Dodaj do ulubionych

elektrostymulacje podniebienia (krtani)

11.03.14, 13:17
Witam! Czy ktoś może miał zabiegi elektrostymulacji podniebienia lub krtani. Szukam informacji na ten temat w internecie i niczego sensownego nie znalazłam. W naszym przypadku zalecano Szymkowi. Wczoraj na wizycie w Kajetanach poprosiłam o ten zabieg i mimo protestów lekarki, że dziecko jest za małe i nie podda się zabiegowi, zapisała nas. Oczywiście Szymi dzielny facet zniósł wszystko, miał elektrodę na rączce i drugą na krtani. Problem w tym, że zabiegi te trzeba powtarzać, seria ma trwać co najmocniej 5 dni , a potem znowu. Po pierwsze jestem ciekawa czy zabiegi te przynoszą efekty, mamy do Kajetan 220 kilometrów więc codzienna jazda jest trochę abstrakcyjna. Fizjoterapeutka w Kajetanach mówiła, że zabieg mógłby zrobić każdy fizjoterapeuta, takim sprzętem robi się elektrostymulacje innych mięśni nr ręki, nogi, tylko mało kto robi elektrostymulacje na krtań czy podniebienie. Szukam info żeby móc ewentualnie instrukcje komuś przekazać, jak się to wykonuje, może ktoś w moim rejonie (Podlasie) się tego podejmie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje!
Obserwuj wątek
  • patroma Re: elektrostymulacje podniebienia (krtani) 22.04.14, 22:02
   Witam, jestem mamą 4 letniej Kingi. Córka obecnie ma 2 serię elektrostymulacji podniebienia. Seria to 10 zabiegów wykonywanych raz dziennie przez 2 tygodnie. Kolejna seria wykonywana jest po ok. 6 miesiącach. U nas też mówiono, że dziecko jest za małe i nie da sobie zrobić zabiegu, ale się udało, wystarczyła odrobina chęci i dobrej woli pani, która zabieg robiła.
   U nas wyglądało to tak, że wskazanie do elektrostymulacji dała nam audiolog, ale nie powiedziała gdzie można to zrobić. U nas w rejonie powiedzieli, że nie robią takich zabiegów. Mieszkam blisko warszawy. Tam znalazłam dużą przychodnię rehabilitacyjną dla dzieci. Mają bogatą bazę zabiegową, ponadto pracują tam psychologowie i logopedzi.
   Musiałam najpierw zapisać małą do logopedy w tej przychodni, logopeda dała zlecenie na elektrostymulacje, następnie musiałam od pediatry wziąć skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Lekarz w poradni rehabilitacyjnej (oczywiście ta sama przychodnia co logopeda) wystawił (na podstawie zlecenia od logopedy) zlecenie na zabiegi.
   Zabieg wygląda tak, że na plecy nakładane są elektrody (oczywiście owinięte) i pani rehabilitantka dotyka do podniebienia drugą elektrodą, również owiniętą. Córka na początku dała sobie zrobić język i stopniowo oswajała się z zabiegami. Teraz tą drugą serię zaczęła od małego natężenia prądu. Po każdym zabiegu córka ma robiony przez logopedę masaż podniebienia.
   Jesteśmy w trakcie drugiego tygodnia. Dziś logopeda powiedziała, że widzi efekt, bo podniebienie wreszcie zaczęło się ruszać:)
   Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to chętnie odpiszę.
    • patroma Re: elektrostymulacje podniebienia (krtani) 15.05.14, 23:45
     Witam,
     to jest link do poradni, do której my chodzimy:
     www.zoztargowek.waw.pl/?go=bal
     niestety nie wiem jakie teraz są terminy oczekiwania, ani czy robią te zabiegi prywatnie. My miałyśmy 2 serie na NFZ. Niestety sama procedura, żeby trafić na zabieg jest długa, bo najpierw trzeba zapisać się do logopedy, później z zaświadczeniem od logopedy oraz skierowaniem od pediatry do lekarza od rehabilitacji i dopiero on (ona) zleca zabiegi (na nie dosyć szybko można się dostać).
     1 seria zabiegów to 10, codziennie po ok. 10 min. przez 2 tygodnie
     Wydaje mi się, że warto. My po tym drugim razie widzimy różnicę.
     Pozdrawiam
  • bpisula Re: elektrostymulacje podniebienia (krtani) 07.04.16, 14:39
   Witam, zapraszam na zabiegi elektrostymulacji podniebienia do Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Integra w Lublinie. Mamy jeszcze miejsca na kolejną serię 10 zabiegów, która rozpoczyna się 11 kwietnia 2016r. Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny pod nr 503570913.
   Barbara Pisula

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka