Dodaj do ulubionych

Stosowałyście Depo-prowerę?

25.10.05, 10:45
Kiedy udało sie wam zajść w ciąże po tym zastrzyku. Brałam go jako środek
antykoncepcyjny po pierwszej ciąży jak karmiłam, według lekarza zlecającego
miałam nie mieć problemów z zajściem w drugą ciąże, ale niestety je mam. Czy
ktoś brał ten zastrzyk i wjakim czasie udało mu sie zajść po odstawieniu czy
leczyłyście sie z tego powodu? Ja zamiast miesiączki mam nadal nieregularne
plamienia. Jak to wszystko wyglądało u Was?
Obserwuj wątek
    • lila1974 Re: Stosowałyście Depo-prowerę? 25.10.05, 11:01
      Wzięłam 3 zastrzyki, czyli byłam na leku 9 mcy. Zaczęłam go stosować jakies 7
      miesięcy po porodzie, co daje 16 miesięcy. Różnica między dziewczynkami to 35
      miesięcy, odejmując 9 miesięcy ciąży to zostaje mi 10 miesięcy na same
      starania, ale nie staraliśmy się o Kornelkę od razu po odstawieniu leku.

Reasumując - lek nie wpłynął na mnie negatywnie. Bez trudu zaszłam w drugą
      ciążę w chwili, gdy tego zapragnęliśmy.
      Faktem jest, że lek przyjął się świetnie, nie plamiłam, nie miesiączkowałam
      szczególnie obficie. Jedenym skutkiem ubocznym było osłabione pożądanie ;P
    • wieloszka Re: Stosowałyście Depo-prowerę? 30.10.05, 08:40
      ja wzięłam raz tylko, okres wrócił mi duuuużo później. też miałam zaburzenia.
      nie wiem czy dlatego tak późno zamiesiączkowałam bo działał zastrzyk, czy też
      dlatego że wciąż w nocy podawałam pierś. (niby tylkow nocy więc owulacja
      powinna wystąpić, no ale okres faltycznie po odstawieniu wrócił) faktem jest że
      mój gin powiedział, że moda na ten zastrzyk minie tak szybko jak się pojawiła,
      bo coraz więcej skarg na późniejsze konsekwencje. sam mi się przyznał (choć to
      gość z opinią) że już kobitkom które chcą mieć dzieci go nie daje. ale głowa do
      góry ja w końcu wpadłam:) tak więc myślę że po prostu działanie tego specyfiku
      jest b.długie i może musisz cierpliwie poczekać-pomonitoruj cykl czy masz owu!!!
        • antenka79 Re: Stosowałyście Depo-prowerę? 21.11.05, 22:58
          Slyszalam, ze plodność po zastrzyku może się pokazać nawet po 2 latach. A
          propos karmienia w nocy i plodności (powrocie miesiączkowania) -totalna bzdura.
          U każdej kobiety jest to sprawa indywidualna. Karmienie pierią w nocy czy w
          dzień nie jest metodą antykoncepcyją. U mnie miesiączka pojawia się miesiąc po
          porodzie, w ciążę zaszlam 7 miesięcy od porodu. Caly czas karmilam piersia...
          • aulea Re: Stosowałyście Depo-prowerę? 25.11.05, 18:48
            brałam zastrzyki jakis rok. W tym czasie utyłam, samopoczucie bardzo mi sie
            pogorszyło, z niczego nie byłam zadowolona (podobno to skutki uboczne),
            wście4kłam się i odstawiłam.. Mineło juz 1,5 roku i nadal mam nieregularne
            miesiaczki.. I tak jest lepiej niz było.. Na poczatku po odstawieniu miewalam
            okres przez caly miesiac, potem troche przerwy i znowu. Plamienia przez caly
            czas itd. Wróciłam do spirali. Uważam że jest duuuużo lepiej!Ciąży narazie nie
            planuje wiec nie wim jak to bedzie.Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka