Dodaj do ulubionych

Ustawa o związkach partnerskich - spot

17.07.11, 18:51
Zawodowo zrobiony spot. Zabawny i pouczający. Polecam:

www.youtube.com/watch?v=Dp8ZTJK3PKU
Obserwuj wątek
            • okrent9 Re: Ustawa o związkach partnerskich - spot 09.08.11, 22:44
              Kiedy ja chodziłam do szkoły, nie było lekcji o szkodliwości narkotyków ani o tym, jak się bronić przed złym dotykiem. Czy to znaczy, że to źle, że teraz są?

Bardzo dobrze by było, gdyby dzieci CHOCIAŻBY w szkole uczono empatii i zrozumienia dla inności. Choćby dlatego:

www.youtube.com/watch?v=flPhz-YfLw0
              • maitresse.d.un.francais Re: Ustawa o związkach partnerskich - spot 10.08.11, 19:05
                okrent9 napisała:

> Kiedy ja chodziłam do szkoły, nie było lekcji o szkodliwości narkotyków ani o t
                > ym, jak się bronić przed złym dotykiem. Czy to znaczy, że to źle, że teraz są?

Argument przez analogię. Narkotyki to trochę co innego niż geje.
                >
                > Bardzo dobrze by było, gdyby dzieci CHOCIAŻBY w szkole uczono empatii i zrozumi
                > enia dla inności. Choćby dlatego.

Nie wiem dlaczego (nie zajrzałam w linka), ale zgadzam się z Tobą.

Ja tylko nie wiem, czemu ta "inność" ma wyłącznie gejów dotyczyć. Są jeszcze inne grupy.

Mówimy tolerancja - myślimy geje. Trawestacja zamierzona.
                • okrent9 Re: Ustawa o związkach partnerskich - spot 10.08.11, 19:51
                  maitresse.d.un.francais napisała:

Ja tylko nie wiem, czemu ta "inność" ma wyłącznie gejów dotyczyć. Są jeszcze in
                  > ne grupy.
                  >
                  > Mówimy tolerancja - myślimy geje.

Kto myśli, ten myśli. To nie ja pisałam tutaj o lekcjach z antyhomofobii. Ja uważam, że w Polsce bardzo by się przydały w szkołach lekcje upowszechniające pełną szacunku postawę dla każdej inności. Dosłownie kilka dni temu koleżanka, dobra kobieta, opowiadała mi - i niestety nie z oburzeniem - że jej dorosły syn mieszkający w Anglii wścieka się, że Polki tam wychodzą za mąż za "tych niedomytych" (to był cytat z syna, chodziło mu o Hindusów, jak zrozumiałam). Syn, nota bene, jest żonaty z Polką, ma dwoje dzieci. Na szczęście jego dzieci chodzą tam do szkoły i w klasie mają kolegów Hindusów, więc z pierwszej ręki doświadczenia z tą "innością". Jednak postawa rodzica pewnie powoduje u nich (albo spowoduje) pewien dysonans poznawczy mimo wszystko...

Link jest do filmiku, który wymienia kilka niedawnych samobójstw wśród nastolatków (czasem bardzo młodych). Przyklejono im łatkę "gejów" i równieśnicy bądź nieco starsza młodzież zaszczuła ich. Jeśli od dorosłych nie ma jasnego przekazu, że bycie homoseksualistą jest OK, takie rzeczy się zdarzają. Tamte samobójstwa (jedno częściowo przerwane przez matkę; zakończyło się śmiercią po kilku tygodniach...) miały miejsce w USA. Jednak pod względem pruderii i hipokryzji pewne środowiska w Polsce są bardzo zbliżone do pewnych środowisk w Stanach. Opowiadający sam był w średniej szkole obiektem nagonki.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka