Dodaj do ulubionych

operacja mięśni po rozszczepie

23.11.08, 16:14
Czy ktoś miał operację polegającą na ponownym zszywaniu mięśni twarzy, stan po
rozszczepie. Wyobrażam sobie,że to tak jakby była od nowa operowana buzia,
będą łączone mięśnie czy to już jakiś mniejszy zabieg.Proszę o odpowiedź, nie
wiem czego dokładnie się spodziewać.
Obserwuj wątek
      • marzena123marzena Re: operacja mięśni po rozszczepie 30.11.08, 12:52
        Prowadzimy dziecko w IMiDz, operuje prof. Dudkiewicz wraz ze swoim zespołem.Jak
        byłam ostatnio u pani profesor przedstawiła mi właśnie taką propozycję leczenia.
        Wiem,że jest słuszna.Byłam tak zaskoczona,że nie spytałam o
        szczegóły.Myślałam,że będzie tylko plastyka noska.Teraz się martwię, bo operacja
        wkrótce.Z tego co wiem ma być ponowne nacięcie w miejscu blizny i połączenie
        niepołączonych mięśni. To wynika z tego,że rozszczep był b. duży. Czy ktoś miał
        podobną operację? Tą pierwszą córka znosiła dość ciężko.
          • marzena123marzena Re: operacja mięśni po rozszczepie 01.12.08, 11:01
            Mała miała 3 operacje.Teraz to ma być plastyka-poprawa wyglądu.Tak się
            domyślam,że chyba nie często się to robi bo nikt nie odpowiada.A może ktoś
            jednak się odezwie.Miałabym parę pytań, jak dziecko znosiło taki zabieg i czy
            jest bardzo rozległy-trudny.
            Uluniu.Tak się pytasz, pewnie Cię przeraża ilość operacji.Nie wszystkie dzieci
            tyle mają i Twój maluch wcale nie musi mieć 4.
              • ulunia_dominiczek Re: operacja mięśni po rozszczepie 01.12.08, 14:16
                mY JESTESMY PRZED DRUGĄ OPERACJA ALE PRZEDTEM CZEKA NAS ZA 2,5
                MIESIACA DRENAŻ USZEK I POWIEM SZCZERZE,ZE BOJE SIE TEJ OPERACJI
                GORZEJ NIŻ PIERWSZEJ,NIBY PIERWSZA WYDAWAŁA SIE BYC TA NAJGORSZA BO
                CZŁOWIEK SIE BAŁ I NIEWIEDZIAŁ JAK TO WSZYSTKO BEDZIE WYGLADAŁO ALE
                TEK NAPRAWDE TE CZEKANIE NA NASTEPNE JEST GORSZE,DZIECKO CHODZI,CHCE
                SIE BAWIC,NIE USIEDZI 5 MIN.NA MIEJSCU JAK GO DOPILNOWAC PO
                OPERACJI.JEST TEŻ BARDZIEJ SWIADOME,NIEWIEM JAK ZNIOSE ZNOWU TEN
                JEGO BÓL I PŁACZ.
                I MAM DO PANI PROSBE CZY WYSLE MI PANI NA EMAIL ZDJECIE PANI
                CORECZKI??CHCIAŁABYM ZOBACZYC JAKIE SA DALESZE EFEKTY.ulunia_83@o2.pl
                • marzena123marzena Re: operacja mięśni po rozszczepie 01.12.08, 15:13
                  Dzięki za wsparcie.Tak zrobię spytam u źródła, bo poco się mam stresować, może
                  to tylko nieduża korekta.
                  Moja córka ma 4 lata i jest po 3 operacjach, miała b. duży rozszczep
                  jednostronny. Gdybyśmy nie trafiły do IMiDz pewnie tych operacji byłoby jeszcze
                  więcej.
                  Drogie mamy maluszków nie martwcie się tak bardzo, bo jak teraz ktoś przeczyta
                  to się przerazi.Nie wszystkie dzieci mają tyle operacji, każdy rozszczep jest
                  inny. Uluniu nie martw się na zapas. Na początku, gdy mała się urodziła i
                  usłyszałam,że nie będzie to jedna operacja to myślałam,że zemdleję. Teraz patrzę
                  na to inaczej można przeżyć, choć to nic fajnego i stres jest za każdym razem.
                  Nie martw się jednak na zapas, ciesz się maluchem i nie myśl co jeszcze będzie
                  bo przecież do końca nie wiesz co spotka Twoje dziecko.Pozdrawiam
                  • dorota200311 Re: operacja mięśni po rozszczepie 11.12.08, 23:41
                    witam, my właśnie wróciliśmy z imidz, mój synek miał trzecią
                    operację -korektę wargi. lekarz po operacji powiedział, że jest
                    wszysko ok, że również połączył mięśnie. może to o to chodzi. mój
                    sym niał również roszczep jednostronny ale mały. teraz niał
                    wyrównaną górną wargę od dołu, miał taką niewielką lukę między jedną
                    a drugą wargą. operzcj nie jest straszna, szwy rozpuszczalne, więc
                    czeka nas kontrol dopiero za miesiąc, wyszliśmy na drugi dzień po
                    operacji, co najważniejsze do sali ogólnej wróciliśmy tego samego
                    dnia co był zabieg więc byłam cały czas przy nim
                    pozdrawiam i życzę powodzenia
                    • marzena123marzena Re: operacja mięśni po rozszczepie 12.12.08, 14:04
                      Dzięki Doroto za odpowiedź, to u nas chyba będzie podobnie tylko te mięśnie na
                      wysokości noska (tak mi się wydaje) + korekta noska, dlaczego robi się te
                      mięśnie, czy to ma jakiś wpływ np. na mowę albo wygląd w przyszłości, bo
                      przyznam,że w tej chwili buziak wg. mnie wygląda dość dobrze i trzeba dobrze się
                      przyjrzeć, by widzieć,że coś jeszcze nie jest "złapane". Cieszę się,że Twój
                      synek tak dobrze zniósł zabieg.Możesz napisać w jakim wieku miał tą korektę?
      • dorota200311 Re: operacja mięśni po rozszczepie 12.12.08, 15:28
        nam, Piwowar powiedział, że jest to ostatnia operacja. możemy
        zrobić jeszcze jedną w wieku 16 lat korektę nosa, ale w tym wieku to
        już mój syn sam zdecyduje czy chce, czy nie. nam lekarz przed
        operację nic nie mówił o połęczeniu nerwów, tylko o korekcie wargi i
        dermabrazji (starcie blizny pod noskiem). my strasznie się
        wachaliśmy nad tą operacją, bo tak naprawdę to nie była aż tak
        konieczna, ale swierdziliśmyże jeżeli ma ładniej wyglądać to lepiej
        to zrobić teraz zamnim pójdzie do szkoły. (choc tak naprwdę to był
        mały roszczep i tego tak nie widać, ale jak można zrobić więcej to
        chyba trzeba).pozdrawiam
        • danusia-71 Re: operacja mięśni po rozszczepie 14.12.08, 17:03
          Dorotko,czy po pierwszej operacji powiedziano Ci że konieczne będą
          kolejne?Mój synek miał niewielki rozszczep wargi.Operowany był trzy
          i pół miesiąca temu.Lekarz po operacji powiedział że wszystkie
          mięśnie zostały połączone,a niewielkie przewężenie śluzówki powinno
          zniknąć gdy zaczną prawidłowo pracować mięśnie.Niestety to wcięcie
          na wardze jest coraz bardziej widoczne.
          • dorota200311 Re: operacja mięśni po rozszczepie 15.12.08, 23:57
            nam od razu powiedziano że będą przzynajmnie 2 operacje. pierwsz-
            zszycie wargi, druga-przeszczep kości do wyrostka zębodołowego. po 2
            operacji Piwowar powiedział,że kolejna operacja czeka go gdy będzie
            miał ok. 16 lat -korekta nosa. na wizycie rok temu zapytałam się czy
            nie da się poprawić trochę wargi, na to dr Offert (piwowar wtedy
            miał urlop)zapisała nas za zabieg. podejrzewam że gdybym sama tego
            nie powiedziała to tego zabiego by nie było. ja jestem za tym by
            zrobić wszystko co w naszj mocy by przed szkołą było jak najmniej
            widać ślady operacji zszycia. mój synek miał niewielki roszczep,
            nosek ma też bardzo ładny (ma lekko, bardzo leciutko spłaszczoną
            dziurkę po stroni roszczepu)ale miał widoczną bliznę, taką grubą i
            jak pisałam wcześniej miał przerwę(też niewielką (takie "O")między
            ustami. teraz jesteśmy tydzień po operacji jedna warga do drugiej
            całkowicie dotyka i blizna chyba się spłaszczyła ( ma jeszcze
            czerwone, więc dokładnie nie wiem)
            w razie pytań pisz