Dodaj do ulubionych

Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało?

19.04.12, 13:59
Dzisiaj dowiedziałem się, że znajomy który ma żonę i dzieci jest gejem. Nie zachowuje się jak gej, nikt by nawet go o to nie przypuszczał, prowadził podwójne życie. I tu się rodzi moje pytanie czemu do tego doszło? Czemu w Norwegi, Niemczech, Holandi, Szwecji, Czechy tam wszędzie społeczeństwo nie sprzeciwia się gejom, wstępują w związki partnerskie, biorą śluby, niektórzy nawet adoptują dzieci. Chodzi mi o to czemu u nas doszło do takiego absurdu, że kiedy za granicą już w latach 70 zaczynano o tym mówić głośno, kręcono filmy, dyskutowano u nas to był temat tabu. I dochodzi do absurdów, że facet gej ma żonę i dziecko, prowadząc podwójne życie jednocześnie robiąc krzywdę swojej rodzinie.
Obserwuj wątek
    • arctos5 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 20.04.12, 21:01
      schizy20 napisał:

> Dzisiaj dowiedziałem się, że znajomy który ma żonę i dzieci jest gejem. Nie zac
      > howuje się jak gej, nikt by nawet go o to nie przypuszczał, prowadził podwójne
      > życie. I tu się rodzi moje pytanie czemu do tego doszło?

Jeśli chodzi o mnie: pracuję jako robotnik fizyczny z ludźmi prostymi, nierzadko ze wsi. Mam 39 lat, nie mam żony, nie mam partnerki, nie oglądam się za kobietami. Nie przyznaję się do bycia homo,lecz i nie stosuję rozpaczliwego kamuflażu. I co? I nic. Jakoś nikt mnie nie prześladuje. Najwyżej się śmieją, że się "boję bab" ale nic poza tym.
      I wiesz w czym problem? W tym, że trzeba mieć jaja!

> Czemu w Norwegi, Niemczech, Holandi, Szwecji,
      > Czechy tam wszędzie społeczeństwo nie sprzeciwia się ge
      > jom, wstępują w związki partnerskie, biorą śluby, niektórzy nawet adoptują dzie
      > ci. Chodzi mi o to czemu u nas doszło do takiego absurdu, że kiedy za granicą j
      > uż w latach 70 zaczynano o tym mówić głośno, kręcono filmy, dyskutowano u nas t
      > o był temat tabu. I dochodzi do absurdów, że facet gej ma żonę i dziecko, prowa
      > dząc podwójne życie jednocześnie robiąc krzywdę swojej rodzinie.

A z tą tolerancją na zachodzie to jest stereotyp, jak to ze stereotypami, nie do końca prawdziwy. Aż takiego znowu raju nie ma, choć faktycznie jest lepiej.
      • schizy20 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 20.04.12, 23:17
        I to jest właśnie problem o którym mówię. Normalny facet u którego nawet reszta hetero koleszków nie podejrzewałąby homoseksualizmu siedzi cicho, a homofoby i media lansują geja jako pana z niedowładem rąk ( specyficznie machanie i gestykulacja) najlepiej w szpileczkach i różowej bluzeczce i śmigamy na platformie podczas parady równości. O to mi chodzi. Dlatego przeciętny homofob ma przekłamany obraz geja, lesbijski, większość myśli że pedofil, gej, trans to prawie to samo. Też z takim poglądem się spotkałem. Chociaż zaczyna się zmieniać, bo nawet wątki gejów którzy robią coming-out są w serialach. Co do zachodu to nie piszę o raj czy utopi ale o tym, że tam nie ma aż takiego siedzenia w ukryciu albo szyderstwa. Nigdzie nie jest świetnie, natomiast równica kiedy można się pobrać, zarejestrować związek, społeczeństwo nie ma przeysowanego obrazu homoseksualisty.
        • arctos5 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 21.04.12, 20:06
          > Nigdzie nie jest świetnie, natomiast równica kiedy można się pobrać,
          > zarejestrować związek, społeczeństwo nie ma przerysowanego obrazu homoseksualisty.

Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skupiają na rejestracji związków. Oficjalne związki partnerskie nie sprawią, że chłopak w gimnazjum nie będzie prześladowany. Stawiać trzeba głównie na pracę u podstaw. Na przykład w szkołach. I niedawno czytałem, jak to młodzież w Holandii jest też nieźle homofobiczna.
          • schizy20 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 21.04.12, 20:12

> Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skupiają n
            > a rejestracji związków. Oficjalne związki partnerskie nie sprawią, że chłopak w
            > gimnazjum nie będzie prześladowany. Stawiać trzeba głównie na pracę u podstaw.
            > Na przykład w szkołach. I niedawno czytałem, jak to młodzież w Holandii jest t
            > eż nieźle homofobiczna.
            a doczytałeś, że są to dzieci imigrantów, np. muzłumanie? ostatnio tak napastowali pare gejowska w małym miasteczku gdzie panowie od wielu lat sobie spokojnie żyli, że musieli uciekać z tego miasteczka. I to jest problem na zachodzie. Ich religia zabrania homoseksualizmu, natomiast swoją rolę też odgrywają Polaki na pracy. pracuje taki na budowie, na polu sezonowa, wyskoczy na miasto i zgrywa wielkiego homofoba i pana władce, cara i boga. Natomiast homofobia jest wszędzie, prześladowania będą, i nie tyczy się to tylko osób LGBT.
            • schizy20 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 21.04.12, 20:15
              ja nie lubię dzieci, nie uzunaję małżeństwa więc obojętnie czy byłbym z kobietą czy mężczyzną po prostu się na to nie piszę. Ale są tacy którym zależy i to trzeba też uszanować. czemu hetero moga ze ślubu robić show, prezenty, goście a tu ktoś jest razem pare lat, nie jest zarejestrowany nigdzie i trzeba kombinować w rejestrach medycznych podawac ze w razie czego ta osoba ma prawo o mnie wiedzieć, zrobić testament na tą osobę, bo w razie wypadku to nie jest oczywiste. nikt na słowo nie uwierzy, papierek zawsze był najważniejszy.
            • arctos5 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 22.04.12, 18:42
              > a doczytałeś, że są to dzieci imigrantów, np. muzłumanie? ostatnio tak napastowali pare
              > gejowska w małym miasteczku gdzie panowie od wielu lat sobie spokojnie żyli, że musieli
              > uciekać z tego miasteczka. I to jest problem na zachodzie. Ich religia zabrania
              > homoseksualizmu

Holenderscy geje powinni uciekać do Polski, u nas nie ma Arabów.
            • schizy20 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 25.04.12, 21:24
              marianne11 napisała:

> arctos5 napisał:
              >
              > > Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skup
              > iają n
              > > a rejestracji związków.
              >
              > Jestem od kilku lat w związku z kobietą i zalegalizowanie tego związku wiele by
              > ułatwiło. A dlaczego dla osób hetero legalizacja jest taka ważna???
              to jak sobie radzicie? przypuśmy, że spotykam się z facetem, wszystko jest na świetnej drodze, wiec spotykamy się na poważnie, ja się do niego wprowadzam mieszkanie jest jego, np. dokładam sie do rachunków i jedzenia. Ale bardzo nam na sobie zależy? i gdzie się udać, żeby w razie wypadku móc uzyskac jakąs informację o nim w szpitalu, mieć wpływ na cokolwiek, lub odrotnie on do mnie mieć te prawa? chociaż polska by mogła miec konkubinat prawy rejestrowany, bo w polskim prawie jest tylko małżenstwo nie mozna zarejestrowac się jestesmy parą hetero/homo nie chcemy ślubu, związku partnerskiego ale konkubinat. mamy do siebie prawa, mamy podpisy, i o wiele łatwiej to rozwiązać, niż małżenstwo. przeciez z tego by hetero mogło korzystać. na zachodzie z gejami w konkubinaty czy związki partnerskie wchodzą heteroseksualni.
    • mariana1234 Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 24.04.12, 18:14
      Przyczyna jest prosta - presja spoleczna.
      Z jednej strony staram sie to zrozumiec, gdyz nasze spoleczenstwo niewiele wiele lub nic o gejach. Ich wizja geja jest kreowana przez media jako osoby bardzo rozwiazlej i zmanierowanej.
      Z drugiej strony jest mi zal takich kolesi, gdyz maja tylko jedna zycie, a marnuja je na falszywe zycie, a jednoczesnie marnuje zycie innym (kobietom), a czasy sie zmieniaja i dzisiaj nie wiesza sie gejow w Polsce.
    • reval Re: Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało? 09.05.12, 16:47
      Ludzie w Polsce mają od zarania dziejów problem z tym że "CO JA TO BYM ZROBIŁ" i " CO BYM ZMIENIŁ" w rezultacie wygląda to tak, że jak komus coś się nie podoba to zamiast tolerować to zajmuja się czymś innym, zmienija na siłę świat :D Nie zwazając, że to nie moje życie.

Pozatym kumpel przy piwie co powie. (tak tak ludzie w Polsce nie potrafią czasem bawić się bez piwa, spróbuj wyciągnąć sok, wode czy coś innego :D) Piwo mami w głowie i odejmuje rozum, zwłaszcza jak juz wymiotujesz :)

Jeszcze mamy katolicki naród, gdzie do niedawna jeszcze prezerwatywa była zakazana. A wypowiedzi w telewizjach w TV Trwam, wyglądają tak, że przychodzi niby ideał katolika, który nie ma dziewczyny i się wypowiada o kobietach. Nie chodzi mi o samą wypowiedź, lecz o to co może powiedziec taki ktoś. Źli ludzie poprostu i tak cały czas, bo nikt nie chce ze mną chodzić. Zero kochania siebie i dawania od siebie czegos bliźnienimu ( i tak 24 h na dobę).

Nie zapominajmy o ze to wszstko jest z domieszką Świadków Jehowych, którzy mówią tylko co ojciec mówi - brak własnego myślenia jak sekta działający :) Pan Bóg kazał pracować nad rozumem - nie bez powodu ;)

I wiele jeszcze innych motywów.

Odpowiedź jest prosta. Ci co chcą się leczyć, są uciskani i nie potrafią się akceptować, próbuja na siłę zbudować związek. Po jakimś czasie nie wytrzymuje to psychika i dzieją się cuda. :D woda przemieniła się w smoka.

Przepraszam, z góry za groteske. Nie chciałem nikogo urazić. Tak styl wypowiedzi poprostu uwypukla problemy. Cenię ludzi, którzy wierzą i prawdziwie dbają o to kim są. Bo to tego trzeba jednego podstaw rozumu. Wiem, że czlowiek mądry lub katolik prawdziwy się nie urazi, bo wie co to jest nadstawienie policzka, aby coś zrozumieć.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka