Dodaj do ulubionych

rekrutacja do liceum - katastrofa

22.07.16, 15:42
Jak u was przebiega rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej?
Rozmawiam ze znajomymi i wiele dzieciaków nie dostało się do żadnej szkoły. Czy to to dobrzy/średni/słabi. Kto w tym roku ustalał progi? Mają się one zupełnie nijak do tego co było rok temu. Młodzież się nimi sugerowała i wybierała szkoły mając pewność, że się dostanie. A tu kaszana. Termin rekrutacji uzupełniającej właśnie przełożyli na koniec lipca. Wakacje....chyba trzeba zapomnieć i szukać miejsca jak w totolotku.
Obserwuj wątek
  • gerrii Re: rekrutacja do liceum - katastrofa 25.07.16, 09:30
   Oprócz tego, że zmieniła się punktacja (za samo świadectwo można było w tym roku uzyskać nawet o 6 pkt więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym) to statystycznie młodzież lepiej napisała egzamin niż rok temu. W niektórych warszawskich szkołach próg (zależny od liczby kandydatów z określonym wynikiem punktowym) wzrósł o ponad 10-14 pkt.
   Co do terminów to szkoda słów. Nie dość, że na wyniki kwalifikacji trzeba było czekać do 15 lipca, to teraz jeszcze przedłużono pozostałe terminy. Współczuję tym, którzy się nigdzie nie dostali i muszą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Ciężko mówić o jakichkolwiek wakacjach w tym roku.
   • arwena_11 Re: rekrutacja do liceum - katastrofa 25.07.16, 22:11
    jakim cudem za świadectwo o 6 pkt więcej? W tym roku tylko za pasek mozna było dostać 5 pkt. Ale już nie za samą średnią ( rok temu za pasek 2 i za średnią max 6 ).

    Na ocenach z punktowanych przedmiotów można było dostać 8 pkt więcej niż rok wcześniej ( skala zaczynała się od 20 nie od 18 )

    No i wiele konkursów było punktowanych, które rok wcześniej nie były.

    Wiele dzieciaków celowało w klasy w granicach zeszło rocznych progów 135-145. Tylko w tych klasach skoczyło o 20 pkt. Przykładem mat-hist-wos w Reytanie - w 2015 roku próg coś ok 131 pkt, w tym roku 150,2

    I niestety wiele dzieciaków się przeliczyło:(
    • gerrii Re: rekrutacja do liceum - katastrofa 26.07.16, 09:08
     Nam wyszło 6 pkt więcej za takie samo świadectwo w tym roku i ubiegłym, kolegom i koleżankom z syna klasy też o 6 pkt więcej. Syn miał co prawda o 8 punktów więcej za oceny, ale o dwa mniej za pasek i średnią niż to było liczone w ubiegłym roku. Co w efekcie daje 6 pkt.
     Miał średnią 5,60 i w ubiegłym roku miałby za taką średnią dodatkowe punkty, a teraz "tylko" 5 pkt za pasek...
     • arwena_11 Re: rekrutacja do liceum - katastrofa 26.07.16, 10:18
      No patrząc od tej strony, to dzieciaki akurat traciły. W sumie na świadectwie 3 pkt lub całe 8 jak nie miały paska.

      Ale z tego co mówią szkoły, to wina konkursów. W tym roku punktowano wszystko ( nawet jak nie było na liście kuratorium, to dyrektorzy dostali list aby punktować każdy ). Czyli zarówno kangurek czy Oimpus jak i konkurs na pisankę z Pcimia Dolnego.
      • gerrii Re: rekrutacja do liceum - katastrofa 26.07.16, 11:04
       O tym, że progi wzrosną było wiadomo odkąd zmieniła się punktacja. Otwartym pytaniem pozostawała kwestia - o ile. Myślę, że konkursy nie miały w przypadku liceum aż takiego znaczenia - pierwszy raz słyszę, żeby punktowane było wszystko - kangur na pewno punktowany nie był.
       Natomiast egzamin gimnazjalny w województwie mazowieckim poszedł o wiele lepiej niż w ubiegłym roku i to na pewno miało przełożenie na na wzrost progów w niektórych warszawskich liceach.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka