Dodaj do ulubionych

gaz do 2-letniej Fabii 1,4 - 16V - 75KM

21.07.05, 19:32
Czy może mi ktoś doradzić gdzie (Warszawa i okolice) i za ile mogę założyć
instalację gazową do Skody Fabii 1,4 - 16V - 75KM... Właśnie skończyła się
dwuletnia gwarancja więc nie mam już obaw, że jak nie uwględnią mi jakiejś
usterki, a w Skodzie założenie instalacji to wydatek 5600zł:(((
Obserwuj wątek
    • d.dutkiewicz Re: gaz do 2-letniej Fabii 1,4 - 16V - 75KM 27.07.05, 12:31
      Mam podobny samochód. Do takiego silnika załóż instalację sekwencyjną np. BRC
      sequent 24 lub Fly, może być też Omegas lub Prince. Ja mam sequent 24.
      Kosztuje, w Warszawie, ok. 3400 zł, zakładałem ją w Energy Gaz Polska na
      Ostrobramskiej. Narazie przejechałem na niej 6000 km i nie ma problemu.
      Pozdrawiam
    • sgk Re: gaz do 2-letniej Fabii 1,4 - 16V - 75KM 28.07.05, 22:44
      Wreszcie ktoś z Fabią 1.4 16V 75KM na tym forum :)

WPrawdzie nie bardzo wiem, gdzie w okolicach W-wy robic instalację, ale wiem
      jaką na pewno mozna i jaka działa :).
      Ten model ma plastikowy kolektor, więc instalacja z sekwencyjnym wtryskiem.
      Ja w ubiegłym roku załozyłem Dream XXI.
      Na początku było trochę problemów z ustawieniem parametrów pracy (na jałowych
      ustawieniach na komputerze wszystko było extra, ale w czasie "realnej" jazdy się
      rozregulowywał - objawiało się to podwyższonym zużyciem gazu i/lub pływającymi
      obrotami). Inne Skody, które instalatorzy robili zachowywały się podobnie (w tym
      1.2 HTP).
      Dlatego dobrze, że punkt instalacyjny był niedaleko mojego domu. Warto mieć to
      na względzie...
    • valhalla62 Re: gaz do 2-letniej Fabii 1,4 - 16V - 75KM 01.08.05, 20:04
      witam. Jestem posiadaczem Fabii X.2004 r. 1.4-16V-75 KM, klima i po przejechaniu
      2600 km założyłem w Białymstoku w XII.2004 r. instalację z wtryskiem
      sekwencyjnym BRC Sequent 24. Przejechałem już 20 tys. km (w marcu wymieniono na
      gwarancji 1 wtrysk, coś go bolało i w maju elektrozwór). Instalka spisuje się
      extra. W ubiegłym tygodniu wróciłem z Niemiec, gdzie autostradami przekulałem w
      ciągu tygodnia ponad 4 tys. km. Średnia spalania około 7 literków LPG. Przy tak
      chorych cenach Pb to super. 7x1.75=12,25 a 6x4,15=24,9. Codziennie jeżdże do
      pracy 100 km i mogę coś powiedzieć na temat spalania. Co 3500 km tankuję 10
      literków 95 oktanowej Pb. Polecam instalkę gazową, jeśli robisz trochę
      kilometrów miesięcznie to się szybko zwróci, a przy każdym tankowaniu nie będzie
      Cię z butów wyrywało przy stacji benzynowej. Tankuję gaz tylko na BP i jak na
      razie nie spotkałem się ze złej jakoci gazem. Nie znam adresów w Warszawie ale
      polecam tę instalkę. Zakładałem gaz na gwarancji autka i dalej mam gwarancję do
      końca października przyszłego roku. Wszystko zależy od podejścia w ASO. Przecież
      pracują tam tylko ludzie. Facecik zagląda pod maskę i wcale nie musi widzieć, że
      jest instalka gazowa, kapujesz??
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka