Dodaj do ulubionych

Jak wygląda liceum dla doroslych?

19.10.16, 10:44
Chcialabym zapytac jak wyglada nauka w takim liceum dla doroslych poniewaz zastanawiam sie nad pojsciem do takiego liceum. Wstyd sie przyznac ale nie skonczylam szkoly poniewaz mialam pstro w glowie i pojechałam za chłopakiem do Niemiec. Milosc sie skonczyla, pieniądze się skończyly a wykształcenia nie ma. Teraz mi głupio przed koleżankami, chcialy mi prace pomoc znalezc ale trudno bez szkoly i na razie takie podrzedne prace wykonuje. Mam 29 lat wiec moze cos tam jeszcze z tej szkoly pamietam to by nie bylo tak trudno. Tylko druga sprawa taka ze rok szkolny sie juz zaczał chwile temu to czy mozna np od 2 semestru do takiej szkoly pojsc? Prosze o informacje
Obserwuj wątek
  • chamanija Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 20.10.16, 15:28
   Tak to jest jak czlowiek mlody to glupi. wazne ze potem mądrzeje. Ja cie bardzo popieram ze chcesz dokonczyc szkołe, moja corka też miala pomysl żeby rzucic szkole ale narazie jej to wybilam z glowy.
  • lod.krakow Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 28.10.16, 09:20
   Witaj, mogę opowiedzieć Ci, jak wygląda nauka w naszym Prywatnym Liceum dla Dorosłych w Krakowie. Zajęcia odbywają się w weekendy od godziny 9:00, szczegółowy harmonogram ustalamy na początku semestru. Jest też możliwość odbywania się zajęć w trybie wieczorowym. Nauka trwa zwykle 3 lata i odbywa się w trybie semestralnym, prowadzimy ciągłą rekrutację. Czas nauki i to, od którego momentu jest kontynuowana może zostać zmodyfikowane w zależności od indywidualnej sytuacji naszego słuchacza: tego, do jakiej szkoły chodził i ile klas ukończył. Ustalamy to podczas spotkania z kandydatem w momencie zapisu. Więcej informacji możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: www.lod.krakow.pl/
   • luizka_87 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 31.10.16, 09:52
    Ja akurat skonczylam pierwsza klase i 1 połrocze drugiej tez zrobilam. Jeszcze kilka pytan mam takich podstawowych czy w takiej szkole sa normalne przedmioty, konkretnie czy takie jak na maturze sie zdaje?
    • lod.krakow Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 04.11.16, 10:19
     Tak, nasza szkoła oferuje uzupełnienie wszelkich braków w edukacji na poziomie licealnym i przygotowuje również do matury, więc będziesz mogła podejść do egzaminu dojrzałości. Przy założeniu, że zaczynałabyś od początku, pierwszy i drugi semestr to pełen program nauczania, a od trzeciego wprowadzamy rozszerzenia z niektórych przedmiotów. Oferujemy też lekcje języka angielskiego z podziałem na grupy.
  • paputajka Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 20.03.17, 12:12
   Wszystko zależ od tego jakie liceum wybierzesz. Z własnego mogę ci polecić szkołę kreatoredukacja bo tam robiłam takie liceum i powiem ci,że poziom jest dobry, renoma też a idą na rękę jak trzeba. Sam pomysł z takim liceum to już pierwszy krok do tego aby coś robić zamiast nie robić nic więc głowa do góry u wszystkich w takiej sytuacji i nadrabiamy co nam wcześniej się nie udało :)
  • martuskaa966 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 03.12.17, 20:34
   Ja chodziłam do liceum dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ i jestem bardzo zadowolona, bo w końcu mogłam zdać maturę, wcześniej nie miałam takiej możliwości bo zaszłam w ciążę i musiałam rzucić szkołę. Zajęcia odbywały się w weekendy więc bardzo wygodnie.
  • lukaszpastuszka Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 21.03.18, 18:33
   Witam obecnie uczę się w liceum dla dorosłych w Katowicach bardzo polecam tę szkołę .Szkoła ma bardzo dużo kierunków do zaoferowania uczą na prawdę tak jak powinni i to co powinni ,jestem rocznikiem który podchodzi do matury i sądzę ,że chodząc na zajęcia i słuchając każdy jest w stanie zdać maturę jak i szkołę .Poziom w szkole jest na prawdę dobry.Nauczyciele podchodzą do nauki z sercem to widać starają się wytłumaczyć wszystko tak by każdy zrozumiał nawet jeśli mieli by to powtarzać 100 razy. Bardzo polecam szkołę COSINUS
   • patrycjab2609 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 15.06.21, 10:28
    Również polecam szkołę cosinus, szkoła bezpłatna ,a zajęcia odbywają się zaocznie, w weekendy co daje możliwość połączenia z pracą, to prawda nauczyciele są świetni, kolejnym plusem tej szkoły jest możliwość pójścia do wyżej ,do szkoły policealnej, która daje szeroki wybór kierunków, ja szykuje się na asystentkę stomatologiczna :)
  • vermieter wygląda tak samo jak normalne liceum, 25.08.18, 10:12
   tylko ławki są większe ;)
  • klaudiaros Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 19.02.19, 19:45
   Jestem słuchaczem w liceum zaocznym dla dorosłych Cosinus w Łodzi. Uczę się tutaj od pół roku i zostałam pozytywnie zaskoczona poziomem dostarczanej wiedzy przez nauczycieli tej szkoły.

   Zajęcia odbywają się co drugi weekend, a nauczyciele przykładają się do każdych zajęć z jak największym zaangażowaniem. Jak w każdej szkole, ważna jest tutaj frekwencja. Wymagane minimum 50% obecności, by móc podejść do egzaminów semestralnych. Na zajęciach jesteśmy do nich dobrze przygotowywani, wystarczy powtarzać w domu przerobione tematy.

   Liceum to jest bezpłatne, dla dorosłych w każdym wieku. Można tu poznać wspaniałe osoby, zdobyć upragnioną wiedzę oraz oczywiście zdać maturę. Aby się tu odnaleźć, potrzeba tylko chęci do nauki.

   Przy wyborze szkoły pomógł mi chłopak, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Teraz uczymy się razem i jest wspaniale ;)
   Serdecznie mogę polecić szkołę Cosinus.
   • patrycjab2609 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 15.06.21, 10:32
    zgadzam się z opinią Pani wyżej ,szkoła cosinus to świetna szkoła ,bezpłatnie ,zaocznie co daje możliwość połączenia jej z pracą, szeroki wybór kierunków, jeśli chodzi o szkołę policealną, sama wybieram się na asystentkę stomatologiczną :)
  • katia1988 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 13.07.20, 10:34
   Hej głowa do góry jeszcze nie jest za późno Sama byłam w podobnej sytuacji zapisałam się do zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych Cosinus. Jestem pewna że sobie poradzisz szkoła organizuje zajęcia wyrównawcze dla osób, które tego potrzebują a na wyższych semestrach są fakultety przygotowujące do matury.
   Szkoła jest całkowicie bezpłatna a poza tym można wygrać pieniążki za frekwencje dają karty rabatowe np. na siłownie a na samym starcie otrzymujesz bezpłatny pakiet Offica
  • klara1994 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 18.08.20, 14:07
   Ja chodzę do liceum dla dorosłych cosinus w Lublinie i bardzo sobie chwalę. Przez problemy zdrowotne nie udało się skończyć szkoły wcześniej. Teraz jestem na 5 semestrze, zajęcia w weekendy, mimo dłuższej przerwy w nauce nie jest tak źle. Nauczyciele kompetentni, za darmo, bez komplikacji- polecam.
  • kryst15 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 31.08.20, 16:03
   Uczę się w takiej szkole. W Cosinusie. Nauka jest bezpłatna, zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, w soboty i w niedziele. O warunki rozpoczęcia nauki musisz zadzwonić do sekretariatu szkoły, nie wiem ja to jest. Ja poszłem do szkoły po liceum.
   • krzysztof2o Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 01.09.20, 14:30
    kryst15 napisała:

    > Uczę się w takiej szkole. W Cosinusie. Nauka jest bezpłatna, zajęcia odbywają s
    > ię w trybie zaocznym, w soboty i w niedziele. O warunki rozpoczęcia nauki musis
    > z zadzwonić do sekretariatu szkoły, nie wiem ja to jest. Ja poszłem do szkoły p
    > o liceum.

    To prawda, polecam. Umowy nie podpisujesz, tylko składasz podanie. Oryginał świadectwa no i dokument musisz mieć do wglądu (dowód, prawko, paszport). Tylko tyle, czesnego nie płacisz, szkoła jest bezpłatna.
   • patrycjab2609 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 15.06.21, 11:38
    również polecam szkołę cosinus, szkoła jest bezpłatna ,zajęcia odbywają się zaocznie co daje możliwość nawet ucząc się w liceum, połączenia nauki z pracą, bądź dorywczą pracą, nauczyciele są przesympatyczni i bezkonfliktowi ,a po liceum można również zapisać się do szkoły policealnej, jest szeroki wybór kierunków, osobiście szykuje się na asystentkę stomatologiczną ,same plusy
  • ekulaska Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 18.09.20, 10:10
   W Cosinusie jest liceum dla dorosłych, ja co prawa chodzę do policeanej szkoły Cosinusie w Zielonej Górze. Ale jeśłi by oceniać LO u nich, po tym jak jest w u mnie na masażyście, to bez wahania polecam, bo jest super.
   • malgoniew Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 08.10.20, 11:54
    Potwierdzam. Uczę się od roku liceum w Cosinusie w Zielonej. Nie mogę nic im zarzucić.
  • zwierznikoli Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 06.10.20, 10:39
   Jest to duży budynek, z klasami i pokojem nauczycielskim. Zasadniczo w wyglądzie niczym nie różni się od szkoły dla dzieci i młodzieży. A tak na poważnie, to na przykładzie Cosinusa w Zielonej Górze, gdzie się uczę, to mogę powiedzieć, że sposób nauczania uwzględnia sytuację życiową dorosłych, tj., ze pracuję. Zajęcia są w trybie weekendowym od piątku do niedzieli, część zajęć odbywa się w formie elearningu. Nauką jest bezpłatna i można zacząć ją w każdej chwili.
  • sylwia876 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 08.10.20, 13:54
   Uczyłam się w szkole zaocznej Cosinus i nauka wygląda zupełnie inaczej niż w takiej w zwykłej szkole. Nauczyciele są przyjaźnie nastawieni i zależy im na przekazaniu wiedzy, a nie tylko na wstawianiu jedynek. Materiał jest podawany w bardziej skondensowanej formie, więc trzeba trochę rzeczy przerobić samemu, ale zawsze można liczyć na wsparcie nauczycieli. Do tego szkoła jest bezpłatna a zajęcia odbywają się w dogodnym czasie, bo w soboty i niedziele dwa razy w miesiącu.
   • renatka121 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 03.11.20, 11:19
    Przede wszystkim różni się tym, że zajęcia są w trybie zaocznym (weekendowo), sporo wiedzy, trzeba część przyswoić samemu, ale na spokojnie da się to ogarnąć nawet jeżeli pracuje się weekendy.
  • faficzek1 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 13.10.20, 12:55
   Bardzo przyjazna szkoła. Profesjonale podejście, indywidualne. Bardzo interesujące zajęcia, można się wiele nauczyć
  • klaudiawolfram Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 19.10.20, 11:26
   Chodzę do Cosinusa już na drugi kierunek i powiem Ci, że jest lepiej niż w szkole średniej. Bezpośrednia atmosfera, zajęcia prowadzone elastycznie. Nawet teraz gdy jest koronawirus. Szkoła dobrze sobie radzi z problemem. Nic nie przerwie nauki. Będzie zdalna.
  • joanisia Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 08.04.21, 14:31
   Najważniejsze są chęci, aby coś zmienić, sama też musiałam nadrobić lo już jako dorosła osoba. Ze swojego doświadczenia również mogę polecić szkołę Cosinus. Mnie ucząc się tam udało się zrobić także maturę :)
  • patrycjab2609 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 16.06.21, 11:07
   Polecam szkołę cosinus, szkoła jest bezpłatna co jest ważne, zajęcia odbywają się w formie zaocznej co daje możliwość połączenia nauki i zdobywaniu zawodu z pracą, po zdobyciu wykształcenia średniego oraz matury można rozpocząć naukę w szkole policealnej cosinus,jest szeroki wybór kierunków tj kosmetyka( 2 lata), opiekun medyczny (1,5 roku), administracja (2 lata), archiwista (2 lata), we wrześniu otwierają się kolejne nowe kierunki ,między innymi asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, podolog, także myśle że każdy znajdzie coś dla siebie :) nauczyciele również przesympatyczni i bezkonfliktowi, co więcej szkoła nie ma ograniczeń wiekowych
  • patrycjab2609 Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 16.06.21, 11:11
   Polecam szkołę cosinus, szkoła jest bezpłatna co jest ważne, zajęcia odbywają się w formie zaocznej co daje możliwość połączenia nauki i zdobywaniu zawodu z pracą, po zdobyciu wykształcenia średniego oraz matury można rozpocząć naukę w szkole policealnej cosinus,jest szeroki wybór kierunków tj kosmetyka( 2 lata), opiekun medyczny (1,5 roku), administracja (2 lata), archiwista (2 lata), we wrześniu otwierają się kolejne nowe kierunki ,między innymi asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, podolog, także myśle że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 nauczyciele również przesympatyczni i bezkonfliktowi, co więcej szkoła nie ma ograniczeń wiekowych
  • tymkalivka Re: Jak wygląda liceum dla doroslych? 22.08.21, 09:51
   pewnie, że warto spróbować i na pewno da się to zrobić, też polecam cosinus, mnie tam pomogli i szkołę udało się skończyć :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka