Dodaj do ulubionych

Co lepsze do zamieszkania Pruszkow czy Piastow?

08.12.06, 13:35
Zalozmy ze chodzi o Centrum obu miast...
Jakie macie zdanie na ten temat?
Prosze o rzeczowe kulturalne wypowiedzi
;)
Obserwuj wątek
    • cat_s Re: Co lepsze do zamieszkania Pruszkow czy Piasto 08.12.06, 14:41
      Witaj,
      Jako "nowozamieszkały" Pruszkowiak i lokalny patriota powiem tak: zdecydowanie Pruszków, choć niewątpliwie i Piastów posiada swoje uroki.
      Z pewnością w Pruszkowie, pomimo wszystkich wad, można się zauroczyć.
      Ale szczerze mówiąc - mówię to jako osoba 'zauroczona', więc nieobiektywna...;-)

Pozdrawiam
      cat_s
    • zerozeroseven Re: Co lepsze do zamieszkania Pruszkow czy Piast 08.12.06, 15:14
      Piastów nie dorobił się miejskiej tkanki z prawdziwego zdarzenia.
      Charakterystyczny dla tego miasta jest brak wyraźnego centrum, którego rolę
      powoli zaczyna pełnić TESCO, hmm fajnie co? Brakuje terenów zielonych - parków,
      które mogłyby być miejscem spacerów i spotkań. Piastów przedzielony jest
      brutalnie linią kolejową, która niepozwala na jego pełną integrację (dotyczy to
      zresztą także Pruszkowa, ale jakby w mniejszym stopniu). Infrastruktura
      sportowa jest dużo słabiej rozwinięta. Brak jest basenu, ale i porządnej
      siłowni. W Piastowie brak jest nie tylko zabytków, a nawet miejsc z jakimś
      specyficznym klimatem jest niewiele. Podsumowując, Piastów jest tym czym zawsze
      był - potężną sypialnią i zapleczem robotników dla Warszawy (a kiedyś Ursusa) -
      z tego punktu widzenia Piastów jest lepszym miejscem zamieszkania, ponieważ
      leży bliżej stolicy i dojazd nie jest tak kłopotliwy jak w przypadku Pruszkowa.
      • kristov_v Re: Co lepsze do zamieszkania Pruszkow czy Piasto 09.12.06, 07:27
        lenka_style napisała:
        >w Piastowie jest przecież WKD
        > Malichy

przystanek WKD Malichy jest administracyjnie położony na terenie Pruszkowa
        Malichy to dzielnica Pruszkowa
        idzie się pieszo z przytanku WKD Malichy do Piastowa - Al. Tysiąclecia około od
        8 do 10 minut
        TESCO jako budynek jest położone administracyjnie w Piastowie ale już parking
        dla Tesco leży w Pruszkowie
        Ale to zagmatwane :-)
      • piastovka Re: Co lepsze do zamieszkania Pruszkow czy Piasto 09.12.06, 16:55
        a ja się wyprowadziłam z Piastowa do Pruszkowa:) W Piastowie nie ma nic
        ciekawego zupełnie nic tylko z nudów się tylko zastrzelić;) i jak mieszkałam w
        Piastowie to tak jezdziłam do Akwaparku do Pruszkowa lub Ursusa na Basen , nie
        było gDzie się przejśc. w Pruszkowie jest z 4 czy 5 parków takich jak
        potulickicch z rowerami wodnymi , tworkowski , anielin , kościuszki , sciezki
        rowerowe. do kina to do Janek a teraz mam teraz mam tyle ze blizej do multikina
        w Jankach ,
        smiac mi sie chciało ze nawet tesco pobudowali w połowie w Pruszkowie a połowie
        Piastowie.
        Piastów to nie wiadomo takie co to jest nie ma wyrazu i wygladu.
        Teraz już nie jestem Piastowianką a Pruszkowianką i jestem zadowolona:)
        pozdrowienka dla wszystkich i Pruszkowa i Piastowa:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka