Dodaj do ulubionych

Logika Pana Boga

24.09.12, 12:04
Zapamiętam sobie
ostatnie słowa papieża Benedykta o tym, że Pan Bóg ma inna logikę niż nasza.
Zawsze mi się tak wydawało, teraz mam potwierdzenie.
wpolityce.pl/depesze/36898-ojciec-swiety-benedykt-xvi-logika-boga-jest-zawsze-inna-od-naszej
Obserwuj wątek
        • eurytka Re: Logika Pana Boga 26.09.12, 06:13
          O tej logice boskiej, to pierwszy raz słyszę, dlatego mnie to zainteresowało.
          Boga nikt nigdy nie widział, Boga ma się w sercu, lub nie ma,
          Bóg jest miłością,
          jest w trzech osobach,
          tyle wiedziałam do tej pory.
          To coś nowego:
          ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x58865/logika-boga-jest-zawsze-inna-od-naszej/
          ......"Co to wszystko nam mówi? Przypomina nam, że logika Boga jest zawsze "inna" od naszej, tak jak to objawił sam Bóg, przez usta proroka Izajasza: "Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami" (Iz 55,8). Z tego powodu naśladowanie Pana wymaga od człowieka głębokiego nawrócenia, zmiany sposobu myślenia i życia, wymaga otwarcia serca na słuchanie, aby pozwolić się oświecić i wewnętrznie przemienić. Kluczowym punktem, w którym człowiek różni się od Boga jest pycha: w Bogu nie ma pychy, ponieważ On jest całkowitą pełnią i jest cały, aby kochać i dawać życie; w nas ludziach natomiast pycha jest wewnętrznie zakorzeniona i wymaga nieustannej czujności i oczyszczenia. My, którzy jesteśmy maluczcy, pragniemy wydawać się wielkimi, być pierwszymi, podczas gdy Bóg nie obawia się uniżyć i stać się ostatnim. Dziewica Maryja jest doskonale w "harmonii" z Bogiem: wezwijmy ją z ufnością, aby nauczyła nas wiernie naśladować Jezusa na drodze miłości i pokory."
          Trudne to dla mnie, ciągle sie uczę i uczę....
          ~~~~~~~~~~~~~~~~
          Pomóż sobie człowieku sam, to i Bóg ci pomoże, tego powiedzenia najbardziej się trzymam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka