Dodaj do ulubionych

objawy ciąży w cukrzycy

21.12.05, 12:15
witam, piszcie te co są i te co były w ciąży jakie są objawy tego wspaniałego
stanu. Jestem bardzo ciekawa :)))
Obserwuj wątek
      • alex359 Re: objawy ciąży w cukrzycy 22.12.05, 08:58
        właśnie wczoraj usłyszałam od lekarza, że jeśli wyniki (odbieram je w czwartek)
        beda 6 lub mniej to juz możemy :))) nawet nie wiesz jak sie ucieszylam! a jeśli
        bedzie >6 to za miesiac powtorzymy hemoglobinke :)
    • lilka-lilka Re: objawy ciąży w cukrzycy 27.12.05, 16:16
      Objamy są takie same jak w ciąży bez cukrzycy :)
      Ciąża nie odbiła się to jakoś szczególnie na mojej ciąży (póki co).
      Co do objawów, to oczywiście większe piersi, samopoczucie takie jak przed
      miesiączką i przede wszystkim brak miesiączki. Pompę miałam podłączoną już w
      piątym tygodniu, od tego czasu trzy razy korygowałam bazę, jednak znacząco nie
      zwiększyło się u mnie zapotrzebowanie na insulinę, jedynie od miesiąca muszę
      rano zamiast zwyczajowej jednej jednostki na WW biorę dwie.
      Jestem mile zaskoczona tym, że wszystko się dobrze układa, obawiałam się że
      cukry będą bardziej szaleć i że mój organizm będzie się domagał większej ilości
      insuliny.
      Mam nadzieję że dalej wszystko będzie dobrze.

pozdrawiam serdecznie i życzę radosnej ciąży :)

Lila
    • nowakaga5 Re: objawy ciąży w cukrzycy 30.12.05, 18:30
      Alex, rozumiem, że mówiąc hormony, masz na myśli pigułki antykoncepcyjne. A
      może nie. Już sama nie wiem. W każdym razie, ja już od dawna odstawiłam
      pigułki, co doradził mi prof. Czajkowski. Powiedział, że branie pigułek w
      cukrzycy nie jest najlepszym pomysłem - większe ryzyko powikłań sercowo-
      naczyniowych, zakrzepów itp. A jeśli chodzi o kwas foliowy, prof. zalecił mi
      branie go minimum 3 miesiące przed zajściem w ciążę (tylko wtedy to ma sens).
      Ja już go biorę od roku :) Stwierdziłam, że nie zaszkodzi, a do końca nigdy nie
      wiesz, czy przypadkiem nie zajdziesz wcześniej w ciążę.
        • nowakaga5 Re: objawy ciąży w cukrzycy 04.01.06, 22:06
          Gdzie chodzisz co miesiąc? Do diabetologa??????? Jeśli się ma dobrego
          diabetologa, to potrafi tak wyszkolić, że wystarczy wizyta nawet raz na pół
          roku. Ja nawet będąc dzieckiem chodziłam na Działdowską co 3 m-ce. Nawet po 10
          latach zawsze na wizycie dowiadywałam się od Pani Dr czegoś nowego, ale rzadko
          miałam problem, z którym nie potrafiłam sobie poradzić (ew. jakaś cięższa
          biegunka itp.)
          • alex359 Re: objawy ciąży w cukrzycy 05.01.06, 10:57
            tak do poradni planowania rodziny chodzi sie co miesiac, a jak bede w cizy to
            wizyty sa raz w tygoniu takie zasady sa na Kondratowicza. Normalne wizyty sa
            tam co 3 miesiace. Mnie tez dziwi ten okulista co miesiac? Nie wiem moze i ja
            tak bede do niego biegala, ale wydaje mi sie, ze atropina nie jest najzdrowsza
            dla dziecka...
    • nowakaga5 Re: objawy ciąży w cukrzycy 04.01.06, 22:15
      A jeśli chodzi o hormony, to dobrze jest zajść w ciążę nie w pierwszym cyklu po
      odstawieniu hormonów, bo zwiększa się ryzyko ciąży wielopłodowej (bliźniaki
      itp.). Mimo, iż może się to wydawać fajne, to jednak ciąża bliźniacza jest
      ciążą patologiczną, a sama cukrzyca jest już wystarczającą patologią.
      • alex359 Re: objawy ciąży w cukrzycy 05.01.06, 11:23
        wlasnie nie moge sobie poradzic z cukrami po odstawieniu, leca w dol jak
        oszalale! zmniejszylam juz baze o 10% ale to wciaz za malo, jem bez bolusow,
        cukier przed jedzeniem to zwykle 60 a po 90 i wcale sie dobrze z tym nie
        czuje...
        • dwamartaki Re: objawy ciąży w cukrzycy 05.01.06, 12:54
          Takie częste wizyty to raczej szkodzą ciąży niż pomagają, bo wysiedzieć w tych dusznych korytarzach swoje to też niezły wysiłek. Na Banacha jest rewelacyjna lekarz od planowania i prowadzenia ciąż, ale też się nieźle wysiedziałam i stwierdziłam, że nie mogę sobie na to pozwolić. W ciążach chodziłam tylko na Karową do profesora. Ostatnie miesiące u niego to też wizyty co dwa, trzy tygodnie, do tego dodatkowe usg, pobrania krwi, pod koniec codzienne ktg, no po prostu maraton. I zawsze nasiadówka. Czasem i trzy – cztery godziny pod gabinetem. Jak tu jeszcze jeździć do poradni diabetologicznej. Tak czy inaczej gdybym miała wybierać między Kondratowicza a Banacha to wybrałabym to drugie. Ale i tak dopiero w ciąży, bo jakoś nie mogę znieść tego wspólnego planowania z osobą trzecią – lekarzem. Tej ingerencji z boku… Nie wiem, jak Wy to odczuwacie… może jestem jakaś nadwrażliwa… Stosuję zalecenia, wyrównuję cukier, dbam o hemoglobinę glikowaną, a reszta jest decyzją moją i męża. Nigdy nie mogłam znieść tych porad lekarzy i że dopiero jak oni wyrażą zgodę to można zajść w ciążę, potem taki stres, że już wypada iść na wizytę w ciąży, a tu nie wychodzi, a jeszcze jak się nie stosuje z mężem antykoncepcji to już każda wizyta w ramach planowania zamienia się w męczące namawianie do pigułek. Fajnie, że Nowakaga masz praktyki na Karowej. Może im podpowiesz co jeszcze można by ulepszyć;).
                • aania79 Re: objawy ciąży w cukrzycy 16.01.06, 13:18
                  Ja mam cukrzyce od 18 lat (mam teraz 27) w ciąze zaszłam z hemoglobina 8!!!
                  Ciaza byla nieplanowana a ja zbytnio o siebie nie dbałam (studia takie tam-
                  wiem zadne wytłumaczenie).W ciązy hemoglobine mialam miedzy 5-6 (tez chodzilam
                  na Karową).Mam zdrową 2 letnią córeczkę.Myślę też o drugim dziecku, ale znowu
                  nie mam zbyt rewelacyjnych cukrów (chyba ciąza tylko zmusza mnie do wyrównania).

• nowakaga5 Re: starania o dziecko... 17.01.06, 19:54
                      Rozmawiałam z prof. Czajkowskim. Jego nie interesuje HbA1c. Można mieć dużo
                      niskich cukrów + wysokie i mieć dobrą Hb. Prof. powiedział mi tylko, że miesiąc
                      przed zajściem w ciążę powinnam mieć jak najlepsze cukry, a w ciąży starać się
                      nie mieć cukrów > 200 (istotnie korelują z częstością występowania wad płodu).

Mam nadzieję, że w tym cyklu już mi się uda :)
                      • alex359 Re: starania o dziecko... 18.01.06, 12:15
                        hehe trzymam kciuki za Twoje jajeczko :)))
                        ja byłam dzisiaj na wizycie i lekarka o dziwo poparła moją decyzję, że jeśi w
                        lutym moja hemoglobina będzie niższa od obecnej czyli 6.7 to możemy już zacząć
                        się starać.
                        • nowakaga5 Re: starania o dziecko... 20.01.06, 19:28
                          No a ja skorzystałam z okazji, że mam teraz staż na Karowej. Powiedziałam prof.
                          Czajkowskiemu, że nie za bardzo nam wychodzi, dostałam Clostilbegyt na
                          pobudzenie owulacji. Poza tym przedwczoraj i dzisiaj zrobiłam USG, wyczaiłam
                          pęcherzyk, który chyba dzisiaj wieczorem lub jutro rano pęknie, poprzytulaliśmy
                          się z mężem po południu i ... zobaczymy.
                          Trzymaj kciuki.
      • alex359 Re: objawy ciąży w cukrzycy 02.02.06, 08:57
        u mnie na szczescie jeszcze nie (33 dnia po odstawieniu plastrow pojawil sie
        okres) bo chcialabym miec swiadomosc, ze zaszlam w takim momencie jakim chce, a
        nie zeby bylo to na zasadzie "ups zdarzylo sie"
        W lutym jeszcze odpuszczamy choc wedlug tego programu SiDiary wyszlo mi, ze
        bede miala hemoglobinke 6.4, ale ja tez chcialabym urodzic w styczniu (nie wiem
        dlaczego tak sie uwzielam na ten miesiac) wiec nasze starania przekladamy na
        marzec :)
    • majenkir Re: objawy ciąży w cukrzycy 21.04.15, 15:18
      "- Co się dzieje jeżeli cukrzyk nie będzie przestrzegała diety, ani nie przyjmował leków?
      -Rzadko się zdarza, żeby była taka osoba, ale jakby stało się cos takiego to organizm sam zaczyna się niszczyć.
      -Cukier wchodzi do krwi, a krew dochodzi do wszystkiego mniej więcej w ten sposób choroba się rozprzestrzenia."

To napisal lekarz???!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka