Dodaj do ulubionych

Mam cukrzycę 2 - chcemy ponownie zostać rodzicami

09.06.07, 22:48
Mmay syna nastolatka z wadą serca. Teraz ja mam cukrzyće 2 - na humalogu,
sioforze i amarylu. Nie jestem juz najmłodsza, zdrowie też. A jednak marzymy
o drugim dziecku. To juz ostatni moment. A jednak bardzo sie boję. Mam
świadomośc niebezpieczeństwa. Za miesiąc mam prywatna wizytę u ginekologa
specjalizującego sie w opiece nad matkami dfiabetyczkami. I jakoś jestem
pełna wiary, że to możliwe.
Ale chciałabym dowiedziec się czy wśód forumowiczów sa mamy, ktore urodziły
zdrowe dziecko. Jakie badania wykonywałyście w mtrakcie. Jakie poziomy
cukrów.
Widziałam wątek wczesniejszy dotyczący cukrzycy 1 i jestem w trakcie
czytania.
Pozdrawiam
Ola
Obserwuj wątek
    • alex359 Re: Mam cukrzycę 2 - chcemy ponownie zostać rodz 13.06.07, 16:00
      hej! mam 25 lat choruje, ale na typ 1 od 15 lat, też jestem na Humalogu.
      Przygotowanie do ciąży trwało 9 miesięcy, źle się czułam bo cukry muszą być jak
      u zdrowego, a ja wolę ciut wyższe. Zaszłam w ciążę z hemoglobiną glikowaną 6.2,
      a powinna być 6.0 a nawet niższa. Córkę mam zdrową, ale nie mogłam jej donosić
      i przyszła na świat przez cc w 8 miesiącu. Mała na początku przestała oddychać
      i były inne problemy, ale to raczej wynikało z jej wcześniactwa. A od ciągłych
      badań w ciąży już miałam mdłości, nie było tygodnia od jakiejś wizyty.
      Na pewno w tej sprawie musisz skontaktować się z diabetologiem, który prowadzi
      kobiety w ciąży.
      • joanna_darc Re: Mam cukrzycę 2 - chcemy ponownie zostać rodz 22.07.07, 17:01
        hej! a ja mam skonczone 32 lata, na cukrzyce typu 1 choruje od 19 lat, tez
        jestem na Humalogu:) ile sie przygotowywalam nie pamietam ale od momentu
        dostania zgody od lekarza do zajscia w ciaze minelo 6 mcy. hemoglobine mialam
        przed zajsciem 6,5. Urodzilam zdrowego synka, dwa tyg przed terminem przez cc
        (ale to nie regula, w moim przypadku lozysko zaczelo sie szybciej starzec i
        byly zaburzenia w akcji serca synka wiec musieli zrobic cc). Podczas ciazy
        zdazaly sie dni wysokich cukrow, ale tez i niskich. Balam sie ze dziecko bedzie
        duze, co sie zdaza czesto przy cukrzycy, ale synek mial 2950 jak sie urodzil:)
        i jest odpukac zdrowy:) majac cukrzyce mozna urodzic zdrowe dziecko:) trzeba
        sie tylko pilnowac i starac utrzymac dobre wyniki, chodzic regularnie do
        lekarza i wszystko powinno byc ok:) jakbys miala jakies pytania to pisz na
        adres gazetowy albo na forum, z tym, ze tu regularnie nie zagladam:)))
        poozdrawiam i trzymam kciuki, asia
    • zzuza1 Re: Mam cukrzycę 2 - chcemy ponownie zostać rodz 23.07.07, 23:45
      cześć,
      ja dla odmiany mam 29 lat, od 18 choruję (w ciąży byłam na humalogu), a od 9
      miesięcy jestem mamą zdrowego Mikołaja. Do ciąży nie zdążyłam się
      przygotować... ale oczywiście nie polecam tego sposobu (Hba1c 6,9 w pierszym
      miesiącu, potem już do porodu nie przekroczyłam 5,7). Na początku mieliśmy
      sporo kłopotów ze zdrowiem małego, ale nie wiąże ich ze swoją cukrzycą a raczej
      ze złą diagnozą.
      W ciąży bywało różnie, ale tak naprawdę i w ciążach nie poikłanych cukrzycą nie
      ma gwarancji, że bąbelek będzie zdrowy, a i mama będzie sie czuła rewelacyjnie.
      Najważnieszje to to, że za rok planujemy powiększyć obecny stan osobowy - czyli
      nie mogło być tak źle ;-)))
      pozdrawiam kasia
      PS asia ola jak tam maluchy - może by tak jakiś wspólny spacer w wolnej chwili?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka