Dodaj do ulubionych

Kortykosteroidy. Skutki uboczne??

15.01.20, 16:22
Witam. Okolo  2,5 roku temu pojawily sie u mnie zmiany skorne. Poszedlem do dermatologa i przepisal mi masc "edelan" głownym jej składnikiem jest "mometazon" 1mg na 1g, tubka 30g. Przez te 2,5 roku zuzylem jedna tubke masci. Stosowalem to tylko wtedy gdy zmiany sie pojawialy. Czyli mniej wiecej raaz lub dwa razy w miesiacu. Zawsze mialem problem z otyłoscia, moze nie znaczna  ale jestem przy sobie. Gdy robilem sobie diety odchudzajace i uprawialem sport, potrafilem zrzucic kilka kilo w krotkim czasie. Ale to sie zmienilo, od roku uczeszczam na silownie, dieta jest. A na wadze ubylo mi tylko 2 kg . I na brzuchu zebralo sie bardzo duzo tłuszczu. Moje pytanie jest nastepujace... 
Czy to moga byc skutki uboczne kortykosteroidów? Czy taka mała dawka rozłozona przez tak długi okres czasu wyklucza wystąpienie skutków ubocznych? Ostatnio badalem tez cukier był w normie.
mam 24 lata
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka