Dodaj do ulubionych

Jak to jest? Niedosłuch przy rozszczepie........

09.04.08, 17:11
Kochani rodzice, mam pytanie: czy po operacji dziecko może odzyskać w jakiś sposób słuch, bądź chociaż trochę decybeli??? Mój synek ma niedosłuch przy obustronnym rozszczepie podniebienia miękkiego i obawiam się jak to będzie po zabiegu w IMID, który zaplanowany został na czerwiec..... Na jedno uszko słyszy przy 80 dcb, a na drugie przy 60 dcb. Pytałam laryngolog, ale ona niestety nie miała wiele do powiedzenia :-(( Czy Kogoś dzidziuś był może właśnie w takiej sytuacji i maleństwo po zabiegu odzyskało słuch??? Myślę o tym ciągle, bo bardzo chciałabym żeby mały słyszał, ale chyba to jak narazie moje marzenie. Wypowiedzcie się proszę, jeśli macie ochotę i coś wiecie więcej niż ja ;-) Bardzo dziękuję....... POZDRAWIAM Wszystkich ciepło.
Obserwuj wątek
    • tylkoty0 katie 09.04.08, 18:25
      wprawdzie mój mały miał roższczep podniebienia miękkiego i od samego początku
      przed operacją słuch miał w porządku to Pani, która badała mu słuch powiedziała,
      że zazwyczaj po operaccji słuch wraca do normy, nie martw sie zazwyczaj wychodzi
      przy rozszczepach niedosłuch bo powietrze ucieka ale gdy szpara zostanie zszyta
      to sie zmieni bądż dobrej myśli.
      napewno twój synek będzie dobrze słyszał, nie martw się.
      pozdrawiam i dużo zdrówka dla synka życze
      • katie-1981 Re: tylkoty0 dziękuję 09.04.08, 19:54
        Bardzo dziękuję za słowa pocieszenia. Strasznie załamał mnie fakt, że mój synek przy wadzie rozszczepu ma jeszcze dodatkowo niedosłuch - na jedno uszko głęboki :-( jak się o tym dowiedziałam po badaniu ABR, to jakby Ktoś wbił mi nóż w plecy. To było okropne uczucie, tylko łzy leciały.... Wierzę, że zabieg w IMID pomoże choć trochę przy uszkach. Jeszcze tylko kilka tygodni i się przekonamy czy operacja przywróci słuch. Pozdrawiam Ciebie i jeszcze raz dziękuję za wsparcie :-)
    • ania2812 Re: Jak to jest? Niedosłuch przy rozszczepie..... 09.04.08, 19:51
      badania które teraz zrobiłas maluszkowi mogą a wręcz są błędne!!!!
      Mój syn obustronny rozszczep,miał podobny przypadek.Wręcz jak to
      powiedziano komputer fiksował. Dopiero po operacji rozszczepu
      badania słuchu wychodzą prawidłowo. W zadnym wypadku się teraz
      nieprzejmuj, ja o tym wszystkim dowiedziałam się po czasie, tyle
      problemów a jeszcze słuch!! Wielki mój płacz i nic więcej.Stałam nad
      synem klaskałam....itd.Niewiedziałam co myśleć raz reagował a raz
      nie.W ósmym miesiącu zrobiłam ponownie badania słuchu - słyszy
      idealnie.Głowa do góry, będzie dobrze
      • katie-1981 Re: Do ani2812 09.04.08, 20:02
        Aniu2812 po Twojej odpowiedzi - jakbym widziała siebie. Codziennie dużo mówię do synka bo wydaje się, że On czasami słyszy, a czasami nie :-( klaskam, przytulam Go, mówię Mu do uszka..... Hmmm.... Łez to już tyle wylałam że z czasem stało się to moją (chyba) codziennością, bo tak bardzo się boję o Niego. Człowiek bywa kruchy. Jesteś super podporą i za to Ci również dziękuję :-) Od razu samopoczucie mnie się poprawiło. Bardzo serdecznie pozdrawiam.
        • ania2812 Re: Do ani2812 09.04.08, 20:23
          naprawdę tych obecnych badań nie bierz sobie do serca.Wiem,że łatwo
          mi się mówi.Profesor Dudkiewicz również mi powiedziała,że zazwyczaj
          słuch się normuje dopiero po zabiegu.To trochę mnie uspokoiło.A
          fakt,że masz wrażenie że maluszek raz słyszy, a raz nie jest
          spowodowany tym,iż oczy,podniebienie i USZY są ze sobą ściśle
          powiązane.I niestety do czasu niezoperowania podnienienia w buzi
          naszych maluszków jest WIELKI PRZECIĄG!!!! i badania wychodzą
          błędnie, oraz niestety dziecko raz słyszy a raz nie.Jest to zależne
          od tego (teraz brakuje mi fachowych słów, nie pamiętam) jak jakaś
          część w rozszczepionym podniebieniu się ułozy.Pozdrawiam Ania
          • okosokole Re: Do ani2812 09.04.08, 21:45
            Ja również potwierdzam to co mówią przedmówczynie. Rozmawiałam w tym temacie z
            prof. Dudkiewicz i ona powiedziała, że badania słuchu przed operacją przy
            roszczepie są niemiarodajne. A nawet jeśli jest niedosłuch, to po operacji słuch
            wraca do normy. Nie martw się, wszytko będzie dobrze. Ile miesięcy ma twój synek?
            • katie-1981 Re: Do ani2812 09.04.08, 22:29
              Mój synek ma teraz pół roczku. Na początku czerwca ma mieć zabieg w IMID (jeśli
              oczywiście badania będą oki). Pierwsze badanie ABR nie wyszło, na drugim ABR
              wyniki: lewe 90 decybeli, prawe 80 dcb. Na trzecim ABR: lewe 80dcb, prawe 60dcb.
              Modlę się, aby było wszystko dobrze. Ten Jego słuch zdołował mnie na maxa -
              smutne..... Pozdrawiam.
              • tylkoty0 Re:katie 10.04.08, 09:10
                widzisz za każdym razem słuch u twojego dziecka wychodzi inaczej, dlatego że
                przez rozszczep nie da sie go dokładnie zbadać. ty jako matka przeżywasz to i
                pewnie żadne słowa cie nie pocieszą ale prosze nie załamuj sie. zbdasz słuch po
                zabiegu i zobaczysz że będzie o.k.
                Powodzenia-trzymaj się mocno i nie poddawaj
            • macca4 Re: Do ani2812 09.04.08, 22:30
              My nie robiliśmy badania ABR tylko tympanometrie (nie wiem czy prawidłowo piszę)
              i wyszła beznadziejnie. Prof Dudkiewicz nas oczywiście pocieszyła (mówiąc, że
              tak zwykle bywa), audiolog również. Umówiliśmy się na sprawdzenie słuchu ok 3
              miesięcy po zabiegu ale ostatnio mgr Radkowska (logopeda) powiedziała, żeby się
              wstrzymać nawet do 5 miesięcy po zabiegu bo badanie może nadal nie wypaść
              miarodajnie (jeszcze podniebienie nie pracuje prawidłowo). A rodzic się stresuje ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka