Dodaj do ulubionych

Logika Pana Boga

24.09.12, 12:04
Zapamiętam sobie
ostatnie słowa papieża Benedykta o tym, że Pan Bóg ma inna logikę niż nasza.
Zawsze mi się tak wydawało, teraz mam potwierdzenie.
wpolityce.pl/depesze/36898-ojciec-swiety-benedykt-xvi-logika-boga-jest-zawsze-inna-od-naszej
Obserwuj wątek
    • eurytka Re: Logika Pana Boga 24.09.12, 23:24
      Moja logika też jakaś inna od innych i trudno mnie zrozumieć.
      Co człowiek to inna logikabig_grin
      Sporo też bardzo dziwnych znambig_grin
      • skuter44 Re: Logika Pana Boga 25.09.12, 18:37
        Nie mogę już liczyć na logikę Pana Boga.
        Wystarczy bym swoją logikę mógł wesprzeć materialnymi możliwościami działania logicznego.
        • eurytka Re: Logika Pana Boga 26.09.12, 06:13
          O tej logice boskiej, to pierwszy raz słyszę, dlatego mnie to zainteresowało.
          Boga nikt nigdy nie widział, Boga ma się w sercu, lub nie ma,
          Bóg jest miłością,
          jest w trzech osobach,
          tyle wiedziałam do tej pory.
          To coś nowego:
          ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x58865/logika-boga-jest-zawsze-inna-od-naszej/
          ......"Co to wszystko nam mówi? Przypomina nam, że logika Boga jest zawsze "inna" od naszej, tak jak to objawił sam Bóg, przez usta proroka Izajasza: "Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami" (Iz 55,8). Z tego powodu naśladowanie Pana wymaga od człowieka głębokiego nawrócenia, zmiany sposobu myślenia i życia, wymaga otwarcia serca na słuchanie, aby pozwolić się oświecić i wewnętrznie przemienić. Kluczowym punktem, w którym człowiek różni się od Boga jest pycha: w Bogu nie ma pychy, ponieważ On jest całkowitą pełnią i jest cały, aby kochać i dawać życie; w nas ludziach natomiast pycha jest wewnętrznie zakorzeniona i wymaga nieustannej czujności i oczyszczenia. My, którzy jesteśmy maluczcy, pragniemy wydawać się wielkimi, być pierwszymi, podczas gdy Bóg nie obawia się uniżyć i stać się ostatnim. Dziewica Maryja jest doskonale w "harmonii" z Bogiem: wezwijmy ją z ufnością, aby nauczyła nas wiernie naśladować Jezusa na drodze miłości i pokory."
          Trudne to dla mnie, ciągle sie uczę i uczę....
          ~~~~~~~~~~~~~~~~
          Pomóż sobie człowieku sam, to i Bóg ci pomoże, tego powiedzenia najbardziej się trzymam.
          • eurytka Re: Logika Pana Boga 26.09.12, 06:16
            "Z tego powodu naśladowanie Pana wymaga od człowieka głębokiego nawrócenia, zmiany sposobu myślenia i życia, wymaga otwarcia serca na słuchanie, aby pozwolić się oświecić i wewnętrznie przemienić."
            Na przemianę znalazłam te stronkę,
            poczytałam z rana.
            Ciekawe.
            pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php
            • abeila Re: Logika Pana Boga 07.10.12, 11:31
              "Tam, gdzie ludzie chcą stać się Bogiem, mogą jedynie stanąć jeden przeciwko drugiemu. Natomiast tam, gdzie stają w prawdzie Pana, otwierają się na działanie Ducha Świętego, który ich wspiera i łączy "
              wpolityce.pl/wydarzenia/29327-benedykt-xvi-zeslanie-ducha-swietego-jest-swietem-jednosci-porozumienia-i-ludzkiej-komunii
              • irsila Re: Logika Pana Boga 16.12.12, 09:25
                Szopka bez bydła, do takiej mądrości doszedł papież, Benedykt XVI.
                Właściwie to niektórzy widzą w tych nadchodzących świętach, jedynie żłób,
                dopchać się nażreć,sad
                Bez bydła ludzie, bez bydła, proszę dosłownie i w przenośni w tym znaczeniu.
                Jedynie osioł i wół zostać mogą.
                • eurytka Re: Logika Pana Boga 16.12.12, 09:27
                  Ja zostaję, za osła robię i za wołu,
                  dopcham się do tego stołu.
                  • eurytka Re: Benedykt XVI powiedział: 16.12.12, 09:32
                    "Ten nadmiar aktywności czyni nas niezdolnymi do zatrzymania się, do zachowania spokoju, do słuchania ciszy, w której Pan pozwala nam usłyszeć swój dyskretny głos"...
                    Lubię ciszę, lubię czasem poczytać co mówi.
                    • eurytka Re: Cisza i reflekscja są lekarstwem... 16.12.12, 09:33
                      Jeszcze link:
                      wpolityce.pl/wydarzenia/42270-benedykt-xvi-cisza-i-refleksja-sa-lekarstwem-w-epoce-szalenczego-miotania-sie-glos-boga-nie-jest-rozpoznawalny-w-zgielku-i-w-zamieszaniu
                        • irsila Re: filozofia gender- co to? 20.01.13, 03:20
                          Papieża Benedykta XVI, śledzę myśli jego:

fakty.interia.pl/swiat/news/benedykt-xvi-sprzeciw-kosciola-wobec-filozofii-gender,1884915
                          • irsila Re: filozofia gender- co to? 20.01.13, 03:26

Jak to tak,
                            matki, ojca brak?
                            rodzic A,
                            rodzic B,
                            dziwnie na świecie tym dzieje sięsurprised
                            www.ekonom.pl/rodzic-a-i-rodzic-b-protesty-we-francji-przeciwko-nowej-ustawie/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka