Dodaj do ulubionych

Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie?

10.10.11, 12:38
Ciekaw jestem jak nazywacie homoseksualistów płci męskiej?

Czy np. pedał jest wg Was obraźliwe czy nie?
Obserwuj wątek
  • wuk4 Re: Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie? 19.10.11, 18:57
   fejrlud.uj003 napisał:

   > Ciekaw jestem jak nazywacie homoseksualistów płci męskiej?
   >
   > Czy np. pedał jest wg Was obraźliwe czy nie?


   coś mam wrażenie, że pewnie jesteś gimnazjalistą, więc odpowiem:

   1) gej, facet/chłopak z branży, branżowiec, branżowy, facet homo

   2 ) naprawdę jesteś tak niezorientowany, że to jest słowo obraźliwe? Czy prowokujesz? Owszem, w wulgarnych kawałach ma ono rację bytu. Ale jak wyjdziemy poza wulgarne kawały do zwykłego życia, to obrażanie kogoś jest nie na miejscu.
  • kim-ja-jestem Re: Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie? 14.11.11, 21:32
   Jeśli chodzi o pary i stosunki homoseksualne, to moim zdaniem należałoby brać pod uwagę dwa czynniki:
   1. Ludzie są pochodzenia odzwierzęcego. Rozwinęliśmy się emocjonalnie, duchowo, umysłowo oraz fizycznie znacznie w stosunku do pozostałych zwierząt. Wciąż jedak jesteśmy ssakami, które mają naturę zwierzęcą i każde odstępstwo od naturalności, poza ogólnie przyjętym rozwojem, jest dla nas niesprzyjająca. W zwierzęcym świecie praktycznie w całości natura nas tak obdarzyła, by odmienne płci do siebie pasowały i dążyły do reprodukcji. Zgodzić więc należy się z faktem, że stosunki i pary homoseksualne są nienatrualne, gdyż z natury jesteśmy heteroseksualni, tak jak nas stworzyła natura.
   2. Powstaje jednak drugi aspekt wynikający właśnie z naszego rozwoju społecznego, umysłowego i duchowego. Gdy weźmiemy pod uwagę przede wszystkim rozwój społeczny, to ubliżanie, negowanie i utrudnianie życia osobą homoseksualnym, jest ewidentnym brakiem tolerancji. Nie mówię tu jednak o tolerancji, w której akceptujemy kogoś, ale i tak uważamy że jesteśmy lepsi i bardziej normalni, ale raczej o tolerancji gdy akceptujemy innych mimo ich fizycznej odmienności. I tu powinniśmy się tej tolerancji nauczyć. Kto powiedział, że heteroseksualista znaczy więcej dla Boga? Czyż wszyscy nie jesteśmy Jego dziećmi. Gdy się bardziej rozwiniemy pod względem umysłowym i duchowym, wówczas zauważymy, że ciało nie ma takiego znaczenia - dusze przecież nie mają płci. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że stosunki i pary homoseksualne są głównie skierowane też na cielesne aspekty - tylko cielesne, co niestety ale ogranicza umysłowy i duchowy charakter związków.
   Pozdrawiam
   • tigertiger Re: Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie? 14.11.11, 22:44
    ad 1. Twoja teoria iż w świecie zwierząt homoseksualizm nie występuje jest nieprawdziwa. Z natury jesteśmy heteroseksualni (w większości), homoseksualni albo biseksualni.
    Seks z partnerem tej samej płci uprawiają wszyscy: nawet żuki polne, pingwiny czy wieloryby, o małpach nie wspominając. No może z wyjątkiem jeży...
    www.tygodnikforum.pl/forum/index.jsp?place=Newsletter&news_cat_id=76&news_id=4090&layout=1&forum_id=2093&page=text
    Homoseksualizm jest zjawiskiem dość powszechnym wśród zwierząt, szczególnie tych stojących wyżej ewolucyjnie. Profesor Janet Mann z Uniwesytetu Georgetown przedstawiła hipotezę zakładającą, że homoseksualizm wśród zwierząt (a przynajmniej wśród delfinów) wykształcił się w drodze ewolucji w celu obniżenia agresji wewnątrzgatunkowej, szczególnie wśród osobników męskich.
    wolnemedia.net/seks/homoseksualizm-w-swiecie-zwierzat/
    Homoseksualizm istnieje w całym królestwie zwierząt. Według badaczy, może być konieczny do przetrwania wielu gatunków. Geje i lesbijki pojawiają się w ponad 1000 z nich, w tym wśród delfinów, pingwinów, małp, żab i ptaków (...)Co trzeci albatros z hawajskiej wyspy Oahu był wychowany przez parę lesbijek. Panie musiały połączyć siły, bo zabrakło samców. Wedle badaczy regularny odsetek par homoseksualnych osobników w danym gatunku oscyluje wokół 10 proc. Co ciekawe, od dawna na tyle ocenia się liczbę homoseksualnych ludzi- The Daily Mail
    www.wired.com/wiredscience/2009/06/samese/
  • malavida Re: Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie? 25.12.11, 09:15
   Mówię gej. Pedał jest według mnie określeniem nacechowanym bardzo negatywnie, a homoseksualista to po prostu za długi wyraz i brzmi jak żywcem wyciągnięty z podręcznika seksuologii :D
   --
   Mężczyzna jest potrzebny kobiecie, jak rower rybie.
   -----------------------------
   Internet a prawa podstawowe. Ekspresowy przegląd zagadnień regulacyjnych..
  • 0_krystyna23 Re: Gej, pedał, homo, jak Wy ich nazywacie? 27.02.12, 17:36
   Pedał mówią Ci wszyscy którzy nie zadali sobie trudu żeby zgłębić ten temat,albo poprostu z góry odrzucają ludzi o tej orientacji,laicy,nieuki itp.Gej Homo-ok,pedał brzmi jak z czasów komuny głębokiej wtedy mało kto znał inne określenia,zresztą brzmi b obrazliwie może o to chodzi?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka