Dodaj do ulubionych

Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezydenta?!

17.12.10, 01:29
Jestem w szoku...
-Pruszków nadal nie ma komunikacji miejskiej
-Pruszków jest brudny
-Pruszków jest zaśmiecony
-Pruszków = ciągły brak wody
-Pruszków = jedyna telewizja kablowa kadząca prezydentowi Pruszkowa
-Pruszków = Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa
-Pruszków gdzie busiki i PKSy Grodzisk są dla Starzyńskiego komunikacją miejską, etc.

A przecież Pruszków mógłby być wspaniałym miastem do życia.

Pozdrawiam serdecznie,
Były mieszkaniec Pruszkowa.
Obserwuj wątek
      • kita1979 Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 10:21
        ja jestem od niecałego roku i też widzę te śmieci, brak komunikacji miejskiej, samochody przejeżdżające przez miasto, korki na wylocie, nieodśnieżone ulice i chodniki, zabudowa centrum bez ładu i składu

he?:)
        • leo48 Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 10:26
          kita1979 napisała:
          zabudowa centrum bez ładu i składu

Już myślałem, ze to tylko mnie się nie podoba koncepcja intensywnego upychania bloków na podwórkach starego Centrum. Więc jednak...
          • wfe416n Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 12:04
            leo48 napisał:

> Już myślałem, ze to tylko mnie się nie podoba koncepcja intensywnego upychania
            > bloków na podwórkach starego Centrum. Więc jednak...

A gdzie tak jest, gdzie jest stare "centrum"?
            • leo48 Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 12:16
              wfe416n napisał:
              A gdzie tak jest, gdzie jest stare "centrum"?

Słuszne pytanie Marku. Stare Centrum poległo pod naporem betonowych klocków w styropianowej otulinie pomalowanej na landrynkowe kolory.

.
              • ridgeley Re: Do tego co w szoku jest... 18.12.10, 16:44
                Bez przesady. Chyba nie macie na myśli nowych kamienic, które są 100x ładniejsze niż sąsiednie bloczury rodem z PRL (przykrywane styropianem i malowane cukierkowo-pastelowo), czy pożydowskie walące się domki przy Potulickiego. To też jest przecież stary Pruszków. Nowa kamienica na Kraszewskiego prezentuje się o niebo lepiej niż przyklejony do niej potworek z czerwonej cegły (Pomijam fakt, że w kamienicy jest bank, ale cóż innego mogło tam być, skoro tuż pod bankiem parkują samochody? Gdyby był prawdziwy deptak, to byłaby szansa na fajną knajpkę). TBS na Kościelnej jest chyba ładniejszy niż kotłownia? To samo na rogu AK i Hubala. Nowe gargamele są jedynie na skrzyżowaniu Prusa i Niepodległości. Poza tym cały kwartał ograniczony ulicami AK, Berenta, Kościelna, Prusa, wraz z przeciwległą stroną przy Kościelnej (naprzeciw przedszkola) nadają sie do wyburzenia łącznie z nowymi budynkami (jeden na rogu Berenta i Kościelnej właśnie się rozbudowywuje w niepokojący sposób). Sąsiednia piekarnia wyłożona płytkami to także kuriozum. Wiem, wiem była tam chyba przed wojną, ale centrum to dość nietypowe miejsce na tego typu działalność. Generalnie, cały kompleks pomiędzy AK, Prusa, Kraszewskiego, Hubala nadaje sie do rewitalizacji, ale to za wiele na nasze marne władze...
                • lesny_dziadzio Re: Do tego co w szoku jest... 18.12.10, 17:16
                  (jeden na rogu Berenta i Kościelnej właśnie się rozb
                  > udowywuje w niepokojący sposób).

Rzeczywiście niepokojący. Zero wizualizacji, nic nie wiadamo. Wygląda bardzo dziwnie. Kto wydaje pozwolenia na takie kosmzarki w centrum miasta?! I te kraty w oknach na parterze.

A rozbudowa budynku na rogu Prusa/Kościuszki? Parę lat temu dobudowali piętro i nadal świecą białe pustaki. Kto na to wszytko pozwala? Centralne miejsce w mieście - na przeciwko reprezentacyjnego placu! To że ludzie nie mają poczucia estetyki niestety nie da się szybko zmienić, ale że na taką wiochę i chaos pozwalają władze miejskie/powiatowe?!

Generalnie wygląda tak, że rządzą tu ludzie nie mieszkający w Pruszkowie i im to wszytko wisi! Albo taki gust mają. ZERO ESTETYKI - ZERO MYŚLENIA KONCEPCYJNEGO I PORZADKU URBANISTYCZNEGO/ARCHITEKTONICZNEGO!
      • tux54 Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 13:31
        Witaj Auguście,

byłem w Pruszkowie dwa dni temu u dentystki a tydzień temu u fryzjerki i wiem dokładnie jak jest i jestem na bieżąco co się dzieje w Pruszkowie i w nim mieszkałem 10 lat i 10 lat prosiliśmy Prezydenta w formie apeli, listów poleconych, mailami, etc. w sprawie komunikacji autobusowej a on odpowiadał, że przecież są busiki pksu...
        Pozdrawiam

tux54

PS. Nick tux54 powstał 5 lat temu i opiera się na bajce o Smoku Wawelskim, w którym grał agent z Krainy Deszczowców, który rozpoczynał swoje meldunki od "tu x 54, tu x 54:-)))))))))))))
        • humptyangel Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 17:27
          Nie wiem po co takie wątki? Choć nie, wiem - ponarzekamy sobie, żółć zejdzie i będzie ok. Choć prościej jest uszanować wyroki demokracji i robić coś, aby te miasto było ładniejsze - ot na przykład ponieść śmiecia i wrzucić do kosza.
          • tux54 Re: Do tego co w szoku jest... 17.12.10, 18:13
            Rafał,
            Oczywiście, że masz rację, że mieszkańcy mogą dbać o czystość, ale nie załatwią kilka linii ZTM, bo to jest niemożliwe. Takie sprawy załatwia prezydent.

Ciekaw jestem czy za 10 czy za 20 lat Pruszków doczeka się dziennych autobusów ZTM?

Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców Pruszkowa:)
            Tux54
          • mantra1 Re: Do tego co w szoku jest... 23.12.10, 13:18
            humptyangel napisał:

> ot na przykład ponieść śmiecia i wrzucić do kosza.

A co, jeśli tych papierków jest dziesięć, sto, pięćset, tysiąc? Plus niezliczone butelki, puszki, plastiki itp. Mam się przemieszczać po mieście z worem na śmieci i zbierać ten cały syf? Czy też podnieść jedną zasmarkaną przez kogoś chusteczkę i wrzucić do kosza, a resztę zostawić? Gdybym jako swoją drogę życiową wybrała zawód sprzątacza ulic, to z pewnością wykonywałabym go z należytą sumiennością, za adekwatne pieniądze. Ale wybrałam inny zawód. Jeśli "podnoszenie jednego papierka", czy odśnieżanie miejskich ulic i chodników ma być wyrazem mojego lokalnego patriotyzmu, to nie, nie jestem lokalną patriotką. Kasa miasta jest zasilana z moich podatków właśnie po to, żebym sama nie musiała tego robić. Ja nie oczekuję od miasta, że posprząta mi posesję, czy odśnieży chodnik pod domem. Oczekuję natomiast, że umożliwi mi poruszanie się po strefie, będącej w jego gestii, bez potykania się o śmieci, czy topienia się w błocie, czy śniegu.
            jabaal napisał:
            > Po czwarte: Ci, co mieszkają w 'Pruszkowie' -> cudzysłów specjalnie,
            > od 'Pruszkowa' należy odjąć Gąsin, Żbików, Bąki, Malichy/Tworki nie przejmują
            > się tym, że z tych dzielnic nie można dostać się do urzędu miasta, urzędu skarb
            > owego, starostwa, banku, itp inaczej niż blachosmrodem.

Ja się przejmuję (Tworki) i wkurza mnie to okrutnie. Wiem, zaraz ktoś mi powie, że i tak mam lepiej i powinnam się cieszyć, bo ci bez samochodów mają jeszcze gorzej i muszą ciągnąć z buta.
            Nie mam żadnych miłych wspomnień z młodości związanych z tym miastem, które przyćmiewałyby mi jego postrzeganie. To, co obserwuję jest to stan, jaki zastałam tu 4 lata temu, stan, który nic się nie zmienił. Uwielbiam swój pruszkowski dom i jego najbliższe otoczenie, jednak wciąż nie jestem w stanie pokochać tego miasta, bo z pewnością nie jest to miasto przyjazne dla mieszkańców. W okolicznych miejscowościach też nie mieszkają sami społecznicy, którzy "coś robią" dla swoich miast, a jednak żyje się tam lepiej, widać jakiś postęp i pozytywne zmiany. Tu, w Pruszkowie przysłowie, że "ryba psuje się od głowy" jest definicją stanu faktycznego.
      • mwirek Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 17.12.10, 20:17
        Najłatwiej jest krytykować. Mieszkam w Pruszkowie kilkadziesiąt lat. Dawno temu były prace spoleczne. Uważam że miało to duży wymiar edukacyjny. Wiem, kojarzyło się z komuną. Jednak powiem, że przed wojną moja mama sadzila drzewa koło parku przy ul. Prusa. Jeszcze w wieku 80 lat tym się chwaliła. Co robi dzisiejsza młodzież? Ile drzew było zasadzonych przez zieleń choćby przy ul. Kościuszki i polamanych. Chyba każde drzewo trzeba by ogrodzić zasiekami kolczastymi aby się ostało. Ile śmieci wiatr rozwiewa po ulicach. Wiem w praktyce, aby ulica była czysta trzeba by wystawić całodobowy dyżur ludzi do sprzątania. Czy załóżmy ja, jako właściciel posesji mam być służącym flejtuchow co to nie wiedzą do czego służą kosze, albo w samochodzie coś zjedzą i ten smiec tak im śmierdzi że natychmiast muszą go wyrzucić na ulice? Został zrobiony pałac Sokoła dużym nakładem pracy. Ciekaw jestem kiedy ławki zostaną pocięte a latarnie oblepione ogłoszeniami. Jeszcze te klosze na latarniach nadają się do tluczenia. Ciekawa sprawa. Aby ktoś coś zrobił chce zapłaty. Normalne. Jednak np. wyrwać w parku ławkę, zbić szybę wystawowa, zrobić często rzeczy które wymagają naprawdę dużego nakładu siły potrafi za darmo. Ktoś powie że młodzież nie ma alternatywnej rozrywki. Ja twierdzę że jest brak w domu wychowania. Takie wzorce wynoszone są z domu. Jeśli ojciec 30 lat temu robił demolki to syn idzie po tej linii. Pytam zatem. Co można zrobić z takim społeczeństwem. Ile jeszcze naszych pieniędzy będzie szło w błoto żeby w sumie garstka (a może nie garstka) przyglupow mogła się wyżywac.
        • giez2 Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 17.12.10, 23:10
          cholera.. szkoda, że już nie mieszkam w Pruszkowie.. Z pewnością bym zagłosował na Starzyńskiego. A na pytanie główne tego wątku odpowiedziałbym: bo tak mi się podobało i nic nikomu do tego.
          Ciekawy jestem, czy kiedykolwiek to forum przestanie być maglem, pełnym wiecznie niezadowolonych bab, dziwacznych frustratów i niedorobionych politykierów ( bo przecież nie polityków).
          Na szczęście - nie wszyscy tu tacy. Tylko dlaczego głosy rozsądku giną w bełkocie?
          Dlaczego pozwoliliście, żeby fajne ( w zalożeniu) miejsce, które ( znów w założeniu) miało grupować ludzi lubiących to miasto, stało się miejscem dla tych, którzy to miasto opluwają, ktorzy tym miastem się brzydzą, którzy tym miastem gardzą po prostu?
          Naprawdę musicie tu mieszkać?
            • lesny_dziadzio Masz lepszego? 18.12.10, 00:26
              Został wybrany najbezpieczniejszy, dostępny kandytat. Wybrany prezydent jest co najmniej tak dobry, jak jego główny przeciwnik. Można zatem zapytać, czy nie powinno sie mieć głównych pretensji do kiepskich jakościowo przeciwników?

Już dziś obstawiam, że jeśli nic niespodziewanego się nie stanie to za 4 lata będzie identyczna sytuacja.

A najbardziej pomoże w konserwacji obecnego układu gazeta wpr24, ten sam kandydat opozycji przegrywający procesy sądowe i "spin-docenci" internetowi, którzy np. obwiniają prezydenta Pruszkowa o brak wody i myślą, że inni sa idiotami i łykną takie argumenta.

Ps. Twórca gazety wpr24 zdaje się nadal niczego nie rozumieć, bo przechwala się, że gazeta jest tak dobra, jak wiele wzbudza kontrowersji wokół siebie. Znaczy się: "pisaliśmy obiektywnie, o czym świadczą kontrowersje na forach". Uwielbiam dziennikarzy - intelektualistów ze swoimi jednoczynnikowymi wizjami rzeczywistości i nawet to rozumiem: jakież to proste i efektowne, i nie trzeba się wysilać: część głąbów i tak to łyknie.

Dla Pana infotmacji: Adolf H. również wzbudzał kontrowersje, Panie Naczelny Redaktorze.

Powodzenia, choć nie wróżę sukcesu. A szkoda, bo w tych wyborach nie oddałem głosu - nie miałem na kogo. A chciałbym.
          • metron1 Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 18.12.10, 21:49
            giez2 napisał:

> cholera.. szkoda, że już nie mieszkam w Pruszkowie.. Z pewnością bym zagłosował
            > na Starzyńskiego. A na pytanie główne tego wątku odpowiedziałbym: bo tak mi si
            > ę podobało i nic nikomu do tego.
            > Ciekawy jestem, czy kiedykolwiek to forum przestanie być maglem, pełnym wieczni
            > e niezadowolonych bab, dziwacznych frustratów i niedorobionych politykierów ( b
            > o przecież nie polityków).
            > Na szczęście - nie wszyscy tu tacy. Tylko dlaczego głosy rozsądku giną w bełkoc
            > ie?
            > Dlaczego pozwoliliście, żeby fajne ( w zalożeniu) miejsce, które ( znów w założ
            > eniu) miało grupować ludzi lubiących to miasto, stało się miejscem dla tych, kt
            > órzy to miasto opluwają, ktorzy tym miastem się brzydzą, którzy tym miastem gar
            > dzą po prostu?
            > Naprawdę musicie tu mieszkać?

A może ludzie narzekają bo kochają to miasto i widzą że władzy los miasta jak i samych mieszkańców jest całkowicie obojętny
            Załatwienie najprostszej sprawy urasta w Pruszkowie do rangi nierozwiązalnego problemu
            Inne miasta potrafią zadbać o komunikację, drogi, wszystko to co ułatwia życie w miescie
            W Pruszkowie zaś mieszkańcy słyszą tylko wymówki że tego i tamtego NIEDASIĘ załatwić
            I mieszkańców to właśnie boli i dlatego narzekają a nie dlatego że nie lubią miasta w którym mieszkają
            • leo48 Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 18.12.10, 22:15
              metron1 napisał:
              ludzie narzekają bo kochają to miasto

Niesmaczne nawet jako żart. Poczytaj te wszystkie jadowite wpisy i spróbuj je uznać za przejaw miłości do naszego miasta. Chór zgorzkniałych malkontentów tłucze bez opamiętania w klawiatury i wypisuje bzdury niestworzone. Każdy, kto napisze choć jedno słowo pozytywne o mieście tutaj lub w komentarzach na wpr24, staje się obiektem ich agresji.

Ja w ciągu krótkiego czasu dowiedziałem się, ze jestem agentem "z Kraszewskiego", wspólnikiem Kąckiego z MPO oraz że z dr Wallem tworzymy sieć korupcyjna na Gąsinie.

Niektórzy ludzie koniecznie jeszcze przed Świętami powinni stuknąć się w główkę na tyle delikatnie by nie doznać wstrząsu mózgu ale na tyle mocno, by ten mózg (o ile go posiadają) zaczął wreszcie myśleć.
              .
              • xszlem Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 18.12.10, 23:13
                Starzyński to bardzo słaby Prezydent, a świadczy o tym to jak Pruszków wygląda i co się w nim dzieje. Szkoda bo żadne powarszawskie miasto nie ma takiego potencjału jak Pruszków, każdy w tej dyskusji ma po części racji, ale jest demokracja mieszkańcy wybrali w pierwszej turze. Ja drugi raz bym tutaj nie zamieszkał po prostu.
              • metron1 Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 18.12.10, 23:52
                leo48 napisał:

> metron1 napisał:
                > ludzie narzekają bo kochają to miasto
                >
                > Niesmaczne nawet jako żart. Poczytaj te wszystkie jadowite wpisy i spróbuj je u
                > znać za przejaw miłości do naszego miasta. Chór zgorzkniałych malkontentów tłuc
                > ze bez opamiętania w klawiatury i wypisuje bzdury niestworzone. Każdy, kto napi
                > sze choć jedno słowo pozytywne o mieście tutaj lub w komentarzach na wpr24, sta
                > je się obiektem ich agresji.
                >
                > Ja w ciągu krótkiego czasu dowiedziałem się, ze jestem agentem "z Kraszewskiego
                > ", wspólnikiem Kąckiego z MPO oraz że z dr Wallem tworzymy sieć korupcyjna na G
                > ąsinie.
                >
                > Niektórzy ludzie koniecznie jeszcze przed Świętami powinni stuknąć się w główkę
                > na tyle delikatnie by nie doznać wstrząsu mózgu ale na tyle mocno, by ten mózg
                > (o ile go posiadają) zaczął wreszcie myśleć.
                > .

A zastanawiałeś się dlaczego właśnie w Pruszkowie jest tyle jadowitych wpisów, dlaczego jest tak mało pozytywów, dlaczego każdy pozytyw jest bezlitośnie krytykowany a ludzie nie wierzą tym którzy te pozytywy piszą
                Ja przyznaję że rozumiem tych ludzi bo trzeba być naprawdę dobrym specjalistą aby zmarnować potencjał jaki drzemie w Pruszkowie nie licząc się zupełnie z potrzebami mieszkańców
                Jakiś dziwny fenomen tkwi w tym mieście że jest tylu niezadowolonych mieszkańców
                • leo48 Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 19.12.10, 07:48
                  metron1 napisał:

A zastanawiałeś się dlaczego właśnie w Pruszkowie jest tyle jadowitych wpisów

Tak. I zauważyłem, że jest to klimat przez adminów nie tylko tolerowany a wręcz hołubiony. Bo jak nazwać postawę admina, który zamiast wyciąć ewidentnego trolla, psującego po kretyńsku dyskusję w wątku o kulturze, potrafi się do podobnej żenującej wymiany zdań dołączyć i stawać ewidentnie po stronie trolla ? A może go inspiruje ? A może sam to pod kolejnym nickiem pisze ? Zajrzyj na www.forum-pruszkow.pl i zwróć uwagę, że tam też występują różnice zdań ale robimy to w sposób cywilizowany, co tu jest niemożliwe.

dlaczego każdy pozytyw jest bezlitośnie krytykowany

Dlatego, że jeśli się pozytyw poprze, to czasem wypadałoby się w jakieś działania włączyć. Postawa "na nie" jest zdecydowanie łatwiejsza. Człowieczek tchórzliwie ukryty pod jakimś dziwacznym nickiem może pluć jadem bez żadnych konsekwencji. Moje niedawne dość ostre ścięcie z Adamem dawało przynajmniej nam obu jasność, kto jest po drugiej stronie. A tu oraz tak jak wczoraj na wpr24 ktoś sam się nie podpisując zadaje pytanie, kto lub co się kryje pod moim nickiem :)

trzeba być naprawdę dobrym specjalistą aby zmarnować potencjał jaki drzemie w Pruszkowie

Tu się z Tobą zgadzam ale jeśli Miasto, jako organ nie robi nic albo prawie nic, to my sami możemy mieć wpływ na wiele spraw. Moim prywatnym hobby jest sprawa promocji Pruszkowa jako zaprzeczenia opinii o jego jałowości w dziedzinie kultury i rekreacji. Robię to na swój skromny osób po amatorsku ale nie wierzę, żeby w mieście gdzie niedługo będzie 60 tys mieszkańców, nie znalazło się więcej ludzi, którzy też chcieliby pozytywnego postrzegania naszego miasta bo może razem udałoby nam się zainicjować coś konkretnego. Mam nawet parę pomysłów, z którymi zapoznałem Biuro Promocji. Niepotrzebnie. Sam fakt, że Urząd robi to beznadziejnie lub wcale, nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla naszej bierności. Są inne instytucje, które na marginesie swej działalności statutowej też coś robią. Trzeba tylko chcieć coś zauważyć.

w tym mieście że jest tylu niezadowolonych mieszkańców

Już wiele razy podkreślałem, że niezadowolenie jest warunkiem postępu. Gdybyśmy byli zadowoleni, nigdy nie zeszlibyśmy z drzewa. A my tu w Pruszkowie "nadal na drzewie". Nie wolno poprzestawać na samym niezadowoleniu. Trzeba coś z tym zrobić ze swej strony np dokonywać właściwych wyborów żeby później nie lamentować. Przejrzyjcie forum i zobaczcie, że na kilka tygodni przed pierwszą turą pisałem, że Starzyński już może otwierać szampana. A Wy tego nie widzieliście ? Więc teraz nie płaczcie.

.
                  • ridgeley Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 19.12.10, 10:33
                    Nie każdy ma zacięcie społecznika. Jeśli chcesz coś zrobić dla mieszkańców, to rób to zamiast biadolić, że tak mało jest ludzi z podobnym zacięciem. Takim gadaniem nie znajdziesz sobie współpracowników.
                    IMHO, krytycy Starzyńskiego na tym forum są zatroskani stanem miasta i wiedzą o jego bolączkach i marnowanym potencjale, czego nie można powiedzieć o tych, którzy głosowali na Starzyńskiego, a którzy widzą jedynie to, że Pruszków się zmienił na lepsze, choć nie zdają sobie sprawy, że inne miasta zostawiają nas o parę długosci w tyle. Wiem, wiem, zaraz bedzie argument, że nie miał konkurencji...
                  • zibi-pruszkow Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 19.12.10, 14:57
                    ciekawa dyskusja, kto, po co i dlaczego pisze to co pisze, a nie toco ja bym chciał przeczytać. Leo rozumiem, że na emeryturze masz duuuużo wolnego i starasz się go spożytkowac dla doba anszego kochanego miasta, jednak to że MZO odśnieżyło Ci chodnik, który uprzednio zawalili śniegiem z uliy, świadczy o tym, że jeszcze mają odrobinę przyzwoitościi zapewniam Cię, że nie jest to powód do chwały.
                    sam pamiętam jak psy szczekały w sprawie WiFi, taki 007 aż ze wstydu zmył się z forum przeduruchomieniem sieci, bo po uruchomieniu nie miałby już jak szczekać, tak więc psy szczekaja, bo do tego są stworzone, karawana niech jedzie dalej.
          • kanchi Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 19.12.10, 15:26
            Skoro prezydent Starzyński nie spełnia woli publiki, to nie można powiedzieć, że jest populistą. I ta jego postawa jest godna poparcia. Publiki zaspokoić się nie da. Już choćby dlatego, że dziurę można znaleźć wszędzie. Politycy, którzy liczą na poklask i go uzyskują są trendy - tj. trędowaci (w sensie nie chorzy na trąd, tylko skażeni lepperyzmem).
    • jabaal Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 22.12.10, 22:11
      Po pierwsze: Ja na Niego nie głosowałem
      Po drugie: mieszkam na Żbikowie
      Po trzecie: Większość obywateli miasta mieszka na południe od torów
      Po czwarte: Ci, co mieszkają w 'Pruszkowie' -> cudzysłów specjalnie, od 'Pruszkowa' należy odjąć Gąsin, Żbików, Bąki, Malichy/Tworki nie przejmują się tym, że z tych dzielnic nie można dostać się do urzędu miasta, urzędu skarbowego, starostwa, banku, itp inaczej niż blachosmrodem.
      Po piąte: nie wierzę, że w najbliższej czterolatce powstanie coś na kształt dawnego 714
      Po szóste: Jak można przeprowadzić prawnie odłączenie części miasta i przyłączenie tej części do innego? Mam na myśli odłączenie się Bąków/Żbikowa/Malich(?) od Pruszkowa i przejście pod Piastów.
      Naprawdę, widzę, że dotychczasowa działalność p. Starzyńskiego 'pasuje większości' - więc niech ta większość kisi się dalej w swoim sosiku. Mniejszość nie chce być przez kolejne 4 lata olewana. Nie widzę powodu, żeby tkanka miejska, geograficznie bardziej pasująca do Piastowa pozostawała pod rządami kolesi z PSM i TBS.

Ostatnie pytanie zdałem jak najbardziej poważnie.
      • humptyangel Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 23.12.10, 01:00
        to od razu Ci powiem, iż wchłanianie części mniejszych gmin przez większe nie jest problematyczne, ale wydzielanie z kolei tak. Liczbę gmina nowych powstałych od 1990 roku można policzyć na placach dwóch rąk. Poza tym, przy wydzielaniu obszarów ma znaczenie kilka kwestii tj. np. odrębność historyczna, a nie tylko terytorialna.
          • kanchi Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 23.12.10, 17:17
            > Pruszków 'zaczął się na Żbikowie', ale czy to znaczy, że już nigdy nie
            > będziemy mogli się odłączyć?

Jaki jest cel odłączania przynależnego, mniejszego obszaru od większego? Bo przecież separacja nie może być celem. Poza tym odłączone tereny można podzielić na jeszcze mniejsze, i tak można odejmować do ostatniego ziarnka piasku. Poproszę więc o racjonalne sprecyzowanie celu.
            • jabaal Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 23.12.10, 21:04
              Cel sprecyzowałem wcześniej: Tereny nazywające się Bąki, Malichy/Tworki, Żbików, Gąsin wg mnie bardziej pasują do Piastowa niż Pruszkowa. Zwróć uwagę, że w okolicach TECSO granica Pruszkowa i Piastowa jest dość umowna. Dotyczy to Malich/Tworek (piszę w ten sposób, bo zespół osiedlowy Malichy i Tworki jest na tyle spójny, że zupełnie nie wiem, gdzie jest rozgraniczenie tych częsci miasta). Natomiast od północnej strony torów nikt nie powie, że Bąki nie są naturalnym przedłużeniem Piastowa w administracyjnych granicach Pruszkowa, zaś puste miejsca między Bąkami a Żbikowem stają się coraz mniej puste. Z czasem - i to wg mnie niedługim (kilka lat) - zrosną się urbanistycznie. Nie widzę natomiast możliwości zrośnięcia się Żbikowa z Pruszkowem. Gąsin być może pochopnie wrzuciłem do tej kategorii 'nie pasujących'. Mokradła nad Utratą, jak uważam, na długie lata nie pozwolą na przybliżenie się i zespolenie Żbikowa z Gąsinem i Malich/Tworek z Pruszkowem. Ta 'naturalna granica' będzie istnieć, prawda? W tej sytuacji mieszkańcy mają dyskomfort: do urzędów pieszo nie pójdą. Ważne jest też to, że obywatel miasta nie powinien bać się pójść czy pojechać rowerem nawet pod mostem kolejowym nad Utratą. A miejsce to uchodzi z niebezpieczne.

Separacja nie jest celem. Celem jest dostępność urzędów i instytucji miejskich, do których mieszkaniec chce dotrzeć. Jestem przekonany, że dla Bąkowian, Żbikowian dostępniejsze byłyby urzędy w Piastowie. Dla MAliszan/Tworkowian może nie, ponieważ mają WKD dowożące w pobliże UM (ale już nie US czy Starostwa)

Może jestem fantastą, ale 'i have a dream': ulicą Długą jeździ 7xx którym jadę do Urzędu Miasta w Piastowie. Pamiętam, jak ulicą 3 Maja jeździł 714 podwożacy do UM w Pruszkowie, ale 'to se ne vrati' -> Prawda, Panie Dożywotni Prezydencie Janie Starzyński?

Mam nadzieję, że jasno sprecyzowałem cel odłączenia się od Pruszkowa :)
              • kanchi Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 24.12.10, 09:18
                > Mam nadzieję, że jasno sprecyzowałem cel odłączenia się od Pruszkowa :)

Wizja jasna, ale z pewnością uproszczona. Nic nie wspominano o przyzwyczajeniach mieszkańców, dla których granice administracyjne to nie tylko kreski na mapie, to również drogi, które prowadzą z jednego miejsca do drugiego. A na tych drogach jakieś dzień dobry a czasem dłuższa gadka. Chcesz to zmienić? (Nie piszę tego z własnego doświadczenia, a raczej ze zwykłej obserwacji).
                • jabaal Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 24.12.10, 12:08
                  Tu się zgodzę, z tym, że drogi piesze łączące Żbików/Bąki z Pruszkowem są tylko dwie: kładka prowadząca na Majową, na której nie postawiłęm nogi co najmniej od roku (jest jeszcze w ogóle czynna?) i pod torami obok Utraty i tyle. Obydwu tych tras nie zaliczyłbym do przyjemnego spaceru.
      • humptyangel Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 24.12.10, 01:29
        > Bo ma wąsy?

i tą trafną wypowiedzią możemy zakończyć tę dysputę nt. czemu ktoś kogoś i dlaczego? I dyskusję o odłączeniu dzielnic i powstaniu nowej gminy - dość mocna i zorganizowana inicjatywa Komorowa od dobrego roku jest w rozpatrzeniu w MSWiA.

Podobnie było w wyborach prezydenckich 2005 (i parlamentarnych) - kto głosował na Kaczyńskich - ludzie, którzy mają wolną wolę, są istotami myślącymi. Pytanie tego wątku jest równie za przeproszeniem durne, jak pytanie o to kto puścił bąka w zatłoczonym autobusie. Zatem zamiast wyżywać się klawiaturze i narzekać na dresów (i inne subkultury), które głosowały na obecnego prezydenta zastanówcie się, czy aby ww. grupy społeczne nie są bardziej świadome obywatelsko niż Ci co narzekają, skoro wygrywa ich kandydat. Zaznaczam przy tym, iż nie podzielam tej pokrętnej logiki, iż ktoś w dresie głosuje na tego, a ktoś w garniturze na tego. Poza tym, wydaje mi się, że tutaj ktoś nie rozumie zasady równości - głos obywatela w dresie na taką samą moc to głos "intelygneta". Do tego jeszcze łacińska sentencja - vox populi, vox Dei.
          • humptyangel Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 24.12.10, 12:37
            Wstępnie zaznaczę, iż działamy niecałe 3,5 roku jako stowarzyszenie rejestrowe.

Zapraszam na naszą stronę - to jest chociażby moim zdaniem osiągnięcie. Zastanawiam się, czy którykolwiek organ władzy publicznej prezentuje to co my. Naszą idea jest publikowania informacji na temat inwestycji komunikacyjnych. Ot np. możesz się u nas dowiedzieć o przebiegu Paszkowianki: siskom.waw.pl/DW721.htm#II O ile się nie mylę, to ani urząd miasta ani Marszałek nie poinformowali mieszkańców o zmianie pierwotnego przebiegu i uchyleniu 22.09.2010 r. decyzji środowiskowej: www.gazetawpr.pl/wydania_2010/wpr98/paszkowianka_potrzebna_jak_tlen

Przeprowadziliśmy 7 badań naukowych przy współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska PW. Jesteśmy autorami alternatywnego przebiegu obwodnicy Augustowa, który w nowej analizie wielokryterialnej okazał się najlepszy. Z naszej inicjatywy utworzono 2 komisje dialogu społecznego w m.st. Warszawa - ds. transportu i urbanistyki.
            Tu są ich strony: siskom.waw.pl/siskom-dzialania-KDS.htm

Z naszej inicjatywy i oporu wyznaczono buspas na Modlińskiej i Trasie AK. Dodatkowo monitorujemy wszystkie inwestycje w obrębie obszaru ograniczonego DK50/62 - tzw. Dużą Obwodnica Warszawy. Wszelkie informacje za zawarte na stale aktualizowanej mapie zaawansowania stanu inwestycji: siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia.html

Codziennie aktualizujemy nasz kanał YouTube i dodajemy nowe materiały telewizyjne z TVP INFO nt. komunikacji w Warszawie i okolicach: www.youtube.com/user/SISKOMTube

Codziennie w jednym miejscu są informacje prasowe np. komunikacji: siskom.waw.pl/informacje.htm

Dodatkowo, codziennie dostajemy ok. 10-15 maili z zapytaniami nt. inwestycji komunikacyjnych. Na wszystkie dopowiadamy w ciągu 24h - taką mamy zasadę. Możesz spróbować.

W temacie Pruszkowa ostatnio działamy na rzecz ruchu rowerowego: siskom.waw.pl/pisma/?p=337
            Poza tym składaliśmy uwagi do planów miejscowych, strategii, monitorujmy stale proces powstawania nowego SUiKZP, opiniowaliśmy projekt przebudowy DW719 Warszawa - Pruszków - z naszej inicjatywy wprowadzono węzły wielopoziomowe, działaliśmy na rzecz rozwiązania patu przy poszerzeniu DW719 przy Zniczu. Już 3 lata temu wysłaliśmy pierwsze pismo ws. linii ZTM z Os. Staszica do stacji PKP i stale monitorujmy ten długotrwały proces.

Od niedawna (fakt, można było wcześniej i piszę to z ręką na sercu) publikujemy naszą korespondencję: siskom.waw.pl/pisma/

Obecnie zbieramy głosy pod petycją ws. zmian w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych, zwłaszcza ws. Trasy Salomea-Wolica: www.siskom.waw.pl/petycja.htm I po cichu liczmy na efekt: wyborcza.biz/biznes/1,100896,8859660,Drogie_euro_ratuje_ekspresowki.html

Co do produkcji pacynek do rad: obecnie 3 członków SISKOM jest radnymi dzielnic m.st. Warszawy: Białołęka (2x), Ursynów. Prawdopodobnie dojdzie też Praga Południe. W Pruszkowie moja osoba poczuła potrzebę kandydowania, ale ostatecznie nie pojawiłem się na karcie do głosowania. Więcej nas chętnych do rad nie było.

Acha, tu jest sprawozdania za 2009 rok: siskom.waw.pl/siskom-sprawozdania.htm

Chciałem jeszcze zaznaczyć, iż prowadzimy działalność pro bono. Poza stowarzyszeniem mamy jeszcze rodziny, pracę, studia, dodatkowe zlecenia.

Wesołych Świąt:)
            • humptyangel Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 24.12.10, 12:41
              Dodam jeszcze nieskromnie, iż staram się na forum odpisywać na wszystkie zapytania dotyczące komunikacji w Pruszkowie i okolicy.

I w ramach Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego zorganizowaliśmy 3 debaty kandydatów na włodarzy i radnych: Malichy z radnymi, Piastów z burmistrzami (I tura), Brwinów (II tura). Chcieliśmy w Pruszkowie, ale cóż poradzić - nikogo na siłę nie zaciągniemy przed audytorium.
              • tricia.mcmillan Re: Dlaczego wybraliście Starzyńskiego na prezyde 25.12.10, 09:46
                A ja napiszę tak. Przez ostatnie 30 lat komunikacja Pruszkowa z Warszawą wyłącznie się pogorszyła. Przejazd samochodem wydłużył się trzykrotnie z 20 do 60 minut. Jakość transportu za pośrednictwem WKD/KM/SKM z trudem można porównywać do tej z lat 70-tych. Transportu miejskiego w zasadzie brak. Nie zostały zrealizowane żadne plany rozbudowy istniejącej sieci kolejowej i drogowej.

Na te 30 lat światłego rozwoju komunikacji w Pruszkowie przypada 5 lat działania SISKOMU, który rzeczywiście jest obecny i ja to na tym forum dostrzegam, ale jak również napisałem, nieskuteczny, przynajmniej z perspektywy potrzeb moich i mojego najbliższego otoczenia.

Jeśli jest inaczej, to proszę o odpowiedź na konkretne pytanie: Ile czasu zajmie jazda samochodem osobowym z Pruszkowa do Warszawy jeśli powstaną te wszystkie obwodnice, o które SISKOM walczy? Czy nie będzie tak, że za kilka lat SISKOM odnotuje kolejny sukces na polu walki o lepszą komunikację, państwo wyda kilka miliardów złotych, a my będziemy stali w takich samych korkach w jakich stoimy dzisiaj?

Wesołych Świąt!

• erleusortok SISKOM 25.12.10, 11:07
                  SISKOM skuteczny-nieskuteczny, może tak, może nie, można dyskutować, zgadzać się bądź nie z prezentowanymi przez nich poglądami (jak z poglądami wszystkich na forum).
                  Pamiętajmy tylko, że od Prezydenta Miasta, Starosty Powiatu, GDDKiA i innych takich mamy prawo (a może i powinność) pewnych rzeczy żądać, podczas gdy od SISKOMu - nie.
                  • tricia.mcmillan Re: SISKOM 26.12.10, 01:02
                    erleusortok napisał:
                    Pamiętajmy tylko, że od Prezydenta Miasta, Starosty Powiatu, GDDKiA i innych ta
                    kich mamy prawo (a może i powinność) pewnych rzeczy żądać, podczas gdy od SISKO
                    Mu - nie.

To ja się pytam po raz kolejny: Ile minut będę jechał z Pruszkowa do Warszawy samochodem osobowym po wybudowaniu tych obwodnic?

Jeśli SISKOM nie ma pojęcia jak brzmi odpowiedź na powyższe pytanie, to niech nie namawia Pruszkowiaków do podpisywania jakichś petycji, tylko zwróci się z apelem do mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz kierowców TIRów kursujących na trasie Bełchatow-Ostrołęka.

• humptyangel Re: SISKOM 26.12.10, 11:41
                      > To ja się pytam po raz kolejny: Ile minut będę jechał z Pruszkowa do Warszawy s
                      > amochodem osobowym po wybudowaniu tych obwodnic?
                      >
                      Sugeruję przesiąść się na komunikację zbiorową. Jednak odpowiedzieć na twoje pytanie nie potrafię, gdyż nie umiem przewidzieć jak zmienią się zachowania komunikacyjne społeczeństwa, czy wzrośnie świadomość ekologiczna. Do tego również dużo zależy od kwestii zarządzania administracyjnego na drogach - np. czy po wybudowaniu ciągu obwodowego ograniczy się ruchu na dotychczasowej drodze prowadzącej ten strumień. Wchodzą tu w grę takie prawidła naukowe jak prawo Lewisa-Mogridge'a i paradoks Pigou-Knight-Downsa. Jeśli potrzeba mogę napisać więcej o tym.

> Jeśli SISKOM nie ma pojęcia jak brzmi odpowiedź na powyższe pytanie, to niech n
                      > ie namawia Pruszkowiaków do podpisywania jakichś petycji, tylko zwróci się z ap
                      > elem do mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz kierowców TIRów kursujących n
                      > a trasie Bełchatow-Ostrołęka.

Wybacz, ale nie rozumiem tej konstrukcji logicznej. Tak czy inaczej, powstanie Trasy Salomea - Wolica na odc. węzeł "Salomea" - węzeL "Opacz" jest ważne dla Pruszkowa - bez tego odcinka nie będzie możliwy wjazd/zjazd na S2/A2 w kierunku Poznania. Co z kolei w konsekwencji prowadzi wzrostu zainteresowania zjazdem z A2 w Pruszkowie.

> Gdyby tak się zastanowić, to pojawia się teza, czy działania SISKOMU nie są dzi
                      > ałaniami na szkodę Pruszkowa? Bo, to co dobre dla Warszawy niekoniecznie musi b
                      > yć dobre dla jej okolic. W sumie Pruszków nie odgrywa dla SISKOMU żadnej istotn
                      > ej roli, występując w ich dokumentach - pomijając jakieś marginalne ruchy - co
                      > najwyżej jako autostradowy węzeł.

Widzę, iż jakoś Ci SISKOM podpadł. Nie zgadzam się z Twoją tezą, iż traktujemy jedne miejscowości lepiej jedne miejscowości względem drugich.
                      • tricia.mcmillan Re: SISKOM 27.12.10, 13:15
                        Sugeruję przesiąść się na komunikację zbiorową.
                        Z przyjemnością przesiadłbym sie na komunikację zbiorową, gdyby pozwalała mi na podróżowanie w sposób szybki, bezpieczny i kulturalny. Obecnie komunikacja zbiorowa to spóźniające się, awaryjne pojazdy, dworce kolejowe wyglądające jak przytuliska dla bezdomnych i ludzie upakowani jak bydło w zatęchłych wagonach.

Jednak odpowiedzieć na twoje pytanie nie potrafię, gdyż nie umiem przewidzieć jak zmienią się zachowania komunikacyjne społeczeństwa, czy wzrośnie świadomość ekologiczna.
                        No właśnie o to chodzi. Jeśli nie potrafimy odpowiedzieć jaką korzyść przyniosą mieszkańcom Pruszkowa te obwodnice, to może nie są one potrzebne?

Wybacz, ale nie rozumiem tej konstrukcji logicznej.
                        Jeśli obwodnice nie poprawią jakości komunikacji indywidualnej mieszkańcom Pruszkowa, a wygląda na to, że tego w najlepszym razie nie potrafimy stwierdzić ani in plus ani in minus, to może poprawią jakość tranzytu przez Warszawę mieszkańcom Piotrkowa. Dlatego może to do nich powinny być skierowane apele o wsparcie petycji?

Widzę, iż jakoś Ci SISKOM podpadł. Nie zgadzam się z Twoją tezą, iż traktujemy
                        jedne miejscowości lepiej jedne miejscowości względem drugich.

Przyznasz, że trudno zrozumieć jak droga ekspersowa wybudowana zupełnie wpoprzek ma poprawić komunikację Pruszkowa z Warszawą. No chyba, że ma zapobiegać skutkom takiej, a nie innej lokalizacji autostradowych węzłów. Przy czym, jak zrozumiałem, albo tym skutkom zapobiegnie, albo nie, bo tego też na 100% powiedzieć się nie da...

Dlatego, zupełnie na poważnie postawiłem pośrednio pytanie o funkcję celu tych wszystkich działań. Jeśli jest nią polepszenie jakości komunikacji Warszawa - Pruszków, to proszę o konkretne parametry pozwalające na określenie, czy cel został osiągnięty, czy nie (np. średni czas przejazdu samochodem), jeśli te działania nijak się mają do polepszenia komunikacji mieszkańców Pruszkowa ze stolicą, to szczerze mówiąc obchodzą mnie co najwyżej jako ciekawostka. Jeśli jednak przyczynią się do pogorszenia warunków istniejącej już komunikacji, to ich wspieranie jest po prostu działaniem na szkodę miasta. Czy SISKOM szkodzi Pruszkowowi, nie wiem. Mam nadzieję, że nie, a ludzie ze stowarzyszenia naprawdę wiedzą co robią.

Na koniec kilka luźnych uwag o węzłach i obwodnicach. Dla mnie są one tym samym, czym wysypiska śmieci, spalarnie odpadów, korytarze startowe dla samolotów, oczyszczalnie ścieków, parki technologiczne, centra logistyczne, elektrownie. Miasta wypychają całą swoją szkodliwą, hałaśliwą, niebezpieczną i uciążliwą infrastrukturę na przedmieścia. Dzieje sie to ze szkodą dla tych przedmieść, które ze spokojnych enklaw zamieniają się w brudne i okopcone spalinami węzłowiska autostrad. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają wjazdy do dużych miast europejskich. Właśnie tam, niestety, szeroką drogą ekspresową zmierzamy.
                        Dlatego warto, aby społeczność Pruszkowa podejrzliwie patrzyła na wszelkie inicjatywy, z których jasno nie wynika jakie konkretnie korzyści przyniosą miastu. Żeby spojrzała samolubnie, przez pryzmat własnej korzyści, wygody, komfortu, jakości życia, zdrowia swoich dzieci. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że Pruszków i jego mieszkańcy skończą w warszawskim ścieku.

• tricia.mcmillan Re: SISKOM 26.12.10, 01:38
                    erleusortok napisał:
                    pewnych rzeczy żądać, podczas gdy od SISKO
                    Mu - nie.

Gdyby tak się zastanowić, to pojawia się teza, czy działania SISKOMU nie są działaniami na szkodę Pruszkowa? Bo, to co dobre dla Warszawy niekoniecznie musi być dobre dla jej okolic. W sumie Pruszków nie odgrywa dla SISKOMU żadnej istotnej roli, występując w ich dokumentach - pomijając jakieś marginalne ruchy - co najwyżej jako autostradowy węzeł.
                    • erleusortok Re: SISKOM 26.12.10, 10:48
                      Oni mają prawo namawiać Cię do podpisania petycji, a Ty masz pełne prawo uważać, że postulowane przez nich rozwiązania są niekorzystne dla Ciebie czy Twojego miasta. Chodzi mi tylko o to, że pretensje za brak sensownych dróg należy kierować przede wszystkim do władz i urzędów, które są za to wprost odpowiedzialne, a nie do ochotniczych stowarzyszeń.
                      • tricia.mcmillan Re: SISKOM 27.12.10, 13:46
                        Chodzi mi tylko o to, że pretensje za brak sensownych dróg należy kierować przede wszystkim do władz i urzędów, które są za to wprost odpowiedzialne, a nie do ochotniczych stowarzyszeń.

Racja. Jeśli jednak ktoś wystawia swoich kandydatów do rad, mówi o świadomości obywatelskiej (obywatelskiej! nie społecznej) i wspiera (lub nie wspiera) konkretne działania urzedów państwowych, to przestaje być neutralny. Staje się zaangażowany. A tam gdzie jest zaangażowanie, tam jest też odpowiedzialność.

Ktoś powiedział, że nawet chór może zaangażowany politycznie.
                        A to poprzez dobór repertuaru. :)
                  • lesny_dziadzio Re: SISKOM 26.12.10, 12:10
                    > Pamiętajmy tylko, że od Prezydenta Miasta, Starosty Powiatu, GDDKiA i innych ta
                    > kich mamy prawo (a może i powinność) pewnych rzeczy żądać, podczas gdy od SISKO
                    > Mu - nie.

Czy SISKOM nie dostaje 1% z naszych podatków?
                    • lesny_dziadzio Re: SISKOM 26.12.10, 12:19
                      Zaś co do skuteczności SISKOMU i zasadności jego istnienia (czytaj płacenia 1%) to powiem tak:

Plusem jest to , że rośnie świadomość w społeczeństwie znaczenia komunikacji. SISKOM pełni tu ważną rolę informacyjną i edukacyjną.

Minusem jest to, że nie przekłada się to za bardzo na realne działania, BA jest coraz gorzej:
                      a/ spektakularna porażka z grupą krzykaczy z Magdalenki i bezczynność SISKOMU (już dawno powinno się zrobić blokadę w Raszynie)
                      b/ porażka w Alejach Jerozolimskich: nic się nie dzieje kolejny rok pomimo dostania na to dużych pieniędzy z UE. SISKOM nie zrobił nawet z tego powodu afery w mediach
                      c/ dlaczego to nie SISKOM dostaje kasę z kolei mazowieckich na badania obłożenia pociągów tylko jakieś zielone oszołomy, które nie potrafią sprawić, aby najbardziej oblegana linia podmiajeska miała składy i częstotliwości z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego np. flirty nie jeżdżą na naszej trasie tylko do Siedlec?
                      d/ Słynne push-pulle, za niskie tunele i brak odpowiednich lokomotyw
                      e/ każda kolejna zima w komunikacji szynowej i samochodowej
                      f/ zakorkowanie miasta
                      g/ SKANDAL z parkingiem przy PKP w Pruszkowie - co zrobił SISKOM w tej sprawie?
                      h/ Paszkowianka? Jaka Paszkowianka?!
                      i/ brak wspólnego biletu na WKD - niewytknięty Gronkowcowi w trakcie wyborów.
                      itd, itp...........
                      • humptyangel Re: SISKOM 27.12.10, 17:59
                        lesny_dziadzio napisał:

> a/ spektakularna porażka z grupą krzykaczy z Magdalenki i bezczynność SISKOMU (
                        > już dawno powinno się zrobić blokadę w Raszynie)

Dura lex sed lex - cóż mogliśmy zrobić, skoro inwestor źle przygotował dokumentację środowiskową? Na czym miała polegać nasza aktywność poza monitorowaniem procesu, skoro decyzja została wydana z naruszeniem procedury - to czyni taki akt administracyjny nieważny i kładzenie się Rejtanem tu nic nie pomoże.

> b/ porażka w Alejach Jerozolimskich: nic się nie dzieje kolejny rok pomimo dost
                        > ania na to dużych pieniędzy z UE. SISKOM nie zrobił nawet z tego powodu afery
                        > w mediach

Podkreślam po raz wtóry - będzie umowa w ramach RPO to będziemy mówić o tym, że jest kasa. To, że coś jest na liście indykatywnej o niczym nie świadczy. Projekt nie jest póki co sygnowany logiem RPO i znaczkami UE. I powiem na przekornie, iż robienie napie...nki w mediach by tylko pogorszyło sytuacje. To, że o tym nie mówiły media, to nie znaczy, iż nie maczaliśmy tu palców swych - Pruszków wydał decyzję środowiskową niezgodnie z ustawą ooś. Doprowadzenie do pionu tego gniota zajęło trochę czasu.

> c/ dlaczego to nie SISKOM dostaje kasę z kolei mazowieckich na badania obłożeni
                        > a pociągów tylko jakieś zielone oszołomy, które nie potrafią sprawić, aby najba
                        > rdziej oblegana linia podmiajeska miała składy i częstotliwości z prawdziwego z
                        > darzenia.

Bo mamy uchwalony od początku działalności statut, w którym stwierdziliśmy, iż nie prowadzimy działalności gospodarczej. To po pierwsze. Poza tym nie nasza wina, iż Zamawiający tj. Urząd Marszałkowski wypina się na konsultowanie OPZ, wpisuje dziwaczne warunki realizacji kontraktu i daje kryterium 100% cena - naprawdę ciężko byłby przebić Zielone Mazowsze - 326 tys. Arup np. dał prawie 1 mln zł.

Dlaczego np. flirty nie jeżdżą na naszej trasie tylko do Siedlec?

Bo tam można je efektywnie wykorzystać. Trasa E20 pozawala na Vmax 160 km/h i tyle tam Flirty ciągną. Linia 447 W-wa Zachodnia - Grodzisk między Włochami a Zachodnim ma ograniczenie 60 km/h i 80 km/h, zaś Włochy - Grodzisk 100km/h.

> d/ Słynne push-pulle, za niskie tunele i brak odpowiednich lokomotyw

Wiesz, ciężko jest nam chodzić z każdym z projektantów na badania geologiczne i geotechniczne i sprawdzać, czy robi je porządnie i czy nie przeoczył płyty dennej. Poza tym nasz lobbing jest tak mocny w porównaniu z Bombardierem.

> e/ każda kolejna zima w komunikacji szynowej i samochodowej

Vis major - nie bardzo wiem jakich działań oczekujesz? Co ja poradzę, iż pługi utykają w korkach, które tworzą sami użytkownicy dróg. Pługosolarka pracuje efektywnie przy prędkości 30-40 km/h. Np. w Waszyngotonie jak jest atak zimy to do pracy jadą tylko osoby, których obecność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania instytucji i firm, reszta siedzi w domu, aby miasto można było odśnieżyć. Zamarzające drzwi w pociągach - mamy biegać z denaturatem.

> f/ zakorkowanie miasta

Cytując profesora Suchorzewskiego z PW - korków nie można zlikwidować, można co najwyżej je ograniczyć lub spowolnić przyrost kongestii. Na korki ma wpływ wiele czynników np. natury demograficznej, urbanistycznej, zachowań komunkacyjnych. Poza tym podam taki przykład - w Berlinie czy Kopenhadze na 1000 mieszkańców przypada ok 320 pojazdów. W Warszawie na 1000 - 500 pojazdów.

> g/ SKANDAL z parkingiem przy PKP w Pruszkowie - co zrobił SISKOM w tej sprawi
                        > e?

Pisał pisma - wszystko rozbija się o uprawnienia właścicielskie PKP Nieruchomości - mogą wydzierżawić komu chcą. Ani KM ani gminy nie zmuszę do siadania do rozmów z PKP, skoro każdy traktuje to jak zgniłe jajo. ZTM - nie, to poza Warszawą. SKM - nie, my tylko wozimy (choć statut spółki pozawala na zabawę w parkingi). Już 3 lata czekam na implementację Rozporządzenia WE 1370/07. Dwa lata temu opiniowałem projekt ustawy i co?

> h/ Paszkowianka? Jaka Paszkowianka?!

Inwestor olał pisma ws. tego, iż decyzja ma wadę prawną, dokumentacja jest skopana i są protesty społeczne. Jak mamy to przeskoczyć

> i/ brak wspólnego biletu na WKD - niewytknięty Gronkowcowi w trakcie wyborów.
                        > itd, itp..

Nie przeskoczę oporu samorządów i zarządu WKD - pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Zastanawiam się, czemu tak dużo oczekujesz o grupy 20 osób działających pro bono. Ciężko ogarniać kilkadziesiąt tematów na raz i robić to porządnie. Cały czas mam z tylu głowy słowa prof. Gacy z PK - za dużo na siebie bierzesz. SISKOM nie przynosi zysków, nie mam z tytułu działalności w nim wypłaty, gratyfikacji itp spraw, pracuje w tej organizacji jak wszyscy członkowie charytatywnie, ba płacę składki. Działalność ta zajmuje mi większość wolnego czas - jest moją kolejną pracą, kolejnym etatem. Poza SISKOM pracuje w kilku miejscach, studiuje i chciałby czasem się spotkać z najbliższymi i przyjaciółmi. Podobnie koledzy ze stowarzyszenia. Zatem uważam, iż Twój osąd nt. "spektakularnych porażek" i tego, iż jest coraz gorzej uważam za niesprawiedliwy i nieobiektywny. Zapraszam do nas i zobacz jak to wygląda od środka. Nie oczekuję, iż będziemy noszeni na rękach, że będzie nas się chwalić, oczekujemy krytyki oraz sugestii, rad. Ale uważam, iż powinny być one czymś poparte. Łatwo jest zarzucać bezczynność i nieefektywność, tylko w 20 osób świata nie zmienimy, nie zastąpmy 460 posłów, rządu, 100 senatorów, 23 radnych w Pruszkowie jeśli nie chcą słuchać. Są pewne sprawy, których nie przeskoczę i są pewne ograniczenia, w tym ciała i umysłu.

Możesz nam zarzucać, iż nie ma tego i tamtego - tylko za co to zrobić? Powiesz pieniądze z UE - tylko skąd weźmiesz ludzi do pracy w administracji publicznej, którzy zajmą się obrabianiem wniosków? Z czego im zapłacisz, jak podniesiesz niskie wynagordzenia? Nie jesteśmy w stanie zastąpić administracji publicznej. Z pustego i Salomon nie naleje. Dodam jeszcze, iż UE dopłaca tylko do realizacji inwestycji, nie do kosztów jej eksploatacji. Unia już nie zapłaci/dopłaci za sprzątanie, łatanie itp - a właśnie z tym mamy ogromny problem.

Co do 1% podatku? Dostaliśmy pierwszy raz (bo od 2010 jesteśmy OPP) 12 000 zł. Przez wszystkie lata dostaliśmy dwie darowizny (ZTCP 300 zł łącznie) i reszta to samofinansowanie. 1% podatku oddali Ci podatnicy, którzy uznali, iż jesteśmy warci tego gestu - za co dziękujemy.

tricia.mcmillan:
                        Jeśli odczuwasz potrzebę mogę w paru słowach opisać procedury modelowania ruchu, funkcję logitową opisującą zależności między komunikacją indywidualną a zbiorową. Odpowiadając na twoje wątpliwości, czy budowa poszczególnych dróg wpłynie pozytywnie na Pruszków powiem tak - poprawi do rozrząd ruchu, gdyż zmienią się ścieżki podróży przy zachowaniu tych samych motywacji. Np. otwarcie A-2 i S-8 ściągnie ruch generowany obecnie przez Piastów i Ursus na Al. Jerozolimskie. Budowa Trasy Salomea-Wolica na odcinku węzeł Opacz - węzeł Salomea uchroni Pruszków przez ruchem zjazdowym z A-2 - bez ww. drogi dopiero w Pruszkowie będzie możliwość zjazdu/wjazdu od strony Poznania z A-2 na Al. Jerozolimskie. Jeśli chcesz, mogę przedstawić Ci dane z prognoz ruchu. I jeszcze jedna prośba - wskaż proszę jak podstawę swego twierdzenia, iż traktujemy Pruszków marginalnie. I tak samo, weź pod uwagę fakt, iż działalność SISKOM to praca społeczna członków - 20 osób, tylko 20 osób. Co do "obsadzania" rad naszymi osobami - przedstawiłem Ci dane w tej sprawie. Poza tym chęć wejścia w skład takich ciał wynika z tego, iż bycie np. radnym daje większe pole działania. Skoro koledzy i koleżanka weszli do rad dzielnic to znaczy, iż wyborcy im zaufali. Tyle mogę powiedzieć - mamy jasno sprecyzowane cele i chcemy je realizować - nie ukrywamy tego. I jeśli uważasz, że szkodzimy to mogę powiedzieć, że jest mi przykro, że tak sądzisz i że nie jestem w stanie Ciebie przekonać

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka