Dodaj do ulubionych

Kontynuacja języków obcych w liceum -

08.09.16, 11:54
Pierwszym językiem który kontynuuje uczeń na poziomie rozszerzonym to język angielski. Zapisując się do wybranego liceum uznał, że nie będzie kontynuował języka niemieckiego którego uczył się tylko w gimnazjum na poziomie podstawowym. Wybiera Rosyjski. Jednak okazuje się że nie ma takiej opcji bo niby wg ustawy musi kontynuować to co zaczął tak też został zakwalifikowany do grupy z j niemieckim. Dodam że j. rosyjski jest w szkole tylko,że rozpoczynająuczyć się go uczniowie którzy mieli nie najlepsze wyniki z j. niemieckiego w gimnazjum. Oczywiście nie da się tego zmienić. Czy w was w szkołach jest tak samo ?
Obserwuj wątek
    • moadek Re: Kontynuacja języków obcych w liceum - 08.09.16, 12:19
      nie musi kontynuować drugiego języka rozpoczętego w gimanazjum!!!!!!!! gdzie znalazłaś taki zapis w ustawie ????, jestem na bieżaco w rekrutacji u siebie i znajomych i w żadnym ze znanych mi liceów nie ma takiej zasady, uczen ma wybór, ograniczeniem jest tylko logistyka , liczba miejsc w danej szkole, wtedy szkoła moze brac pod uwage liczbę zdobytych punktów w rekrutacji i wtedy ci z mniejszą ichliczbą mogą nie trafić na jezyk najbardziej preferowany,
      • mamasama7777 Re: Kontynuacja języków obcych w liceum - 08.09.16, 18:29
        Dostał z języka niemieckiego 5 na koniec gimnazjum. W liceum dyrektorka zadecydowała, że ci uczniowie którzy mieli 4 lub 5 będą kontynuować ten język natomiast ci którzy mieli mniej niż 4 rozpoczynają inny w tym wypadku rosyjski. Rozmawiałam z dyrekcją i absolutnie nie ma opcji przeniesienia ucznia do grupy z rosyjskim bo tak postanowili i już. Zastanawiam się co z tym zrobić , nie chcę zaszkodzić dziecku ale wybierał podczas wypełniania ankiety do liceum język dodatkowy rosyjski. A z przymusu będzie uczył się tego niemieckiego ....Powiedz mi jeszcze czy moze być tak, ze w szkole mogą mieć swoje wewnętrzne prawa i może musimy się dostosować. Co z tym zrobić
        • moadek Re: Kontynuacja języków obcych w liceum - 09.09.16, 14:23
          niestety nie wiem jak to jest od strony prawnej, ale jeżeli rekrutowaliscie sie przez system i była mozliwosc wyboru jezyka rosyjskeigo od postaw i z tego skorzystaliscie to szkołą powinna sie do tego zastosować, przeciez w niektórych szkołach w rekrutcaji w zaleznosci od wyboru drugiego jezyka bytla inna liczba punktów w rekrutacji, to jak mieliby to zmieniac teraz, ja bym jeszcze raz porozmawiała z dyrekcją, ze dziecku bardzo zależy, ze wybral Państwa liceum własnie ze wzgledu na mozliwosc nauki jezyk rosyjskiego !!!!! ja bym zadzwoniła do kuratorium z Twojego województwa i dopytała się jeszcze jak masz moc wyegzekwowania nauki nowego jezyka, wśród dzieci znajomych wszyscy sa na jezyku na ktorym chcieli, niezaleznie czy kontynuują czy zdecydowali sią zmienić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka