Dodaj do ulubionych

jak długo w jednej pracy?

13.04.05, 09:51
A tak z ciekawosci sie pytam: Jak dlugo pracujecie w jednym miejscu? Ja np.
jestem z tych, ktorzy nie lubia siedziec zbyt dlugo w jednym miejscu. Po
prostu mi sie nudzi. Dlatego zawsze szukam okazji do zmian, a to stanowiska,
a to oddzialu (taka mialam okazje w banku przy otwieraniu nowych placowek).
Tak mniej wiecej co roku musi sie cos zmienic. A teraz pracuje juz 11
miesiecy w jednej firmie... ale nie czuje juz tego przymusu do zmiany
miejsca, bo mam fajna prace. Co raz to nowy klient, nowa branza, albo
pojawiaja sie jakies wyjazdy, ktore uwielbiam. No i wlasnie ulepszono mi moje
stanowisko pracy (czyt. dostosowano do standardow...).
A jak to jest u Was?
Obserwuj wątek
    • izzunia Re: jak długo w jednej pracy? 13.04.05, 10:05
      poprzednia 6 miesiecy odeszlam w niemilej atmosferze, teraz to druga praca...
      wlasnie na dniach mija mi rok... i jesli ja zamienie to na ciepla posadke w
      duuzej firmie albo w panstwowym urzedzie. I to tylko ze wzgledu na jakies
      przywileje wynikajace z kodeksu pracy:)

Iza
      • agamamaani Re: jak długo w jednej pracy? 13.04.05, 10:28
        ja też w poprzednich zazwyczaj pół roku - max. rok.. najkrócej pracowałam - dwa
        tygodnie.. I z każdej sama odchodziłam ;-)
        a teraz w obecnej ku mojemu zdziwieniu już prawie 3 lata (no w maju miną..) w
        szoku jestem :-)
        • monika121975 Re: jak długo w jednej pracy? 13.04.05, 10:54
          hm...ja już 7 rok w tej samej firmie.
          Co prawda po drodze 2 razy sięzwalniałam (pierwsza przerwa trwała rok -
          wyjechałam do Holandii pracować jako au-pair; druga przerwa nie doszła do
          skutku, bo mnie jednak przekupili i zostałam).
          Z pracą jest ciężko, a w sumie swoją lubię i ludzi też tu pracujących lubię.
          A poza tym lepsze znany wróg ;)
          • agatkar1 Re: jak długo w jednej pracy? 13.04.05, 12:48
            Ja raczej jestem długodystansowcem skoro w poprzedniej pracy... a była to praca
            na początku dorywcza.. McDonald's... wytrzymałam aż 4 lata. Byłam zmuszona
            ponieważ wysokie bezrobocie w Koninie jest powszechne i niestety nie mogłam się
            nigdzie załapać. Po zrobieniu magisterki, podczas macierzyńskiego i
            wychowawczego, szukałam pracy przez rok i oto mam ją i jestem zadowolona, a 1
            kwietnia minął równy rok. Jak na razie nigdzie się nie wybieram i nie zapowiada
            się na żadne zwolnienie...
            Agata
    • mamaemilii Re: jak długo w jednej pracy? 13.04.05, 13:12
      A jeszcze chcialam napisac, ze zawsze podziwialam osoby, ktore tak dlugo
      potrafia wytrzymac w jednym miejscu :)
      Natomiast nie potrafie zrozumiec tych, ktorzy nie sa zadowoleni ze swojej
      pracy, a mimo wszystko trzymaja sie jej, bojac np. ze innej nie znajda. No ale
      trzeba przeciez probowac, prawda?
    • semali Re: jak długo w jednej pracy? 15.04.05, 07:45
      W dwóch firmach pracowałam po 1 roku, potem w nastepnej 5 lat (ale z przerwami
      na 2 macierzyńskie i 1 rok wychowawczego) bo inaczek tak długo bym tam nie
      wytrzymała:) Wykonywałam tam ciagle te same czynności, wiec monotonia po
      jakiemimś czasie była dla mnie nie do wytrzymania. Aktualnie od miesiaca
      pracuję, ale w przciwieńsrwie do moich poprzednich firm jest to instytucja
      zatrudniajaca sporo osób wiec mam nadzieję że z czasem będą możliwości zmian
      (stanowiska, działu), bo pracodawcy bym zmieniać już nie chciała.
      Wiec ja tez z tych co nie lubiąsiedziec zbyt długo w jednym miejscu:)
        • monika_oli Re: jak długo w jednej pracy? 25.04.05, 12:15
          Czasami mi się nudzi, nie ukrywam. Ale jakoś się bardzo przyzwyczaiłam do tej
          pracy. Lubię to co robię, lubię współpracowników, choć czasem mam już szczerze
          dość. Początkowo nie szukałam innej pracy bo planowaliśmy z mężem maluszka i
          nie chciałam dodatkowych stresów (udało się jednak dopiero po trzech latach),
          później karmienie piersią (mam blisko do domku więc mogłam szybko dotrzeć do
          córeczki), teraz druga ciąża i po niej ponownie planuję tu wrócić. No chyba że
          los zdecyduje inaczej. Cały czas rozglądam się za czymś innym. Nie jest to
          jednak zbyt intensywne szukanie, więc jak na razie nie daje specjalnych
          efektów. A może po prostu tak bardzo się tu już zasiedziałam, że nie widzę
          siebie gdzie indziej:( Jak na razie odpuszczam temat na najbliższe miesiące, a
          później raz jeszcze wszystko przemyślę.
    • jasma76 Re: jak długo w jednej pracy? 15.04.05, 10:45
      U mnie w sierpniu stuknie 6 lat + 5 lat studiów, bo to co robie jest b. podobne
      do moich studiów, czyli już 11 lat siedzę w biologii, robię badania, oznaczenia
      itp, itd. Wcześniej do magisterki, teraz do doktoratu, ale ja ciagle robie coś
      nowego - nowe tematy badawcze, czytanie literatury, pisanie,wyjazdy na
      konferencje, wykłady... doświadczenia w laboratorium (ciągle coś nowego).
      Myślę, że mogę tak całe życie, tylko nie wiem, czy wyżyjemy i czy ze względów
      finansowych nie zmienie pracy po doktoracie
    • dzoaska Re: jak długo w jednej pracy? 18.04.05, 09:51
      A ja pracuję 8,5 roku w obecnej firmie :-) Też czasami nachodzi mnie tęsknota
      za czymś nowym, ale najmłodsza już nie jestem i teraz tak ciężko o pracę,
      wymagania bardzo wygórowane więc siedzę cichutko i cieszę się, że pracuję tu
      gdzie pracuję. Ale prawdą jest, że nie mam już tak dużej energii jak kiedyś,
      inwencji no i rozwijam się zupełnie. Ale czy na ten rozwój znalazłabym jeszcze
      czas przy dwójce dzieci i normalnej 8-godzinnej pracy?
    • evee1 Re: jak długo w jednej pracy? 19.04.05, 05:13
      Ja juz w wielu miejscach pracowalam, w pierwszej pracy bylam najdluzej - prawie
      cztery lata. Potem uznalam, ze czas sie ruszyc i od tamtej pory juz tak
      zmieniam co jakis czas.
      Moja sympatia do danego miejsca pracy zalezy glownie od tego jacy ludzie mi sie
      trafia w zespole i to co robie nie jest mi nigdy w stanie wynagrodzic marnego
      towarzystwa. Wtedy uciekam :-)).
      Teraz pracuje w takiej firmie, ze co jakis czas ide pracowac do nowego klienta
      i jest praktycznie tak, jakbym zaczynala nowa prace (wlasnie wczoraj zaczelam
      orke na nowym poletku), ale i tak po roku pracy w tej firmie juz mnie swierzbi.
      Chyba w ogole znudzila mi sie praca dla kapitalistow :-)).
    • beata32 Re: jak długo w jednej pracy? 22.04.05, 16:45
      a ja no cóż - 6 lat niedługo będzie
      w tym czasie dwoje dzici urodziłam - więc rok na urlopu macierzyńskie odchodzi

niestety przez to czuję się mało mobilna i dopóki dzieci nie pójdą do
      przedszkola nie myślę o zmianie pracy
    • micz73 Re: jak długo w jednej pracy? 26.04.05, 09:04
      A ja właśnie się zaczęłam rozglądać...
      W marcu minął rok w tej firmie, a gdy zaczynałam, dałam sobie rok - albo
      dostanę jakiś awans, albo spadam. Wygląda na to, że trzeba spadać ;) Jeśli uda
      mi się coś lepszego znaleźć, to najbardziej żal mi będzie ekipy. Bardzo fajni
      ludzie tu pracują. Ale jeśli niczego nie zmienię, to do końca życia będę na tym
      stanowisku (w poprzedniej firmie miałam wyższe i to mnie boli, nie dlatego że
      teraz niższe, ale dlatego że nierozwojowe i nudne).
      Magda
    • re_haj Re: jak długo w jednej pracy? 26.04.05, 12:53
      a ja napiszę tak - w tej samej firmie pracuję już od 8 lat, ale tak średnio co
      1,5 roku zmieniałam działy i zajmowałam się bardzo różnymi tematami - więc niby
      w jednym miejscu pracuję długo, ale jednocześnie ciągle coś nowego. To co teraz
      robię nie jest może szczytem marzeń, ale generalnie mało stresująco,bardzo
      fajni współpracownicy i szefostwo - więc na razie za niczym się nie rozglądam.
      • elz Re: jak długo w jednej pracy? 26.04.05, 22:44
        Pobije rekord. 1 pazdziernika minie mi 10 lat w jednej firmie. I nie zanosi sie
        na zmiany, chociaz pamietam ze calkiem niedawno obiecywalam sobie zmieniac prace
        conajmniej raz na 3 lata:)
        Pozdrawiam
        Ela
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka