Dodaj do ulubionych

PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka?

17.07.08, 23:55
To znowu ja - Wasz Wójtowicz.Pewna bardzo mila pani zwrocila sie do mnie z
pytaniem, czy wiem cos na temat przeszczepu polegajacego na pobraniu platu z
jezyka i wszczepieniu go w podniebienie.Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tej
sprawie?Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam!!!
Obserwuj wątek
    • drugidremel Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 19.07.08, 15:07
      witam serdecznie
      moje doswiadczenie z tym zabiegiem nie do konca osobiste, w wieku 5 lat moj synek Macius przez to przszedl. Nie wspominam tego zbyt dobrze poniewaz sam zabieg ciezki, i rekonwalescencja rowniez. Jezyczek mial podszyty na okolo 10 dni, w tej chwili nie moge sobie przypomniec dokladnie ile. W tym czasie przezywalam dramat i strasznie balam sie o synka. Nie mogl dobrze zjesc, nawet zmiksowanych rzeczy, nic nie mowil, byla rowniez obawa ze moze sie zachlysnac a wtedy trzeba by bylo po prostu oderwac podzsyty jezyczek z obawy ze dziecko sie udusi. Pilnowalam go na kazdym kroku, prawie nie spalam zeby go pilnowac. Na czas podszycia jezyczka powinnismy pozostac w szpitalu, ale lekarka bardzo mi ufala, a poza tym bylam wysoko w ciazy z drugim dzieckiem wiec poscila nas do domu. Strasznie sie wtedy balam ale caly czas mialam nadzieje ze bedzie dobrze. I na szczescie tak sie skonczylo. Po powrocie do szpitala ponownie zabieg tym razem odszycia jezyczka. A to juz w porownaniu z poprzednim zabiegiem to pestka. Nie mam na celu przestraszenia kogokolwiek, ale naprawde przy tym zabiegu nie jest kolorowo. Zawsze trzeba myslec pozytywnie i myslec ze bedzie dobrze. Trzymam kciuki za wszystkich ktorzy beda musieli przez to przejsc.
      pozdrawiam
      agnieszka mama Maciusia
        • drugidremel Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 20.07.08, 22:00
          witam
          i pewnie robiony zabieg w AMG? my rowniez, a teraz po obydwu stronach nadal przetoka do poprawki w IMID. Mówiac ze operacja sie udala mialam na mysli ze przeszczep sie przyjal, plat sie nie oderwal tak jak u was, ale co z tego jak tyle dziecko wtedy wycierpialo a efekt minimalny.
          pozdrawiam
          agnieszka mama Maciusia
              • tomaszwojtowicz1978 Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 19.08.08, 18:49
                Jeszcze raz zwracam sie z goraca prosba o jakiekolwiek informacje na temat
                przeszczepu z jezyka!!!Syn mojej przyjaciolki ma miec taka operacje.Zdaje sobie
                sprawe, ze dla niektorych osob to przykre wspomnienia, o ktorych chca zapomniec
                i pisanie o tym jest trudne...ale Wasze informacje moga bardzo pomóc podjac
                wazna decyzje.Pozdrawiam!!!
                • mariola_natalka Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 21.08.08, 16:00
                  witam,przedewszystkim trzeba brać pod uwage na to kto będzie to
                  robił bo jeżeli Gdańsk to nie radze.Z tego co wiem to jest bardzo
                  trudny zabieg i często nie przynosi rezultatów.Pani Logopeda która
                  się zajmuje dziećmi z rozszczepem powiedziała że to nie jest dobre
                  rozwiązanie z tym płatem z języka.To tyle co ja wiem na ten
                  temat.Jak byś mógł to napisz mi w jakim wieku jest dziecko i gdzie
                  będzie przeprowadzany ten zabieg.Bo tak jak pisałam wczesniej moja
                  córka miała robiony taki zabieg 2 lata temu w gdańsku i niestety się
                  nie udało a cierpienia było dużo bo to podobno bardzo
                  boli.Pozdrawiam.
                  • renatamielewczyk Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 22.08.08, 17:41
                    Cześć, to mojego syna sprawa dotyczy. Tomek bardzo mi pomaga zbierać informacje na temat takiego zabiegu.
                    Syn ma 12 lat. Dotej pory był leczony w GAM , jest po 4 zabiegach.
                    Rozszczep prawostronny całkowity. Propozycje przeszsczepu płata z języka otrzymaliśmy w połowie lipca, będąc na wizycie kontrolnej u dr prowadzącej Mariusz, pani Alicji Rękielskiej.
                    Po powrocie do domu, zaczęłam rozważać jak przez to przejdzie Mariusz. Zabiek zaczoł mi się wydawać bardzo drastyczny, ogarneło mnie przerażenie i strach. Wcześniej nie slyszałam o takim zabiegu
                    , a płat w podniebieniu wydaje mi się słaby żeby tam "pracować".
                    Zabieg,(płat) miał by na celu uzupelnić brak kości w podniebieniu co miało by zmniejszyć uciekanie powietrza przez nos, a następnym etapem miał by być robiony przeszczep kosci. Ale też z dużą wątpliwością pani dr gdyż brak kości jest bardzo duży i powątpiewa że u Mariusza jest to możliwe aby się powiodło.
                    Zaczełam szukać informacji, w internecie i tak z pomocom Tomka trafiłam tutaj. Mariolko-Natalko co na celu, miał u Was rozwiązać przeszczep z języka. Zastanawiam się czemu lekarze proponują takie rozwiązanie, skoro (dotej pory nikt nie napisał o powodzeniu takiego zabiegu) efektu nie daje się osiągnąć.
                    Na dzień, dzisiejszy jestem po rozmowie z dr Rękielską, wstrzymuję się z decyzją planowanego zabiegu. Do czasu jak wrucę z Mariuszem z Warszawy. Zobaczę jakie rozwiązanie problemu usłyszę od prof.Z Dudkiewicz. Jesteśmy umuwieni na 29 września.
                    Mariusz od pażdziernika 2007 nosi stały aparat na ząbkach, efekt jest, ale też z tygodnia na tydzien dociera do mnie że brak kosci jest naprawdę spory. Czy Twoja cureczka, jest po przeszczepie kości.
                    Czy jeśli zaczynacie się leczyć w Warszawie, to ortodontycznie też trzeba się tam leczyć.
                    Serdecznie dziękuję, za reagowanie w mojej sprawie.
                    Pozdrawiam forumowiczów:)
                    • mariola_natalka Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 22.08.08, 18:25
                      tak jak pisałam wcześniej moja córka tez była operowana w AMG i
                      wszystko bez rezultatów,podobno pobieranie płatu z języka nie
                      powodzi się zbyt często i wiele szpitalów tego nie robi,a AMG robi
                      choć nie bardzo wiedza sami jak ma to wyglądac.Moja Natala niema
                      przerwy w dziąśle ma tylko mała dziurke w kości także jeszcze
                      niewiem czy będą to robić.Napewno dobrze zrobiłaś że się
                      wsztrzymałaś z tą operacja i jedziesz na konsultacje do dr.
                      Dudkiewicz lepiej sprawdzić czy wszystko jest ok.Z tego co wiem
                      dr.Dudkiewicz potrafi zrobic nawet duże rozszczepy i nawet duże
                      braki kości .Pozdrawiam serdecznie.
                    • camilla_maggio Re: PILNE!!!Kto mial pobierany plat z jezyka? 23.08.08, 08:39
                      Witam,

czytajac te posty jestem przerazona tym, co proponuje sie naszym dzieciom. Jak
                      juz kiedys pisalam, moj synek mial miec nie normalne usta i mial nieslyszec, bo
                      te dzieci juz nigdy dobrze slyszec nie beda. Teraz ma poltora roku, podniebienie
                      miekkie i twarde zoperowane pieknie funkcjonuje, a obecnie jestesmy po zabiegu
                      zszycia warg i operacji noska. Jedyne co nam zostalo, to ewentualny przeszczep
                      kosci w weiku 10 lat do wyrostka zebodolowego, jesli kosc sama sie nie wrosnie.
                      Jest taka mozliwosc, bo ma zszyte dziasla po obu stronach. Nie zrobila mu sie
                      zadna przetoka w podniebieniu, a z tych dzieci, ktore spotkalam, ktore byly
                      operowane u tej samej lekarki, ten problem rowniez nie wystapil. Jesli ktos chce
                      sie dowiedziec czego wiecej na temat uniwersyteckij kliniki Charite w Berlinie,
                      to prosze o kontakt na meila gazetowego. Widzialam tam naprawde dobre rezultaty
                      operacji rozszczepu. U wielu dzici zupelnie nic nie widac. Żal mi tych
                      wszystkich dzieci, ktore maja tu problemy po operacjach. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka