Dodaj do ulubionych

Antek Muracki został dziadkiem :)

04.03.11, 22:44
Panie Antoni - gratulacje i niech się dziecię zdrowo chowa.
A wszystkie forumowe malkontenty niech się zastanawiają,
na ile jest to temat pruszkowski :)

Śluby już tu też fetowano i to z inicjatywy samego admina :)))

.
Obserwuj wątek
  • kalina886 Stefan Pierdzipompka został ojcem. 05.03.11, 17:23
   Panie Stefanie, gdyby ktoś na tym forum wiedział co Pan za jeden i by to przypadkiem kogoś interesowało to gratulujemy.
   • leo48 Re: Stefan Pierdzipompka został ojcem. 05.03.11, 17:33
    No to wyjaśnienie dla tych, dla których kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka :

    pruszkowianie.blog.onet.pl/Muraccy-kapital-ludzki-mojego-,2,ID417639679,n
    No cóż, Pruszków...

    .
    • mantra1 No cóż, Pruszków 05.03.11, 22:31
     leo48 napisał:

     > No to wyjaśnienie dla tych, dla których kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka :
     >
     Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem, że nieznajomość twórczości nowo upieczonego dziadka i jego rodziny plasuje mnie automatycznie wśród wielbicieli Dody i Krawczyka, czytelniczek Tiny i Pani Domu, dla której szczytem estetyki są migające glittery i kolorowe billboardy z reklamą chipsów.
     Osobliwy to sposób wjeżdżania pod strzechy z ofertą kultury "wyższej": na wysokim koniu, karcąc maluczkich za ich ignorancję. Ale cóż, jakie czasy - tacy akolici (za)(po)znanych artystów. :/
     • leo48 Re: No cóż, Pruszków 05.03.11, 22:41
      Mantro, to demagogia i nadinterpretacja. Ton mojej wypowiedzi był dostosowany do pierwszego odzewu na mój inauguracyjny wpis. Zechciej spojrzeć i ocenić. Ja z założenia swój wpis potraktowałem jako żart, jednak na tym forum nie można ani podjąć rzeczowej dyskusji, ani mieć w niczym własnego zdania, ani broń boże zażartować. Zaraz ktoś się obrazi, poczuje dotknięty albo tak po prostu lubi wylać z siebie nieco żółci. Bardzo miło i sympatycznie. Jednym słowem Pruszków.
      • mantra1 jeszcze nie Pruszków 05.03.11, 23:21
       leo48 napisał:

       > Mantro, to demagogia i nadinterpretacja. Ton mojej wypowiedzi był dostosowany d
       > o pierwszego odzewu na mój inauguracyjny wpis.

       Bynajmniej, Leo, bynajmniej. Adresowałeś swoją wypowiedź "do tych, dla których..." stawiając znak równości pomiędzy nieznajomością wybitnego artysty Pana A.M., a umiłowaniem tfurczości Dody i Krawczyka, a nie osobiście do znajomej Stefana Pierdzipompki. Jako stary forumowy wyga powinieneś wiedzieć, że i na tym i na każdym innym publicznym forum takie chwyty nie zjednują nikomu sympatii, ani poparcia, czy chociażby zainteresowania nawet dla najlepszej sprawy.
       P.S. Ja tak do końca jeszcze Pruszkowem się nie czuję, za krótko tu mieszkam i za wiele mnie łączy z poprzednim miejscem zamieszkania, więc argument całkiem nietrafiony. Natomiast doświadczenie forumowe mam spore i wyłącznie na jego podstawie się wypowiadam.
       • leo48 Re: jeszcze nie Pruszków 06.03.11, 05:00
        mantra1 napisała:

        Jako stary forumowy wyga powinieneś wiedzieć, że i na tym i na każdym innym publicznym forum takie chwyty nie zjednują nikomu sympatii

        Jako "stary forumowy wyga", na podstawie praktyki mam swój ranking użytkowników i Ciebie też do tych wyg zaliczam. Przyznam Ci się, że tamten wpis właśnie z Twojej strony przyjąłem z rozczarowaniem. Uważam, że na moją sprowokowaną uszczypliwość powinni zareagować najwyżej niektórzy, identyfikujący się ze schematem, jaki zakreśliłem.

        Zauważ, że jest tu pewna grupka ludzi "z zupełnie innych kręgów kulturowych", których drażni cudza aktywność. Z nimi naprawdę nie ma sensu wszczynać dyskusji bo oni swoją nicość próbują sztucznie dowartościować i wypełnić taką choćby treścią jak awantura z bardzo rozpoznawalnym "przeciwnikiem" jak zibi, giez czy ja (zwróć uwagę, że każdy z nas jest znany z tego, że w mieście lub na forum wyazuje znaczną aktywność). Oni będą tu swoje kompleksy leczyć niezależnie od tego, co napiszemy. Czy wiedziałabyś, kto to jest taki michart, który już tu bruździł jako świstak ale potem postanowił się poprawić w innej skórze, tylko mu nie wychodzi ? Ty mi do tego schematu nie pasujesz...

        Pruszków natomiast "na niwie" to naprawdę ugór i można tym bardzo szybko przesiąknąć nawet jeśli krótko się mieszka. Dziewczyny z komorowskiego K40 zauważyły jego potencjalne możliwości i w piątek w Pałacu Ślubów było otwarcie wernisażu wystawy jednej z ich członkiń. Byłem, i na mojej galerii Picassa jest fotoreportaż a niebawem będzie opis w lokalnych mediach. Tutaj jednak nie zamieściłem tego opisu. Dlaczego ? Poprzedni wernisaż w Klubie PSM opisałem i spotkały mnie pretensje, że wcześniej tego wydarzenia nie sygnalizowałem. Tym razem były plakaty na mieście i powiadomienie "przypięte" powyżej. Jestem szalenie ciekaw, czy wśród gości był chociaż jeden użytkownik tego forum. Nie, ponieważ łatwiej jest takiemu skwaszonemu ludzikowi siedzieć nad klawiaturą i klepać bzdury o rzeczach tak dlań obcych jak właśnie kultura.

        Masz rację, że pewne postawy nie zjednują tutaj powszechnej sympatii. Do tego wpisu też nie spodziewam się przychylnych komentarzy. Wydaje mi się, że będę musiał, jak pewien mój znajomy, zaglądać tutaj tylko wtedy, kiedy kłopoty żołądkowe zmuszą mnie do szukania bodźców dla pewnych odruchów. Pruszków...

        .
        • mantra1 Re: 06.03.11, 11:06
         Myślę, że źródło tych konfliktów na linii Leo - reszta świata (czytaj FP) leży również w tym, że patrzysz na ten świat z punktu widzenia osoby dysponującej praktycznie nieograniczonym czasem. Zapominasz, że większość tu piszących to ludzie w "wieku produkcyjnym", utrzymujący ze swojej pracy nie tylko siebie i własne rodziny, ale również to miasto. Przypuszczam, że dla wielu osób, którym praca i dojazdy zajmują codziennie minimum 10 godzin, gdy już uda im się wykroić wolny czas na tzw. kulturę, czyli, potocznie mówiąc - odchamienie się, niekoniecznie wybiorą kulturę "pruszkowską", nawet jeśli jej oferta znajdzie się za rogiem ulicy, na której mieszkają. Prędzej wybiorą się do kina, czy do teatru, kupią bilety na koncert wybranego przez siebie artysty, pójdą na spotkanie z autorem swoich ulubionych książek, obejrzą na DVD film, który z jakichś powodów chcą obejrzeć, itp. Tak już jest wszędzie, że kultura lokalna, w przeciwieństwie do kultury "globalnej" znajduje się swych odbiorców głównie wśród tych, którzy w tym zagonionym świecie mają czas na jej konsumpcję, nie mają dostępu bądź pieniędzy na kulturę i rozrywkę z wyższych półek oraz oczywiście wśród "krewnych i znajomych królika". Ja również, mając do wyboru wernisaż prac przyjaciółki, organizowany w Łodzi, czy wystawę rysunków dzieci z miejscowego domu kultury, albo pójście do kina na oskarowy film contra wykład o starożytnym hutnictwie - wybiorę tę pierwszą opcję, bo na skorzystanie z obu propozycji zwyczajnie nie starczy mi czasu, że o braku zainteresowania tematem nie wspomnę.
         Nie ma się więc co oburzać i nazywać zakompleksionymi barbarzyńcami, wypełniającymi swą nicość klepaniem na forum tych, którzy stają przed takimi wyborami, albo po prostu nie należą do kategorii kulturowych wszystkożerców. Trudno, żeby na lokalnym forum dzielili się wrażeniami z obejrzanych poza Pruszkowem filmów, sztuk, czy wystaw, albo przeczytanych książek, bo zupełnie zmieniłoby to jego charakter.
         Reasumując: czy przypadkiem nie za bardzo zawężasz się w tych Twoich ocenach do własnego "punktu siedzenia"? Przykro mi, że Cie rozczarowałam i spadłam w Twoim rankingu, ale zawsze piszę to, co myślę, nie próbując się ani nikomu podlizywać, ani wrzucać ludzi do jednego wora, opatrzonego jakąś etykietką.
         • leo48 Re: 06.03.11, 12:18
          Mantro, jesteś niesprawiedliwa bo wybiórczo potraktowałaś tylko fragment mojego zdania jako pretekst do wetknięcia mi szpilki. Z tekstu : dla tych, dla których kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka wycięłaś resztę po słowie których. A to znacznie poszerza ten krąg. Moja negatywna opinia odnosi się do tych, których zainteresowania nie wykraczają poza Dodę i Krawczyka. Dlaczego uznałaś, że dotyczy to również Ciebie ?

          Jeśli sobie uczciwie odpowiesz na to pytanie, to powinnaś uznać, że dalszy ciąg dyskusji na ten temat nie ma sensu. Ja przyjmuję, że mogłaś mieć zły dzień i na kimś się to musiało wyładować. Wypadło na mnie :) A konotacje z FP dość słusznie podkreślasz, bo z reguły mam do czynienia tutaj z ludźmi z tamtego kręgu, których najwidoczniej drażni moja sygnatura. Miałem ją zmienić ale zapomniałem, jak to się robi. Wiesz, mój wiek...

          .
          • mantra1 Re: 06.03.11, 13:17
           leo48 napisał:
           > Dlaczego uznałaś, że dotyczy to również Ciebie ?
           Bo czytam tutejsze forum i do tej pory nie miałam bladego pojęcia, kim jest Twój znajomy artysta Antek M., czyli spełniłam przynajmniej dwa z kryteriów potencjalnych odbiorców Twojego wyjaśnienia. O tym, czy spełniam trzecie z nich (Doda i Krawczyk) wiedzieć nie możesz, a mimo to wrzuciłeś mnie (i prawdopodobnie parę innych osób) do wspólnego wora z etykietą "niewtajemniczeni ignoranci - kulturalne zera". Nie miałam żadnych podstaw, by uznać się wykluczoną z tej grupy, bo nie zastrzegłeś nijak, że Twoja opinia nie dotyczy mantry1, pani X, czy pana Y, którzy co prawda nie znają, bądź nie lubią Antka M., za to bywają na koncertach muzyki Bacha, Góreckiego, Cohena, czy Stinga.

           > A konotacje z FP dość słusznie podkreślasz, bo z reguły mam do czynienia tutaj z ludźmi z tamtego kręgu,
           > których najwidoczniej drażni moja sygnatura.

           Pisząc FP miałam na myśli forum Proszków na GW, bo jest to jedyne forum lokalne, na którym bywam. Na więcej nie mam czasu. Tak więc żadnych konotacji w tym nie upatruj, bo i w temacie przepychanek między forami jestem totalną ignorantką. I przyznam, że jest mi z tym całkiem dobrze. :)
           • mantra1 Errata: 06.03.11, 13:20
            Pruszków nie "Proszków" (bo jeszcze ktoś sobie pomyśli, że celowo przekręcam nazwę, a to tylko literówka) :)
          • kot.pik Re: 06.03.11, 13:33
           Przepraszam, że się wtrancam;)

           Leo, w poście, w którym podałeś link wyjaśniający, kim jest p. Muracki napisałeś na początku:
           No to wyjaśnienie dla tych, dla których kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka :
           Jak mam to zdanie rozumieć? Bo widzę tylko dwie możliwości:
           1. albo stawiasz znak równości pomiędzy tymi, którzy nie wiedzą, kim jest p. Muracki a tymi, dla których "kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka",
           2. albo tylko tym przedstawionym wyżej postanowiłeś osobę p. Murackiego przedstawić, pomijając zupełnie tych, którzy słuchają np. Top One, oglądają filmy Lyncha i czytają Murakamiego;)

           Trzeciego wyjścia nie widzę. I - oczywiście jeśli oceniam niesłusznie to przepraszam - mam wrażenie, że poprawną interpretacją tego, co poeta miał na myśli, jest interpretacja przedstawiona w punkcie 1, co jest niesprawiedliwe wielce. Ja na ten przykład nie wiem, kim jest p. Muracki (tzn. TERAZ już wiem), ale jednocześnie nie uważam się za osobę, dla której "kultura to zamknięty krąg od Dody do Krawczyka".
           PS. I nie słucham Top One;)
           • leo48 Re: 06.03.11, 13:48
            Rence mi opadli. Jeśli to zdanie daje tak szerokie możliwości interpretacji, to ja nie potrafię jaśniej. Na to zdanie mieli prawo zareagować jedynie ci, którzy sami się z tak zawężonym kręgiem identyfikują. Ludzie, błagam - przeczytajcie to jeszcze raz i pomyślcie.

            I popatrzcie sami, jak niewinny lekki wątek daje okazję do takich żenujących dysput. Wymiękłem.
            • kot.pik Re: 06.03.11, 13:58
             > Na to zdanie mieli prawo zareagować jedynie ci, którzy sami się z tak zawężonym kręgiem identyfikują.

             Ja się nie identyfikuję a zareagowałem.
             Tak już mam, że robię rzeczy, do którym prawo mają tylko inni;)
             • leo48 Re: 06.03.11, 14:17
              Na tym forum co i rusz ktoś apeluje o czytanie ze zrozumieniem. Dotychczas uważałem, że to przesada. Od dziś już tak nie uważam :)

              .
              • kot.pik Re: 06.03.11, 18:37
               Ależ przeczytałem ze zrozumieniem. I to dosłownym. Wybacz, ale nie mam w zwyczaju doszukiwać się drugiego i trzeciego dna w tym, co ktoś napisał. Napisałeś jasno - tylko ci, którzy się identyfikują mieli prawo zareagować.
               No sorry, ale ciężko się tu doszukiwać jakichś głębszych przesłań poza dosłownością.
              • ludwikdorn Re: 06.03.11, 23:31
               Jak chcesz żeby ludzie czytali ze zrozumieniem to pisz tak żeby cię rozumieli. Nie wiem kim jest pan Muracki ale po tym co wyszło spod twojej klawiatury wcale nie chcę wiedzieć. I widzę, że nie tylko ja. Jeżeli chodziło ci o to żeby zniechęcić mieszkańców Pruszkowa do twórczości tego artysty to możesz dzisiaj pójść spać i we śnie zameldować jakiemuś prezesowi wykonanie zadania.
            • mantra1 Re: 06.03.11, 15:52
             leo48 napisał:
             > I popatrzcie sami, jak niewinny lekki wątek daje okazję do takich żenujących dysput. Wymiękłem.

             Leo, a powiedz mi tak z ręką na sercu, po co tak naprawdę założyłeś ten wątek? ;)
             • leo48 Re: 06.03.11, 16:10

              mantra1 napisała:
              po co tak naprawdę założyłeś ten wątek?

              Tu już "zgłupłem" do reszty. Zadaj to pytanie każdemu innemu autorowi nowego wątku.
              To doprawdy jakiś surrealizm i nie wierzę, że to się dzieje naprawdę :)))

              .
              • tomekf76 Re: 06.03.11, 16:16
               ...żeby pokazać Wy nie wiecie a ja wiem, wiem kto to jest Muracki, wiem nawet że rodzą mu się wnuki, jestem super gościem, podziwiajcie mnie - po to był założony wątek :-).
               Oczywiście założyciel się do tego nie przyzna - ale ja to wiem, megalomania połączona z olbrzymią ilością wolnego czasu.
               • leo48 Re: 06.03.11, 16:32
                Tomek, swoje forum zamordowałeś sam. Dlaczego chodzisz, żeby się na mnie mścić ? Twoja inteligencja pozwoliła Ci dopatrzeć się na zdjęciach, że w sobotni wieczór w pubie, o zgrozo, siedzi lokalny radny. Czy to miało czegoś dowodzić. Nie wystarcza Ci już podsyłanie na moją pocztę jakichś świństw na trzeciej zmianie z służbowego komputera ?

                Dobrowolnie na swoim forum dokonałeś wymiany mnie na parę pustaków. Czego jeszcze chcesz ? Ja nie próbuję tam wchodzić choć mam kilka zaprzyjaźnionych kont, ale tam nie ma po co.

                Szperałeś po moim wpisie w wikipedii i się skompromitowałeś. Teraz znów próbujesz awanturą pobudzić zainteresowanie swoją osobą i zdychającym forum. Ja też zajrzałem do słowników i pobawiłem się pewnym nazwiskiem. Wyszło, że nie można Cię poważnie traktować bo już ono użyte w liczbie mnogiej oznacza głupstwa i figle. Sam poważny Słownik Języka Polskiego przytacza przysłowie : "stroi baba f...... gdy sobie podleje".

                Podlałeś już sobie dzisiaj ?
                • tomekf76 Re: 06.03.11, 17:11
                 Ja tu nic nie mówię o forum :-) czyżby jakieś paranoje ?? :P o żadnym radnym też w tym temacie nie mówię, czyżby następna schiza ??
                 A teraz sam wiesz, że jeśli mam coś do Ciebie to zadzwoniłem i Ci powiedziałem, nie wysyłam Ci nic na trzeciej zmianie ani na innej, jakoś bardzo dawno nie byłem w pracy gdyż mam duuuużo wolnego (a właściwie to idę jutro ;-) po długaśnym urlopie spędzonym pod palmami).
                 Szperałeś w Wikipedii heheheheh o szanowny "mądralo" - jakoś da się tam wyczytać, że pod hasłem Antoni Muracki 'Tę stronę ostatnio zmodyfikowano 17:54, 1 wrz 2010." - tego dnia nawet nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje, ale jakich schizowany umysł dośpiewał sobie już całą idiotyczną epopeję.
                 Chodzę aby się mścić ?? Nieeeee, no co Ty, nie miałbym sumienia.
                 • leo48 Re: 06.03.11, 17:25
                  Tomek, obecność w tym wątku jestem zmuszony zakończyć bo za chwilę znów dasz mi przestrogę, że masz szwagra, który "gdyby przyłożył, to nie daj boże".

                  A o forum chodzi cały czas bo tylko temu ze wzruszeniem zawdzięczam uwagę, jaka mi poświęcasz. Jednak wróć tam bo ktoś mówił mi, że frapująca dwutygodniowa dyskusja o urodzinowych tortach i tłustym czwartku trochę przygasła.

                  Wiem, że znów tutaj próbujesz się na moich plecach wypromować i stąd manipulacje z Waszej strony na moim IP, ale wybacz że w tym nie pomogę i nie będę dalej reagować na tego rodzaju zaczepki.

                  Fajnie było ale już nie jest.

                  .
                  • mrdefi Re: 06.03.11, 18:06
                   "Wiem, że znów tutaj próbujesz się na moich plecach wypromować i stąd manipulacje z Waszej strony na moim IP, ale wybacz że w tym nie pomogę i nie będę dalej reagować na tego rodzaju zaczepki. "

                   Hahahahahah - jesteś żałosny po prostu żałosny. Jak mogę zbanować twoje IP skoro masz dynamiczne IP z neostrady ? Musiał bym pół województwa mazowieckiego zablokować mądry człowieku ;)
                   W ten dzień w który wszedłeś na forum serwer dedykowany miał awarię i każdemu wyświetlał to samo - a Ty ze swoją paranoją dopowiedziałeś sobie resztę. Rozbawiłeś tym wszystkich którzy mają minimalną wiedzę na temat IP i neostrady.
                   Teraz czekam na Twoją wypowiedz bo nie mam pojęcia jaką teraz wymówkę znajdziesz teraz aby poprzeć swoją śmieszną tezę że każdy Cię szpieguje ;) Gratulacje Panie Leo ;)
                   • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:17
                    Więc to awaria systemu wygenerowała ten ekran ?

                    picasaweb.google.com/leoleo48/EtykaWSieciAlbumTymczasowy#5577882441380535410


                    .
                    • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:26
                     A co miało to wygenerować? Oganiasz chociaż trochę to zastanów się jak mam Ci dynamiczne IP zbanować które w neo zmienia ci się co 24h. Człowieku opanuj się bo pajaca to robisz z siebie - zresztą co ja ci tłumacze jak ty uważasz ze ja siedzę i myślą całymi dniami jak cie zbanować ;]

                     Podczas tej awarii dostałem kilka maili od użytkowników naszego forum z informacją że wyświetla im się ten komunikat - sorry ale zaliczyłeś faila i to mocnego...
                     • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:28
                      Koniec promocji

                      .
                      • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:36
                       koniec promocji = ?

                       a już wiem!. Jeżeli nie wiesz jak odpowiedzieć na moje rzeczowe argumenty zawsze piszesz koniec promocji ;) Dziękuje za przyznanie mi racji ;]
                       • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:45
                        Niech tamto forum przemówi własnym głosem. nie kopiuję tutaj bo by mi admin wywalił jako troszkę mało cenzuralne więc zrobiłem screen i dorzuciłem do ich wcześniejszych dokonań

                        picasaweb.google.com/leoleo48/EtykaWSieciAlbumTymczasowy#5577882441380535410

                        .
                        • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:48
                         To jest właściwy link :

                         picasaweb.google.com/leoleo48/EtykaWSieciAlbumTymczasowy#5581023611980824338

                         .
                        • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 18:53
                         ciesze se ze nadal nas czytasz ;)
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 22:51
                          mrdefi napisał:

                          > ciesze se ze nadal nas czytasz ;)

                          Chcecie jakąś kasę na tym waszym forum zrobić?
                          Bo jeśli nie, to szacunek. Tysiące godzin pracy w pi.du...
                          W tym czasie można sobie dziecko zrobić i odchować.
                          No chyba, że leży za tym jakaś głębsza myśl. Byłbym wdzięczny za oświecenie...
                          Akurat piszę zupełnie poważnie. Więc nie obrzucajcie (na razie) obelgami.
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 06.03.11, 23:32
                          Nie przesadzaj, obelgami chyba jeszcze nikogo nie obrzuciliśmy a że od czasu do czasu powytykamy jakiś wtórny debilizm... :-)
                          Kasę na forum ? - jak na razie dokladamy do wszystkiego, bannery nawet są za free, prosta zasada wymiany.
                          Z tymi tysiącami godzin to też lekka przesada, trochę tego było ale nie tysiące... ;-) a dlaczego to robimy ? - bo mieszkamy w Pruszkowie, bo chcemy aby miejsce w którym pisze się o Pruszkowie kojarzyło się z Pruszkowem a nie firmą Agora S.A., bo forum to forum a nie lista dyskusyjna (z bałaganem w postach, brakiem moderacji itd)
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 00:10
                          Tomekf76 napisał:

                          > Nie przesadzaj.....

                          Wszystko to, o czym piszesz, to rola Urzędu Miasta. Niech podepnie jakieś forum pod swoją stronę. Wtedy to ma jakiś sens - platforma społecznej komunikacji za społeczne pieniądze. Ja się pytam dlaczego WY wydajecie swoją kasę i poświęcacie swój czas na prowadzenie forum dla mieszkańców? Jeśli są to naprawdę te motywy, o jakich piszesz, to jest to czyste frajerstwo. No chyba, że jednak macie inne interesy niż UM? Chcecie promować coś innego niż miasto, czyli np. siebie, albo jak już wspomniałem zrobić gdzieś na końcu pieniądze, np. sprzedać adresy e-mailowe...
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 00:27
                          Prawie dobrze mówisz, jednak:
                          Wyobrażasz sobie np. krytykę Starzyńskiego na forum prowadzonym przez UM, stojącym na serwerze miasta i z jego domeną ?? - nie bądźmy śmieszni.
                          TAK, WYDAJEMY SWOJĄ KASĘ I POŚWIĘCAMY SWÓJ CZAS ABY STWORZYĆ FORUM MIESZKAŃCÓW PRUSZKOWA, forum z prawdziwego zdarzenia.
                          Frajerstwo ? - pewnie można to tak nazwać :-) ale czy wszystko mamy przeliczać na kasę ? - poznałem na moim forum wiele wspaniałych ludzi, piszemy na forum, czasami się spotykamy, dzwonimy do siebie, gadamy o życiu, niekoniecznie o Pruszkowie. To też stanowi wartość.
                          Promowanie siebie... proszę, nazywam się Firlej Tomasz, pracuję w pruszkowskiej EC, mieszkam na Żbikowie, podoba Ci się promocja ?? hehehhe.
                          Sprzedać adresy mailowe - określmy może to bardziej fachowo - bazę danych - baza danych 611 osób ?? śmieszna kwota, ale oczywiście można powiedzieć, tak, ale jak będzie kilka tysięcy ?? odpowiem R E W E L A C J A ! ! ! - stanowimy społeczność która jest w stanie wymóc na urzędasach abyśmy jeździli po równych drogach !!!!!! - czego sobie i Wam życzę.
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 01:13
                          tomekf76 napisał:

                          > Prawie dobrze mówisz, jednak:
                          > Wyobrażasz sobie np. krytykę Starzyńskiego na forum prowadzonym przez UM, stoją
                          > cym na serwerze miasta i z jego domeną ?? - nie bądźmy śmieszni.
                          ...
                          > - stanowimy społec
                          > zność która jest w stanie wymóc na urzędasach abyśmy jeździli po równych drogac
                          > h !!!!!! - czego sobie i Wam życzę.

                          Zróbcie program, załóżcie partię lub choćby porozumienie i przejmijcie władzę w Pruszkowie, lub ewentualnie wesprzyjcie obecną w zamian za stanowiska. Cel będzie zrozumiały dla mieszkańców, ścieżka rozwoju jasno wytyczona, wszystko natychmiast wskoczy na swoje miejsce, a całość nabierze jakiegoś sensu. Wtedy zrobicie sobie forum przy urzędzie miasta i pozwolicie na nim krytykować waszego prezydenta.
                          Zupełnie nie? Aha, zatem waszym celem jest wyłącznie techniczna obsługa platformy dla chętnych do krytyki aktualnej władzy i odwrotnie? Zaiste porywające...ciekawe na jak długo starczy energii, motywacji i pieniędzy.
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 09:22
                          Taaaa, partię, stowarzyszenie, porozumienie, kółko rolnicze, gospodyń wiejskich etc.
                          Jakbyś poczytał to byś wiedział, że tam znajduje się nie tylko krytyka (którą obecne władze zlewają tak samo jak to "forum"), są zwykłe tematy nie tylko o Pruszkowie.
                          Na jak długo starczy cierpliwości/motywacji/pieniędzy ?? - obiecuję, że na długo. Niezależność jest podstawą bytu tego forum.
                          Rozumiem też obawy, pojawiło się forum i może zniknąć... pragnę rozwiać wątpliwości - NIE ZNIKNIE :-)

                          ================================================================
                          "Zróbcie program, załóżcie partię lub choćby porozumienie i przejmijcie władzę w Pruszkowie,...."
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 10:35
                          > Zupełnie nie? Aha, zatem waszym celem jest wyłącznie techniczna obsługa platfor
                          > my dla chętnych do krytyki aktualnej władzy i odwrotnie? Zaiste porywające...ci
                          > ekawe na jak długo starczy energii, motywacji i pieniędzy.

                          Widzę, że Ty zupełnie nie wiesz na czym polega forum dyskusyjne. UM ma założyć Ci forum ? Tam na pewno byś się dowiedział wszystkiego a na pewno tego jak aktualna władza dobrze sobie radzi. I nie interesuje nas tylko techniczne prowadzenie platformy - robimy coś więcej ale nie o tym temat.
                          Co do zapału i finansów myślę że nie musisz się o to bać :)
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 12:21
                          mrdefi napisał:
                          > I nie interesuje nas tylko techniczne prowadzen
                          > ie platformy - robimy coś więcej

                          Chyba zrozumiałem. Waszą ambicją jest zostać czwartą władzą w mieście. Wolne, niezależne media wpływające na opinię publiczną? Władza z którą liczy się i Prezydent i Starosta? A wy macie być takie pruszkowskie Michniki pociągające za sznurki?
                          Tylko nie pisz, że to wszystko robicie w imię Boże. Matka Teresa była tylko jedna.
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:03
                          tricia.mcmillan napisał:

                          Wolne, n
                          > iezależne media wpływające na opinię publiczną? Władza z którą liczy się i Prez
                          > ydent i Starosta? A wy macie być takie pruszkowskie Michniki pociągające za szn
                          > urki?

                          Prawie, tylko nie my mamy pociągać za sznurki a Wy :-) bo na razie jesteśmy wszyscy potrzebni tylko po to aby zagłosować raz na 4 lata.
                         • kot.pik Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:22
                          Ale na razie forum nie bardzo działa;)
                          Próbowałem się zarejestrować i kiedy chciałem wkleić link aktywacyjny, dowiedziałem się, że 404;) Kiedy klikałem "zaloguj", tak samo ;D

                          Jak potrzebny Wam ktoś, kto od strony technicznej to ogarnie wszystko, to priv;)
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:34
                          Mówisz i masz :-) - nick: kot_pik
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:41
                          Forum padło na jakieś 30 sekund. StSzybki restart dedyka ? Powinieneś to zauważyć jeśli znasz się na kwestiach technicznych ;)
                          Przynajmniej miałeś okazję zobaczyć słynny tekst o którym pisał Leo48 myśląc że to ban na jego IP ;)
                         • kot.pik Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:55
                          Akurat widocznie trafiłem w to nieszczęsne 30 sekund;) A potem już nie miałem jak sprawdzać, bo wysiadałem z eskaemki i musiałem lapa zamknąć;)

                          A tekstu Leo nie widziałem - miałem tylko 404 - Not found. Bez żadnych dodatkowych smaczków;)

                          PS. Thx za aktywację;)
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:58
                          A to dość dziwne bo mi się wyświetlał. A nie urwało ci połączenia w SKMce ? :)
                         • kot.pik Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 14:00
                          Nie, śmigało aż miło;)
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 14:04
                          A to nie wiem co mogło być przyczyną 404. Restartowałem serwer bo zmieniałem skrypty startowe a on uruchamia się dość szybko - pełny restart to 30-40 sekund
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 13:42
                          Tomekf76 napisał:

                          > Prawie, tylko nie my mamy pociągać za sznurki a Wy :-) bo na razie jesteśmy wsz
                          > yscy potrzebni tylko po to aby zagłosować raz na 4 lata.

                          Pożyjemy i zobaczymy. Cały model jest do luftu. Jeśli jest tak jak piszesz, to pakujecie swój czas i pieniądze w coś co nie przyniesie wam żadnego zysku. Na miejscu waszych żon i dzieci bym was kopnął w tyłek i zapędził do zarabiania pieniędzy. Ale, być może macie już dość kasy i wolnego czasu, żeby sobie pozwolić na ich trwonienie - są znane takie przypadki. Dlatego załączam tylko wyrazy współczucia. ;)
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 14:01
                          A przepraszam co Cię obchodzi jak spędzam wolny czas i wykorzystuje swoje pieniądze ? A gdzie napisaliśmy że czekamy na jakieś pieniądze z tego ? Widocznie bardzo nieuważnie czytasz nasze wypowiedzi. Ja na miejscu Twojej żony zrobił bym wiele rzeczy. Za wyrazy współczucia bardzo dziękuję ale nie są potrzebne wiem, że boli Cię że ktoś coś robi społecznie a nie Ty. A może Tobie się nie chce robić społecznie albo nie wiesz jak się do tego zabrać ?
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 14:57
                          mrdefi napisał:
                          > A może Tobie się nie chce robić społecznie?

                          Na hasło "czyn społeczny" dostaję gęsiej skórki i zastanawiam się gdzie uciekać.
                          Najlepiej by było, żeby społeczeństwo omijało mnie szerokim łukiem i o nic nie żebrało.
                          Ale nie, zawsze zajdzie się jakiś obrońca waleni, jakaś aktywistka od psich kup, jakiś okularnik z listą społeczną, jakiś spamer z ideą stworzenia internetowej trybuny ludu. I jeszcze na dokładkę to opiekuńcze Państwo, które w imię pomocy społecznej łupi ze swoich obywateli. Brr...
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 14:43
                          tricia.mcmillan napisał:

                          > Tomekf76 napisał:
                          >
                          > > Prawie, tylko nie my mamy pociągać za sznurki a Wy :-) bo na razie jesteś
                          > my wsz
                          > > yscy potrzebni tylko po to aby zagłosować raz na 4 lata.
                          >
                          > Pożyjemy i zobaczymy. Cały model jest do luftu. Jeśli jest tak jak piszesz, to
                          > pakujecie swój czas i pieniądze w coś co nie przyniesie wam żadnego zysku. Na m
                          > iejscu waszych żon i dzieci bym was kopnął w tyłek i zapędził do zarabiania pie
                          > niędzy. Ale, być może macie już dość kasy i wolnego czasu, żeby sobie pozwolić
                          > na ich trwonienie - są znane takie przypadki. Dlatego załączam tylko wyrazy wsp
                          > ółczucia. ;)

                          Ten model "do luftu" sprawdza się w większości miejskich for, nie ważne czy są oparte na php czy mybb czy innym skrypcie, dlaczego nie spróbować w Pruszkowie ? - bo marudzą ? - mnie to jakoś nie zniechęca.
                          Wiesz tricia, nie każdy ma żonę która od razu kopie w tyłek, na cukierki nas stać, na forum też nas stać :-)
                          Pozdrów żonę :-D
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:02
                          Narobić się każdy głupi potrafi.
                          :D
                         • tricia.mcmillan Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:06
                          Obiecuję, że nie będę już marudził tylko zachęcał do jeszcze bardziej wytężonej pracy i poklepywał po plecach.
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:19
                          tricia.mcmillan napisał:

                          > Obiecuję, że nie będę już marudził tylko zachęcał do jeszcze bardziej wytężonej
                          > pracy i poklepywał po plecach.

                          Nie chodzi o klepanie po plecach, jestem otwarty na krytykę ale krytykuj merytorycznymi argumentami, krytykuj forum na którym jesteś a nie takie na którym Cie nie ma.
                          Zaglądanie nam w kieszeń i rozliczanie z wolnego czasu nie jest nawet krytyką, jest po prostu śmieszne.
                         • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:30

                          tomekf76 napisał:
                          krytykuj forum na którym jesteś a nie takie na którym Cie nie ma

                          A jak skrytykujesz to, na którym jesteś, to za chwilę cię nie ma. Tak oni działają. Właśnie dali kolejnego bana, o czym Tomek przed chwilą poinformował (jako ukryty to pewnie nadaje na drugiej szychcie z VF). Uważaj, bo miastu ostygną kaloryfery.

                          .
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:47
                          Hipokryto, nie pogrążaj się.
                          Powtórzę jeszcze raz, dopóki w miarę wszystko szło po Twojej myśli to byłeś och i ach, jak coś zrobiono innego to Leoś od razu: aaaaaaaaaaa, ukradli mi pomysł, złodzieje, obsmaruję ich na gazetowym aaaaaaaaaaa !!!!!!! - powiedziałem Ci jedno - STARTUJ. Takie akcje już przeżyłeś kilka razy prawda ? - masz monopol na pomysły i kreatywność, zapomniałeś o jednym, Twój monopol kończy się w Twoim pokoju przy/po trzech królewskich.
                          Po takiej akcji dostałeś bana, wszędzie wypisywałeś, ze się nie logujesz, nie zaglądasz a jednak całe dnie przesiadywałeś pod udostępnionym Ci nickiem Greensky - za co oczywiście wczoraj dostałeś ponownego bana - ZAKŁAMANY HIPOKRYTO.
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:49
                          Oj Leoś boli Cię że banuje kolejne twoje konta ? Po ilu banach zrozumiesz że nie jesteś tam mile widziany ? Nie stosujesz się do regulaminu a to już nie mój problem. Zarzekałeś się że do nas nie zaglądasz bo Cie to forum nie interesuje a siedziałeś pod jakimś lewym pseudonimem całymi dniami i czytałeś tematy. Więc jak to wreszcie jest, interesuje Cię to forum czy nie ?
                         • leo48 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 15:57
                          Ja widzę, ze na odwrót - jestem obiektem zainteresowania ze strony f-p, które stale coś wokół mnie majstruje. A zbłaźniliście się z greenskym bo nawet nie wiem, kto zacz. Kogoś bawi Wasza głupota i anonimowo podsyła mi nawet screeny.

                          Podwójne konta - ten zakaz dotyczy wszystkich, także M...... ?

                          Tomek, jeszcze raz zwracam uwagę - nie nadawaj z roboty bo podpadniesz. Wczoraj głośno zapodajesz swoje imię i nazwisko na forum a dziś z roboty na służbowym kompie piszesz bzdury w sieci ?
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 16:13
                          Ale po trzeźwemu Leoś, po trzeźwemu :)
                          Greensky - Twój sąsiad, jest jeszcze jeden, podać Ci nicka ?? czy imię i nazwisko ?? powiem ci nawet że sąsiad z tej samej ulicy :-)
                          Gdzie Ty chłopie byłeś jak ja siedziałem przy kompie - obsługiwałeś szprychy w traktorze ? więc nie baw się w internetowego Monka bo cienko Ci to wychodzi.
                         • mrdefi Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 16:33
                          leo48 napisał:

                          > Ja widzę, ze na odwrót - jestem obiektem zainteresowania ze strony f-p, które s
                          > tale coś wokół mnie majstruje.

                          Teraz mnie ubawiłeś strasznie ;) No ale czego ja się mogę spodziewać po Tobie. Przecież Ty ciągle jesteś w kręgu zainteresowania całego świata
                          >Kogoś bawi Wasza głupota i anonimowo podsyła mi nawet screeny.

                          Żebyś Ty wiedział jak Ty ludzi bawisz...

                          > Podwójne konta - ten zakaz dotyczy wszystkich, także M...... ?

                          Jeżeli przedstawisz mi rzeczowe dowody - powtarzam rzeczowe dowody że ktoś ma dwa konta to konto zostanie usunięte. Tylko jak Ty masz to zrobić jak nie masz wglądu do adresów IP ? A może jasnowidzem jestes ?

                          > Tomek, jeszcze raz zwracam uwagę - nie nadawaj z roboty bo podpadniesz. Wczoraj
                          > głośno zapodajesz swoje imię i nazwisko na forum a dziś z roboty na służbowym
                          > kompie piszesz bzdury w sieci ?

                          Ty naprawdę się lecz. Bo to już przechodzi ludzkie pojęcie co Ty wyrabiasz. A może szpiegujesz Tomka bo niby skąd masz wiedzieć skąd on teraz pisze ??
                         • tomekf76 Re: Pajace wstydza się własnego błazeństwa ? 07.03.11, 16:42
                          eeeetam IP, to dobre dla dzieciaków, Leoś wyszperał mi mojego MAC-a, sprawdził silnik wyświetlania i teraz wie już wszystko :-D
                          Prawda Leo ;-) teraz lataj po necie i szukaj o czym piszę :P
                  • tomekf76 Re: 06.03.11, 18:15
                   Nie jesteś wart abym poświęcał Ci uwagę, przestań sobie schlebiac, to tak jakbym poświęcał uwagę internetowym trollom. Poświęciłem za to uwagę idiotycznemu tematowi a że akurat wypadło na Ciebie, no cóż, przypadek :P
                   A teraz powtórzę to co już Ci mówiłem, od..wal się od mojej rodziny, własna córka Cię nie chce znac, siedzisz sam w domu bo wszystkim zatruwasz dupę to czepiasz się innych.
                   Żal.
              • mantra1 Re: 06.03.11, 17:05
               Żaden surrealizm, Leo. Przypuszczam, że nie tylko w moim przypadku pierwszym skojarzeniem na widok tytułu "Antoni Muracki został dziadkiem" było:
               1. Antek Muracki to ktoś z zasiedziałych tu forumowiczów, na tyle dobrze znany, że ujawnienie jego nazwiska nie stanowi naruszenia Ustawy o ochronie danych osobowych
               2. Antek Muracki to jakiś pruszkowski celebryta, czy postać zasłużona dla miasta i zaraz się tu rzuci z życzeniami cały tłum wielbicieli i zwolenników, a na koniec pojawi się on sam, podziękuje, wklei parę fotek bobasa, którym wszyscy się zachwycą, a na koniec odśpiewają gromkie "sto lat".
               A tymczasem, jak widać ani jedno, ani drugie, więc chyba moje pytanie jest jak najbardziej zasadne. Przypuszczam, że też byś się zdziwił i zapytał "po co", gdybym założyła tu wątek p.t. "Ciocia Basia kończy dzisiaj 60 lat", czy "Ania i Jasio zostali szczęśliwymi rodzicami" i okazałoby się, że ciocia śpiewała jako solistka w kościelnym chórze, a Ania i Jasio wchodzili w skład lokalnej grupy trash metalowej, a ich sława nie sięga dalej, niż sąsiedzi, szkoła, czy parafia.
               Dla mnie surrealizmem jest zakładanie takiego wątku, bo: ci, którzy znają pana A.M. wiedzą z pewnością, że został dziadkiem, tym, którzy go nie znają informacja ta jest do niczego niepotrzebna, a jeśli już koniecznie chciałeś się pochwalić znajomością z artystą, to lepiej byłoby się ograniczyć do swojego bloga, nie narażając się na niezrozumienie i różne komentarze. Teraz pozostaje Ci tylko mieć nadzieję, że Twój znajomy tu nie zajrzy, bo pewnie nie byłoby mu zbyt przyjemnie, gdyby przeczytał dyskusję, jaką tu rozpętałeś.
               • leo48 Re: 06.03.11, 17:17
                Mantro, on nie jest jakimś moim szczególnym znajomym tylko miejscowym artystą, którego doceniam za sprowadzenie do Pruszkowa wartościowego kabaretu literackiego. Zamieniłem z nim raz przelotnie parę słów i nie sądzę, by on mnie za znajomego uważał.

                Gdybyś założyła wątek o kimkolwiek, po prostu bym to zignorował zamiast robić z tego aferę. Rozumiem jednak, że teraz nie przyznasz się do niezrozumienia sensu bardzo czytelnego zdania a ja Ci to wytknąłem więc musisz się odegrać. Przyjmuję to z pokorą.

                .
                • mantra1 Re: 06.03.11, 19:12
                 > Rozumiem jednak, że teraz nie przyznasz się do niezrozumienia sensu bardzo czytelnego zdania a ja Ci to wytknąłem więc musisz się odegrać.

                 A za cóż i po cóż miałabym się odgrywać? Za to, że nie jesteś w stanie mi wytłumaczyć celu założenia wątku o prywatnym wydarzeniu w życiu niezbyt znanego nawet w skali miasta artysty? Za to, że prychnąłeś z pogardą na tych "niewtajemniczonych", którzy go nie znają, podsumowując poziom ich ogólnej kultury? Sorry, ale nie chce mi się wnikać, ani kogo za kogo uważasz, ani, kto jest adresatem Twoich aluzji, ani, o co masz żal do Tomka, czy ludzi z innych forów, ani dlaczego wciąż do tego wracasz. Komentuję to, co stoi napisane na publicznym forum i tyle.
                 • kamelka76 Re: 06.03.11, 21:50
                  Ostatnio coraz rzadziej wchodzę na to forum. Pewnie niewiele osób jest tym zainteresowanych, ale napiszę: bo albo kryptoreklama, albo "nieumiemszukać", albo pyskówki. I przykro mi jak cholera, bo kiedyś było tu fajnie. Do Admina: nie mam pretensji o ewentualnego bana, ale czytając ten wątek, jak i wiele innych ostatnio, mam wrażenie czytania czyjejś prywatnej, niezbyt przyjemnej korespondencji i rzygać mi się chce. Gratuluję wszystkim, którzy zrobili z tego forum prywatny folwark razem ze swoim gnojem i pretensjami. Ktoś powie: nie wchodź, nie czytaj, nikt cię tu nie zapraszał - ok, nie będę, bo mnie to obraża. Dorośli ludzie....
                  • ilekobietamalat Re: 06.03.11, 22:12
                   kamelka76 napisała:

                   kamelka76 napisała:
                   >ale czytając ten wątek, jak i wiele innych osta
                   > tnio, mam wrażenie czytania czyjejś prywatnej, niezbyt przyjemnej korespondencj
                   > i i rzygać mi się chce

                   trduno sie z tym nie zgodzic. szczerze, marzy mi sie zeby te przepychanki na temat tego innego magicznego forum admini zaczeli kasowac, nie tylko w tym watku.
                   • tricia.mcmillan Re: 06.03.11, 22:22
                    ilekobietamalat napisała:

                    > trduno sie z tym nie zgodzic. szczerze, marzy mi sie zeby te przepychanki na te
                    > mat tego innego magicznego forum admini zaczeli kasowac, nie tylko w tym watku.

                    Ja protestuję. Chcę o tym czytać.
                    To jest lepsze niż Isaura.
                   • zwierz.alpuhary Re: 06.03.11, 23:09
                    powinienem się chyba w tym momencie odezwać (a może nie, nie wiem). Ogólnie niespecjalnie mi się to wszystko podoba, myślę, że innym adminom także, ale nie będę ingerował w dyskusję, to jeszcze nie ten poziom emocji. Mam tylko nadzieję, że cała ta sytuacja i krytyka ze strony innych forumowiczów da komuś do myślenia i więcej takie zdarzenia nie będą miały miejsca.
                    Jeśli więcej osób uzna, że wątek należy skasować, to ich wola zostanie spełniona. Natomiast cieszę się, że coraz więcej osób mówi głośno, że to im się nie podoba, może to też jakoś pomoże.
                    • tricia.mcmillan Re: 06.03.11, 23:29
                     zwierz.alpuhary napisał:

                     > powinienem się chyba w tym momencie odezwać (a może nie, nie wiem). Ogólnie nie
                     > specjalnie mi się to wszystko podoba, myślę, że innym adminom także, ale nie bę
                     > dę ingerował w dyskusję, to jeszcze nie ten poziom emocji. Mam tylko nadzieję,
                     > że cała ta sytuacja i krytyka ze strony innych forumowiczów da komuś do myśleni
                     > a i więcej takie zdarzenia nie będą miały miejsca.

                     Tia...
                     A tak chciałem zobaczyć apogeum tej wojny...
                  • tricia.mcmillan Re: 06.03.11, 22:18
                   kamelka76 napisała:

                   > Ostatnio coraz rzadziej wchodzę na to forum. Pewnie niewiele osób jest tym zain
                   > teresowanych, ale napiszę: bo albo kryptoreklama, albo "nieumiemszukać", albo p
                   > yskówki. I przykro mi jak cholera, bo kiedyś było tu fajnie.

                   Kamelko, Stanistaw Lem w "Bombie megabitowej" w rozdziale pod znamiennym tytułem "Progresja zła" napisał: " Na pytanie "dlaczego dzieje się tak zawsze", od eolitu po kosmolit, niech nam starczy skrótowa odpowiedź: "ponieważ tak właśnie zachowują się ludzie"."
        • michart Re: jeszcze nie Pruszków 06.03.11, 19:05
         > co napiszemy. Czy wiedziałabyś, kto to jest taki michart, który już tu bruździ
         > ł jako świstak ale potem postanowił się poprawić w innej skórze, tylko mu nie w
         > ychodzi ?

         leo, tobie to każdy bruździ. Jesteś takim Jarosławem Kaczyńskim tego forum.
    • tricia.mcmillan Re: Stefan Pierdzipompka został ojcem. 06.03.11, 21:48
     > No to wyjaśnienie dla tych, dla których kultura to zamknięty krąg od Dody do Kr
     > awczyka :

     Leo, kultura to niestety także twoje wypociny na tym forum. I średniowieczny zwyczaj wbijania na pal także. Sztuka, to tylko malutka część kultury. Tak mała, że jeśli cała kultura byłaby rozmiarów człowieka, to sztuka zmieściłaby się na czubku jej paznokcia. Sztuka, to użycie formy do przekazania abstrakcyjnych treści. Gdyby cała sztuka była wielkości człowieka, to dzieł sztuki byłoby mniej niż brudu za tym paznokciem. Dzieło sztuki to sztuka doprowadzona do perfekcji w sensie zarówno meta- jak i fizycznym o ponadczasowym wymiarze. Pohukiwanie znad gitary - jak ktoś to ładnie ujął - trudno nazwać dziełem doprowadzonym do perfekcji, trudno nawet sztuką, jest to rzemiosło, czyli przedmiot użytkowy, który jak prezerwatywę poużywasz nawet dość intymnie i wyrzucisz do kosza.

     Tobie natomiast plącze się sztuka z kulturą, rzemieślnik z artystą i no i niestety, nocnik z bidetem.
  • ilekobietamalat Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 17:58
   gratulacje.
   ale czy nowo upieczony dziadek na forum bywa, ze tu zyczenia i gratulacje maja byc skladane? bo jezeli nie,to watek wydaje mi troche niepotrzebny;>
   • leo48 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 18:18
    Masz rację. Od dziś będziemy tu gratulować jedynie tym, co do których mamy przeczucie graniczące z pewnością, że tu bywają i nasze gratulacje się nie zmarnują :)

    .
    • ilekobietamalat Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 18:28
     wydaje mi sie po prostu ze zarowno zyczenia jak i gratulacje powinno sie skladac bezposrednio do odbiorcy a nie w powietrze;> o robieniu tego przez internet to juz w ogole nie bede wspominac;>
     • leo48 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 18:37
      Ja wiem, że Ty wiedziałaś o kogo chodzi :) Miałem nadzieję, że w ten sposób trochę poszerzy się krąg "wtajemniczonych". W końcu jest szansa, że Muracki będzie jednym ze znaków firmowych naszego miasta.

      .
      • kanchi Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 20:03
       > W końcu jest szansa, że Muracki będzie jednym ze znaków firmowych naszego miasta.

       A jaki jest ten pruszkowski znak Murackiego?
       • tomekf76 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 21:02
        Na stronie Murackiego ani slowa o Pruszkowie, Wikipedia mi mówi że jest to '.... warszawski bard , pieśniarz i poeta. Autor licznych wierszy , pieśni i piosenek autorskich."
        Jak się domyślam mieszka w Pruszkowie... czyli sypia w Pruszkowie :-)
        Pseudo-błysk autora tematu był chyba tylko po to aby pokazać że pruszkowska porodówka działa. Zamiast nazwiska Muracki wystarczyło rzucić linka do nazwiska ordynatora www.szpitalnawrzesinie.pl/lecznictwo-szpitalne/ginekologia-poonictwo.html
        :P:P
        • leo48 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 21:09
         Zawsze jacyś głupcy są przekonani, że coś wiedzą. Muracki z Czyżykiewiczem i większą ekipą dał w listopadzie na Hubala znakomity koncert "Lista Nieobecności" na motywach Osieckiej, Kaczmarskiego i innych. Ostatnio wraz z Daukszewiczem zainaugurowali w Pałacyku cykl pod tytułem "Salonik z Kulturą", którego kontynuacja będzie stałym elementem pruszkowskiej kultury. Kolejny występ w kwietniu i już wiem z kim, ale nie zostałem upoważniony do uprzedzania. Także podczas wernisażu w Klubie PSM dał rodzinny recital, który zaprezentowałem na blogu a przedruk miał miejsce w Głosie Pruszkowa.

         Jeżeli to jest tylko "sypianie w Pruszkowie"... Tomuś, wróć na f-p. Kultura to jednak dla niektórych dobro luksusowe. Nazbyt luksusowe :(
         • tomekf76 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 21:15
          Kiedyś w Pruszkowie zagrała na organach Pani Agnieszka Radwan - masz jakieś nowe wieści rodzinne o tej Pani ? - ja bym chętnie poczytał :-) aha kiedyś też Mandaryna chyba zagrała, śledź w miarę porządnie jej wydarzenia rodzinne bom ciekaw kiedy zostanie babcią :P
         • giez2 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 21:18
          oj, Leon, Leon.. Niepoprawny jesteś.. Wciąż ci się wydaje, że zarazisz kogoś swoim entuzjazmem.. Nie szkoda ci tych pereł?..
          Jacek Dehnel ( nie, nie mam zamiaru tłumaczyć kto to jest), już dawno napisał: "jesteśmy otoczeni morzem barbarzyńców". Ty naprawdę nie czujesz, że przynależysz do zupełnie innego kręgu kulturowego? Jeśli czujesz, to siedź w nim i nie wychylaj się, bo zawsze cię oplują.
          P.S. Tym razem masz jak w banku to, czego nie miałeś ostatnio. Obiecuję.
          • leo48 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 21:24
           Giez, trzymam za słowo i w takim razie będę choć wiesz, że miałem inne zamiary. A to, że przywołujesz słowa z listów Pawła, to z kolei szkoda zachodu z Twojej strony bo ten ktoś w swej prostocie nie łapie, o co chodzi. Zresztą nie mam zamiaru podejmować z nim dysputy bo to jest z jego strony kolejna próba ożywienia tamtego forum, które sam sobie zamordował. Zresztą, czy mielibyśmy szansę w dyskusji z mądrością wikipedii ? (pytanie retoryczne).

           Ale dzięki za sygnał :)

           .
          • michart Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 23:17
           >"jesteśmy otoczeni morzem barbarzyńców". Ty naprawdę nie czujesz, że przynależysz do >zupełnie innego kręgu kulturowego?

           Masz chyba zawyżoną samoocenę. Ciężkie musi być życie tak wybitnych we własnym mniemaniu jednostek jak giez2 i leo48.
           • giez2 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 05.03.11, 23:53
            wcale nie jest zawyżona. Wprost przeciwnie. Nie wiem, jak Leo - ale ja się naprawdę czuję jakiś gorszy, kiedy czytam bełkot ludzi, poczytujących swoją ignorancję za cnotę.
            A tekst o barbarzyńcach nie jest mojego autorstwa, więc się nie czepiaj.
            I nie ma nic złego w przynależności do "innego kręgu kulturowego". Inny - nie musi oznaczać gorszy. Osobiście podziwiam kulturę Aborygenów i Masajów, ale nie mam obowiązku się z nią utożsamiać.
            • kanchi Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 00:55
             > I nie ma nic złego w przynależności do "innego kręgu kulturowego".

             Skoro użył Pan określenia "inny krąg kulturowy", to musi Pan być wtajemniczony w krąg kulturowy swoich oponentów. Inaczej nie ma Pan punktu odniesienia i Pana fraza wisi w powietrzu.
            • michart Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 09:13
             Przeczytałem ten wątek i nie odnoszę wrażenia, żeby ktoś tutaj poczytywał "ignorancję za cnotę". Po prostu nikt nie będzie się biczował z powodu nieznajomości jakiegoś artysty.

             Co do twórczości pana Murackiego, to nie każdego musi zachwycać takie pohukiwanie znad pobrzękującej gitary i, moim zdaniem, tenże brak zachwytu z nikogo barbarzyńcy nie czyni.
        • august.bw Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 15:32
         Ordynator jak ordynator, ale ten ostatni z lekarzy dyżurujących. Odjazd...
         • mantra1 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 15:53
          august.bw napisał:

          > Ordynator jak ordynator, ale ten ostatni z lekarzy dyżurujących. Odjazd...

          W Pruszkowie jest również dentysta o tym samym imieniu i nazwisku i to jest dopiero odjazd. :D
  • ilekobietamalat Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 19:44
   no fajne rzeczy sie tu zrobily:/ proponuje zmienic tytul albo skasowac caly watek, bo jesli Pan Muracki trafi tu chocby przypadkiem, to raczej milo mu nie bedzie.
   • leo48 Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 19:54
    Więc może w podsumowaniu dodam, że nie ja w tym kierunku poprowadziłem akcję. Ponadto należy wyjaśnić niezorientowanym, że to dziecko już w pewnym sensie zaistniało artystycznie bo "wystąpiło" razem z przyszłą (wtedy) mamą w ramach familijnego recitalu na wernisażu. Było to wówczas żartobliwie skomentowane więc nie naruszyłem ani żadnej tajemnicy, ani dobrego obyczaju.

    Wystarczyło normalnie zapytać i wszystko byłoby jasne. Jednak już od pierwszego komentarza zaczęło się typowo dla Pruszkowa czyli zgryźliwie. Przykro mi. Poczuwam się do tego w stopniu minimalnym ale przepraszam.

    .
    • mrdefi Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 06.03.11, 20:10
     Przeprosiny przyjęte ;]
     • humptyangel Re: Antek Muracki został dziadkiem :) 07.03.11, 03:09
      Podziwiam Wasze zaangażowanie w dyskusję
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka