Dodaj do ulubionych

Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18:00

20.11.12, 16:38
Witam serdecznie,

Mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Przewodniczącym SLD Leszkiem Millerem, które odbędzie się 28 listopada 2012r. o godz. 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie.

Czy dotknie nas kryzys gospodarczy?
Czy obecna koalicja dotrwa do końca kadencji Sejmu?
Dlaczego Palikot nie jest lewicą?
Jak walczyć z bezrobociem?
Jak długo jeszcze PiS będzie uprawiał politykę na grobach?
Jak SLD zamierza zdobyć władzę?

O wszystko to będziecie mogli zapytać Leszka Millera już w środę.

Pozdrawiam

Tomasz Jura
Przewodniczący Rady Powiatowej w Pruszkowie

Obserwuj wątek
    • motylanoga71 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 21.11.12, 11:13
      Jako jasnowidz (albo czarnowidz) zdradze co odpowie pan lm (celowe z malej litery):

> Czy dotknie nas kryzys gospodarczy?
      Nas, czyli poslow, nie.

> Czy obecna koalicja dotrwa do końca kadencji Sejmu?
      Zapewne

> Dlaczego Palikot nie jest lewicą?
      Nie ma takiego zaplecza historycznego jak my (czyt. nie ma kolesiow i za malo nakr... przepraszam za malo "zaopiekwal" polskiego kapitalu zeby nazywac sie lewica)

> Jak walczyć z bezrobociem?
      Nieustannie, lozac na to jak najwieksze kwoty z budzetu ktory zasilac z coraz wyzszych podatkow tych ktorzy bezrobotnymi jeszcze nie sa.

> Jak długo jeszcze PiS będzie uprawiał politykę na grobach?
      Tak dlugo , jak dlugo bedzie mial w zwiazku z tym glosy pozwalajace zasiadac w sejmie.

> Jak SLD zamierza zdobyć władzę?
      Po co zdobywac cos co sie od lat juz ma.

• lesny_dziadzio Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 21.11.12, 18:55
          Co były komuch, aparatczyk i darmozjad, co całe zycie ani dnia uczciwie nie przepracował może mieć do powiedzenia światowej gospodarce? Tyle co kazdy. Pewnie wojtusia bedzie za to lansował do eurparlamentu. Ciekawe jak tam wojtus juz troche angielszczyzny łyknął, czy nadal tylko potakuje głową.

Lepiej niech poopowiada, jak wysysać pieniądze z publicznej kasy, jak ogłupiać "użytecznych idiotów" tematami zastępczymi, jak się robi wałki i przekręty, co u Pęczaka słychać i u Sobotki. To z pewnością dużo ciekawsze, pouczające tu moze czuć się ekspertem.
            • tom05800 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 23.11.12, 23:49
              Prosiłbym o grzeczniejsze dobieranie słów, ponieważ nikt nie miał zamiaru obrażać kogokolwiek tworząc tego posta.

Jest to spotkanie z politykiem, który ma za sobą wzloty i upadki i który zapisał się w karcie historii, dla jednych pozytywnie, a dla drugich negatywnie.

Jest to pierwsze ze spotkań z politykami lewicy. Jeżeli macie państwo kogoś, z kim chętnie byście się spotkali w Pruszkowie, proszę napisać.

Pozdrawiam
              • leo48 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 24.11.12, 00:06
                Proponuję dopisać dodatkowe pytanie. Jeśli Palikot nie jest lewicą, to skąd mamy właśnie do czynienia z kolejnymi zalotami Ruchu Palikota i SLD oraz ich wspólnym podłożeniem się Platformie jako dywanik. Czy aż tak boli ich nieobecność przy pańskim stole? Zapewniam, że nie wystąpią tam jako goście, co najwyżej jako menu czyli kolejna przystawka. Podzielą los Leppera i Giertycha.

Porażka Tuska w negocjacjach o unijną kasę jest ewidentna, ale akurat te dwie formacje (oczywiście oprócz koalicyjnego PSL) są skłonne uznać to za sukces bo "mogło być gorzej". To co wygadywał Rozenek w Forum u Durczoka odbiera Palikotom resztki wiarygodności.
                  • leo48 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 26.11.12, 10:32
                    tom05800 napisał(a):
                    Gdzie można przeczytać ta rozmowę Rozenka z Durczokiem??

Nie wiem. Oglądałem na żywo.

Byłem w ubiegłym roku na pewnym pruszkowskim spotkaniu Ruchu Palikota. Zadałem pytanie, czy wobec zarysowującego się już wtedy bratania z Millerem (nie mylić z prawdziwą lewicą) panowie Dębski i Ryfiński stanowczo się od tego odżegnywali.

Moje sugestie, że może ich spotkać los "przystawek" wywołały syczenie z sali bo pytanie było nie po myśli obecnych. Ale teraz dla Millera "ta naćpana hołota", jak to sam określił z sejmowej trybuny, jest właściwym partnerem?

Wiarygodność zarówno Millera jak i Palikota jest jednakowa.
                    • tom05800 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 26.11.12, 22:18
                      Rozmów nie prowadziłem żadnych na szczeblu powiatowym z Ruchem Palikota, a mam tu decydujące słowo jeżeli chodzi o jakąkolwiek koalicję. Od momentu wyboru nowych władz w marcu w powiecie pruszkowskim, będziemy startować jako SLD i nic tego nie zmieni, chyba że się partia rozpadnie (w co wątpię). Zachęcam wszystkich do współpracy, juniorów , seniorów, kobiety, mężczyzn wszystkich mieszkańców Pruszkowa, którym jeszcze się chce. Na poziomie powiatu nie mamy co się spierać o ideologie, lecz o to, które inwestycje są nam najbardziej potrzebne.

Zapraszam ponownie na spotkanie z Leszkiem Millerem zostało już tylko 44h do spotkania.

Pozdrawiam

Tomasz
                      • leo48 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 26.11.12, 23:09
                        tom05800 napisał(a):
                        Ile osób było na spotkaniu Ruchu Palikota??

To było rok temu więc tak precyzyjnie nie pamiętam więc zerknąłem do mojej relacji, jaką sporządziłem dla Głosu. Wynika z niej, że organizatorzy sami określili to na 37 osób, ale coś sobie przypominam, że już wtedy mnie to nieco rozbawiło bo w tej liczbie zawarte było liczne grono za stołem prezydialnym.

Nie chciało mi się szperać w archiwum zdjęć, bo i po co.
    • sqz Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 25.11.12, 07:22

Leszek Miller
      W latach 60. wstąpił do Związku Młodzieży Socjalistycznej. Był przewodniczącym zarządu zakładowego tej organizacji w Zakładach Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie. Po ukończeniu służby wojskowej w 1969 został działaczem PZPR.
      W latach 1973–1974 pełnił funkcję sekretarza komitetu zakładowego PZPR. Po otrzymaniu partyjnej rekomendacji rozpoczął studia politologiczne w partyjnej Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, które ukończył w 1978, uzyskując tytuł zawodowy magistra nauk politycznych. Po studiach był etatowym pracownikiem aparatu partyjnego (pracował w Komitecie Centralnym, kierując Zespołem, a następnie Wydziałem ds. Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki).
      W lipcu 1986 został wybrany I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach. W grudniu 1988 wrócił do Warszawy w związku z awansem na sekretarza Komitetu Centralnego PZPR.
      Jako przedstawiciel strony rządowej w 1989 uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, gdzie razem z Andrzejem Celińskim współprzewodniczył podzespołowi ds. młodzieży (był to jedyny stolik, który zakończył obrady bez podpisania porozumienia). W grudniu 1988 został członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR

Człowiek który walczył z demokracją w Polsce, współtworzył socjalizm, ma teraz uzdrawiać Polskę ?? Chyba przesada. Rozumiem tęsknotę niektórych za PRL ale dyskusja z człowiekiem który zasiadał w centralnych instytucjach organizacji, która ma na sumieniu krew Polaków dla mnie jest raczej niezbyt potrzebna. Boi oczym mówić skoro wiadomo że pan Miller nie poczuwa się do winy za nic co robiła jego ukochana partia w której tak wysoko zaszedł.
        • sqz Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 25.11.12, 22:58
          nie muszę popisywać się erudycją. Chcę przypomnieć tym co nie wiedzą kim był i jest L.Miller i tyle. Ludzie którzy w poprzednim systemie byli u władzy po 1989 powinni być pozbawieni prawa uczestnictwa w życiu politycznym. Taka jest moja opinia i mam do niej prawo :)
          Socjalizm ( bo komunizmu w Polsce nigdy nie było) jest moim zdaniem jednym z najgorszych ustrojów i dlatego szkoda, że Polska cały czas jest socjalistyczna. Ale może kiedyś moje wnuki doczekają że "jeszcze będzie przepięknie , jeszce będzie wspaniale, jeszcze będzie normalnie" czy jakoś tak to szło :)
          Zyczę udanego spotkania i pięknych dialogów jak powinna wyglądać Polska wg p. Millera.
            • leo48 Re: Veni, vidi... Czy było warto? 29.11.12, 08:58
              No cóż, najwidoczniej nie wiesz co może oznaczać cudzysłów a także nie masz pojęcia, że w swoim czasie tym przydomkiem Miller był nazywany przez media, a to z racji posiadanej nieograniczonej władzy. Proponuje przegląd archiwalnych roczników prasy. Można tez wpisać w google "Leszek Miller kanclerz".
            • leo48 Re: Veni, vidi... Czy było warto? 29.11.12, 13:29

tom05800 napisał(a):
              Proszę napisać z jaką lewicą będzie Panu po drodze.

Ot, choćby z lewicą bardziej prawdomówną :) Poniżej powtórzę swój wpis, jaki właśnie ukazał się w komentarzach na WPR24:

Ponad 100 osób u Millera? Nie przesadzajmy. Byłem. Sala była ustawiona w układzie 7 rzędów po 12 krzeseł, co daje 84 plus ok 10 krzeseł z tyłu pod ścianą. Razem przyjmijmy, że jednak do setki trochę krzesełek by zabrakło, ale dodajmy, że kilkanaście było wolnych. Reasumując - było na widowni nie więcej niż 80 osób, ale to i tak niezły wynik :) Zdjęcia są tutaj:
              picasaweb.google.com/101558625774263608200/OkoWOkoZKanclerzem
              a także moje wrażenia ze spotkania:
              leo48.flog.pl/wpis/6028843/quo-vadis-lewico-/
              Nie chcę tematu tutaj bardziej rozwijać bo tutejszy admin już mi publicznie w innym wątku zarzucił, że zbyt często mój wpis zostaje "na wierzchu".

• tom05800 Re: Spotkanie z Leszkiem Millerem 28.11.2012 g.18 29.11.12, 13:11
      Dziękuje bardzo wszystkim za przybycie. Spotkanie się udało , przyszło ponad 100 osób

Raz na kwartał będziemy organizować takie spotkania z politykami lewicy.

Proszę napisać z kim Państwo chcielibyście się spotkać w przyszłości.

Pozdrawiam

Tomasz Jura
      Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Pruszkowie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka