Dodaj do ulubionych

Znany gej na czele siatki pedofilów

12.08.11, 14:20
Czy to nie smutne, gdy okazuje się,ze jednak moherowe berety mają rację i ten cąły ruch gejowski okazuje się przykrywką dla pedofilów?
Obserwuj wątek
    • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 12.08.11, 21:44
     Watykan przyznał dziś, że założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa ojciec Marcial Maciel Degollado, zmarły w 2008 r., dopuścił się skandalu "najcięższego i niemoralnego zachowania", "licznych przestępstw" i prowadził "życie pozbawione skrupułów".
     www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/418050,watykan_przyznaje_skandal_pedofilii_u_legionistow_chrystusa.html
     Kościół pragnie prawdy, pokuty i oczyszczenia w sprawie pedofilii - zapewnił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Tak odniósł się do opublikowanego niedawno nowego raportu w sprawie skandalu w Irlandii, tym razem w diecezji Cloyne.
     wiadomosci.onet.pl/swiat/reakcja-watykanu-na-raport-ws-pedofilii,1,4797363,wiadomosc.html
     Watykan opowiada się za karaniem księży pedofilów nie tylko jak dotychczas według procedur prawa kanonicznego ale też we współpracy ze świeckim wymiarem sprawiedliwości - oświadczył w piątek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

     Więcej... wyborcza.pl/1,76842,7751021,Watykan__ksieza_pedofile_pod_sad_cywilny.html#ixzz1UqRsN9nI

     Kościół idzie na wojnę z pedofilią wśród księży. W sobotę w Watykanie zaprezentowano plan specjalnego sympozjum, które będzie kolejnym krokiem w walce z grzechem wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych. Po serii skandali obyczajowych z udziałem księży, zaufanie do Kościoła i liczba wiernych zaczęły drastycznie spadać. Przykładem mogą być Niemcy, gdzie po ujawnieniu nadużyć od Kościoła odwróciło się ok. 180 tys. wiernych.
     www.tvp.pl/publicystyka/aktualnosci/watykan-idzie-na-wojne-z-pedofilia-wsrod-ksiezy/4716703
      • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 07:46
       Pytanie powiano być raczej zadane w inny sposób, czy Watykan, który przez wieki całe przywalał i tuszował zachowania pedofilskie w swoich szeregach, zmuszony w obliczu coraz liczniejszych oskarżeń ze strony ofiar molestowania miął inne wyjście jak zadeklarować, że zajmie się sprawą? i drugie pytanie, czy wywiązuje się z tej deklaracji faktycznie cyz nadla próbuje tuszować problem pedofili?

       Kościół Katolicki robi ostatnio bardzo wiele, by zatrzeć niekorzystne wrażenia związane z aferami pedofilskimi. Szczególnie intensywnie stara się sprawić, abyśmy sądzili, że nie chciał ukrywać tego, że księża gwałcili i wykorzystywali dzieci. Jest to próba wybielenia zarówno Benedykta XVI jak i Jana Pawła II.

       Tymczasem fakty mówią co innego. Irlandzki Kościół już w 1996 roku chciał pomagać policji w identyfikowaniu księży pedofilów. Watykan zareagował bardzo ostro. List, podpisany arcybiskupa Luiciano Storero, nuncjusza apostolskiego w Irlandii precyzował, na co irlandzki Kościół może sobie pozwolić. Można mieć pewność, że nie działo się to bez wiedzy Jana Pawła II.
       www.pardon.pl/artykul/13447/jan_pawel_ii_domagal_sie_ukrywania_pedofilii_w_kosciele
       Na 134 zidentyfikowanych księży pedofilów, Kościół ukarał… 22. Oczywiście najwyższą możliwą w Kościele karą czyli odsunięciem od pełnienia obowiązków kapłańskich. Tylko 21 trafiło do więzienia, mimo tego, że przełożeni pedofilów i świecki wymiar sprawiedliwości powiadomiono o 70 proc. przypadków.
       www.pardon.pl/artykul/13400/kosciol_ujawnia_134_ksiezy_pedofilow_ilu_ukaral
       "Grupa ofiar nadużyć seksualnych księży, popełnionych wewnątrz Kościoła, wzywa Stolicę Apostolską, biskupów belgijskich i hierarchów kościelnych do stanięcia przed sądem pierwszej instancji w Gandawie" - powiedział na środowej konferencji prasowej Van Steenbrugge, cytowany przez AFP. Zarzuca on władzom Kościoła, w tym również papieżowi, brak reakcji na doniesienia o setkach ofiar nadużyć księży.
       www.polskatimes.pl/stronaglowna/410685,belgia-ofiary-molestowania-przez-ksiezy-szykuja-zemste,id,t.html
       Trzeba jedna zauważyć, że jest jeden pozytywny przykład (w zeszlym miesiącu) :
       Niemiecki kościół katolicki zlecił naukowcom zbadanie przyczyn i skali molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Po raz pierwszy w historii Kościół udostępni niezależnym naukowcom swoje akta personalne od 1945 roku.
       Zainicjowane przez niemiecki episkopat badania są reakcją na skandal, który wybuchł w Niemczech na początku zeszłego roku. Rektor jezuickiego gimnazjum w Berlinie przyznał publicznie, iż w latach 70. i 80. w internacie szkoły dochodziło do seksualnego wykorzystywania uczniów. Jednocześnie hierarchii kościelnej zarzucano tuszowanie przypadków molestowania w przeszłości oraz niewłaściwe podejście do problemu.
       www.zetnews.pl/Nauka/Wiadomosci/Naukowcy-przyjrza-sie-ksiezom-pedofilom/
       Jeśli gdzieś szukać należy szukać diaski pedofilskiej to właśnie w KK.
       A tak przy okazji:
       Niektórzy zrównują homoseksualizm z pedofilią (osoby odczuwające satysfakcje seksualną ze stosunków z dziećmi) co oczywiście jest nieprawdą. Homoseksualizm to odczuwanie popędu płciowego do osób tej samej płci, ale chodzi tutaj o osoby dorosłe. Oczywiście wśród homoseksualistów zdarzają się pedofile, ale odsetek takich osób jest porównywalny do tego u osób heteroseksualną. Pedofilia, w odróżnieniu od homoseksualizmu, jest chorobą psychiczną, która wymaga leczenia. - doktor Maria Szaniawska seks.wieszjak.pl/orientacje-seksualne/236072,Homoseksualizm---fakty-i-mity.html
       • peowiaki_to_ciemniaki Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 09:27
        To super. Co nie zmienia faktu, że:
        "Kilka lat temu, gdy jeszcze nie był to temat tabu, policja udostępniła statystki dotyczące molestowania dzieci. W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów. Zważywszy, że stanowią oni 1, góra 2 procent społeczeństwa, mamy do czynienia z wielką nadreprezentacją – powiedziała „Rzeczpospolitej” brytyjska specjalistka ds. wychowywania dzieci Lynette Burrows. Jej zdaniem homoseksualne lobby nie dopuszcza, by takie dane wychodziły na jaw. "
        • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 20:18
         a gdzie jest żółkło tej informacji? Bo jedyne co wygooglowałam to cytata z jednego z forumowiczów Kafeterii. To mało wiarygodne źródło przyznasz ?
         NAD TYM ZDANIEM SIE POCHYLCIE!

         Kilka lat temu, gdy jeszcze nie był to temat tabu, policja udostępniła statystki dotyczące molestowania dzieci. W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów. Zważywszy, że stanowią oni 1, góra 2 procent społeczeństwa, mamy do czynienia z wielką nadreprezentacją powiedziała „Rzeczpospolitej brytyjska specjalistka ds. wychowywania dzieci Lynette Burrows. Jej zdaniem homoseksualne lobby nie dopuszcza, by takie dane wychodziły na jaw.

         f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4857069&start=60
         Co ciekawe to samo słowo w słowo kopiują kolejni forumowicze łącznie z tobą i tak tworzy się mylne przekonanie i mity na temat homoseksualistów.
         www.wykop.pl/ludzie/andrzej-globus/
         forum.gazeta.pl/forum/w,72,107171187,107244914,Niech_mi_wrecza_spale_ja_na_ich_oczach.html
         homo-stop.blog.onet.pl/
         Lynette Burrows jest znaną homofobką, nie powołuje się jednak na żadne badania (bo takowych nie ma) , a jedynie na swoje uprzedzenia/przekonania. Burrows brała udział w dyskusji na antenie radia BBC. Wyraziła wówczas przekonanie, że nie powinno się pozwalać na adoptowanie dzieci przez pary osób tej samej płci. Zastrzegła, że powierzenie małego chłopca dwóm homoseksualistom byłoby równie ryzykowne, jak przekazanie małej dziewczynki dwóm heteroseksualistom.
         Następnego dnia do mieszkania pani Burrows zadzwoniła policjantka z komisariatu w Fulham. Poinformowała zaskoczoną kobietę, że dopuściła się "homofobicznego incydentu". Okazało się, że organy ścigania otrzymały od jednego ze słuchaczy donos na panią Burrows.
         Stacja BBC zapewniła, że nie podziela jej poglądów. "Czasami zdarza się, że na antenie
         wyrażane są wyzywające i nieprzyjemne opinie" - wyjaśniono w specjalnym oświadczeniu.
         www.telegraph.co.uk/news/uknews/1505143/Police-warn-author-over-gay-comments.html
         • peowiaki_to_ciemniaki Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 20:55
          Oczywiście, że przyznam. Moje źródło jest w tekście z gazety, który znajduje się pod poniższym linkiem. Natomiast to co przytoczyłeś jest raczej ostrzem skierowanym przeciwko organizacją na rzecz homoseksualistów. Nie wiem jak ty, ale ja nie chce żyć w świecie, w którym każdy kto odważy się wypowiedzieć krytycznie na temat gejów dostaje telefony z policji z ostrzeżeniami. To jest polityczna poprawność do kwadratu i właśnie takie zachowania wielu ludzi odstraszają od tematu. Parodia wolnej dyskusji.
          I żeby było jasne-nie uważam,ze każdy gej to pedofil-to byłby absurd jeszcze większy od działania policji brytyjskiej. natomiast przeglądając wiele postów na tym forum z przykrością stwierdzam,że jest spora grupa osób, które z przekonaniem twierdzi,że każdy ksiądz to pedofil...
          • imponeross 1 homoseksualista i 209 heteroseksualistow? 06.12.11, 23:38
           peowiaki_to_ciemniaki napisał:

           > Oczywiście, że przyznam. Moje źródło jest w tekście z gazety, który znajduje si
           > ę pod poniższym linkiem. Natomiast to co przytoczyłeś jest raczej ostrzem skier
           > owanym przeciwko organizacją na rzecz homoseksualistów. Nie wiem jak ty, ale ja
           > nie chce żyć w świecie, w którym każdy kto odważy się wypowiedzieć krytycznie
           > na temat gejów dostaje telefony z policji z ostrzeżeniami. To jest polityczna p
           > oprawność do kwadratu i właśnie takie zachowania wielu ludzi odstraszają od tem
           > atu. Parodia wolnej dyskusji.
           > I żeby było jasne-nie uważam,ze każdy gej to pedofil-to byłby absurd jeszcze wi
           > ększy od działania policji brytyjskiej. natomiast przeglądając wiele postów na
           > tym forum z przykrością stwierdzam,że jest spora grupa osób, które z przekonani
           > em twierdzi,że każdy ksiądz to pedofil...

           Z podanego przez ciebie linku:
           'Siatke poedofilow tworzyło ją około 70 Brytyjczyków i 140 mężczyzn w innych krajach.'
           Te siatke pedofilow tworzyl wiec 1 homoseksualista i 209 heteroseksualistow?
        • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 20:55
         „W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację, Polskie
         Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych,
         lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia.
         Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej
         samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i
         uczuciowy wobec osób płci odmiennej.
         Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a
         więc do cielesnych cech dziecięcości. Czyn pedofilny rozumiany jest jako
         zabronione prawem seksualne wykorzystanie dziecka poniżej lat 15 przez osobę
         pełnoletnią.
         Należy podkreślić, że – identycznie jak sama w sobie heteroseksualność –
         również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji
         do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci
         .
         Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci
         w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w
         rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących
         członkami ich rodzin – np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.). Ze względu
         na fakt, że osoby homoseksualne stanowią w społeczeństwie mniejszość,
         przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci popełnianego przez te osoby
         stanowią proporcjonalną mniejszość w porównaniu do czynów popełnianych
         przez ludzi heteroseksualnych.
         Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do
         heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi
         nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między
         homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i
         niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i

         sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób. Podtrzymywanie
         społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do
         seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części
         społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych

         osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych
         obywatelek i obywateli.

         Polskie Towarzystwo Seksuologiczne jest zaniepokojone krzywdzącym
         wpływem społecznych uprzedzeń na funkcjonowanie psychiczne i społeczne
         osób homoseksualnych i biseksualnych oraz jest świadome niechlubnej roli, jaką
         w podtrzymywaniu tych uprzedzeń odegrała niegdyś nauka, która przez ponad
         sto lat (do 1973 r. w USA i do 1991 r. w Europie) uznawała homoseksualność za
         zaburzenie psychiczne. Ówczesne mniemanie o patologicznym charakterze
         homoseksualności okazało się niepoparte faktami naukowymi, lecz oparte na
         społecznych uprzedzeniach od wieków zakorzenionych w kulturze zachodniej.
         Dlatego też homoseksualność została wykreślona z obu najważniejszych
         klasyfikacji zaburzeń psychicznych – DSM i ICD.
         Jednocześnie na Polskim Towarzystwie Seksuologicznym, jako na
         organizacji naukowej, spoczywa odpowiedzialność za rozpowszechnianie w
         społeczeństwie aktualnego stanu wiedzy seksuologicznej, szczególnie jeśli
         społeczna dezinformacja w zakresie seksuologii podtrzymuje niesłuszną
         dyskryminację jakiejkolwiek grupy społecznej.
         Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wzywa zdrowotne organizacje
         naukowe oraz wszystkich indywidualnych psychologów, psychiatrów i innych
         specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podjęcia działań polegających
         na dementowaniu skojarzenia między homoseksualnością a pedofilą, pragnąc
         przy tym powołać się na apele trzech wielkich organizacji zdrowia

         psychicznego:
         1. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne:
         Zważywszy, że homoseksualność sama w sobie nie implikuje osłabienia
         osądu, zrównoważenia, solidności ani społecznych i zawodowych zdolności,
         Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wzywa wszystkie
         międzynarodowe organizacje zdrowotne oraz indywidualnych psychiatrów w
         innych krajach (...) do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby zmniejszyć
         piętno ciążące na homoseksualności, gdziekolwiek i kiedykolwiek ono się
         pojawi (Grudzień 1992).
         2. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne:
         (...) Homoseksualność sama w sobie nie implikuje osłabienia osądu,
         zrównoważenia, solidności ani społecznych i zawodowych zdolności. (...)
         Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne [APA] nawołuje wszystkich
         specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podejmowania wysiłków
         usuwania piętna choroby psychicznej, które od dawna kojarzone jest z
         orientacją homoseksualną. Co więcej, APA popiera i nawołuje do
         wprowadzenia w życie przepisów chroniących prawa obywatelskie [tych
         osób] (...). (1975)
         3. Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne:
         1. Homoseksualna orientacja nie może być uznawana za przejaw
         niepełnego rozwoju osobowości lub psychopatologii. 2. Tak jak z każdym
         uprzedzeniem społecznym, uprzedzenie wobec homoseksualności wpływa
         negatywnie na zdrowie psychiczne, przyczyniając się do trwałego poczucia
         naznaczenia i głębokiego samokrytycyzmu u osób zorientowanych
         homoseksualnie poprzez uwewnętrznienie tego uprzedzenia.

         Warszawa 30 czerwca 2006 r. Zarząd PTS
         www.ips.uw.edu.pl/strony-internetowe-pracownikow-ips/profesor-jolanta-supinska/strona-4.html
         www.pts-seksuologia.pl/
         www.apa.org/topics/sexuality/index.aspx#mentalillness
         • peowiaki_to_ciemniaki Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 21:18
          Oczywiscie,że homoseksualizm to nie to samo co pedofilia. I nie o tym jest rozmowa. Tylko o tym,że stosunkowo więcej pedofili jest wśród homoseksualistów.
          Badania są różne. Przytaczasz dane z początku lat 90 ubiegłego wieku, a sa też nowsze, np. takie:
          Raport: Pedofilia bardziej powszechna wśród „gejów”

          Znaczenie badania dla pokazania „ciemnej strony” kultury homoseksualnej

          John Dougherty

          2002 WorldNetDaily.com

          Molestowanie dzieci i pedofilia występują bardziej powszechnie wśród homoseksualistów niż heteroseksualistów, co wykazują nowe badania.

          „Przytłaczające dowody popierają wierzenie, że homoseksualność jest dewiacją seksualną, której często towarzyszy rozstrój, który ma poważne konsekwencje dla naszej kultury”, napisał Steve Baldwin w „Ruch homoseksualny i molestowanie dzieci,”, która ma być niedługo opublikowana przez Przegląd Prawa Uniwersytetu Regent.

          Baldwin jest dyrektorem naczelnym Rady do spraw Polityki Narodowej w Waszyngtonie.

          „Trudno jest pokazać ciemną stronę kultury homoseksualnej bez wypowiadania szorstkich słów”, powiedział Baldwin. „Nadszedł jednak czas, aby uznać, że zachowanie homoseksualne zagraża fundamentom zachodniej cywilizacji – rodzinie nuklearnej.”

          Chociaż społeczność homoseksualna i duża część mediów śmieje się z takiego oskarżenia, Baldwin, który był prezesem Komisji Edukacji w Kalifornii, gdzie walczył przeciwko wspieraniu działalności homoseksualistów w szkołach publicznych, mówi w swoim raporcie, że aktywiści homoseksualni robią wszystko, żeby zdobyć dzieci zarówno dla swojej osobistej przyjemności seksualnej, jak też po to, aby poszerzyć ruch homoseksualistów i dlatego stanowią zagrożenie dla rodziny.

          Badanie Baldwina jest poparte niedawno zebraną pracą napisaną przez Dr. Judith Reisman, prezydenta Instytutu Edukacji przez Media i autora wielu autorytatywnych książek obalających mity seksualne, włączając w to Kinsey, Przestępstwa i Konsekwencje.

          W swoich tezach, również napisanych dla Przeglądu Prawa Uniwersytetu Regent, Reisman cytuje psychologa Eugene Abel, którego badania dowiodły, że homoseksualiści „molestują seksualnie młodych chłopców w pięć razy częściej, niż dziewczyny.…”

          Abel również odkrył, że będący na wolności „molestujący dzieci przyznali się do popełnienia od 23.4 do 281,7 aktów na jednego przestępcę … którego celem byli mężczyźni.”

          Stosunek homoseksualnego do heteroseksualnego molestowania dzieci jest przerażający, powiedziała Reisman, która była główną badającą za przyznaną przez Departament Sprawiedliwości kwotę $800,000 na badanie pornografii dziecięcej i przemocy.”
          • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 22:56
           A kim jest ów John Dougherty:)? John Dougherty, jest nagradzanych amerykański niezależny dziennikarz śledczym:). Powołujesz się na ten raport : www.wnd.com/?pageId=13722 Jon Doughety jest dziennikarzem, a nie badaczem:).
           No a teraz po kolei tytuł brzmi : Raport: Pedofilia bardziej powszechne wśród "gejów"
           Badania rzekomo ujawniają "ciemnej strony" kulturę homoseksualną.
           dalej: "Ogromna dowody potwierdzają przekonanie, że homoseksualizm jest seksualną dewiacją, często towarzyszą mu zaburzenia, które mają tragiczne konsekwencje dla naszej kultury", napisał Steve Baldwin w "molestowania dzieci i homoseksualistów,". Kim jest Steve Boldin? Baldwin jest dyrektorem Rady Polityki Narodowej w Waszyngtonie:).
           Oczywiście, że wśród naukowców, polityków i dziennikarzy są przeciwnicy homoseksualizmu, powtórzę jeszcze raz, bo masz skłonność do wybiórczego czytania: Innym mitem dotyczącym homoseksualizmu jest błędne przekonanie, że mężczyźni homoseksualni mają większe tendencje do seksualnego wykorzystywania dzieci niż mężczyźni heteroseksualni. Nie ma żadnych podstaw do takiego twierdzenia.” — Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Czy zdajesz sobie sprawę, że kilku naukowców, którzy wykonują badania pod stawiana przez siebie tezy zgodną z ich przekonaniami, nie jest wiarygodna?
           W przeciwieństwie do American Psychological Association (APA) - stowarzyszenie psychologiczne liczące 150 000 członków na całym świecie.
           Ponieważ i ty nie jesteś wolny od uprzedzeń, wolisz opierać się na nielicznych badaniach oraz opiniach polityków i dziennikarz, którzy utwierdzają ciebie w twych przekonaniach, a odrzucasz wszystkie inne, mimo, że są one głoszone przez liczniejsze grono opiniotwórcze. Gdy piszesz nie wszyscy homoseksualiści są pedofilami, masz na myśli że większość jest, gdy Stowarzyszenia Psychologiczne i Seksualne mają zgoła inne poglądy, podważasz ich opnie i wiarygodność, a do tego doczytałeś się na forum opinii, że wszyscy bez wyjątku w KK to pedofile, choć ty sam stosujesz uogólnienie względem homoseksualistów. Podejrzewam, że osobiście nie znasz żadnego homoseksualisty, nie masz, żadnych doświadczeń z obcowania z osobami homoseksualnymi. Wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie fałszywych lub niekompletnych informacji na temat homoseksualistów, a także na podstawie utrwalonych społecznościach stereotypów. W przypadku osób do czegoś uprzedzonych trudno jest je przekonać do pozbycia się uprzedzeń poprzez racjonalną argumentację. No cóż w tej sytuacji pozostaje mi życzyć ci wszystkiego dobrego i więcej otwartości dla inności:).           • peowiaki_to_ciemniaki Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.08.11, 23:11
            Jednak mocno się mylisz co do mnie i przeinaczasz moje słowa:
            1. Nie uważam,że WIĘkSZOŚĆhomoseksualistów to pedofile. W artykułach jest mowa o około 25 procentach, wiec do większości jeszcze daleka droga (konieczność >50 procent). Uwazam,że jest ich nadreprezentacja w stosunku do heteroseksualistów.
            2. Dziennikarz opiera się na faktach zebranych od naukowców, nie rozumiem potrzeby dyskredytowania jakiegokolwiek raportu tylko na podstawie faktu,że materiały zebrał dziennikarz. Ze swojej strony nie uważam także jego słów za święte, bardzo możliwe,że się myli (osobiście chciałbym tego), pokazuję jedynie,że są także inne badania niż te oficjalnie dziś propagowane i jest to podstawa co najmniej do pewnej uwagi w temacie.
            3. Pisząc o opiniach na temat KK nie mam na mysli forum Homoseksualizm, nie wiem jak tu jest bo nie czytałem go w całości. Mam na myśli inne fora na gazeta.pl, w tym szczególnie forum Kraj. Natomiast przeczytaj sobie "merytoryczną" odpowiedź na mój początkowy post w tym temacie to zobaczysz o co mi mniej więcej chodzi.
            4. Przez dwa lata pracowałem z homoseksualista w jednej firmie, w jednym biurze, fajny gość, wyjechał potem za granicę. Bardzo inteligenty facet i spoko kumpel. W mojej ocenie na pewno nie był pedofilem. Nie miałem tez problemów, żeby z nim pracować, wiec twoje tezy na temat moich "obcowań" z homoseksualistami nie są właściwe.
            5. Nie mam nic przeciwko szefowi homoseksualiście, współpracownikowi homoseksualiście, nie mam nic przeciwko formalnemu, urzędowemu dopuszczaniu do związków homoseksualnych (byle nie pod nazwą małżeństwo), jak i przed wieloma innym formami aktywności gejów i lesbijek w życiu publicznym, tak wiec nie myl mnie z jakimś zatwardziałym homofobem. Mam za to wyraźne poglądy na temat kwestii adopcji dzieci i spór w temacie homoseksualizmu może być chyba wyłącznie na tym polu. Pozdrawiam;)
            Ps. myślę,że chwilowo można zamknąć temat bo tej kwestii raczej nie dojdziemy do porozumienia a nie mam jakiejś szczególnej potrzeby,zeby ten wątek był tu głównym.
            • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 14.08.11, 07:37
             Ad 1.
             O to twoje słowa "....ten cąły ruch gejowski okazuje się przykrywką dla pedofilów? "
             ten cały ruch gejowski może odnosić się do ogółu jakim jest szeroko rozumiany ruch gejowski albo Ruch Praw Gejów (Gay Rights), a więc organizacji gejowskich i lesbijskich z całego świata,(ruch powstał w USA w latach 60. XX wieku i rozwija się do dziś) lub do konkretnej organizacji wskazanej w artykule. Tym czasem w artykule mowa jest o siatce pedofilskiej tworzonej przez około 70 Brytyjczyków i 140 mężczyzn z innych krajów o preferencjach do obojga płci "policjanci przejęli ponad 125 tysięcy zdjęć z pornografią dziecięcą ". W tej grupie mężczyzn znalazła się James Rennie, jeden z najbardziej znanych szkockich homoseksualistów (Był szefem organizacji LGBT Youth Scotland). Fakt że działacz tej organizacji był pedofilem, nie oznacza, że cała organizacja to przykrywka dla pedofilii homoseksualnej. Takiej sugestii w artykule nie ma. Jak by nie patrzeć to nie ja przeinaczam twoje słowa, a ty mijasz się z prawdą nadinterpretacją słowa zawarte w treści artykułu. Jeden widoczny i aktywny działacz pedofil wywołał dyskusje na temat związku pedofilii z homoseksualizmem. ( w Polsce kilka lat temu znana była sprawa seksuologa, zajmującego się dziećmi - Simsona, skazanego za pedofilie jakoś nie rozpaczała się dyskusja na temat związków seksuologów i psychologów dziecięcych z pedofilią, bo Simson nie było homoseksualistką).
             Ad 2.
             Dziennikarz opie się na słowach Lynette Burrows, osobodoby nie kryjącej swoich uprzedzeń do homoseksualistów. To kolejna nadinterpretacja z Twojej strony, dziennikarka powołuje się na opinie jednej kontrowersyjnej badaczki, a nie na badania naukowców. Stowarzyszenia Seksuologów i Psychosocjologów dysponują wszelkimi dostępnymi raportami i badaniami i ich opinia jest traktowana jako obiektywne oraz oficjalne stanowisko naukowe. Dziennikarz w tym artykule przedstawia również odmienny pogląd do Burrows "Z jej opinią nie zgadza się profesor Donald Grubin, ekspert ds. zachowań seksualnych z Newcastle.Tak jak występuje pedofilia o podłożu homoseksualnym, tak samo występuje pedofilia heteroseksualna. To zjawiska równorzędne i bardzo podobne. Ludzie, którzy mówią, że każdy gej to pedofil, są homofobami – podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
             Teraz faktycznie myślę, że możemy uznać dyskusję w tym temacie za zamkniętą:).
            • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 14.08.11, 07:38
             Ad 1.
             "....ten cąły ruch gejowski okazuje się przykrywką dla pedofilów? "
             ten cały ruch gejowski może odnosić się do ogółu jakim jest szeroko rozumiany ruch gejowski albo Ruch Praw Gejów (Gay Rights), a więc organizacji gejowskich i lesbijskich z całego świata,(ruch powstał w USA w latach 60. XX wieku i rozwija się do dziś) lub do konkretnej organizacji wskazanej w artykule. Tym czasem w artykule mowa jest o siatce pedofilskiej tworzonej przez około 70 Brytyjczyków i 140 mężczyzn z innych krajów o preferencjach do obojga płci "policjanci przejęli ponad 125 tysięcy zdjęć z pornografią dziecięcą ". W tej grupie mężczyzn znalazła się James Rennie, jeden z najbardziej znanych szkockich homoseksualistów (Był szefem organizacji LGBT Youth Scotland). Fakt że działacz tej organizacji był pedofilem, nie oznacza, że cała organizacja to przykrywka dla pedofilii homoseksualnej. Takiej sugestii w artykule nie ma. Jak by nie patrzeć to nie ja przeinaczam twoje słowa, a ty mijasz się z prawdą nadinterpretacją słowa zawarte w treści artykułu. Jeden widoczny i aktywny działacz pedofil wywołał dyskusje na temat związku pedofilii z homoseksualizmem. ( w Polsce kilka lat temu znana była sprawa seksuologa, zajmującego się dziećmi - Simsona, skazanego za pedofilie jakoś nie rozpaczała się dyskusja na temat związków seksuologów i psychologów dziecięcych z pedofilią, bo Simson nie było homoseksualistką).
             Ad 2.
             Dziennikarz opie się na słowach Lynette Burrows, osobodoby nie kryjącej swoich uprzedzeń do homoseksualistów. To kolejna nadinterpretacja z Twojej strony, dziennikarka powołuje się na opinie jednej kontrowersyjnej badaczki, a nie na badania naukowców. Stowarzyszenia Seksuologów i Psychosocjologów dysponują wszelkimi dostępnymi raportami i badaniami i ich opinia jest traktowana jako obiektywne oraz oficjalne stanowisko naukowe. Dziennikarz w tym artykule przedstawia również odmienny pogląd do Burrows "Z jej opinią nie zgadza się profesor Donald Grubin, ekspert ds. zachowań seksualnych z Newcastle.Tak jak występuje pedofilia o podłożu homoseksualnym, tak samo występuje pedofilia heteroseksualna. To zjawiska równorzędne i bardzo podobne. Ludzie, którzy mówią, że każdy gej to pedofil, są homofobami – podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
             Teraz faktycznie myślę, że możemy uznać dyskusję w tym temacie za zamkniętą:).
              • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 02.09.11, 07:05
               Po pierwsze: homoseksualizm nie jest ani chorobą, ani zaburzeniem - stwierdziły to wyraźnie w swoich orzeczeniach m.in. Światowa Organizacja Zdrowia, międzynarodowe Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne i Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne. Każdy zatem, kto twierdzi, że homoseksualizm jest chorobą lub zaburzeniem kłamie, działa na szkodę osób homoseksualnych, narusza ich godność i dobre imię, wprowadza w błąd opinię publiczną oraz nawołuje do dyskryminacji osób homoseksualnych - do napiętnowania ich jako "chorych" i "nienormalnych".
               Po drugie: nie istnieją żadne dowody na to, że możliwa jest dowolna zmiana orientacji seksualnej (z homoseksualnej na heteroseksualną lub z heteroseksualnej na homoseksualną). Wszelkie nagłaśniane przypadki "zmiany" nie są niczym innym, niż homofobicznym chwytem propagandowym. Mogą one dotyczyć osób biseksualnych, którym udaje się w wyniku specyficznego prania mózgu "wygłuszyć" pragnienia homoseksualne. Mogą także dotyczyć osób homoseksualnych, które w wyniku podobnych działań pseudoterapuetycznych zmuszają się do stosunków heteroseksualnych. Istotnie, taki efekt "prania mózgu" może u osób niezdolnych do akceptacji swej orientacji seksualnej wzbudzić poczucie satysfakcji, jednak jest to satysfakcja złudna - długookresowe (panelowe) badania tzw. "wyleczonych" pokazują, że znakomita większość z nich powraca do aktywności homoseksualnej lub okupuje zmuszanie się do życia sprzecznego z własnymi pragnieniami głębokimi zaburzeniami psychicznymi lub chorobami psychicznymi.
               Po trzecie, co najważniejsze: praktyki "leczenia" homoseksualizmu mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Oto fragment oświadczenia Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego z 1998 roku dotyczące stosowanej w "leczeniu" homoseksualizmu tzw. "terapii reparatywnej":
               "Potencjalne ryzyko stosowania 'terapii reparatywnej' jest znaczące, włączając w to możliwość wystąpienia depresji, zaburzeń lękowych i zachowań autodestrukcyjnych. (...) Wielu pacjentów, którzy poddali się 'terapii reparatywnej' relacjonuje, że podawano im mylną informację, że homoseksualiści są samotnymi, nieszczęśliwymi osobnikami, którzy nigdy nie osiągną akceptacji lub satysfakcji. (...) Możliwość, że osoba może osiągnąć szczęście i satysfakcjonujące relacje interpersonalne jako gej lub lesbijka nie była im prezentowana, a alternatywne podejście do radzenia sobie ze społeczną stygmatyzacją nie była omawiana (...) Z tego powodu Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne sprzeciwia się jakiejkolwiek terapii psychiatrycznej, takiej jak terapia 'reparatywna' lub 'konwersyjna', które opierają się na założeniu, że homoseksualizm jest sam w sobie zaburzeniem psychicznym lub opartych na założeniu, że pacjent powinien zmienić swoją orientację homoseksualną."

               www.innastrona.pl/bq_lipa43.phtml
                • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 04.09.11, 21:13
                 Oszołomi zawsze się znajda tak samo jak zwolennicy guseł i mitów.
                 Tymczasem żadna szanująca się instytucja medycznych czy naukowa pod podobnymi gusłami się nie podpisuje.
                 Uniwersytet Medyczny im Karola Marcinkowskiego dementuje nieprawdziwe doniesienia medialne jakoby Uczelnia była współorganizatorem bądź patronowała konferencji zaplanowanej na 16 września "Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej". Konferencję organizuje Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii działająca legalnie i posiadająca wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na podstawie umowy techniczną stroną zajmuje się Fundacja UM, która w myśl umowy nie ma wpływu na kwestie programowe i merytoryczne zawarte w konferencji. Fundacja UM w momencie zawierania umowy nie znała treści wykładów, które mają być prezentowane na konferencji. Obie jednostki stanowią odrębną od UM osobę prawną. Reasumując Uniwersytet Medyczny nie może być w żaden sposób kojarzony z wyżej wymienioną konferencją.
                 www.usoms.poznan.pl/pol/index.php?department=12
                  • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 05.09.11, 07:58
                   Nie jestem chora i nie zrozumiałe są dla mnie twoje życzenia.
                   Tobie życzę mniej udręczenia z powodu własnych kompleksów i uprzedzeń, oraz więcej szczęścia w życiu osobistym. Nie marnuj czasu na szerzenie mitów, demonstrowanie swej ignorancji oraz homofobicznych uprzedzenia na forach internetowych ? Powodzenia.
                    • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 06.09.11, 00:20
                     Wygląda na to, że to raczej ty potrzebujesz pomocy lekarza, skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że homoseksualizm jest taka samą normą jaki i heteroseksualizm i do chorób się nie zalicza, więc o leczeniu, wyleczeniu mowy być nie może. Przeczytaj wszystkie wpisy w tym wątku i przemyśl może uda Ci się zrozumieć swoje uprzedzenia, warto z nimi walczyć. Trzymam kciuki:).
                     • polskawbudowie Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 06.09.11, 10:22
                      Niestety to ty nie rozumiesz podstawowych faktów biologicznych. Oczywiście homoseksualizm nie jest chorobą w tym znaczeniu, w którym jest np grypa, ponieważ nie da się tym zarazić. Tak samo kontakt z homoseksualistami niczym nie grozi osobie heteroseksualnej (nie mówię o kontakcie seksualnym, bo tu wiadomo ryzyko jest duże (zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/340148,wzrasta-w-polsce-liczba-zakazen-wirusem-hiv.html). Mylisz się ponieważ nie rozumiesz znaczenia słowa norma. Gdyby homoseksualizm był normą w naturze to nic takiego jak ludzkość by już nie istniała, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego?Tak więc homoseksualizm jest w sposób oczywisty odchyleniem od normy. Oczywiście dzisiaj, w XXI wieku heteroseksualna większość może traktować mniejszość homo tak, żeby nie robić im krzywdy i nie przeszkadzać w normalnym życiu. Natomiast nie zmienia to faktu,że nikt normalny nie może pozwolić na to,żeby pewne postulaty tej grupy zostały spełnione, ponieważ stanowiłoby to zagrożenie dla dalszego prawidłowego rozwoju gatunku.
                      W ty sensie lepiej postawić na leczenie homoseksualistów niż dopuszczać np. do adopcji dzieci i narażania kolejnych pokoleń na wychowywanie w odstającej od normy komórce społecznej. Zajmuje się tym wielu specjalistów, lekarzy w USA np. ( www.bachmanncounseling.com/ ) Bo oczywiście jestem w stanie sobie wyobrazić,że mogą być dzieci wychowane przez homoseksualistów na normalnych, zdrowych członków społeczeństwa, to jednak patrząc statystycznie i w imię dobra całej populacji ryzyko jest zbyt duże.
                      • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 06.09.11, 15:46
                       Uznając za normę przyjąć każdą większość, to w tym znaczeniu każda mniejszość jest niczym innym jak odstępstwem od normy. Problematyczne staje się więc używanie słowa "norma". Mówiąc, że hetero jest normalne, sugerujemy, że wszystko inne nie jest. „Normalne” używane w tym znaczeniu wartościuje większość, a nie oddaje jedynie statystyczną pospolitość. Ta heteronormatywność staje się instrumentem ucisku dla społeczności GLTB.
                       Natomiast jeśli przyjąć za "normę" wszystkie zjawiska występujące od zarania dziejów w naturze (nie tylko w świecie ludzi, ale również w świecie zwierząt) i bez względu na kulturowe zakazy czy restrykcje, bądź tez ich brak nie przybiera na sile, ani też nie maleje to mamy do cznia z pewna normą. Faktem jest też, że za normę we współczesnym świecie uważa się fakt, że w naturze występują trzy podstawowe orientacje seksualne i żadna z nich nie jest uznawana za chorobę, zaburzenie czy odstępstwo od normy w znaczeniu medycznym czy naukowym. Zakładanie, że "normalna para" zawsze jest związkiem dwóch płci, jest zarówno bezmyślne, jak i nietaktowne, równie bezmyślne jest myślenie o homoseksualistach w sposób jakby byli bezpłodni i niezdolni do rozmnażania czy wychowywania dzieci (w Polsce ok 150 tysięcy dzieci wychowuje się w związkach jednopłciowych, głownie lesbijskich i są to biologiczne dzieci jednej z partnerek).
                       Natomiast nie zmienia to faktu,że nikt normalny nie może pozwolić na to,żeby pewne postulaty tej grupy zostały.
                       polskawbudowie napisał:
                       spełnione, ponieważ stanowiłoby to zagrożenie dla dalszego prawidłowego rozwoju gatunku.

                       Nie bardzo wiem o jakich postulatach piszesz? i jaki to prawidłowy rozwój gatunku masz na myśli?
                       Jeśli sugerujesz, że dzieci wychowywane przez homoseksualistów staną się same homoseksualistami, to polecam zapoznać się z oświadczeniem wydanym przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne: "Należy z całą mocą podkreślić, że orientacja seksualna rodziców nie wyznacza orientacji seksualnej wychowywanych przez nich dzieci."
                       www.apa.org/topics/sexuality/index.aspx#mentalillness
                       Nie wiem czy w tych instytucjach są sami nienormalni, podejrzewam, że zdecydowaną normą są normalni i do tego hetro:) otóż adopcję dzieci przez pary osób tej samej płci popierają m.in. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne, Amerykańska Rada Adopcji Dzieci czy Amerykańska Akademia Pediatryczna. Oświadczenie w tej sprawie możesz znaleźć również na na stronie ATP "Nie ma żadnych dowodów naukowych stwierdzających, że zdolność do prawidłowego wychowywania dzieci ma związek z orientacją seksualną: zarówno homo- jak i heteroseksualiści są w stanie stworzyć odpowiednie środowisko dla wychowywanych przez siebie dzieci. Badania wykazały, że rozwój psychospołeczny dzieci nie jest zależny od orientacji seksualnej rodziców – może odbywać się tak samo dobrze zarówno wtedy, gdy rodzice są tej samej jak i różnej płci."
                       Odnośnie ryzyka zakażenia HIV to powoływanie się na prokatolicki "Dziennik" jest dowodem na brak obiektywizmu z twoje strony:). Homoseksualizm męski (ryzyko przeniesienia wirusa HIV na drodze kontaktów seksualnych między dwiema kobietami jest niskie) był historycznie łączony z AIDS ze względu na to, że początkowy rozwój epidemii miał miejsce wśród gejów. Jednak obecnie ryzyko zakażenia wirusem HIV zależy od zachowań danej osoby, a nie od jej orientacji seksualnej.
                       Dość podejrzane są te statystyki na które się Ty powołujesz w kontekście oficjalnych oświadczeń przedstawianych przez wszystkie obiektywne, opiniotwórcze i szanowane Amerykańskie Stowarzyszenia Naukowe. Rozumiem, że osobie uprzedzonej łatwiej jest odrzucić stanowisko znakomitej większości autorytetów naukowych (przykładowo: Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne liczy 150 000 członków) na rzecz pewnej grupy ludzi związanych silenie z organizacjami religijnymi i politycznymi których o obiektywizm nie można podejrzewać, a które otwarcie przyznają się do odrzucania wszystkiego co nie jest heteronormatywne. Badania, na które powołują się Fronda czy Dziennik nie są obiektywne i powstały one na gruncie antyspołecznych uprzedzeń względem mniejszości seksualnych.


                  • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 08.11.11, 18:31
                   To że katolickie instytucje zajmują się leczeniem z homoseksualizmu to, żadna nowość, gorzej że nie ma wiarygodnych dowodów na wyleczenie, za badania pokazują jakie są skutki negatywne tych terapii.
                   każdy człowiek ma prawo do życia w zgodzie ze sobą i bycia szczęśliwym. Jest coraz więcej dumnych i szczęśliwych homoseksualistów także w naszym homofobicznym katolickim zaściankowym kraju:).
               • leda16 Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 12.11.11, 21:49
                tigertiger napisała:

                > [i]Po pierwsze: homoseksualizm nie jest ani chorobą, ani zaburzeniem - stwierdz
                > iły to wyraźnie w swoich orzeczeniach m.in. Światowa Organizacja Zdrowia, międz
                > ynarodowe Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne i Amerykańskie Stowarzysze
                > nie Psychologiczne. Każdy zatem, kto twierdzi, że homoseksualizm jest chorobą l
                > ub zaburzeniem kłamie, działa na szkodę osób homoseksualnych, narusza ich godno
                > ść i dobre imię, wprowadza w błąd opinię publiczną oraz nawołuje do dyskryminac
                > ji osób homoseksualnych - do napiętnowania ich jako "chorych" i "nienormalnych"                A odkąd to fakt choroby narusza dobre imię, godność chorego i nosi znamiona dyskryminacji? Widać w Twojej zboczonej wyobraźni chory=nienormalny, bo większość osób o elementarnym choćby poziomie kultury ludzi chorych traktuje z szacunkiem, współczuciem i śpieszy im z pomocą gdy tylko to jest możliwe. Skojarzenia chory=homoseksualista jest obraźliwe, ale bynajmniej nie dla homoseksualistów, tylko dla chorych. Bowiem homoseksualista to nie chory, to DEWIANT SEKSUALNY.
                • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 13.11.11, 09:48
                 Bowiem homoseksualista to nie chory, to DEWIANT SEKSUALNY.
                 Twierdzenia, że homoseksualizm jest dewiacją, a wiec zaburzeniom seksualnym czyli używając medycznej terminologi parafilią jest ewidentną dyskryminacją osób o orientacji homoseksulnej. W klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego DSM-IV wyróżniono osiem parafilii specyficznych (ekshibicjonizm, fetyszyzm, frotteuryzm, pedofilia, masochizm seksualny, sadyzm seksualny, fetyszyzm transwestycyjny, voyeuryzm) W 10 wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób stosowanej przez Światową Organizację Zdrowia te same 8 parafili (i tylko te) sa oznakowane kodami F69. Istnieje także wiele rzadkich typów parafilii "niespecyficznych", które nie zostały wymienione w klasyfikacjach lecz obecne są w literaturze: skatologia telefoniczna, nekrofilia, autogynofilia, asfiksja autoerotyczna, efebofilia, hebefilia, partenofilia, gerontofilia, zoofilia, dendrofilia, abasiofilia, urofilia).
                 W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualizm z klasyfikacji zaburzeń psychicznych DSM-IV. Następnie, w roku 1990, Światowa Organizacja Zdrowia zadecydowała, by usunąć homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10).
                 Homoseksualizm tak jak heteroseksualizm czy biseksualizm jest orientacją seksualnych i twierdzenie, że jest inaczej to wynik ignorancji lub uprzedzeń.
                 • leda16 Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 14.11.11, 22:30
                  tigertiger napisała:

                  >
                  > Twierdzenia, że homoseksualizm jest dewiacją, a wiec zaburzeniom seksualnym


                  Mianem dewiacji określa się zboczenie a nie zaburzenie.


                  czy
                  > li używając medycznej terminologi parafilią


                  A z jakiej racji na moralno-obyczajowym forum dyskusyjnym używasz terminologii medycznej, zresztą bez znajomości jej znaczenia i zastosowania? Przecież to nie forum lekarsko-pielęgniarskie a terminologia - w Twoim wyobrażeniu -"medyczna" pasuje tu jak pięść do nosa.                  jest ewidentną dyskryminacją osób o
                  > orientacji homoseksulnej.


                  A gdzie tu dyskryminacja? To Ty usiłujesz dyskryminować moje prywatne poglądy, które zgodnie z art.54 Konstytucji RP mam prawo swobodnie wyrażać.                  W klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatry
                  > cznego DSM-IV wyróżniono osiem parafilii specyficznych


                  Acha, a parafilie to pewnie wg. Ciebie nie dewiacje seksualne, ani nawet zaburzenia zachowań seksualnych, tylko szczera, siermiężna norma ;).                  > Homoseksualizm tak jak heteroseksualizm czy biseksualizm jest orientacją seksua
                  > lnych


                  Zdaje się, że do tych "orientacji" lub po prostu popędów seksualnych zapomniałaś dodać pedofilii. Tu też są "orientacje" a nawet organizacje: boy-lover i girl-lover a twierdzenie, że jest inaczej, to wynik ignorancji lub uprzedzeń. Więc może mi wyjaśnisz dlaczego kopulacja mężczyzny z 15-to letnim chłopcem to już homofilia a z 13-to letnim pedofilia? Tu i tu mamy przecież do czynienia z POPĘDEM SEKSUALNYM ZORIENTOWANYM NA TĄ SAMĄ PŁEĆ.
                  • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 15.11.11, 07:58
                   Dewiacja seksualna = zaburzenie preferencji seksualny = zboczenie seksualne = perwersja seksualna = parafilia to rodzaj zaburzenia na tle seksualnym, w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów (w tym osób), rytuałów czy sytuacji, nie będących częścią normatywnej stymulacji. (źrdło: American Psychiatric Association, (1994), Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, (4th ed.), Washington, DC. Paraphilias.)

                   "dewiacja seksualna", "zboczenie seksualne", "perwersja seksualna" to określenia, których obecnie nie używa się ze względów etycznych uważając je za nacechowane ujemnie, a nawet obraźliwe. (źródło: Dr Wiesław Czarnikiewicz, Charaktery nr 3/2008, s. 47)

                   Pedofilia - rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych (parafilii seksualnej). Jest to stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. (Klasyfikacja ICD 10 na stronie WHO apps.who.int/classifications/icd10/browse/2010/en)
                   (żródło definicji: Freund, K.: Assessment of pedophilia. W: Mark Cook, Kevin Howells: Adult sexual interest in children.)

                   Termin 'orientacja seksualna' odnosi się do stałej tendencji doświadczania erotycznych i uczuciowych reakcji w stosunku do mężczyzn, kobiet lub mężczyzn i kobiet oraz wynikające z tego poczucie własnej tożsamości. Orientacja seksualna jest generalnie klasyfikowana jako heteroseksualna, biseksualna lub homoseksualna, z rozpiętością między tymi punktami widzianą jako kontinuum, co oznacza praktycznie, że człowiek nie musi być wyłącznie homo lub hetero-seksualny. Co więcej orientacja seksualna może rozwijać się w czasie i różni ludzie w różnych okresach życia mogą zdawać sobie sprawę z tego, że są homoseksualni, heteroseksualni lub bi-seksualni.
                   www.qrd.org/qrd/www/orgs/avproject/just_the_facts.pdf

                   W 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła homoseksualizm z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Stwierdziła również, iż żadna orientacja seksualna (w tym homoseksualna) nie powinna być przez nikogo traktowana jako zaburzenie. Homoseksualizm wedle powszechnie przyjętych standardów definicyjnych zgodnych z aktualną wiedzą naukową, jest zaangażowaniem psychoemocjonalnym i pociągiem seksualnym do tej samej płci. Jest jedną z orientacji seksualnych obok heteroseksualizmu, czyli popędu do płci przeciwnej oraz biseksualizmu, czyli popędu ukierunkowanego na obie płci. Nie jest natomiast uznawany za formę zaburzenia.
                   www.apa.org/helpcenter/sexual-orientation.aspx
                   • leda16 Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 16.11.11, 07:43
                    tigertiger napisała:
                    (źrdło: American Psychiatric
                    > Association, (1994), Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, (4
                    > th ed.), Washington, DC. Paraphilias.)
                    Nie interesują mnie Twoje "źródła" ani tłumaczenie tych "źródeł" z polskiego na nasze. Zadałam Ci natomiast proste pytanie: "może mi wyjaśnisz dlaczego kopulacja mężczyzny z 15-to letnim chłopcem to już homofilia a z 13-to letnim pedofilia? Tu i tu mamy przecież do czynienia z POPĘDEM SEKSUALNYM ZORIENTOWANYM NA TĄ SAMĄ PŁEĆ.", na które widocznie nie wiesz, co odpowiedzieć, żeby przeforsować swoje homofilne zachwyty. W języku potocznym, którym posługujemy się na Forum nie używamy terminologii specjalistycznej. Jest ona właściwa dla grupy fachowców. Ty jak widzę żadnym lekarzem nie jesteś, nie rozumiesz też sensu pojęć, którymi się zasłaniasz, klepiąc je jak mantrę.                    > "dewiacja seksualna", "zboczenie seksualne", "perwersja seksualna" to określeni
                    > a, których obecnie nie używa się ze względów etycznych uważając je za nacechowa
                    > ne ujemnie, a nawet obraźliwe.                    A tak, tak, geja, który zgwałcił 13-to latka lub 15-to latka nie należy obrażać :))).


                    >
                    > Pedofilia - rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych (parafilii seksualnej).                    Ha, a więc jednak przyznajesz, że pedofile mają zaburzony popęd seksualny, są nawet orientacją, dokładnie taką jak geje. Tylko że w Twoim mniemaniu ci pierwsi mają zboczony popęd seksualny a ci drudzy nie. Dlaczegóż to?                    Jest to stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania.


                    A ten wzmiankowany przeze mnie 13-to latek to Twoim zdaniem już dojrzał do trwałego okaleczenia przez rozerwanie mu odbytu w trakcie kopulacji z 35-cio letnim homoseksualnym dewiantem, czy dopiero w wieku 15-tu lat do tego dojrzeje?                    Orientacja seksualna je
                    > st generalnie klasyfikowana jako                    Zechcesz nas łaskawie nie pouczać.? Jesteś na forum ludzi dorosłych, którym nie trzeba tłumaczyć co to jest popęd seksualny.Poza tym używanie określenia "orientacja" na zwykły instynkt kopulacyjny jest po prostu śmieszne.                    Co więcej
                    > orientacja seksualna może rozwijać się w czasie i różni ludzie w różnych okres
                    > ach życia mogą zdawać sobie sprawę z tego, że są homoseksualni, heteroseksualni
                    > lub bi-seksualni.                    Co więcej pleciesz kardynalne bzdury. Radosna zabawa w łóżku w dwójkę czy trójkę jednopłciowych bądź różnopłciowych osobników jaką ludzie uprawiają niemalże od starożytności, nie jest żadną orientacją. Jest po prostu zabawą seksualną i niczym więcej.                    > W 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła homoseksualizm z Międ
                    > zynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Stwierdz
                    > iła również, iż żadna orientacja seksualna (w tym homoseksualna) nie powinna by
                    > ć przez nikogo traktowana jako zaburzenie.


                    Obawiam się, że ICD-10 nigdy w ręce nie miałaś i nie przyjęłaś w poradni zdrowia psychicznego żadnego geja. Bo wtedy wiedziałabyś, że nic tam nie zostało "wykreślone" :))).
                    • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 16.11.11, 13:14
                     To, że ciebie źródła fachowe i przytaczam wypowiedzi specjalistów nie interesują to już zauważyłam:). Przytaczam te cytaty bowiem powoływanie się na autorytety w dziedzinie psychologi, socjologii jest jedynym racjonalnym sposobem na dementowanie mitów, stereotypów które są źródłem uprzedzeń. Wszelkie zastrzeżenia kieruj wiec nie personalnie do mnie, a do autorytetów cytowanych prze zemnie.
                     "Nie interesuje mnie" jakie pytania zadaje osoba, która ignoruje źródła fachowe, medyczne i wypowiedzi autorytetów. Trudno nawet zrozumieć o co pyta osoba, która myli pojęcia, a jednocześnie ignoruje definicje fachowe.

                     "może mi wyjaśnisz dlaczego kopula
                     > cja mężczyzny z 15-to letnim chłopcem to już homofilia a z 13-to letnim pedofil
                     > ia? Tu i tu mamy przecież do czynienia z POPĘDEM SEKSUALNYM ZORIENTOWANYM NA TĄ
                     > SAMĄ PŁEĆ."
                     Homofilia to wprowadzony w 1964 przez Paula Lazarsfelda i Roberta K. Mertona termin oznaczający poczucie atrakcyjności i miłość między dwoma osobnikami tej samej płci. W odróżnieniu od częściej stosowanego i pokrewnego określenia homoseksualizm, które może łączyć zarówno zaangażowanie psychoemocjonalne jak i pociąg seksualny skierowany do osób tej samej płci, homofilia wyklucza aspekty seksualne. Przykłady homofilii:głęboka przyjaźń między chłopcami lub dziewczynami przed okresem dojrzewania płciowego,
                     czułe, zażyłe relacje między np. członkami drużyn sportowych, klubów towarzyskich, batalionów itp., gdzie przebywają ze sobą przedstawiciele tej samej płci.
                     (W innym znaczeniu termin homofilia odnosi się do upodobania do podobieństwa. Nakazuje ono jednostce obracanie się wśród osób, które są do niej podobne wiekiem, zawodem, miejscem zamieszkania, poglądami itp.)
                     Pederastia bywa mylone z pedofilią, czyli kontaktami seksualnymi z dziećmi, a wiec osobami obojga płci bez zarysowanych jeszcze trzeciorzędowych cech płciowych. Pojęcie "pederastii" w węższym sensie oznacza specyficzną formę homoseksualizmu męskiego, polegającą na związkach erotycznych lub kontaktach seksualnych dojrzałych mężczyzn z młodzieńcami w wieku od około 16-18 lat do około 20 lat. W szerszym sensie termin ten w języku polskim jest także używany na oznaczenie homoseksualizmu męskiego w ogóle, a więc wszelkich kontaktów seksualnych między mężczyznami.
                     Ty najwyraźniej mylisz nie tylko pederastie z pedofilią, ale też homofilie z homoseksualizmem.
                     Sama rozumiesz, że nawet przy szczerych chęciach trudno zrozumieć o czym piszesz, a co dopiero udzielać na takie pytanie odpowiedzi:).

                     > Ha, a więc jednak przyznajesz, że pedofile mają zaburzony popęd seksualny, są n
                     > awet orientacją, dokładnie taką jak geje. Tylko że w Twoim mniemaniu ci pierwsi
                     > mają zboczony popęd seksualny a ci drudzy nie. Dlaczegóż to?

                     Nie! Stwierdzam, że pedofilia to zaburzenie preferencji seksualnych a nie zaburzenie popędu seksualnego:).
                     Zaburzenie popędu sensualnego to dysfunkcje seksualne polegające na nieprawidłowym przebiegu reakcji seksualnych np. impotencja, awersja do seksu, dyspareunia, nimfomania. Dysfunkcje seksualne nie obejmują zaburzeń preferencji seksualnej (parafilii) takich jak np. pedofilia, fetyszyzm, sadyzm, ekshibicjonizm.

                     Stwierdzam również, cytując fachowców, że pedofilia nie jest tym samym co orientacja seksualna, a orientacja seksualna tym samym co zaburzenie preferencji seksualnych.

                     Pedofilia to zaburzenie preferencji seksualnych, skłonność do dzieci i młodzieży obojga płci do 15 roku życia, a więc przed okresem dojrzewania. Nie ma takiej orientacji seksualnej jak pedofilia. Wyróżniamy trzy orientacje seksualne heteroseksualną, biseksualną i homoseksualną.
                     Orientacja seksualna to coś innego niż zachowanie seksualne, ponieważ odnosi się do uczuć i koncepcji samego siebie (tożsamości).
                     "Osoby dotknięte omawianą dewiacją (pedofilią) bardzo często nie różnicują dzieci pociągających ich seksualnie ze względu na płeć. Oznacza to, że podniecenie seksualne wywołuje nie fakt, że ofiara jest dziewczynką lub chłopcem, ale sama świadomość, że osoba wykorzystywana jest dzieckiem. Statystycznie jednak aż 90% pedofili to mężczyźni o preferencjach heteroseksualnych. Część osób pedofilnych to mężczyźni zainteresowani wyłącznie małymi dziewczynkami (tzw. nimfofilia). Partenofilicy to mężczyźni ze skłonnością do dziewiczych partnerek, efebofile — mężczyźni seksualnie pożądający chłopców, korofilia zaś to pociąg kobiet do dziewczynek.
                     Natomiast homoseksualizm, wg tego samego źródła to: "Zaangażowanie psychoemocjonalne lub pociąg seksualny skierowane do osób tej samej płci (w przeciwieństwie do heteroseksualizmu czyli popędu do płci przeciwnej i biseksualizmu, czyli popędu ukierunkowanego na obie płci)". Jak czytamy dalej wg ICD-10 homoseksualizm nie jest dewiacją seksualną i, jak żadna inna orientacja seksualna, nie powinien być uważany za zaburzenie.
                     Powyższe rozróżnienie pozwala na wstępie podkreślić i zaznaczyć, że homoseksualizm, jak i heteroseksualizm, czyli orientacje seksualne, które z definicji realizowane za zgodą i przyzwoleniem dorosłych i świadomych partnerów, nie mają nic wspólnego z chorobą i dewiacją jaką jest pedofilia. Żadnej zdrowej hetero-, homo- czy biseksualnej osoby dzieci (gdyż to właśnie one, przed, lub niedługo po wkroczeniu w okres dorastania nie mają jeszcze wykształconych drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych) nie pociągają seksualnie."[/i] - mgr Agata Engel–Bernatowicz Psychoterapeutka
                     www.racjonalista.pl/kk.php/s,4853
                    • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 16.11.11, 19:44
                     F65Zaburzenia preferencji seksualnych(9)

                     > Obawiam się, że ICD-10 nigdy w ręce nie miałaś
                     ICD-10 jest dostępne on-line również w jerzyku piskim. Zaburzenia preferencji seksualnych są oznakowane kodem F65. Zawsze możesz sprawdzić zanim snuć podejżenia:)))

                     F65.0Fetyszyzm
                     F65.1Transwestytyzm fetyszystyczny
                     F65.2Ekshibicjonizm
                     F65.3Oglądactwo (voyeurism)
                     F65.4Pedofilia
                     F65.5Sadomasochizm
                     F65.6Złożone zaburzenia preferencji seksualnej
                     F65.8Inne zaburzenia preferencji seksualnej
                     F65.9Zaburzenia preferencji seksualnych, nie określone
                     srk.csioz.gov.pl/php/index.php?_mod=hcdmod&_op=listall&id=70
                     • tigertiger Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 16.11.11, 20:10
                      w uzupełnieniu wyjaśniam trzy dość enigmatycznie brzmiące dla laika sformułowania:
                      F65.6 Złożone zaburzenia preferencji seksualnej
                      Czasami u jednej osoby występuje więcej niż jedno zaburzenie w zakresie preferencji seksualnej i żadne z nich nie przeważa. Do najczęstszych należy powiązanie fetyszyzmu, transwestytyzmu i sadomasochizmu.
                      F65.8 Inne zaburzenia preferencji seksualnej
                      Do innych odchyleń zachowania w zakresie preferencji seksualnej należy: prowadzenie obscenicznych rozmów telefonicznych, ocieranie się o ludzi w zatłoczonych miejscach publicznych jako forma stymulacji seksualnej, kontakty seksualne ze zwierzętami czy też wykorzystanie strangulacji (podduszania) lub niedotlenienia w celu zintensyfikowania doznań seksualnych.
                      Ocieractwo (frotteryzm)
                      Nekrofilia
                      F65.9 Zaburzenia preferencji seksualnych, nie określone
                      Dewiacje seksualne BNO (bliżej nie określone).
                      Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems) jest jedną z popularniejszych klasyfikacji diagnoz klinicznych opracowaną przez Światową Organizację Zdrowia. Obecnie obowiązuje jej dziesiąta edycja, oznaczana skrótowo symbolem ICD – 10.
                      Grupa F60 - F69 klasyfikuje zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych.
                      www.crossdressing.pl/main.php?lv1_id=9&lv2_id=7&lv3_id=12
  • jasimov Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 19.09.11, 17:15
   peowiaki_to_ciemniaki napisał:

   > Czy to nie smutne, gdy okazuje się,ze jednak moherowe berety mają rację i ten c
   > ąły ruch gejowski okazuje się przykrywką dla pedofilów?

   A co nam tego dowodzi - przypadek złapania geja-pedofila? Tez mi nowina, że wśród gejów są pedofile.

   Podobnie jak wśród heteryków, hydraulików, bibliotekarzy i sportowców.
   • tigertiger Re: Smutna historia 02.11.11, 09:14
    Pedofilia jest i homo i heteroseksualna i nie oznacza,że każda osobo o określonej orientacji ma skłonności pedofilskie. Paula Camerona twierdzi, że homoseksualne preferencje mają duży związek z pedofilia, ale racjonalnych dowodów na swoją teorię nie przedstawia, a dr Herek jest z kolei z goła przeciwnego zdania. Dość powszechnym błędem w interpretacji badań jest podciąganie pederastii (pociąg do chłopców w wieku ok 15-18 lat) pod pedofilię (pociąg do dzieci w wieku do 13 lat - w medycynie lub do 15 lat - w naszym prawie).
     • tigertiger Re: Podobno większość gejów to pedofile 08.11.11, 19:35
      Niektóre stereotypy odnoszą się do dwóch mniejszości jednocześnie. Przykładem takiego stereotypu jest przekonanie, że osoby homoseksualne wykazują skłonności do pedofil częściej niż osoby heteroseksualne. Co więcej, część zwolenników radykalnych ugrupowań i partii politycznych podejmuje wysiłki zmierzające do ugruntowania tego stereotypu, chcąc w ten sposób pogłębić brak tolerancji wobec homoseksualistów.
      www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=551
      pedofilia to dewiacja, to także krzywdzenie dzieci. Homoseksualizm nie ma z pedofilią nic wspólnego. Połowa mężczyzn, którzy wykorzystują seksualnie dzieci, to osoby mające kontakty heteroseksualne, reszta nie odczuwa żadnego pociągu w stosunku do dorosłych osób.
      portal.abczdrowie.pl/homoseksualizm
      Osoby dotknięte omawianą dewiacją (pedofiją) bardzo często nie różnicują dzieci pociągających ich seksualnie ze względu na płeć. Oznacza to, że podniecenie seksualne wywołuje nie fakt, że ofiara jest dziewczynką lub chłopcem, ale sama świadomość, że osoba wykorzystywana jest dzieckiem. Statystycznie jednak aż 90% pedofili to mężczyźni o preferencjach heteroseksualnych. Część osób pedofilnych to mężczyźni zainteresowani wyłącznie małymi dziewczynkami (tzw. nimfofilia). Partenofilicy to mężczyźni ze skłonnością do dziewiczych partnerek, efebofile — mężczyźni seksualnie pożądający chłopców, korofilia zaś to pociąg kobiet do dziewczynek.
      www.racjonalista.pl/kk.php?s=4853&PHPSESSID=atfnfnbso172ukctug90fsb535
      "ok. 90% przypadków pedofilii dotyczy heteroseksualnych mężczyzn" - Estes R. i inni (2001), The commercial sexual exploitation of children in the U.S., Canada and Mexico.

      "badania K. Freunda i R. Watson wskazują, że mężczyźni homoseksualni odczuwający pociąg seksualny do dorosłych mężczyzn, nie są bardziej zainteresowani seksualnie chłopcami niż mężczyźni hetereoseksualni dziewczętami" - Freund K., Watson RJ. Heterosexuality, homosexuality, and the erotic age preference... „Journal of Sex Research”. 1 (1), s. 107–117, 1989.
      Homoseksualizm w świetle nowoczesnego rozumienia tego typu orientacji seksualnej nie jest ani hierarchicznie niższy od heteroseksualizmu, ani też nie posiada cech fiksacyjności, czyli usztywnienia reakcji seksualnych. Zawiera bowiem równie wiele co heteroseksualizm odmian i struktur dynamizujących ten typ upodobań seksualnych.
      www.madredziecko.com/articles/show/1/15/79/
       • tigertiger Re: Podobno większość gejów to pedofile 17.11.11, 02:27

        Pedofilia tez może być rodzajem kolejnego odchylenia?, a pedofilia jest rodzajem czego według Ciebie, skoro dopiero może stać się odchyleniem?

        Od czego odchyleniem jest homoseksualizm? Od heteronormatywności czy od statystycznej pospolitości?
        Co jest normą? to co występuje w przyrodzie od wieków (także w świecie zwierząt) jako zjawisko stałe, czy to co jest rozumiane pod szerokim pojęciem normy społeczno-kulturową?
        Norma jest pojęciem wieloznacznym czyli względnym. Wszystko zależy jaki przyjmiemy odnośnik: społeczny, prawny, medyczny, polityczny, religijny itd.

  • najlepszy-slawek Re: Znany gej na czele siatki pedofilów 30.11.11, 22:55
   Przecież to wszyscy wiedzą, że geje to pedofile. Homoseksualizm to silne zaburzenie orientacji seksualnej, a zaburzenie ma to do siebie, że zawsze występuje z innymi zaburzeniami ...to nie jest smutne tylko prawdziwe i nic się na to nie poradzi. Homoseksualistę w wielu przypadkach ciągnie do tej samej płci tyle, że człowieka młodszego (np. dziecka)
  • noilemozna Smutne, ale tak juz jest 17.01.12, 13:36
   Nie jestem zdziwiony, poznałem paru gejzerów w życiu i nie zdziwiłbym się nawet, gdyby zajadali się swoimi odchodami w wolnym czasie, bo normalni to oni nie byli. Nie twierdzę,że wszyscy tacy są, pewnie znajdą się jacyś "normalni" gejzerzy, ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka