Dodaj do ulubionych

A jak jest ze szczepieniami?

04.03.05, 20:52
Możecie mi napisać jak jest ze szczepieniami na żółtaczke. Czy trzeba
szczepić przed zabiegiem? Czy wystarczą stare.
Pozdrawiam Dorota.
Obserwuj wątek
    • iwonkawa Re: A jak jest ze szczepieniami? 04.03.05, 21:15
      Droga Hubcio,
      My jesteśmy po dwóch operacjach i - niestety - nie jesteśmy szczepieni
      przeciwko żółtaczce. Z tego co wiem, trzeba na tę "przyjemność" zarezerwować
      sobie minimum pół roku (trzy szczepienia) Jeżeli masz tyle czasu do operacji to
      porozmawiaj z lekarzem rodzinnym i zaszczep swoje maleństwo. Pozdrawiam
      • ankalenka Re: A jak jest ze szczepieniami? 05.03.05, 17:23
        Iwonkawa, przecież wszystkie dzieci, już od paru lat są szczepione przeciw
        żółtaczce. Pierwsze szczepienie jest zaraz po urodzeniu, następne dawki są w
        rutynowym obowiązkowym kalendarzu szczepień! sprawdź w książeczce zdrowia,
        nazywa się to WZW B.

Hubcio, nie pamiętam ile dokładnie ważne są te szczepienia, coś mi się kojarzy
        że 5 lat, a może nawet dłużej, i potem tylko dawka przypominająca. Na wszelki
        wypadek zadzwoń do Instytutu i zapytaj.

pozdrawiam,
        Anka.
        • mimarzena Re: A jak jest ze szczepieniami? 05.03.05, 22:35
          Hubcio jest mały i na pewno ważne są dotychczasowe szczepienia. W razie
          wątpliwości robi się w Sanepidzie (odpłatnie) badanie przeciwciał. Mój 10-latek
          szczepiony wg kalendarza szczepień w dzieciństwie takowe posiada, więc i u Was
          też z pewnością jest ok.
          • kaskazuza Re: A jak jest ze szczepieniami? 07.03.05, 10:22
            Badania wskazuja, ze przejscie calego cyklu szczepien wystarcza i obecnie juz
            sie nie doszczepia. Nawet jesli poziom przeciwcial spadnie to jesli w "okolicy"
            znajdzie sie jakis podstepny wirus zoltaczki to i tak organizm zareaguje
            prawidlowo i poziom przeciwcial wzrosnie i zoltaczka nie grozi.
            W zeszlym roku chcialam doszczepiac, lub zrobic przeciwciala, bo 5 lat dawno
            minelo, w ciazy jeszcze przeciwcial mialam powyzej dolnej granicu, no ale od
            tamtego czasu troche czasu uplynelo i wtedy kilku lekarzy odeslalo mnie "do
            diabla" :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka