Dodaj do ulubionych

Ortodonta we Wrocławiu

11.11.10, 00:21
Witajcie, moja córeczka miała 1,5 roku operacje na koziej - rozszczep prawostronny częściowy wargi. Dziś wybrałam się z nią do pani ortodontki Szelęg prywatnie we Wrocławiu i jestem bardzo mile zaskoczona. Pani doktor nie wzieła od nas ani złotówki, za wizytę bierze normalnie 100zł !!!!!!!!!!! Obejrzała buzię, kazała położyć się mężowi (akurat on trzymał małą na rękach w gabinecie) na fotelu a na sobie położył córeczkę więc nic się nie bała!!!!!!!! Jest bardzo wrażliwym dzieckiem i ja bałam się, że się rozpłacze i nie otworzy buzi.
Sama skierowała nas na wizyty państwowe u siebie !!!!!!!! Fakt wada w budowie szczęki jest na razie taka, że są 2 dwójki i nie wiadomo jak będzie z zębami stałymi. Dwie dwójki rosną obok siebie spokojnie i sobie nie przeszkadzają :)
Polecam panią doktor, pamiętajcie żeby rozweselać dziecko w poczekalni, zabrać zabawki, jedzonko i powiedzieć dziecku, że pani obejrzy ząbki i powie że są śliczne i bielutkie. To bardzo ważne dla dziecka żeby wiedziało co je czeka :) Nasza mała mimo, że jest naprawdę wrażliwa i boi się obcych była dzielna choć się bała i mówiła że nie chce tam wejść.
Obserwuj wątek
      • kamiletta25 Re: Ortodonta we Wrocławiu 15.11.10, 19:34
        masz pełną racje, Ja ze swoja Małą mam taki sam problem, za zadne skarby nie chce dac sobie zrobic wycisku. A podejście lekarzy jest tylko takie że "musisz mi pozwolić na ten wycisk, bo to dla Twojego dobra" tak jakby Moje 3-letnie dziecko mialo rozumiec ci jest dla niej dobre a co nie. Początkiem stycznia Mamy zacząć leczenie ortodontyczne, ale pani ortodontka stwierdziła że jak Moja córka nie będzie z Nią współpracować to nic z tego nie będzie. A Ja już naprawde nie mam pomysłu jak przyzwyczaic dziecko, do tego że ktos obcy bedzie jej coś tam robił w buzi i ze bedzie Musiała pozwolić na te wyciski.
        • mig77 Re: Ortodonta we Wrocławiu 30.11.10, 23:32
          Nic na siłę.3 letnie dziecko naprawdę niewiele rozumie z tego co sie dzieje w gabinecie i czego od niego wymagają.Dlatego na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze troszkę.Dziecko 4czy nawet 5 letnie już jest zupełnie inne i łatwiej mu wytłumaczyć o co chodzi,a jeśli teraz będziecie robić coś na siłe to tylko się zrazi i następnym razem nie będzie nawet chciało wejść do środka, do gabinetu. Zrobiłabym jej teraz dłuższą przerwę żeby troszkę zapomniała...Leczenie ortodontyczne jest długotrwałe i obecnie na b.wysokim poziomie,więc zdążysz nawet zaczynając trochę póżniej.Poza tym leczenie to jest skuteczne pod warunkiem że dziecko nosi aparat,a gdy zrazi się do wycisku to potem może nie chcieć założyć do buzi czegokolwiek.Niestety to prawda że dziecko musi współpracować,to trudne ,ale inaczej się nie da ,wiem coś o tym. Moja córeczka ma aparat od kwietnia tego roku(teraz ma4,5roczku),zakłada go na noc bez problemu,od niedawna nawet sama umie go założyć i zdjąć:).Daj swojej córci trochę czasu a sama się zdziwisz:)
          pozdrawiam.Edyta
          • kamiletta25 Re: Ortodonta we Wrocławiu 04.03.11, 00:05
            Dziękuje za rade. Na pewno z niej skorzystam, tym bardziej że teraz też musze przygotować Moją córeczke że będzie Miała rodzeństwo. A to sie Jej już nie podoba. Zawsze wszystko bylo tylko jej, a tu nagle bedzie sie trzeba nauczyć dzielic. I też sie boje jak to będzie, czy tym razem wszystko bedzie już dobrze, czy kolejne dziecko urodzi się zupełnie zdrowe i bez wad.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka