Dodaj do ulubionych

CC na życzenie - WAWA Gdzie

02.06.04, 15:08
Cześć,
Prosze ?(bardzo bardzo bardzo) was o namiary gdzie mozna wykonac cc na
zyczenie w Warszawie, ale nie chodzi mi o prywatne placówki.
Gdzie mozna, jak załatwiac, z kim, "cena".
Niestety szkoda, że w naszym karju za prawo wyboru trzeba płacic i załatwiac
zamiast móc samemu legalnie wybrać, no cóz .........
Bedę wdzięczna za wszytski informacje.

Pozdrawiam
mati
Obserwuj wątek
    • saabena Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 02.06.04, 22:04
      Kotku, ależ masz prawo wyboru. Możesz iść do prywatnej kliniki i dać się nawet
      wypatroszyć jeśli taka twoja wola- nasi lekarze nie mają moralności a często i
      wiedzy, a już dla pieniędzy zrobią wszystko. W naszym wrednym świecie, nie
      tylko w Polsce (polecam wątki na forum świat, w takiej np. Holandii pacjentka
      żądająca cc bez wskazań w państwowej służbie zdrowia to pierwsza kandydatka do
      konsultacji psychiatrycznej, w prywatnych klinikach - proszę bardzo) unika sie
      procedur niepotrzebnych, obciążających i drogich. Kotku, w państwowych
      szpitalach możesz sobie wybierać gdzie chcesz rodzić i z kim chcesz rodzić,
      ale NFZ nie refunduje zachcianek. Bo to jest zachcianka. Oczywiście możesz
      szukać lekarza co zrobi ci to na lewo, np. fałszując dokumentację medyczna, ale
      po ostatniej aferze w Krakowie moim rodzinnym, to już nie są tacy wyrywni,
      przynajmniej tutaj, a już na pewno ceny nielegalnych cesarek pójdą w górę, w
      praktyce zrównując się z tymi w prywatnych klinikach. No cóż, ryzyko zawodowe.
      • matiza Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 03.06.04, 16:22
        Szanowna Koleżanko,
        nie prosiłam o zjadliwe i kąsiliwe uagi, lecza zadałam pytanie - jeżeli nie
        mozesz odpowiedziecsensownie i na temat - to daruj sobie sarkazmy. jak bede
        chciała umaoralniających porad to zwrócę sie do Ciebie na priva.
        Pozdrawiam
        mati

ps. ciagle czekam na jakies wskazówki oddoświadczonych
      • fistaszka Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 03.06.04, 20:44
        Hej Matizo.Nie jestem z Wawy więc nie wiem,ale ja też sobie załatwiam.Ja
        załatwiam we Wrocławiu.Koszt około 2000tys ale zależy u kogo.Nie przejmuj się
        panną Saabeną czy jak jej tam.Zauważyłam,że lubi pluć sarkazmem,ale spoko tacy
        też żyją.Ja też 100000 razy wolę cc od naturalnego porodu.Ma wiele
        koleżanek,które rodziły.Wiem jak jest.I uwierz też wolę cc od "cudownego
        naturalnego"gdzie przez 30 godzin będę jęczeć w bólach.Pamiętaj,aby po zabiegu
        uważać bardzo na szwy.Jeżeli będziesz dbac wskazówek lekarza i nie zapomnisz,ze
        nie wolno dźwigać ciężkich rzeczy będzie ok.3mam za Ciebie kciuki, będzie
        dobrze.
    • inkafinka Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 07.06.04, 23:55
      Może obdzwoń oddziały połoznicze szpitali i popytaj. Mam wrażenie, że jak mnie
      przyjmowali do publicznego szpitala to pod szkłem na biurku pielęgniarki
      widziałam coś na temat porodów na życzenie. Płacisz za to oczywiście, ale nie
      tyle ile w prywatnych klinikach.
      Albo jakoś sobie załatw wskazania (wzrok, kręgosłup, nie wiem co jeszcze, nie
      pamiętam), choć to trudne, jeśli jesteś zdrowa jak rydz.
      Kurcze, to jest w ogóle skandal, że w 21 wieku kobiety skazane są na porody w
      męczarniach, że trzeba kombinować, uciekać się do korumpowania lekarzy, żeby
      urodzić dziecko przez cc. Powiem Ci jedno, gdyby to mężczyźni rodzili dzieci,
      to już dawno wymyśliliby porody, które nie bolą i nie zagrażają życiu.
      Najbardziej zdumiewające są te wszystkie wściekłe baby, zajadłe
      zwolenniczki "naturalnych porodów" - jak chcą rodzić naturalnie, to niech
      rodzą, ale skąd te zapędy do wybierania za Ciebie i wpierania Ci, że ich wybór
      jest lepszy. Czy ja im mówię, że "ich" poród jest gorszy?! Co to za typ ludzki?
      Trzymaj się. Inka.
      • saabena Re: CC na życzenie - inkafinka 08.06.04, 08:28
        Eee, chyba to niemozliwe. O ile mi wiadomo - jedyne operacje które wykonuje się
        na zyczenie pacjenta - to operacje plastyczne. Nawet chorzy z zesp. Munhausena
        sporo się uszą natrudzić i nasymulować żeby ich wreszcie pokroili.
        O ile wiem - ale mnie poprawcie - cc nie jest alternatywna metodą porodu chyba
        nigdzie w Polsce, a być może i na świecie. Raczej wątpię w oficjalnie wyłożony
        cennik - pamiętacie aferę sprzed paru tygodni w Krakowie - pani doktor została
        wyrzucona z pracy za przyjęcie "opłaty"- czyli łapówki za wykonanie cc bez
        wskazań, a tym samym sfałszowanie dokumentacji medycznej.
        Inkafinka - nie mów ze nie ma wyboru. Mozesz iść do prywatnej kliniki i urodzić
        cc. Nie musisz nikomu dawać łapówki, dostaniesz oficjalny rachunek. Ale nie
        wymagaj żeby państwowa służba zdrowia ponosiła koszty czyichs zachcianek - bo
        to jest zachcianka. Teraz nawet w USA, nieporównywalnie bogatszym od Polski
        kraju - analizuje sie i ogranicza (tak) ilość wykonywanych cesarek. Własnie ze
        względów ekonomicznych. Bo zaczęły stanowić poważne obciążenie ich budżetu.
        Operacja kosztuje. Ty zapłaciłaś swojemu lekarzowi, a te pieniądze poszły do
        jego kieszeni - szpital nic z tego nie ma. Natomiast cały koszt pobytu w
        szpitalu obciążył państwo - czyli np. mnie. Tak, tak, wiem - płacisz składki
        i "coś" ci się należy. Owszem - należy ci się należyta opieka medyczna - czli
        nadzór nad ciążą i porodem, terapia zaburzeń lękowych, cesarskie cięcie w razie
        konieczności. Bo jak pisałam - to nie jest alternatywa.
        W XXI wieku kobiety moga rodzić bez bólu - po to są najrozmaitsze metody
        znieczulania, moga rodzić bez nacinania krocza - po to jest mozliwość wyboru
        szpitala, metody ochrony krocza przed i w trakcie porodu.

Aha, po raz kolejny prosze o linki do miejsc, gdzie ktos napisał, który poród
        jest lepszy, w sensie o którym piszesz.
        • jasiowa-mama Re: CC na życzenie - inkafinka 11.09.04, 19:39
          Dziecino, co Ty wiesz o zyciu??? Jak Cię ktoś prosi o radę, to jej udziel.
          Jeśli potrzebujesz się dowartościować przez moralizowanie, to może gdzie
          indziej - wykłady w poradni małżeńskiej, szkole rodzenia - może tam Cię ktroś
          wysłucha... Jeśli nie wiesz, dlaczego ktoś chce rodzić przez cc, to nie
          zabieraj głosu - ja przed pierwszym porodem nie chciałam słyszeć o cc, teraz
          jestem w ciąży i nie wyobrażam sobie, że miałabym rodzić normalnie, bo moje
          dziecko ledwo przeżyło, o sobie nie wspominam, bo pewnie naraziłam NFZ na spore
          koszty (cóż z tego ,ze moje składki są duże i na pewno zapłaciłam tej
          krwiożerczej org. więcej niż na mnie wydali). Zycie i poród to nie tylko sprawa
          kosztów dla NFZ, a już na pewno nie dla mnie. Więc przystopuj, jeśli nie chcesz
          doradzić, to się wyloguj, bo nie masz pojęcia o czym piszesz...
    • kalinosia Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 14.09.04, 16:28
      hej, chyba prędzej znajdziesz informacje na forum Szpitale, tam było sporo
      takich wątków. Ja wprawdzie nei jestem jeszcze w ciąży, ale już wiem, że na
      pewno będę miała cc i szczerze mówiąc baaardzo się z tego cieszę. Gdybym nie
      miała wskazań do cc, też bym zapłaciła za cesarkę. Nie wyobrażam sobie rodzić
      naturalnie!I też ubolewam , że u nas w Polsce kobieta nei może sobie
      wybrać "sposobu" rodzenia
    • marzenajt Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 16.09.04, 10:33
      Moj lekarz nie robil zadnych problemow. Chodzilam na wizyty prywatnie, ale
      doktor przyjmowal w panstwowym szpitalu. Ostatecznie zdecydowalam sie na
      prywatna klinike. Po podliczeniu wszystkich "panstwowych" kosztow okazalo sie,
      ze aby otrzymac podobny standard uslug musze zaplacic duzo drozej.
      Dowiedzialam sie, ze tak naprawde z cesarka nie ma problemu, bo zawsze znajdzie
      sie cos co mozna by "podciagnac" pod "wskazanie do wykonania ciecia".
      Oczywiscie jesli tylko lekarz chce. Jakas wysypka, ktora moze wygladac jak
      opryszczka itp. rzeczy.
      Co do "zachcianek" ktore masz - ja tez mialam taka "zachcianke". Goraco
      polecam. Gdybym rodzila jeszcze raz to tez bylaby cesarka. I nie zycze sobie
      wypominania, ze ktos placi za moje "zachcianki". Place za nie sama oddajac mase
      pieniedzy na ZUS - duzo wiecej niz niejedna naturalnie rodzaca. Chetnie
      zrezygnowalabym z "przywileju" panstwowego ubezpieczenia. Nikt nie musi mi
      pomagac - ja sobie sama dam rade, byle tylko zadna panstwowa instytucja nie
      wpadla na genialny pomysl ofiarowania mi czegos. "Za darmo".
      Pozdrawiam, masz bardzo dobry pomysl, popieram
      • agawiaw Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 16.09.04, 11:27
        nie wiem gdzie mozna sie "dogadac", ale Twoj lekarz na pewno bedzie wiedzial.
        Na pewno poleci Ci jakiegos swojego znajomego. Zdecydowanie odradzam szpital na
        Karowej - bo tam sa zwolennicy naturalnych porodow, nawet gdy masz wskazania
        (np. ulozenie miednicowe).
    • donata23 Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 16.09.04, 17:25
      Cześć doskonale Cię rozumiem ponieaż mój poród miał być naturalny ale zakończył
      się cesarką -całe szczęście bo bym niedała rady.Planuje drugie dziecko za 2 ,3
      lata ale już wiem że tylko pod kątem cesarki będę szukać lekarza.Powodzienia
    • haika Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 13.10.04, 10:37
      Witam
      Tez szukam kontaktu = lekarza, z którym "można się dogadać", ostatnio ktoś mi
      podpowiedział: jesli nie chcemy płacić 10 000 zł w prywatnej klinice to trzeba
      szukać w szpitalach nie klinicznych, nie położniczych, ale takich, gdzie trafia
      mniej kobiet do porodu, aczkolwiek, gdzie mają dobry oddział położniczy -
      najlepiej np. pójść na wizytę prywatnie do ordynatora. Piszę tyle ile się
      dowiedziałam, podobno w ten sposób to nie problem, a wiec i ja spróbuję, ale co
      z tego wyniknie?
      Pozdrawiam!
      • kasiapro1 Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 20.03.05, 22:08
        Mialam CC w Iatrosie i drugiego dziecka inaczej nie chce urodzic jak ta sama
        droga.Ni ebylo to planowane,ale bardzo milo wspominam.Sytuacja byla
        kryzysowa,jak okazalo sie ze maly sie dusi,raz dwa uspali mnie(zewnetrzno-
        opnoowe jeszcze nie dzialalo tak mocno i czulam) i po krzyku.Spedzilam 6 dni w
        milej,wspanialej,rodzinnej atmosferze.Koszt to ok. 6-7 tys-warto.
    • clio1979 Re: CC na życzenie - WAWA Gdzie 01.09.05, 16:36
      Matiza,
      z tego co wiem można miec cc na życzenie na Żelaznej....Jeżeli nie masz
      wskazań, dobrze się zastanów, dla mnie cc było koszmarem , najgoryszm przeżycie
      fizycznym i psychicznym. Najgorszy jest brak kontaktu z dzieckiem......

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka