Dodaj do ulubionych

nadciśnienie

25.10.11, 18:37
Wie ktoś jak zbić?
Tak o 40?
Obserwuj wątek
                      • eurytka Re: nadciśnienie 19.11.11, 17:28
                        Ale mi dziś ciśnienie skoczyło! W południe!
                        219/113/105
                        Mamma mia!
                        Pewne fora i czuby działają na mnie jak płachta na bykasad
                        Za pas nogi i z drogi!
                        Nigdy więcej!
                          • eurytka Re:dieta 21.11.11, 10:00
                            Nie mam sił aby dziś iść do lekarki ani sił z domu wychodzić.
                            Poczytałam o poście i diecie warzywno-owocowej, pora zastosować.
                            Książeczkę jej mam.
                            Tu ktoś kto to przeszedł:
                            2tygodnienawarzywach.wordpress.com/page/2/
                            • julia-zosia Re:dieta 21.11.11, 19:37
                              nie ma to jak dieta i zdrowy tryb życia. Jak nie jesteś na lekach obniżających to warto spróbować zmienić nawyki, ale jak się nie obniży, to lepiej podejść do jakiegoś speca. Poniżej link o niefarmakologicznym postępowaniu napisany przez lekarzy (ja zaczęłam, trwam już miesiąc i są efekty) nadcisnienie.mp.pl/badania_leczenie/show.html?id=59343
                              I jeszcze jeden o diecie: nadcisnienie.mp.pl/informacje/dietaiwysilek/show.html?id=60147
                              Trzymam kciuki!!!
                              • eurytka Re:dieta 22.11.11, 07:10
                                Chodziłam do kardiologa, zrobił mi kiedyś wszystkie badania,
                                leków brałam kilka ale ciśnienie jakoś poniżej 140 nie schodziło,
                                zapomniałam kiedyś terminu, przegapiłam,
                                poszłam po jakimś czasie, za pół roku może panią przyjąć
                                powiedziała rejestratorka,
                                to sie wkurzyłam,
                                poszłam do internisty dał jakieś leki za grosz,
                                ale dawno mi sie skończyły .
                                Serce mam zdrowe acz poszerzone w wymiarze poprzecznymbig_grin
                                Ostatni pomiar sprzed chwili to 170/87/53, dużo kurkabig_grin
                                wczoraj po dwudniowej labie i uspokojeniu wewnętrznym 144/87/53,
                                prawie normasmile ha!
                                Strasznie emocjonalny ze mnie człowiek, wystarczy jakiś stresik, jakiś wkurz
                                i mi skacze.
                                Przeglądnęłam You Tuba i przeczytałam co nieco i przyczyn i powodów nie znalazłam.
                                Będę sie trzymać diety. No i odwiedzę lekarza.
                                Dzięki za zainteresowanie i linkismile
    • mala.karo Re: nadciśnienie 03.01.12, 11:18
      Wiele informacji o ciśnieniu i nadciśnieniu krwi będzie można zdobyć w trakcie akcji "Czas podwinąć rękawy!". Ta akcja społeczna ma za zadanie uświadomić znaczenie nadciśnienia i zachęcać do kontroli "cichego zabójcy" - już co trzeci dorosły Polak cierpi na nadciśnienie tętnicze. Więcej szczegółów na stronie akcji - link na stronę główną. Zapraszam do lektury i uczestnictwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka