Dodaj do ulubionych

Jaki gaz lepszy SHELL czy BP

16.01.06, 01:54
Jak myslicie jaki gaz jest pewniejszy i wydajniejszy, gdzie jest mniejsze
ryzyko wpadki na Shellu czy na BP
Obserwuj wątek
    • zubek73 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 16.01.06, 09:20
      Nie można tak generalizować. Trzeba tu rozpatrywać poszczególne stacje. Nie
      każde BP zaopatruje się u swojego dystrybutora - biorą z różnych źródeł. Z
      kolei shell power gas nie na każdej stacji jest "power" bo czasami "zapominają"
      o tych dodatkach uszlachetniających. Najlepiej chyba przetestować sobie stacje
      w pobliżu miejsca zamieszkania/pracy i wybrać porównując osiągi/spalanie a w
      trasie to myślę, że na żadnej z tych "markowych" stacji nie zatankuje się
      kompletnego syfu.
      • kot_pracz Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 24.01.06, 15:04
        Jestem czesto w dluzszej trasie i nie mam mozliwosci tankowania w wyprobowanych
        stacjach. Jezdze sejem 1.1 z instalka tartarini wiec odczuwam od razu co
        zatankowalem. Z moich doswiadczen wynika ze SHELL nie ma lipy, takie samo mam
        zdanie o benzynce ( zawsze shell V95).
        Pozdrawiam
          • framberg Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 29.01.06, 09:20
            Ja leję byle gdzie, aby taniej. Znacznie wyższa cena za gaz z renomowanych
            stacji nie jest rekompensowana 20 - 40 km więcej. Propan to propan, butan to
            butan, nie ma różnicy. Oczywiście gaz mógłby być zaolejony ale nie jest. Mam
            otwór odolejający w parowniku, po odkręceniu zaślepki jednak nic nie odciekło.
            Instalatorzy gazu, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że zaolejenie parownika już
            się nie zdaża więc często teraz się robi parowniki bez możliwości ich
            odolejenia.
            Zastanawiam się czym mógłby zostać zanieczyszczony gaz by być gorszym niż np. w
            Shell'u.
            • jutan Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 29.01.06, 17:47
              Witajcie!
              Jeżdżę na gazie już od czterech lat, przejechałem łącznie około 160 tys. km.
              Przez ten czas nazbierało się wiele spostrzeżeń i doświadczeń związanych z tym
              paliwem. Na tyle wiele, że muszę tu podkreślić o braku zaufania do gazu
              oferowanego na małych stacjach sprzedających wyłącznie gaz, unikam ich jak
              ognia. Jeśli muszę zatankować, to tylko tyle, aby dojechać do solidnej stacji
              firmy Shell lub BP i właśnie w takiej kolejności oceniam jakość gazu.
              Czasami tankowałem na Orlenie i nie zauważałem różnicy do wcześniej
              wymienionych stacji, ale bywało też, że samochód jechał wołowato. Szczególnie
              przykro wspominam stację Orlenu przed wyjazdem do Austrii, zatankowałem do
              pełna i po Słowackich górkach wlokłem się jak uszkodzonym wozem. Ponieważ
              jeżdżę codziennie po kilkadziesiąt kilometrów, więc z łatwością oceniam jakość
              zatankowanego gazu. Nauczyłem się jednego, nie stać mnie na kupno taniego i
              podejrzanego pochodzenia gazu.
              Pozdrawiam
            • busio71 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 04.02.06, 00:22

Zgadzam się z tą opinią - przejechałem ok 120 000 na gazie i tankuję tam gdzie
              taniej. Spadku mocy nie odczuwam specjalnie (2.3 litra silnik robi swoje). Ilość
              przejechanych kilometrów głownie zależy (u mnie) od sposobu jazdy, trasy,
              terenu, wiatru, obciążenia itd i trudno jest mi określić czy czy różnica 20 km
              wynika z energetyczności gazu czy cięższej nogi.

Pozdrawiam busio71
      • wodnik_78 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 23.07.06, 19:57
        Mam forda mondeo kombi 99r.1.8 16v inst.gaz. sekw. BRC. Tankuje gaz przewaznie
        na shellu.Jest roznica-auto w trasie srednio pali mi ponizej 8l.(7.2-7.8)na
        100km.a na innych stacjach ponad 8l.ta sama trasa oraz predkosc.pozdr.
    • malwina0903 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 06.02.06, 22:17
      zdecydowanie SHELL - jeżdzę od 2 lat na gazie i to wynik moich doświadczeń, mam
      stację bp koło domu, tankowałam tam kilka razy i za każdym razem mam wrażenie
      że zostałam oszukana, pomijając kwestię szybkości obsługi- to pewnie zależy od
      konkretnej stacji, ale bp koło mnie- skutecznie mnie zniechęciło.
      • lesznowiak Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 07.02.06, 04:43
        szczerze na shellu nie tankowałem ale bp odradzam po zatankowaniu na jednej z
        nich myślałem że uszczelka poszła mi pod głowica z 2litrowej sierry nie mogłem
        wydusić więcej niż 90 i to na czwartym bieegu bo piątki wogóle się nie dało
        poprostu jeden wielki syf osobiście tankuje na małych prywwatnych stacjach ci
        ludzie maja dobry gaz inaczej by zbankrutowali z braku klienta
    • kostek313 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 07.02.06, 20:40
      Nie znam bp ale jestem blisko zwiazany z shell gas i wiem że rąbią klientów z
      tym power-jest to tylko zastrzeżona przez nich nazwa ,a gaz kupują na wschodzie
      podobnie pewnie jest z ich innymi v-a klienci naiwni dają się nabierac.
      • lospablos20 Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP 16.02.06, 18:34
        To nie bajer. To prawda. Jak by brali z orlenu to by jezdzil przeciez tak samo.
        A jakos lepiej sie autko sprawuje na shellu niz na syfie z orlenu. I trochę
        lepiej niz na gazie z BP. Pewnie powiecie,że to zależy od stacji. No ja akurat
        mam to szczescie,że tankuje na 2 stałych stacjach BP lub Shell. W podróży też
        tylko Shell i ani razu sie nie naciałem. A na Orlenie huhu....szambo nie gaz
    • flugbegleiter Re: Jaki gaz lepszy SHELL czy BP CZY STATOIL? 24.07.06, 00:17
      NAJLEPSZY GAZ W POLSCE DO ZDECYDOWANIE STATOIL NIGDY NIE MIALEM PROBLEMOW Z
      GAZEN STATOIL, POLECAM TEZ GAZ W CZECHACH JEST ZNACZNIE BARDZIEJ KALORYCZNY NIZ
      POLSKI SA TEZ LEPSZE KONTROLE JAKOSCI, NA CZESKIM GAZIE JADE ZAWSZE
      NAJDAALEJ.POLECAM TEZ GAZ W CHORWACJI W SPLICIE, RURY LPG IDA PROSTO Z RAFINERJI
      NA ICH GAZIE ZAJECHALEM NAJDALEJ I MIALEM NAJLEPSZE OSIAGI.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka