Dodaj do ulubionych

Homoseksualiści mają całkiem dobrze

19.12.10, 16:16
Z tego co piszą w Gazecie Wyborczej, mówią działacze gejowscy, wynika że główną krzywdą polskich homo to brak rejestrowanych związków partnerskich. W sumie to optymistyczne. Bo to znaczy, że nie ma już poważniejszych krzywd , tego co było zmorą jeszcze w latach 90, poniżenia, pohańbienia, wyszydzania. Dziś główny ból to to, że nie można mieć odliczeń od podatku, że są kłopoty z odwiedzinami w szpitalach, że aby dziedziczyć to trzeba specjalnie spisywać testament, że chłopak nie może przyjść na studniówkę ze swoim chłopakiem. Czyli gejom tak naprawdę żyje się w Polsce fajnie, choć gorzej niż w "Starej UE".
Obserwuj wątek
  • nihil-istka Re: Homoseksualiści mają całkiem dobrze 19.12.10, 18:33
   Czy rejestracja zwiazkow to glowny problem? CZy nie jest problemem znikoma trwalosc zwiazkow homoseksualnych (przecietnie 5 minut)? Bo gdy obydwaj partnerzy sa napedzani testosteronem , to natura zwiazku homoseksualnego to glownie ilosc, szybkosc i byle jakosc?
   • adam821 Re: Homoseksualiści mają całkiem dobrze 19.12.10, 18:43
    > Czy rejestracja zwiazkow to glowny problem? CZy nie jest problemem znikoma trw
    > alosc zwiazkow homoseksualnych (przecietnie 5 minut)? Bo gdy obydwaj partne
    > rzy sa napedzani testosteronem , to natura zwiazku homoseksualnego to glownie i
    > losc, szybkosc i byle jakosc?

    Nie znam się na tym, na ich problemach wewnętrznych. Chciałem tylko napisać, że ta mniejszość ma dobrze w Polsce, jeśli chodzi o traktowanie przez większość heteroseksualną.
    • mwookash Czyżby? nt 21.12.10, 23:06

   • mwookash Ty masz chyba testosteron zamiast mózgu 21.12.10, 23:04
    bo twoje wypowiedzi to głównie ilość, szybkość i bylejakość...
    • justynka.108 Re: Ty masz chyba testosteron zamiast mózgu 22.12.10, 13:04
     Temat, cóż... kontrowersyjny. Nie jestem moherem, ani kimś ważniejszym, ani nawet kimś ważnym. Jestem dokładnie takim samym człowiekiem jak inni - czuję, śmieję się, dbam o najbliższych, czasem płaczę, tracę cierpliwość. Kocham "normalnie" - jestem hetero. I nikogo nie neguję za to, że śmieje się z innych dowcipów niż ja, że płacze z innego powodu, że dba o innych w mniejszym stopniu niż uważam, że powinien, i że kocha tak, jak kocha. Jeszcze jedno: kłamstwo, brak szacunku dla innych, wyrządzanie krzywdy ludziom lub zwierzętom - to są powody, by negować czyjeś poczynania. Gej, czy lesbijka - co za różnica, dopóki jest dobrym człowiekiem?
     • justynka.108 Sorry 22.12.10, 13:08
      Nie spojrzałam na temat mojego postu. Wypowiedź dotyczy oczywiście homoseksualizmu, nie "ty masz chyba testosteron zamiast mózgu".
      Swoją drogą ciekawa teoria...
  • sibeliuss Re: Homoseksualiści mają całkiem dobrze 22.12.10, 17:21
   Skąd ta pewność, z własnego doświadczenia?
   • adam821 Re: Homoseksualiści mają całkiem dobrze 22.12.10, 19:09
    > Skąd ta pewność, z własnego doświadczenia?

    Tak wynika z tego co pisze Gazeta Wyborcza i inne nowoczesne media. Jak jest mowa o krzywdzie gejów to bardzo często jest to w kontekście rejestracji związków homo a właściwie niemożności ich rejestracji. Skoro homo nie mają poważniejszych powodów do narzekań, to uważam, że jest dobrze, choć też wiem, że dla wielu to wciąż za mało. A przyjazność wobec gejów jest określana na podstawie tego, czy ktoś popiera rejestrację takich związków czy też nie. Jak ktoś nie popiera, to jest uważany za przeciwnika gejów, i to nawet jeśli deklaruje szacunek. Ta sytuacja świadczy o wielkiej tolerancji w naszym społeczeństwie, w społeczeństwie nietolerancyjnym kryteria tolerancyjności byłyby dużo mniej ostre.
    • mwookash Najpierw się zastanów jak brak poparcia dla 22.12.10, 23:51
     związków partnerskich ma się do innych zachowań względem mniejszości homoseksualnej i dlaczego poparcie jest takie małe a potem formułuj nawet daleko idące wnioski

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka