Dodaj do ulubionych

Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto?

11.04.11, 21:25
Zastanawiam się czy warto dziecku zakładać w/w sensor , wieczna niepewność mnie wytrąca z równowagi, no i te nieprzespane noce - budzę się 3 razy i wstaję nieprzytomna, nie wiem jak radzą sobie osoby,które wstają po takiej nocy do pracy ??? - pomóżcie, bo się waham czy taki sensor naprawdę zapewnia komfort życia ( pomijam kwestie finansowe).

pozdr,
Obserwuj wątek
    • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 15.04.11, 09:56
      Zdecydowanie tak!
      Odkąd odkryłam sensory (już prawie 2 lata) staram się je zakładać, jak najczęściej. Trzeba się tylko nauczyć dobrze z nich korzystać - nie reagować za gwałtownie na rosnący i malejący cukier (nie robić bolusów co 30 min), pamiętać, że może się zdarzyć, że pomiar nie będzie wiarygodny i nie zapominać o mierzeniu cukru glukometrem przynajmniej 3-5 razy dziennie.
      • raczek1306 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 15.04.11, 19:33
        A boli jak zakładasz sensor??? No i czy można na tym polegać w nocy, bo te nieprzespane noce mnie dobijają...
        • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 27.04.11, 18:42
          No bezbolesne to to nie jest, ale już niedługo (za ok m-c) wejdą na rynek nowe sensory Medtronica, dużo cieńsze!
          W nocy można polegać. Bardzo sprawdza się właśnie u małych dzieci. Rodzice mogą spokojnie spać całą noc.
          • raczek1306 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 07.05.11, 21:59
            Dzięki wielkie za te dobre wiadomości. Bardzo liczę na nowości, szczególnie te ułatwiające mierzenie cukru w nocy, bo to mnie najbardziej irytuje.

Proszę- jeśli zaczniesz używać tych nowych sensorów- bądżmy w kontakcie, najlepiej przecież pytać u żródła ,a Ty wiesz lepiej niż Pani z Medtronica,choćby była nie wiem jak bardzo przekonująca.

I jeszcze jedno pytanie - używasz może pilota do pompy?

pozdrawiam,
            Monika
            • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 29.05.11, 19:07
              Nie używam pilota. Zupełnie się nie przydaje, ponieważ nie ma wyświetlacza...
              • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 11.06.11, 19:45
                W Medtronicu są już nowe, krótsze i cieńsze sensory - Enlite. 1 już założyłam. Bez porównania :)
                • raczek1306 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 12.06.11, 15:07
                  Bez porównania ? - tzn.,że mniej boli przy zakładaniu???

Ile mają cm długości??? Mogłabym prosić jakąś fotkę z wkłucia już wyjętego, bo moja wyobraźnia szaleje w tym temacie.

Są na opakowaniu jakieś parametry - np. jak cienka jest ta igła, ma 5 mm , mniej czy więcej?

pozdrawiam,
                  m
                  • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 08.08.11, 21:38
                    http://www.google.pl/imgres?q=enlite&hl=pl&client=firefox-a&hs=fEr&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&nfpr=1&biw=1280&bih=635&tbm=isch&prmd=ivns&tbnid=HBgLgJcliCQJmM:&imgrefurl=http://www.pompy-medtronic.pl/informacje-o-produktach/index/enlite-sensor.html&docid=7HhitosfcEx0nM&w=502&h=502&ei=gDpATrroE5Hm-gb5hfGfAg&zoom=1

tu jest zdjęcie.
                    Lub wpisz po prostu "enlite" w google i obejrzysz sobie

A boli duuużo mniej :)
                    • nowakaga5 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 08.08.11, 21:41
                      www.pompy-medtronic.pl/informacje-o-produktach/index/enlite-sensor.html
                      A tu jest film jak się zakłada sensor
                      • raczek1306 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 26.08.11, 13:46
                        Wieeeeeeeeeelkie dzięki za te informacje, dojrzewam coraz bardziej do tego sensora.

pozdrawiam serdecznie,
                        Monika
            • aneczka21345 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 27.12.13, 23:02
              witam.
              Proszę powiedzieć jaki jest koszt takiego sensora do pompy insulinowej i jak często trzeba go zmieniac?
              • majenkir Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 28.12.13, 15:13
                forum.mojacukrzyca.org/viewtopic.php?t=15048
              • aniakam32 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 20.04.14, 21:58
                To akurat trudno powiedzieć najlepiej szukać w specjalistycznych sklepach jak platformapacjenta, albo po prostu popytać u lekarza podczas wizyty.
    • joan234 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 02.02.16, 00:08
      Uważam, że absolutnie nie zapewnia komfortu życia, nie korzystam z niego bo bym zwariowala przez ciągle alarmy, alerty, kiedyś żyłem bez pompy.....
      • majenkir Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 03.02.16, 17:18
        Kiedys ludzie zyli bez glukometrow. A jeszcze wczesniej (krotko bo krotko) bez insuliny.

Warto miec i pompe, i monitoring. Nie tylko poprawiaja komfort zycia, ale i pozwalaja na lepsza kontrole glikemii.
    • tadzikmay43 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 21.03.17, 00:01
      raczek1306 napisała:

> Zastanawiam się czy warto dziecku zakładać w/w sensor , wieczna niepewność mnie
      > wytrąca z równowagi, no i te nieprzespane noce - budzę się 3 razy i wstaję ni
      > eprzytomna, nie wiem jak radzą sobie osoby,które wstają po takiej nocy do pracy
      > ??? - pomóżcie, bo się waham czy taki sensor naprawdę zapewnia komfort życia (
      > pomijam kwestie finansowe).
      >
      > pozdr,
      • joan234 Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 24.02.18, 10:47
        a może nie trzeba tak często badac dziecka, tylko więcej nauczyć się, obserwować, bo tak dziecko też jest w strachu, wiem co mówię bo choruję od dzieciństwa tj ponad 40 lat i nie mam powikłąń, też bym zwariowałą i zwyczajnie nie wytrzymałą gdybym miała 3 rzy w nocy budzić się i badać
        • majenkir Re: Sensor do ciągłego pomiaru glukozy -warto? 18.04.18, 03:59
          joan234 napisała:
          >choruję od dzieciństwa t
          >j ponad 40 lat i nie mam powikłąń,

Gratuluje, ale nie kazdy, niestety, ma tyle szczescia :(.

Tez kiedys wstawalam 3x w nocy, na szczescie juz rok po diagnozie moja corka dostala Dexcom, ktory bardzo ulatwia zycie.

Nie chce nikogo straszyc, ale ludzie umieraja we snie z powodu hipoglikemii... Lepiej sie zabezpieczyc na wszelkie mozliwe sposoby. I korzystac z cudow techniki :).
          BTW, juz w tym roku na rynek wejdzie Dexcom G6, ktory w ogole nie wymaga kalibracji!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka