Dodaj do ulubionych

diabetolog w malopolsce

10.10.08, 14:12
Witam:)
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie namiary na "normalnego" diabetologa w Tarnowie, albo okolicach. Może leczy się ktoś u takiego, z którym można współpracować i który nie zmienia zdania raz na miesiąc, ani nie traktuje ludzi jakby byli..mrówkami. A jeśli do tego potrafi prowadzić ciążę (teoretycznie każdy powinien umieć...), to bardzo proszę o namiary. Serdecznie wszystkich pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • szyn.szyll Re: diabetolog w malopolsce 17.10.08, 08:46
      z tego co wiem to w Tarnowie diabetologów jest słownie czterech, z czego jedna taka właśnie jak piszesz, "leczyła" mojego męża przez rok więc świetnie rozumiem Twój problem :(

z największym doświadczeniem jest chyba dr Galicka, obecnie przyjmuje w przychodni specjalistycznej na Mostowej, prywatnie można dostać się w miarę szybko, sama decyduje czy pilnie potrzebujesz wizyty i wtedy przyjmuje natychmiast, poza tym przez telefon też poratuje, w ramach NFZ też tam przyjmuje, ale tu już terminy są rzędu trzech miesięcy, w lipcu rejestrowali na koniec października..

widywałam u niej w poczekalni panie w ciąży, więc takimi pacjentkami najwyraźniej też się zajmuje

poza tym w przychodni na Skłodowskiej-Curie przyjmuje dr Witek, ale z nim nie mieliśmy do czynienia, więc nie będę się wypowiadać

jeśli potrzebujesz dokładny namiar, to napisz, wyślę Ci mailem numery telefonu, mąż je ma w komórce to potem zapytam jakby co ;)

pozdrawiam
      m.
      • beattar Re: diabetolog w malopolsce 12.11.08, 18:38
        dziękuje serdecznie za odpowiedź:) a czy mogę wiedziec czy owa poprzednia pani
        doktor, która leczyła męza, to może przyjmowała na ulicy Walowej? A mąż ma typ I
        czy II?
        Dr G. owszem jest uznawana za autorytet. Byłam jednak jej wieloletnia pacjentką
        i znam kilku innych takich. Przyznam szczerze, że rzadko widywałam młodsze osoby
        na poczekalni, takie których rytm życia nie jest jeszcze tak ustabilizowany i
        każdy dzień wygląda inaczej i trzeba być dość elastycznym, żeby móc w miarę
        normalnie z tą chorobą funkcjonować. W takich przypadkach oraz osób trochę
        starszych, jakakolwiek polemika z panią doktor na temat tego jak można
        rozwiązywać problemy jest wykluczona. Pacjenci wiedzą najlepiej,że nie ma
        sytuacji tylko czarnych czy białych, bo organizm ludzki czasem nie zadziała tak
        doskonale jak lekarz tego sobie życzy. No i w dodatku w miare upływu lat inaczej
        funkcjonuje. Patrząc do swojej książeczki cukrzycowej na przestrzeni kilku lat
        nic sie nie zmieniło-zalecenia dawkowania insuliny wciąż te same!
        formalność i ideał, do którego nie można dojść. Jak chodzi o insulinoterapię to
        owszem jest to świetna sprawa i za ten rodzaj leczenia trzeba doktor G. chwalić
        bez dwóch zdań. Jednak co do wyboru insuliny dla pacjenta, to już bywa różnie.
        Przyznam,ze w tej kwestii najlepiej ufac sobie-tzn. są insuliny przy ktorych
        dany człowiek czuje się super, a i takie które ewidentnie mu nie służą, bo źle
        się czuje po iniekcji, bo np. działanie ich jest inne niż w założeniach
        producenta. Jednak te kwestie są dość trudne i bywa, że ciężko przekonać do nich
        teoretyka
        panią doktor. Nie mogę powiedzieć też że nic nie zawdzięczam pani doktor, bo
        owszem kilka razy mi pomogła. Jednak po długim czasie bycia jej pacjentką i
        mając styczność z innymi byłymi pacjentami, mam ambiwalentne uczucia. Ale każdy
        jest indywidualnością, więc życzę powodzenia!
        Będę wdzięczna za odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam:)
        • szyn.szyll Re: diabetolog w malopolsce 13.11.08, 09:13
          mąż ma typ II, a tamta pani dr przyjmowała na Kolejowej

co do braku możliwości polemiki z panią dr G., to się zgadzam i póki co to jest
          jedyne co mi się u niej nie podoba - bo teoria teorią, ale jak człowiek nie jest
          emerytem bez wielu obowiązków, tylko człowiekiem aktywnym, to nie można
          zakładać, że leki zawsze zadziałają tak samo, bo zwyczajnie każdy dzień jest
          inny i nie wszystkie problemy można wytłumaczyć beztroską pacjenta..

na razie innego lekarza szukać nie będziemy, bo mimo wszystko jest lepiej, a ja
          nie mam nerwów do następnych zmian, ale to przekonanie pani dr o równości teorii
          z praktyką jest jednak osłabiające - ale jeśli znasz kogoś godnego polecenia, to
          chętnie się dowiem, na wszelki wypadek ;)

pozdrawiam :)
          • beattar Re: diabetolog w malopolsce 14.11.08, 16:55
            dziękuję za odpowiedź:) jest dla mnie cenna, bo już wiem, gdzie mam się
            bynajmniej nie kierować;)
            co do pani G., to widzę podobieństwo w doświadczeniach;) Jednak określenie
            "osłabiające przekonanie" jest chyba nader delikatne...do tego brak
            konsekwencji.... ale może już nie będę dokładać;)

Co do godnych polecenia lekarzy to niestety znam póki co jedną osobę, u której
            jeśliby tylko była możliwość to wciąż bym się leczyła-i to dosłownie! Bo kiedy
            czuje się, że lekarz interesuje się pacjentem i potrafi z nim rozmawiać-bez
            względu na wiek!, to można zdziałać wiele. Bardzo żałuję, że ta pani doktor jest
            diabetykiem pediatrą. Ale wiem, że będąc dzieckiem miałam dużo szczęścia na nią
            trafić. Wszystkim, którzy mają dzieci z tym problem, z całym przekonaniem mogę
            polecić panią dr Kordos. Ma świetne podejście do dzieci, potrafi słuchać i jeśli
            się tylko myśli o leczeniu, to wspólnie można z nią dojść do nowych wniosków.
            Jest przekochaną osobą, która bardzo się angażuje i pomaga-bardziej człowiekowi,
            niż pacjentowi, a przecież o to właśnie chodzi. Przez kilka lat; podczas wizyt w
            gabinecie pani dr zdobyłam taką wiedzę, że nadal z niej korzystam. Ważny jest
            sposób myślenia, którego ona uczyła, a nie jakieś suche teorie.

Po takich doświadczeniach, szukam teraz kogoś podobnego i cóż....
            Słyszałam pozytywne opinie o pani dr z przychodni Mościckiej, ale nie znam
            nazwiska, o doktorze Witku również. Osobiście ciekawi mnie bardzo opinia o pani
            dr właśnie z przychodni na Wałowej. Byłam kiedyś na prelekcji na Klikowskiej, w
            której ta pani brała udział i miałam bardzo pozytywne wrażenia po rozmowie z
            nią...niestety znowu nie pamiętam nazwiska;( Wiem tylko, że zajmuje się
            młodszymi i starszymi osobami.
            Jeśli, więc z autopsji nabędę na ten temat wiedzę, to podzielę się także... "na
            wszelki wypadek";)

pozdrawiam:)
    • boooo Re: diabetolog w malopolsce 18.10.08, 16:59
      Trochę daleko od Tarnowa, bo w Krakowie na ul.Kopernika, kobiety w ciąży są
      prowadzone przez panią dr (nie pamiętam nazwiska)-pompy, częste wizyty. Jeżeli
      jesteś zainteresowana, to pytaj pod nr tel. (0-12)4248309

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka