Dodaj do ulubionych

nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca

06.09.11, 14:29
ostrzegam przed Panem ogłaszającym się na stronie www.nierdzewka.pl ślusarstwo, stal nierdzewna) właściciel firmy nie wywiązuje się z zawartych umów, po pobraniu zaliczki nie odpowiada na telefony i maile.

sprawa jest zgłoszona na policji
--
Kasia
Obserwuj wątek
   • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 09.09.11, 14:31
    chciałam przestrzec innych, żeby nie byli w takiej sytuacji jak ja. sprawa jest toku. policja powiedziała, że dochodzenie trochę potrwa, więc czekam.

    jeśli ktoś jest zainteresowany finałem sprawy, to napiszę jak coś się będzie dalej działo. na razie czekam na informację z policji
    --
    Kasia
    • anubis76x Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 09.09.11, 22:58
     Policja nic nie da, wezwą na przesłuchanie i spiszą protokół, zadziała jak straszak.
     Trzeba założyć sprawę cywilną w sondzie ale musi Pani udowodnić że na prawdę wzieli kasę i nic nie zrobili (jakieś potwierdzenie że wzieli zaliczkę?).
     Mamy to samo z inną firmą, sprawa się wlecze bo odsyłają dokumenty z miasta do miasta, wysłali z sądu potwierdzenie wysłania dokumentów ale nie wysłali... sędzina na "wakacjach" musieli zawiadomić żeby się nie denerwować... wszystkich jebanych prawników bym zwolnił ech..
     • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 11.09.11, 14:45
      sprawa cywilna to w moim przypadku alternatywa. mam umowę z dokładnie określonymi terminami wykonania prac oraz dowód pobrania zaliczki. pan nic nie zrobił, nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile. sprawa została głoszona jako wyłudzenie. jeśli ma jakiś majątek, to wejdzie mu komornik.
      --
      Kasia
      • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 11.09.11, 20:07
       czy podane w umowie terminy zostały przekroczone, może to tylko niekontrolowany poślizg, w końcu mieliśmy wakacje :)

       polcja w tej sprawie nic nie zrobi, bo nie ma paragrafu, szybciej UOKiK, w końcu ma chronić konsumenów. podpisałaś papiery, wpłaciłaś zaliczkę, więc jakie tu masz wyłudzenie? a może kolo miał wypadek i stąd taki obrót sprawy.
       • tolo1979 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 19.09.11, 21:33
        Witam wszystkich oszukanych przez Pana Arkadiusza Zwolińskiego właściciela firmy nierdzewka.pl . Ten wykonawca jest oszustem powtarzającym u wszystkich stały schemat działania. Najpierw wspólnie z klientem podpisuje umowę z terminem wykonania usługi i ustaloną ceną. Nastepnie pobiera do 50% wartości umowy na tzw. materiał i znika. Gdy nadchodzi czas realizacji zaczynają się problemy...albo nie odbiera telefonów, albo wymysla coraz to nowe historie niepozwalające skończyć mu w terminie.... W moim przypadku umowę zawarłem z tym wykonawca w 23.05 z terminem realizacji 12.06.2011. Do chwili obecnej barierka nie zostala wykonana. Wykonawca zamontował jedynie słupki (i to jeszcze na tyle źle, ze nie da się w odpowiedni sposób zamontować relingów) przywiózł część materiału i ślad po nim zaginął. Wiem, że łącznie ze mną oszukał w ten sam sposób 4 osoby. Szukam pozostałych oszukanych aby założyć sprawę w sądzie cywilnym, policja w tym przypadku nic nie pomoże. Wszystkich potencjalnych klientów przestrzegam przed tym wykonawcą.
        • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 20.09.11, 14:17
         ale kto mądry daje zaliczki 50%, tylko firma krzak pobiera tyle, jak zamawiałem meble to było max 20%, a że terminy są ruchome, no cóż z reguły to jestjednoosobowa działalność gospodarcza i człowiek się nie rozdwoi, fakt, że bezrobocie jest w kraju, więc można przebierać w pracownikach, ale żeby oi jeszcze coś potrafili.
         • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 20.09.11, 19:03
          a swoją drogą zastanawiające jest czy zbieżność nazwisk właściciela firmy i zastępcy prokuratora rejonowego w Pruszkowie jest przypadkowa?

          www.warszawa.po.gov.pl/pl/page/single/section/2/subsection/15/alias/prokuratura_rejonowa_w_pruszkowie.html
          dziś to zobaczyłam jak składałam odwołanie od umorzenia postępowania.

          dlaczego policja nic nie robi, skoro działalność Pana nie ma charakteru jednostkowego?
          --
          Kasia
          • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 20.09.11, 22:59
           mam informację dla pokrzywdzonych przez Arka, otóż chłopak miał problemy zdrowotne i osobiste, już jest na dobrej drodze i nadrabia zaległości, także jeżeli wykrzecie odrobinęcierpliwości, to wszystko powinno się w miarę szybko wyjaśnić i roboty zostaną zrealizowane.
           • bez_kasy Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 21.09.11, 13:26
            Każdy ma jakieś problemy zdrowotne i osobiste ale jedni wywiązują się ze zobowiązań a inni mają wszystko w d... . W tym przypadku chyba najlepszym lekarstwem zarówno na problemy osobiste i zdrowotne byłby esperal.
            Terminy z umowy zostały dawno przekroczone, człowiek nie podjął żadnych prób negocjacji. Roboty zostały zrealizowane przez inną firmę wobec powyższego oczekujemy zwrotu pobranej zaliczki i wykorzystamy wszystkie dostępne środki prawne i nie tylko aby pieniądze te odzyskać. Zrobimy również wszystko co w naszej mocy aby Pan Oszust już nikogo więcej nie próbował okraść.
            Działania tego Pana są obliczone tylko i wyłącznie na wyłudzanie pieniędzy i nie mamy już co do tego żadnych złudzeń.
            Najlepszym rozwiązaniem dla tego Pana jest zwrócenie pobranych zaliczek w przeciwnym razie dojdą jeszcze koszty sądowe, komornik etc. Problem w tym, że pieniążki pewnie poszły na "przelew" a oddać ludziom nie ma z czego.
            Reasumując pić to trza umić i najlepiej za swoje a nie za cudze bo inaczej to tylko kłopoty z tego są.
            Pozdrawiam wszystkie ofiary tego Oszusta.

             • bez_kasy Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 21.09.11, 20:00
              Z tego co wiem niedługo nazbiera się wystarczająca liczba osób aby złożyć pozew zbiorowy. Jeżeli chodzi o stawki to kwoty są w przedziale 500 - 2000 zł. Kilka osób jest zdesperowanych i zapowiada, że będzie walczyć do skutku. Ja też nie zamierzam tego odpuścić.
              Może by urządzić Panu Z. kampanię promocyjną w mediach, żeby już więcej ludzi nie naciągał oszust przebrzydły.
              Wzywam pozostałych oszukanych aby nie poddawali się i powalczyli do skutku, może wspólnie uda Nam się wyrwać tego chwasta.
               • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 28.09.11, 11:59
                znam Arka, chociaż trudno nas nazwać dobrymi znajomymi, poprostu Pruszków to małe miasto i większośc ludzi, którzy mieszkaja tu od dzieciństwa się zna ... sprawa rzeczywiście nie wygląda dobrze, to co wcześniej napisałem, to było info od jego już byłej panny, ponieważ są różne informacje, a ja nie mam w zwyczaju powtarzać niesprawdzonych informacji, bo to zwykłe plotkarstwo, więc będę śledził i podbijał watek do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia, mam nadzie, że o nim zostaniemy poinformowani.
              • habibi.1 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 05.10.11, 18:36
               witam wszystkich, niestety chyba dołączam do grona oszukanych przez nierdzewkę.pl, chyba, że jest to kilkudniowe opóźnienie. Tylko czemu telefon wyłączony i wcześniejsze miganie się od podania terminu montażu. Jak trzeba było wziąć zaliczkę to zjawiał się w 5 min...
               Będę informować na bieżąco a jeżeli zostałam oszukana to nie zamierzam odpuścić, pozwy zbiorowe to piękna sprawa, będzie okazja przetestować czy sprawnie to działa:)
               • tolo1979 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 05.10.11, 20:48
                Witam habibi.1, bez względu na to czy pan Arkadiusz Zwoliński właściciel nierdzewka.pl wykona u Ciebie barierkę czy tez nie od razu przestrzegam, że to jest PARTACZ, nie mający o montazu barierek zielonego pojęcia. W moim przypadku zamontował słupki w taki sposób, że nie dało się wykonac barierki w ustalony sposób. Od ponad miesiąca inna ekipa męczy się z zakończeniem barierki ponieważ błedy montażu słupków a konkretnie ich złe rozmieszczenie posiągają za sobą kolejne problemy a efekt i tak bedzie mierny. Uwazam że wszyscy oszukani powinniśmy się w końcu spotkać i wspolnie udać się do sądu. Aby założyć sprawę i pozew zbiorowy koniecznym jest zebrać 10 poszkodowanych. Habibi.1 czy masz moze jakiegoś znajomego, którego pan Zwoliński również oszukał albo wykonał barierkę w sposób nieprofesionalny?
                • habibi.1 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 06.10.11, 10:43
                 Bardzo dziękuję za ostrzeżenie, w takiej sytuacji z pewnością nie dam mu tknąć mojej barierki gdyby cudem się odnalazł i będę walczyć o odzyskanie moich kilkuset złotych ale niestety lub na szczęście nie znam nikogo kto również został oszukany przez Zwolińskiego. może ktoś znajdzie to forum i się odezwie.
                 Swoją drogą chętnie wezmę namiar na twoją nową ekipę bo moja stara drewniana barierka jest w tak kiepskim stanie, że prawie jej nie ma:)
  • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 06.10.11, 18:05
   dziś dostałam odpowiedź z prokuratury na moje zażalenie na decyzję o umorzeniu sprawy. prokuratura podtrzymała swoją decyzję i przekazała sprawę do rozstrzygnięcia do sądu karnego. dalej czekam co się będzie działo. jest cień szansy na sprawę karną. czy osoby pokrzywdzone mogłyby mi napisać oświadczenia o swoich doświadczeniach z Panem Zwolińskim?
   --
   Kasia
   • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 07.10.11, 19:33
    catalina81 napisała:

    > dziś dostałam odpowiedź z prokuratury na moje zażalenie na decyzję o umorzeniu
    > sprawy. prokuratura podtrzymała swoją decyzję i przekazała sprawę do rozstrzygn
    > ięcia do sądu karnego. dalej czekam co się będzie działo. jest cień szansy na s
    > prawę karną. czy osoby pokrzywdzone mogłyby mi napisać oświadczenia o swoich do
    > świadczeniach z Panem Zwolińskim?

    jak cień? skoro masz umowę, pokwitowanie zaliczki, nagminne przekroczenie terminu, to odzyskasz swoją kasę, a Arka obciążą kosztami sądowymi, walczcie o swoje, a w przypadku negatywnego wyroku lub opieszałości sądu polecam zainteresować tematem WPR, kolega będzie miał darmową reklamę, szkoda że negatywną, ale jak czytam powyższe posty to solidnie sobie na nią zasłużył
    • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 08.10.11, 08:39
     pisze, że mam cień szansy, bo właściwie na podstawie tego co dostarczyłam z koleżanką policji oraz naszych zeznań prokuratura nie powinna umorzyć sprawy. jednak dla prokuratury słowa pana Arkadiusza, były ważniejsze niż dostarczone dokumenty i zeznania dwóch osób. ciekawe dlaczego? i dlaczego pan Arkadiusz kontynuuje swój proceder pomimo kolejnych zgłoszeń na policję, czyżby czuł się bezkarny?


     --
     Kasia
     • zibi-pruszkow Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 08.10.11, 20:23
      w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności, to na Was, pokrzywdzonych, spoczywa obowiązek udowodnienia, że faktycznie zostaliście oszukani i wyłudzono od Was pieniążki, faktem jest, że prokurator miał obowiązek uwierzenia w zapewnienia Arka, że robotę wykona, a nawet gdyby miał podejrzenia, że jej nie wykona, to nie do niego należy udowadnianie tego stanu rzeczy ... pozostaje Wam pozew zbiorowy, jeżeli rzeczywiście jest to proceder masowy, to nie będzie problemu z odnalezieniem 10 osób, w celu spełnienia wymagań prawnych w tym zakresie.
     • kot.pik Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 09.10.11, 23:55
      Co innego sprawa karna o wyłudzenie a co innego cywilna o odzyskanie kasy. W tej drugiej nie będziecie mieć żadnych problemów, bo to, że zapłaciliście a nie macie wykonanej roboty jest bezdyskusyjne. Ale w cywilnej liczy się wykonanie (lub nie) umowy a nie zaistnienie przestępstwa wyłudzenia. W cywilnej niezależnie, czy było to wyłudzenie, czy nie (w sensie prawnokarnym), jeśli robota nie została wykonana, to sąd wyda postanowienie o zwrocie kasy.
      Ale w kwestii karnej będzie większy kłopot. Jasne, że w zewnątrz dla nie-prawnika wygląda to na wyłudzenie. Ale od strony prawa to Wy musicie udowodnić, że wykonawca już przy zawieraniu umowy i braniu od Was zaliczki nie miał zamiaru nic dla Was zrobić i że jego jedyną intencją było wyciągnięcie cashu. Kiedy on powie - oczywiście, że nie planowałem tego, chciałem zrobić, tylko ..... i to "tylko" w jakiś sposób udowodni, to o przestępstwie wyłudzenia mowy nie ma. Jesteście w lepszej sytuacji tutaj, bo jest Was więcej. Jeżeli on tak rozegrał z wieloma osobami, w dodatku w dłuższym czasie (nie np. tydzień czy dwa, bo wtedy będzie mu łatwo powiedzieć, że miał przejściowe trudności, których nie przewidział) jak kwartał czy coś, to znaczyć może, że wiedząc, że nie jest w stanie wykonać pracy, umawiał się na nią.
      Ale niestety przy karnej to Wy musicie mu udowodnić, że wiął od Was zaliczki wiedząc, że roboty i tak nie wykona.
  • catalina81 Re: nierdzewka.pl - nierzetelny wykonawca 29.10.11, 09:01
   przepraszam za chwilę nieobecności. dowiadywałam się w sądzie i można na numer akt mojej sprawy wysłać oświadczenia o swoich doświadczeniach z Panem Zwolińskim (opis sytuacji plus jakieś podsumowanie, że działania pana były celowe i z góry obliczone na niewykonanie zlecenia i zatrzymanie zaliczki).

   numer akt sprawy: V Kp 479/11
   pismo trzeba wysłać na adres:
   Sąd Rejonowy w Pruszkowie
   V Wydział Karny
   ul. Kraszewskiego 22
   05-800 Pruszków


   rzecznik praw konsumenta powiedział mi, że jeśli nie zbierzemy 10 osób możemy w sądzie tego samego dnia złożyć osobne pozwy cywilne. rzecznik pomaga przygotować pozew.
   --
   Kasia
  • pontonic Nierdzewka 25.10.13, 16:45
   Witam,
   Pan Arkadiusz oszukał mnie w tym roku. Proszę o kontakt w sprawie kogo jeszcze oszukał podaję mail ponti_1985@wp.pl . Musimy odzyskać swoje pieniądze. Nie daruję tego i przyszłym tygodniu idę na policję.
  • lupo84 oszust 16.11.13, 18:01
   Witam,
   aktualny nr telefonu to 507380183
   W przyszłym tygodniu wybieram sie na policje zgłosić podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przez tego gościa.
   Jest ktoś z okolic Sochaczewa kto chce sie przyłączyć?
   • karolina524 Re: oszust 26.11.13, 18:46
    Oddaje nam pieniądze od kilku miesięcy. Odkłada spotkania, kłamie, że stara się o kredyt. Miał być wczoraj u nas, nie było oczywiście. Telefonu nie odbiera od nas prawie w ogóle. Dziś udało się dodzwonić. Odebrał słowami "kiego chu**". Podejście profesjonalne!!! PIJE, PIJE I JESZCZE RAZ PIJE. ZA NASZE PIENIĄDZE - ZŁODZIEJ.
    • bonzo850 Re: oszust 26.11.13, 19:52
     pije, bo ponoć drugie dziecko mu się urodziłojeszcze chwila i sąd zasądzi drugie alimenty, więc potrzebuje na wódeczkę, 2 razy alimenty i zus, więc naciąga naiwnych, jak już cały Sochaczew będzie znał oszusta, to przecież jest jeszcze tyle innych miast w Polsce ... lepiej załóżcie stronę www.zwolinski-oszust.pl lub coś podobnego i ostrzegajcie innych, bo szanse na to, że zobaczycie chociaż złotówkę od Zwolińskiego są zerowe.
     • karolina524 Re: oszust 26.11.13, 20:06
      Drugie dziecko rodziło mu się już w czerwcu. Jak był u nas. Hehe. Ściemniacz... zlodziej i pijak. Pakiet 3w1. Mam nadzieje, ze inni ludzie zanim go wezma to przeczytaja opinie.
       • lupo84 Re: oszust 29.11.13, 22:34
        czy jest ktoś zainteresowany pozwem zbiorowym?
        Piszcie na priv.
        Policja nic z nim nie zrobi, trzeba na drodze sądowej.
        • bonzo850 Re: oszust 29.11.13, 23:01
         sam pozwu nie napiszesz, a adwokatowi musisz zapłacić, lepiej kumplom postaw flaszkę, zgadajcie się, obijcie ryja kolesiowi, zabierzcie trochę sprzętu i po sprawie, powiem, że nie pierwszy raz Arkadiusz będzie mówił, że sprzęt mu ukradli.
           • bonzo850 Re: oszust 02.12.13, 14:42
            po co Ci adres? dzwonisz do pacjenta, zamawiasz balustradę, pacjent uradowany, że skosi kolejnego naiwnego na zaliczkę przyjeżdża na pomiar, a tymczasem zamiast jednego naiwnego jelenia spotyka stado byczków, które ryja obijają i sprzęt zabierają ... kasy i tak nigdy nie zobaczysz, pozostanie dobry uczynek, że jednego złego na drogę dobrego sprowadziłeś.
            • karolina524 Re: oszust 02.12.13, 14:44
             Zwoliński nie odbiera już w ogóle telefonów. Ostatni raz odebrał pijany... Później odebrał ktoś inny wmawiając, że to nie jest numer Zwolińskiego i nigdy nie był. Debile a nie ludzie... Odebrał chyba Pan o imieniu Mariusz i to on widnieje jako osoba, która dała ogłoszenie na tablicy ostatnio.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka