Dodaj do ulubionych

szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opinię !

22.02.04, 19:34
Całe zamieszanie wokół dwojga-imion dawno przestało być śmieszne , a w
obecnej sytuacji jest szkodliwe dla miasta i jego MIESZKAŃCÓW.
Jeżeli Szanowny forumowiczu Masz w najbliższym czasie coś bardzo ważnego
do "załatwienia" w UM Siemianowice , to na razie nie licz na pozytywne
zrealizowanie swoch spraw , bo w nowowyremontowanym biurze obsługi mieszkańca
dostaniesz odpowiedż : "...w chwili obecnej nie możemy pomóc ,bo prezydent
nie może złożyc podpisu pod tym dokumentem...".To naprawdę SKANDAL !!!
Co obchodzi zwykłego "szaraka" całe zamieszanie wokół szandara ?!
Mały pierdoła dawno powinien zabrać "zabawki na swój plac" (czyli na osiedle
Paderewskiego w Katowicach , gdzie mieszka ).Mam jeszcze jedno pytanie :czy w
chwili obecnej wirtualny prezydent pobiera za swoją "pracę" WYNAGRODZENIE
(dotyczy to zresztą również jego zastępców)?.Będąc tylko "figurantem" czyni
to chyba społecznie (jak zwykle zresztą).Tylko dlaczego
dzięki "społecznikowi" wizerunek SIEMIANOWIC znacznie ucierpiał i nadal jest
negatywnie postrzegany ?!
Dopisujcie Swoje opinie i nowe spostrzeżenia Drodzy Forumowicze .
Obserwuj wątek
    • stef_ko Paranoidalna decyzja wojewody 22.02.04, 20:00
      A cóż to za nick ; marraf6? Ktoś nowy, albo stały bywalec? O ile to w ogóle
      prawda, ze Szandar boi sie skłądać podpis to świadczy o jego odpowiedzialności.
      Zostawić miasto w takim momencie to je po prostu sparalizować. A winę tak
      naprawfę ponosi niedouczony "prawnik wojewody". Jeśłi wydano juz taka decyzję,
      to trzeba było liczyć się z jej skutkami prawnymi, a więc ktos musiałby przejąć
      kierowanie miastem. A tu ponoć za sprawa wojewody ma nie być ani prezydenta ani
      jego zastępców. Toż to paranoja.
      • chinopol Paranoidalne wykonanie decyzji wojewody 23.02.04, 10:02
        Decyzja wojewody, niestety lub stety jest słuszna. I przy tym, że wojewoda nie
        ma racji upiera się jedynie Prezydent Szandar, jego prawnicy, no i jego wierni
        fani, tacy jak stef_ko. Za słuszną uznaje ją nawet prof. Bogdan Dolnicki, szef
        katedry prawa samorządowego UŚ, którym próbuje się podpierać Szndar. Widział on
        program "Porozmawiajmy" w regionalnej Trójce. Z tymże znowu źle interpretuje
        fakty. Profesor Dolnicki mówił bowiem tam, że słusznie wojewoda chce odwołać
        prezydenta, gdyż ten naruszył bezapelacyjnie ustawę. Problem, jednak wynika z
        tego, czy zarządzenie zastępcze ma skutek natychmiastowy, czy po rozpatrzeniu
        przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Okazuje się, że chyba wojewoda przyjął w
        końcu inny sposób interpretowania wykonalności decyzji, bo nie robi afery, że
        Szandar nadal sprawuje mandat, i nie wyznaczył p.o. prezydenta.
        MIłego dnia.
    • annajakubiec Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 23.02.04, 09:34
      Całkowicie popieram Twoj pogląd na te sprawę. W [itaek tez chcialam cos
      załatwic w urzedzie i otrzymałam podobną odpowiedź, ze nie ma kto podpisac
      decyzji. Co nas do jasnej cholery obchodzi , kto w tym sporze ma racje wojewoda
      czy Szandar. My placimy podatki i mamy prawo wymagac od urzędu normalengo
      funkcjonowania. A odnosnie opinii , wyrazonej do Twojej wypowiedzi, to wydaje
      mi sie , ze nazwanie niepodpisywaniem dokumentow wyrazem odpopwiedzialności
      jest conajmmniej śmieszne. Wyrazem odpowiedzialności byłoby honorowe ustąpienie
      i czekanie na wyrok sądu. A tak dwaj panowie sie kłócą, a mieszkańcy na tym
      cierpią. Jest to po prostu skandal i świadczy o nieliczeniu sie z mieszkańcami
      ze strony obydwu panów (wojewoda tez nie jest bez wony , bo skoro odwołal
      powinien od razu powołać nowego prezydenta!)
    • kuba12 Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 23.02.04, 13:42
      nie znam się na prawie, zbytnio się nim nie interesuję bo za młody na to
      jeszcze jestem, ale skojarzyłem od razu ten wątek z dzisiejszym niusem na
      www.siemianowice.pl/isi/index.php?op=show&cat=4&nid=1305
      dokumentów mieszkańców miasta prezydent nie może podpisywać, a umowę partnerską
      może?
    • leafy Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 23.02.04, 16:38
      Nie straszcie mnie ... :)
      Za tydzien musze isc do UM odebrać PESEL dla córki a jak mi jakaś Pani powie,
      że nie ma podpisu jakiegoś misia, którego utrzymuje z moich podatków to
      niewątpliwie się zagotuje.
      Mnie jako petenta za przeproszeniem gówno obchodzi czy wina jest po stronie
      wojewody czy po stronie prezydenta. ONI są dla nas a nie MY dla nich.
    • mailto Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 24.02.04, 14:37
      To jest jakaś ściema centralna. Ja jakoś wymieniałem właśnie dowód i poszło od
      ręki. I tak podpisane jest z up. prezydenta miasta - ktośtam. Jakby ten facet
      wszystko własnoręcznie podpisywał, to chyba by musiał sie nauczyć pisać nogami
      i dwoma rękami równocześnie. Brednie marraf - brednie...
      • marraf6 Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 24.02.04, 16:47
        Skoro taki jesteś pewien swej racji to może zrobimy zakład (rozsądny) , a ja ci
        postaram się udowodnić , że jednak mam rację.Nie miałem na myśli wymiany dowodu
        czy innej urzędniczej bzdury (szkoda ,że żle zrozumiałeś).Jeżeli wchodzisz w to
        podaj propozycję.Mam dziwne wrażenie (być może błędne) ,że jesteś pracownikiem
        UM
      • matrix_has_you Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 27.02.04, 21:23
        Cóż pełnomocnicy prezydenta, który nie ma mandatu nie znaczą wiele - nie
        pomyślałeś o tym? A poza tym funkcjonowanie urzędu to nie tylko wydawanie
        dowodów ale także znacznie poważniejsze sprawy. I będzie jeśli na decyzję czeka
        np poważny inwestor. A czekać może nie tylko z tego powodu, że prezydent może
        lub nie może podpisać. Inwestor może czekać obawiając się że wydana decyzja
        będzie nieważna.
        • marraf6 Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 28.02.04, 09:01
          Nareszcie bardzo słuszny głos w sprawie.Dzięki Matrix.
          Znam taki właśnie przypadek . Dla zwolenników dwojgaimion nie ma sprawy i nic
          się nie dzieje.Paraliż władz - jest czy go nie ma - nieważne.Wazne , żeby
          utrzymać się na stołku.Los miasta to druga kategoria problemu.
    • kocielny Re: szandar- wirtualny prezydent.Dopisz swoją opi 29.02.04, 09:22
      Zapoznając się z opniniami forumowiczów a zarazem Obywateli RP stwierdzam co następuj: Prawo jakie nam "serwują" posłowie jest takie jacy są posłowie.
      Przestrzeganie prawa jest takie jak jak przestrzegają je posłowie.
      Odczytywanie prawa i jego interpretacja są realizowane na wzór posłow.
      Jedyny akt prawny t.j. Konstytucja RP jest stopsowana w sposób cywilizo-
      wany.
      Proponuję nowelizację jednozdaniową po zapisie iż wszyscy wobec prawa są
      równi należy dodać: W stosowaniu prawa zabroniona jest jakakolwiek jego interpretacja. Prawo do interpretacji prawa ma jedynie Sąd.

Taki zapis rozwiałby "rozterki" (płatne) prawników i zapobiegł kompromitacji
      np. Urzędu Wojewody odnośnie ob. Szandara bezprawie lecz płatnie sprawującego urząd.

Wzywam Gazetę Wyborczą do podjęcia ogólnopolskiej dyskusji.
      Prawnicy z tej dyskusji winni zostać wykluczeni.Brak takiego zapisu
      to dla nich żyła złota.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka