Dodaj do ulubionych

Jaki jest normalny poziom cukru we krwi??

24.06.04, 21:21
Witam serdecznie. Na pewno ktos na tym forum będzie dobrze zorientowany w tym
temacie, więc zamieszczam swoje pytanie tutaj. Z ciekawości pytam, gdyż u
mnie jest tak, że chyba mam niższy cukier niż powinnam mieć. Kilka razy
wieczorem mierzyła mi cukier babcia (cukrzyk) i miałam wyniki między 55 a 75.
Kiedyś wspomniałam o tym mojej lekarce, ale akurat podczas tej wizyty podczas
mierzenia wyszło 85. Czytałam gdzieś, że niski poziom cukru we krwi może
powodować senność, co obserwuję u siebie (jestem nieprzytomna, czasem mam
wrażenie, że zrobiłabym wszystko żeby tylko uciąć sobie krótką drzemkę). Czy
ja panikuję?? Może to normalne u ludzi że niektórzy mają po prostu niższy
cukier we krwi??
Prosze o odpowiedź speców w tej dziedzinie;)
Serdecznie pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • lilka-lilka Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 25.06.04, 09:35
      Nie jestem "specem" w tej dziedzinie, ale od "specjalisty" wiem - tj. od
      profesora Sieronia że poziom cukru w organizmie poniżej 70 jest bardzo
      niebezpieczny! W komorkach jest za mało cukru i po prostu obumierają z braku
      pożywienia mówiąc językiem laickim. Tak się zdarza że trzustka produkuje za
      dużo insuliny, koniecznie musisz udać się do dobrego lekarza i nie
      bagatelizować tego.
      Jak babcia Ci mierzyła poziom cukru że uzyskałaś wynik 55-75, przecież
      glukometr pokazuje konkretną wartość, a nie pomiędzy. Odczytywałaś bezpośrednio
      z paska?

pzdr
      Lila
        • czuk1 Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 29.06.04, 09:26
          dominika_elb napisała:

> Dziękuję za odpowiedź.
          > Wyjaśniam, że kilka razy mierzyłam cukier i wyniki były w granicach o jakich
          > napisałam (raz np. 55 innym razem 63). Źle sformułowałam zdanie:)
          > Pozdrawiam serdecznie
          n
          Ja tez tego nie rozumiem. Wynik 55-70 jest niebezpieczny. Ja slabne przy 80. I
          nie dopuszczam do takiej sytuacji - ale ja mam tylko II typ cukrzycy.Mariusz
          • dominika_elb Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 29.06.04, 16:43
            czuk1 napisał:

> Ja tez tego nie rozumiem. Wynik 55-70 jest niebezpieczny. Ja slabne przy 80.
            I
            > nie dopuszczam do takiej sytuacji - ale ja mam tylko II typ cukrzycy.Mariusz

A ja nie mdleję, tylko taka ospała jestem :-/ Poza tym nie mam chyba innych
            objawów cukrzycy. Nie wiem sama co mam myśleć. Może to tylko kwestia złego
            odżywiania się??
            Dominika
            • czuk1 Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 01.07.04, 08:07
              dominika_elb napisała:

> czuk1 napisał:
              >
              > > Ja tez tego nie rozumiem. Wynik 55-70 jest niebezpieczny. Ja slabne przy 8
              > 0.
              > I
              > > nie dopuszczam do takiej sytuacji - ale ja mam tylko II typ cukrzycy.Mariu
              > sz
              >
              > A ja nie mdleję, tylko taka ospała jestem :-/ Poza tym nie mam chyba innych
              > objawów cukrzycy. Nie wiem sama co mam myśleć. Może to tylko kwestia złego
              > odżywiania się??
              > Dominika

Dominiczko.
              Zdrowie uzyskasz po gruntownych badaniach i dalej: lekarz --> leki --->
              leki... = zdrowie. Nie dopuszczaj do pogarszania zdrowia, to najgorsze co
              można sobie zafundować.
              z całą sympatia do Ciebie Mariusz
              PS> Ja też nie dbam o zdowie (ale radzić to potrafię) mam 2 glukometry a cukier
              mierze sobie okazjonalnie.
              • dominika_elb Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 01.07.04, 17:38
                > Dominiczko.
                > Zdrowie uzyskasz po gruntownych badaniach i dalej: lekarz --> leki ---
                > 2
                > leki... = zdrowie. Nie dopuszczaj do pogarszania zdrowia, to najgorsze co
                > można sobie zafundować.
                > z całą sympatia do Ciebie Mariusz
                > PS> Ja też nie dbam o zdowie (ale radzić to potrafię) mam 2 glukometry a cuk
                > ier
                > mierze sobie okazjonalnie.

Dziękuję Mariuszku :)))
    • zbynek60 Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 23.07.04, 16:32
      Wizyta u lekarza dobrze Ci zrobi. Sprawdź jednak poziom cukru na czczo. Jest to
      wynik najbardziej odzwierciedlający Twój stan. Wieczorem wpływ na poziom cukru
      będzie miało to co zjadłaś, jaki wysiłek wykonałaś i wiele innych czynników.
      Ale nie zapomnij o wizycie u lekarza (dobrego).
      Zbynek
    • quba Re: Jaki jest normalny poziom cukru we krwi?? 11.08.04, 13:28
      dominika_elb napisała:

> Witam serdecznie. Na pewno ktos na tym forum będzie dobrze zorientowany w tym
      > temacie, więc zamieszczam swoje pytanie tutaj. Z ciekawości pytam, gdyż u
      > mnie jest tak, że chyba mam niższy cukier niż powinnam mieć. Kilka razy
      > wieczorem mierzyła mi cukier babcia (cukrzyk) i miałam wyniki między 55 a 75.
      > Kiedyś wspomniałam o tym mojej lekarce, ale akurat podczas tej wizyty podczas
      > mierzenia wyszło 85. Czytałam gdzieś, że niski poziom cukru we krwi może
      > powodować senność, co obserwuję u siebie (jestem nieprzytomna, czasem mam
      > wrażenie, że zrobiłabym wszystko żeby tylko uciąć sobie krótką drzemkę). Czy
      > ja panikuję?? Może to normalne u ludzi że niektórzy mają po prostu niższy
      > cukier we krwi??
      > Prosze o odpowiedź speców w tej dziedzinie;)
      > Serdecznie pozdrawiam

masz niedobór cukru i trzeba to leczyc bo moze prowadzić do cięzkich powiklań -
      zglos sie do lekarza internisty i popros o skierowanie do diabetologa -
      niedobor cukru jest grożniejszy od nadmiaru -
      wskazuje na zla prace trzustki i to takze, podobnie jak cukrzyca, jest leczone
      przez diabetologa
      niedobór cukru moze prowadzic do spiączki, do utraty przytomności, tym bardziej
      nalezy to leczyc, ze Ty sie żle czujesz przy poziomie 80
      koniecznie staraj sie skontaktowac z lekarzem
      pozdrawiam serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka