Dodaj do ulubionych

Jakie liceum?

30.12.18, 22:59
Witam,
Pochodzę z małego miasta a bardzo chciałabym pójść do liceum do Warszawy (mieszkałabym wtedy u cioci). Obecnie uczę się dobrze, mam średnią powyżej 5.0 brałam udział w różnych konkursach jednak nie wiem czy to mi wystarczy. Aktualnie myślałam nad LO Hoffmanowej oraz Kopernikiem. Chciałabym się zapytać czy mam jakiekolwiek szanse oraz czy w ogóle warto?
Obserwuj wątek
  • keradna Re: Jakie liceum? 28.01.19, 00:02
   W tym roku z pewnością będzie gorzej z dostaniem się do liceów. Trudno powiedzieć, jak duże będzie zamieszanie. Nie napisałaś, czy kończysz gimnazjum, czy szkołę podstawową. Często oferty szkół różnią się w zależności od tego, jakiej szkoły jesteś absolwentem.
   Jeżeli jednak chciałabyś dorzucić do rozszerzonej chemii i biologii dwujęzyczność, zobacz tutaj, może propozycja tej klasy przypadnie Ci do gustu (to jest akurat oferta po gimnazjum): sites.google.com/lo49.edu.pl/rekrutacja/po-gimnazjum/klasa-1dg
  • mnbvcxz123 Re: Jakie liceum? 11.04.19, 14:04
   Hoffmanową zdecydowanie polecam - jeśli chodzi o podejście nauczycieli do uczniów i ogólnie atmosferę.
   Odnośnie tego czy "dostaniesz się" - spójrz na progi z ubiegłego roku i policz swoje szanse. Bez punktów za konkursy może być ciężko. Większość kandydatów będzie mieć ze dwie piątki i dwie szóstki z czterech wymaganych przedmiotów, KAŻDY będzie mieć punkty za pasek i za dział. charytatywną - więc wszystko będzie zależeć od wyniku egzaminu gimnazjalnego i właśnie punktów dodatkowych. Hoffmanowa jest na "fali wznoszącej", rośnie w rankingach, więc w tym roku progi mogą być wyższe.
   O Koperniku niestety nie wiem nic...
  • alex032 Re: Jakie liceum? 11.04.19, 18:41
   W hoffmanowej po za tym, o czym się wcześniej ktoś już wypowiedział jest ten plus, że szkoła jest na tyle duża, że może pomieścić tylu uczniów co normalnie, więc nie będzie tam dramatycznie wyższych progów niż były i pewnie będą w wielu innych szkołach. Generalnie też tam chodzę i myślę, że jest naprawdę fajna atmosfera a propo tego, czy warto.
   • klaudiawolfram Re: Jakie liceum? 19.04.21, 09:40
    Ja chodzę do Cosinusa i bardzo sobie chwalę tę szkołę, zwłaszcza w czasie koronawirusa. Wszystkie zajęcia są w trybie on-line. Nauka nie koliduje przez to absolutnie z nauką. I jest bezpiecznie. Polecam.
  • sylwia876 Re: Jakie liceum? 05.10.20, 14:48
   Jakby nie udało Ci się zamieszkać u cioci, to mogę polecić liceum zaoczne w Cosinusie. Zajęcia odbywają się dwa weekendy w miesiącu, więc mogłabyś dojeżdżać do stolicy. Mimo, że jest to szkoła zaoczna, to poziom nauczania jest wysoki, a nauczyciele kompetentni i chętni do pomocy.
   • kryst15 Re: Jakie liceum? 06.10.20, 16:20
    Uczę się Cosinusie i zgadzam się z tą opinią. Poziom taki sam jak w normalnej szkole. A ucząc się zaocznie, mam więcej czasu na naukę w domu, bo nie pracuję.
  • zwierznikoli Re: Jakie liceum? 06.10.20, 08:58
   Jeśli ktoś nie wie, gdzie kontynuować naukę po gimnazjum, to może zapisać się do Cosinusa. Ja miałam kilka lat przerwy w edukacji. I zaoczne liceum dla dorosłych w Cosinusie do bardzo dobra opcja jak dla mnie, mogę pracować i nic nie płacę za naukę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka