Dodaj do ulubionych

Do przeciwników homoseksualizmu.

19.04.11, 22:34
Czy pamiętacie w swoich modlitwach i intencjach modlitw o tych nieszczęśnikach?
Obserwuj wątek
  • tigertiger Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 20.04.11, 12:28
   Ciekawe dlaczego wśród ateistów i agnostyków religijnych nie ma homofobów ?:)

   " Ateista to człowiek, który wyrósł z dziecinnego okresu ludzkości wierzącej w zabobony, w rozlicznych bogów, potem w Jedynego, w niepokalane poczęcie, cuda, zmartwychwstanie i tym podobne mało racjonalne „prawdy wiary”. Ateista to Europejczyk, racjonalista, oświeceniowiec, wyznawca światopoglądu naukowego, na którym opiera się dzisiejsze życie. Bo nawet głęboko wierzący w cuda katolik korzysta z dobrodziejstw medycyny, która rozwijała się wbrew wierze. Przekonany o kruchości świata doczesnego wierzący proboszcz wiejski korzysta z dóbr doczesnych. Ceni je w rzeczywistości znacznie wyżej niż posłuszeństwo przesłaniu ośmiu błogosławieństw, choć to ono umożliwia zbawienie." - prof. M. Środa
   • feel_good_inc Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 26.04.11, 09:31
    tigertiger napisała:
    > Ciekawe dlaczego wśród ateistów i agnostyków religijnych nie ma homofobów ?:)

    Są. Tylko jest ich mniej.

    > " Ateista to człowiek, który wyrósł z dziecinnego okresu ludzkości wierzącej w
    > zabobony, w rozlicznych bogów, potem w Jedynego, w niepokalane poczęcie, cuda,
    > zmartwychwstanie i tym podobne mało racjonalne „prawdy wiary”. Atei
    > sta to Europejczyk, racjonalista, oświeceniowiec, wyznawca światopoglądu naukow
    > ego, na którym opiera się dzisiejsze życie. Bo nawet głęboko wierzący w cuda ka
    > tolik korzysta z dobrodziejstw medycyny, która rozwijała się wbrew wierze. Prze
    > konany o kruchości świata doczesnego wierzący proboszcz wiejski korzysta z dóbr
    > doczesnych. Ceni je w rzeczywistości znacznie wyżej niż posłuszeństwo przesłan
    > iu ośmiu błogosławieństw, choć to ono umożliwia zbawienie." - prof. M. Środa

    Hę? Piękny, utopijny obrazek, niestety nieprawdziwy.
    Sporo jest przecież ateistów, reliktów poprzedniej epoki i miłośników realnego socjalizmu. Są ateiści wierzący w bzdury w stylu horoskopów czy nawet słów polityków. Brak wiary w bóstwa często jest wskaźnikiem wyższej inteligencji, niestety nie daje immunitetu na głupotę.
   • ho_credo Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 29.04.11, 17:23

    > Ciekawe dlaczego wśród ateistów i agnostyków religijnych nie ma homofobów ?:)

    Bo w tej grupie są w większoście geje i lesby .....
    odeszli z kościoła by być wśród swoich ...
    proste !!!!!!!!!!!!
    • tigertiger Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 03.05.11, 15:12
     > Bo w tej grupie są w większoście geje i lesby .....
     > odeszli z kościoła by być wśród swoich ...
     > proste !!!!!!!!!!!!

     Nie krzywe

     .....bo ateista czy agnostyka posiada zamiast wiary bezlik wątpliwości, jest wiec tym samym ostrożny w wykluczaniu i potępianiu, co sprawia, że woli rozwiązania bardziej przyjazne i wykazuje się większa tolerancją. Ludzie poszukujący odpowiedzi w nauce, etyce prawie a nie tylko w religijnych dogmatach nie są skorzy do urządzania innym życia wedle własnej “jedynej prawdziwej” recepty.
    • okno_wypada Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 15.05.11, 19:55
     > Bo w tej grupie są w większoście geje i lesby .....
     > odeszli z kościoła by być wśród swoich ...
     > proste !!!!!!!!!!!!


     taaa ... a poddanie się apostazji to najczęściej coming out, jakież to wszystko proste ...
  • oxf Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 22.04.11, 16:37
   naprawde uwazasz ze nie da sie homosekualistow krytykowac z pobudek racjonalnych?
   • tigertiger Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 22.04.11, 17:48
    Racjonalna krytyka homoseksualistów jako ogół ? To zwykła nagonka a nie racjonalna przesłanka:)
    Nie wiem co masz na myśli pisząc "racjonalne pobudki"?
    Krytyka wszak to analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako niezbędny element myślenia. Skoro więc masz na myśli racjonalną analizę homoseksualizmu pisząc o "krytyce z racjonalnych pobudek" to jest ona jak najbardziej możliwa. Zwłaszcza, że racjonalność i „racjonalne myślenie” są przeciwieństwem tradycji, dogmatów, impulsów i popędów, stanowiących przykład działania nie popartego rozumem czyli „racjonalną analizą” rzeczywistości.
    Jeśli natomiast wyraz "krytykę" używasz w znaczeniu przyjętym potocznie jako wystąpienie (słowne lub pisemne) przeciwko jakiemuś zjawisku, osobie, faktowi lub sposobowi rozwiązania problemu i jest ona powiązane z negatywną oceną tych faktów to w skrajnej postaci może ona stać się zwykła nagonką wynikająca z uprzedzeń, a nie racjonalnych pobudek.

    • oxf Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 23.04.11, 14:06
     problem polega na tym ze krytyka homoseksualizmu jest uwazana za oszolomstwo i czesto jest to oszolomstwo, ale to wynika tylko z jezyka osob ktore go uzywaja ale nie z argumentow ktorymi sie posluguja. Inna sprawa ze te osoby czesto maja tez oszolomskie postawy w innych sprawach wiec ogolnie robi sie zs nich oszolomow, tym czasem homoseksualizm jako zjawisko na poziomie ogolnym daje sie jednak krytykowac i towarzyszyc mu moga roznie zjawisko niekoniecznie dobre z puntku widzenia spoleczenstwa. to temat ktory mozna pociagnac dalej.

     • naimad24 Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 23.04.11, 16:59
      Wiesz kiedy krytyke homoseksualizmu spora częśc osób bierze za oszołomstwo?? Wtedy, kiedy używa się argumentów typu : homoseksualizm to choroba, a nie orientacja, lobby homoseksualne "naucza" praktyk homoseksualnych w celu wyeliminowania Rodziny itd itp.
      Tutaj własnie chodzi o argumenty, którymi posługują się krytycy homoseksualizmu, a nie o język, tak zwanej nienawiści. Bo co z tego , że ktoś powie : pedały do gazu, na Madagaskar itp ? Przecież takie czcze gadanie jest niewarte uwagi .....
      Jeśli powiem na katolika że jest moherowym beretem i katolibanem, to również to będzie oszołomstwo i czcze gadanie. Ale jeśli mój sąsiad w poprzednią noc zrobił alkoholową impreze, pobił żonę i dzieci, zrobił dziką awanturę że musiała interweniować policja, a dzisiaj po południu widzę go jak w garniturze z żoną u boku dogina z koszyczkiem do kościoła to czy katolicyzm -
      > jako zjawisko na poziomie ogolnym daje sie jedna
      > k krytykowac i towarzyszyc mu moga roznie zjawisko niekoniecznie dobre z puntku
      > widzenia spoleczenstwa. to temat ktory mozna pociagnac dalej.
      ??
      Pewnie że homoseksualizm można poddać rzeczowej krytyce opartej na faktach, np. rozwiązłość seksualna wśród osób homoseksualnych. Ale niech to będzie krytyka podpierana argumentami,a nie gadanie dla samego gadania.
      • oxf Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 23.04.11, 19:50
       > Pewnie że homoseksualizm można poddać rzeczowej krytyce opartej na faktach, np.
       > rozwiązłość seksualna wśród osób homoseksualnych. Ale niech to będzie krytyka
       > podpierana argumentami,a nie gadanie dla samego gadania.

       mysle ze uwaza sie powszechnie ze homoseksualismu nie daje sie promowac i ze to co robia owe swodowiska nie jest promowaniem tylko walka o tolerancje, no wiec ja uwazam ze byc moze nie daje sie tego promowac jednak srodowiska gejowskie jednak chca promowac. maja nadzieje ze da sie promowac. wszysko wynika z faktu ze dla osob homoceksualnych kwestia tego czy ona sie takie urodzily czy tez zmienily orientacje wcale nie musi byc taka oczywista a skoro tak to i inni mogli by sie zmienic , a tego spoleczenstwo jednak nie chce.
       • tigertiger Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 26.04.11, 16:43
        promowac jednak srodowiska gejowskie j
        > ednak chca promowac. maja nadzieje ze da sie promowac.
        Co promować?
        Homoseksualizm istnieje od zaraniom dziejów, nikt go nie promował, a jednak był w czasach gdy nie było mediów:). Środowiska GLTB "promują" propagują tolerancje wobec mniejszości seksualno-emocjonalne. Nie ma, żadnych powodów do obaw, aby bać się, że nagle liczba homoseksualistów, biseksualistów drastycznie się zwiększy i w skutek tego świat wymrze;). Żadne badania czegoś podobnego nie stwierdziły, a są kraje gdzie homoseksualizm jest akceptowany, a prawa gejów i lesbijek respektowane, można zawierać związki partnerskie od lat 90, a nawet zawierać małżeństwa i wychowywać adoptowane dzieci od 2001, a co roku obywają się kilkumilionowe parady przez kilka dni. Mimo to, że homoseksualne osoby ma dużo łatwiej aby jawnie żyć, to heteroseksualiści w tych krajach nie zmieniają orientacji:). Jest to taka sam bzdura jak wiara w to, że można, a nawet trzeba zmienić orientacje homoseksualistów czyli ich leczyć;). Jak czytam takie absurdy to nie dziwie się, że środowiska GLTB tak promują tolerancje, ale chyba mało skutecznie skoro świadomość jest tak niska w naszym cudownie tolerancyjnym kraju;)
        • ho_credo Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 30.04.11, 15:54
         Jakbyście tego pięknie nie nazwali i jakie ideologie temu nie przypisali i nie wiadomo ile przykładów byście nie podali to ..... i tak będzie to wynaturzenie/dewiacja/ coś co powinno być karane prawnie ....
      • wuk4 Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 17.05.11, 12:26
       Krytykować można. Można krytykować również sam ruch gejowski, który z jednej strony popada w samozachwyt, a z drugiej - utrwala stereotypy, które zostały wytworzone przez homofobów i homofobiczno-mizoginiczną kulturę patriarchalną.

       Zob. też na ten temat:

       grfcagliostro.blogspot.com/
  • atak_kobry Re: Do przeciwników homoseksualizmu. 18.05.11, 21:43
   kto to jest przeciwnik homoseksualizmu?
   • nehsa Re: O człowieczeństwie słów kilka. 19.05.11, 18:40
    Dowodami zależności bycia człowiekiem od Istot Boskich, są oczywiste fakty zależności naszego człowieczeństwa od TYCH ISTOT, czyli:
    1./ Oczywisty fakt zredukowania rodzajowi homo sapiens, rui-chcicy.
    W konsekwencji tej redukcji, akt współżycia płci człowieka, czyli niewiasty i mężczyzny, jeżeli jego następstwem jest ciąża, stał się aktem współofiarnym płci człowieka, a tą współofiarę, stanowią - jajo żeńskie i plemnik męski.

    Dlatego też, homoseksualizm, zawsze był dowodem dewiacji, i zawsze będzie dowodem dewiacji.

    2./ Oczywistym faktem, dowodzącym zależności naszego człowieczeństwa od Stwórcy, jest wyposażenie nas=obarczenie nas OBOWIĄZKIEM SOLIDARNOŚCI, czyli wzajemnie życzliwej, równoprawnej, międzyludzkiej współpracy.

    POSŁUSZEŃSTWO temu obowiązkowi, skutkuje POKOJEM.
    A nieposłuszeństwo, skutkuje natychmiastowym SAMOKARANIEM SIĘ, KARĄ.

    Brak opcji nr 3, potwierdza fakt zobowiązania. (Tyle wystarczy.)

    Natura, obowiązku nie posiada.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka