. kanalizacja doprowadzenie wodociągów
                    do miejscowości koło samych Gorlic i rozbudowa tychże sieci w samych Gorlicach,
                    dokończenie odddanej niedawno do użytku oczyszczalni ścieków w Ropicy Polskiej
                    itp.).

Pozdrawiam
        • Gość: N Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: 24.42.55.* 16.01.02, 00:39
          Piszecie roznie.Raz o walorach i mozliwosciach Jasla innym razem uznajecie
          jedynie mozliwym rozwiazaniem dla Jasla woj.malopolskie.Zapominacie jednak o
          jednym .Wasze checi to za malo .W dzisiejszym swiecie taie fuzje sa dla
          bogatych i silnych.Bo co mozecie zaproponawac malopolsce?poza checia nie bycia
          w podkarpackim.Obserwuje ze wiekszosc wypowiedzi nie tylko na Waszym forum ale
          gemneralnie oscyluje wokol namietnego dazenia do latwych pieniedzy i jak
          najlatwiejszego poprawienia swego bytu.W dzisiejszych czasach to nie
          pracuje.Bogaty szuka ukladow z bogatym (tak zawsze bylo) a biednemu pozostaje
          biedny.(tak tez zawsze bylo)
      • shadok Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 16.01.02, 21:45
        Referendum byłoby bardzo wskazane. Trzeba robić wszystko by jak najszybciej do
        niego doprowadzić. Każdy kolejny rok na Podkarpaciu , to rok stracony i będzie
        coraz trudniej "zmienić barwy". Myślę, a właściwie to jestem pewien, że
        jaślanie w zdecydowanej większości opowiedzą się za zmianą województwa.
    • m.a.r.y.s.i.a Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 19.01.02, 08:54
      Jeżeli już wolno "klikać" w ten wątek mam pytanie do Małopolanina.Wyjaśnij mi
      pkt 7. Co to znaczy "lobbing na rzecz utworzenia w Jaśle SSE " ?
      1/ Jaki "lobbing" skoro Marszałkowi Zającowi nie udało się przepchnąć SSE w
      Jaśle przez całą kadencję ???
      2/ Co to znaczy "zgodne z prawodawstwem UE"? Ulgi podatkowe w obecnych SSE
      obowiązują już tylko do wyczerpania. Czyżby miały być jakieś nowe ulgi ?
      Jakie?
      • malopolanin Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij 19.01.02, 09:39
        1. Bo działał sam, bez koordynacji z politykami z całego województwa. Natomiast
        strefa w Gorlicach powstała dzięki wspólnym staraniom byłego wojewody
        Małopolskiego pana Masłowskiego, pochodzącego zresztą z Gorlic, samorządu woj.
        Małopolskiego i powiatu gorlickiego, jak i samych Gorlic.
        2. Nie będą to już zwolnienia z podatków, jak to było dotychczas , lecz np.
        różnego rodzaju dopłaty - tak, jak to się dzieję w UE.
        • Gość: kai Re: Likwidacja Jasła - popierasz?? - kliknij IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 21.01.02, 08:12
          malopolanin napisał(a):

> 1. Bo działał sam, bez koordynacji z politykami z całego województwa. Natomiast
          >
          > strefa w Gorlicach powstała dzięki wspólnym staraniom byłego wojewody
          > Małopolskiego pana Masłowskiego, pochodzącego zresztą z Gorlic, samorządu woj.
          > Małopolskiego i powiatu gorlickiego, jak i samych Gorlic.
          > 2. Nie będą to już zwolnienia z podatków, jak to było dotychczas , lecz np.
          > różnego rodzaju dopłaty - tak, jak to się dzieję w UE.

Masz chyba niewielką znajomość przepisów obowiązujących w UE. Co to znaczy różne
          dopłaty? Wymień je. Przecież fundamentalną zasadą UE jest równość warunków
          konkurencji. Z całym szacunkiem, ale w UE nie ma czegoś takiego o czym piszesz.
          Ulgi inwestycyjne mogą stosować jedynie samorządy lokalne, a i to w ściśle
          określonych granicach. Nie ma to w ogóle nic wspólnego ze strefami. Wiem o czym
          piszę bo siedzę w tym temacie zawodowo. Nie mąć więć ludziom w głowach i nie
          wypowiadaj się na tetaty, o których masz niewielkie pojęcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka