Dodaj do ulubionych

przyjaźń wśród gejów...

24.05.12, 01:21
Mam 34 lata jestem w " szczęśliwym" związku i jak każdy normalny gej szukam przyjaciół. Zamieściłem, kilka ogłoszeń na portalach gejowskich i powiem szczerze że....NIC, albo piszą małolaty, albo osoby które myślą o sex -ie, a ja potrzebuje przyjaciela - przyjaciół do pogadania, pomilczenia. Normalnych, zdrowo myślących ludzi, uczciwych, nikogo i niczego nie udających. Więc co jest nie tak, że nie mogę znaleźć nikogo? czy są jeszcze normalne osoby do przyjaźni?
Obserwuj wątek
  • tigertiger Re: przyjaźń wśród gejów... 24.05.12, 09:18
   przyjaźni nie szuka się w internecie. Znam grupę przyjaciół (osoby homoseksualne obojga płci) ze stażem ok 20letnim. cześć z nich zna się od szkoły średniej albo ze studiów i do grona swojego zapraszają ludzi, których poznali w realu przez innych znajomych, swoich partnerów.
   Na początku gdy pojawiały się pierwsze fora czy czaty, grupy które tam się spotykały organizowały sobie zloty, spotkania i z takich spotkań też narodziły się wieloletnie znajomości. Może lepiej poszukaj znajomych na stronie dla lesbijek, wówczas unikniesz z pewnością doszukiwania się w Twoim ogłoszeniu podtekstu sekularnego (para szuka pary lub "przyjaciela"). A dzięki nowo poznanym koleżankom, może poznacie i jakiś kolegów.
  • jakma22 Re: przyjaźń wśród gejów... 24.05.12, 10:53
   ssg1 napisał:
   > Mam 34 lata jestem w " szczęśliwym" związku i jak każdy normalny gej szukam prz
   > yjaciół. Zamieściłem, kilka ogłoszeń na portalach gejowskich

   Dla mnie zastanawiające jest dlaczego część osób homo tak bardzo zwraca uwagę na orientację swoich przyjaciół i znajomych. Ciężko jest mi to zrozumieć z mojego punktu widzenia. Mamy zarówno znajomych homo jak i hetero. Tych hetero znacznie więcej ponieważ i statystycznie takich osób w życiu spotyka się więcej. Przecież nie dobieramy znajomych na podstawie ich orientacji a tego jakimi są ludźmi, czy fajnie się z nimi nam rozumie, rozmawia, spędza czas itp.
   • tigertiger Re: przyjaźń wśród gejów... 24.05.12, 16:45
    Prawda jest taka, że zdecydowana większość mężczyzn o orientacji homoseksualnej ukrywa przed otoczeniem swój homoseksualizm, miedzy innym dla tego około połowa z nich nie decyduje się na stałego partnera i wspólne mieszkanie. Nie każdy jest tak wyautowany jak Ty, ale na pewno sobie z tego zdajesz sprawę:).
    pml.strefa.pl/ePUBLI/189/05.pdf
   • obserwator.waw Re: przyjaźń wśród gejów... 22.07.16, 12:31
    Też nie rozumiem tego. Przecież orientacja seksualna nie ma znaczenia. Ważne jest, jakim kto jest człowiekiem, a nie z kim śpi i uprawia seks.
    Mam wielu znajomych obojga płci, różnej orientacji ale łączy nas więź duchowa, chęć pobycia razem, wspólne zainteresowania. Całą rzeta nie ma znaczenia.
   • tigertiger Re: przyjaźń wśród gejów... 24.05.12, 16:18
    Dwóch studentów w Massachusetts Institute of Technology przeprowadziło trzy lata temu badania, które wykazały, że można z łatwością zidentyfikować homoseksualnych mężczyzn posiadających profil na FB, opierając się tylko na podstawie ich znajomych z portalu poprzez analizę płci i seksualności znajomych, nawet jeśli reszta informacji na temat ich profilu jest ukryta. Przeanalizowali 1.500 profili swoich kolegów, analiza ta wykazała, że ​​homoseksualiści mieli proporcjonalnie więcej gejowskich przyjaciół niż hetero. Na tej podstawie studenci opracować program komputerowy do przewidywania orientacji seksualnej użytkowników Facebooka opartych wyłącznie na seksualności znajomych z portalu. W sumie naukowcy sprawdzili owo oprogramowanie na 947 osobach, które nie ujawniły swojej orientacji seksualną na swoich profilach. Nie udało się jednak dokładnie zidentyfikować lesbijek i biseksualistów obu płci, ale bezbłędnie udało się zidentyfikować gejów.
    To dowód na to, że mężczyźni homoseksualni, choć posiadają znajomych hetero, najlepiej, najswobodniej czują się wśród gejów i to chyba jest zupełnie zrozumiałe ?:)
    www.telegraph.co.uk/technology/facebook/6213590/Gay-men-can-be-identified-by-their-Facebook-friends.html
   • ssg1 Re: przyjaźń wśród gejów... 28.05.12, 21:59
    Nie mamy wspólnych znajomych, bo dzieli nas spora różnica wieku. I znajomi mojego partnera nie przypadliśmy sobie do " gustu", za to moi znajomi zostali na drugim krańcu Polski, bo ja się przeprowadziłem do niego. Więc jak na razie kiepsko :(
     • jakma22 Re: przyjaźń wśród gejów... 25.06.12, 22:20
      sibeliuss napisał:
      > Zrezygnowałeś ze swojego życia dla niego, podziwiam.
      > U mnie też jest spora różnica, ale moi znajomi są bardzo na tak.

      To się nazywa poświęcenie. Niestety najczęściej takie poświęcenie po pewnym czasie prowadzi do obudzenia się, rozczarowania, niezadowolenia i pretensji: "Przecież ja wszystko dla niego poświeciłem a on... ".
      Brak wspólnych znajomych, problem ze zrobieniem wspólnych znajomych ze znajomych partnera... chyba to najlepiej nie wróży. Cóż, można żyć razem a jednocześnie osobno.
   • reval Re: przyjaźń wśród gejów... 21.06.12, 19:27
    mike.x napisał:

    > Możesz na mnie nawrzeszczeć, ale potem. Wybacz, po prostu muszę to napisać.
    >
    > Są takie osoby. Istnieją. Tyle, że najczęściej są hetero.


    Mylisz się ;) Ja mam znajomego z którym non stop rozmawiam o wszystkim, ani razu ja go nie podrywałem, a wręcz przeciwnie dopingowałem go aby znalazł chłopaka, a on mnie dopinguje i ta jest do dziś. W sumie to chyba zależy od Waszego wspólnego podejścia. Większość gejów szuka nie wiadomo jakiego chłopaka z bajki, a potem na samym końcu rozumie, że najważniejszy jest związek, który obustronnie trzeba pielęgnować.
    Z reguły geje chcą najpierw chłopaka, który nie będzie dbać o nich i będzie radził sobie samemu, a potem przyjaźni, której się boją oczywiście, bo to ryzyko jak wszędzie, że go stracą.
    • sibeliuss Re: przyjaźń wśród gejów... 22.06.12, 08:23
     Mam kumpla, bardzo się lubimy, mamy masę wspólnych tematów i doskonale się rozumiemy. Jesteśmy zupełnie różni, ale co najważniejsze - wzajemnie zupełnie aseksualni i to sprawia, że ta znajomość jest czysta emocjonalnie i trwa od wielu lat. Oby do końca.
  • przyjazn5 Re: przyjaźń wśród gejów... 06.12.13, 04:53
   Witam mam na imię Patrycja. I mieszam w zachodniopomorskim. Mam 17 lat i szuam prawdziwego przyjaciela. Kiedys przyjazniłam sie z dziewczyną jedna, czasem trzeba uwazniej dobierać sobie przyjaciół. Dlatego teraz szukam geja przyjaciela. Jesli jestes zainteresowany,to sie odezwij?
  • danio2512 Re: przyjaźń wśród gejów... 02.01.16, 00:07
   Cześć,
   jesteśmy para gejów 25 i 33 lata, szukamy takich przyjaciół, kumpli jak ty. Nie szukamy klubowiczów, którzy szukają sexu i erotycznych igraszek. Jeśli ogłoszenie nadal jest aktualne czekamy na kontakt lub odpowiedź. Pozdrawiamy,
  • obserwator.waw Re: przyjaźń wśród gejów... 22.07.16, 12:29
   Oczywiście, wszystko, co napiszę, to mój punkt wiedzenia i zapewne nie wszyscy się z nim zgodzą. Przyjaźń, to nie jest coś, co można zadeklarować. A więc i znaleźć "z ogłoszenia". Moim zdaniem przyjaźń powstaje z biegiem lat, a często niestety nie powstaje. I orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy.
   Ja uważam, że przyjaźń, to uczucie wyższego rzędu od tego, co ludzie potocznie nazywają miłością.
   Znam związki, które z biegiem lat przerodziły się w przyjaźń. I o to chyba chodzi, Miłość, która jest na początku, to głównie hormony, zauroczenie etc. Dopiero wspólna droga przez życie, zmaganie się z codziennością, powoduje, ze część związków przeradza się w przyjaźń. A jak się nie przerodzi to, moim zdaniem, źle.
   A do pogadania wystarczy szukać znajomych. Tylko w ogłoszeniach ludzie raczej szukają przygód a nie trwalszych więzi.
  • bidaazpiszczy Re: przyjaźń wśród gejów... 26.01.17, 12:21
   Zadaj sobie tylko jedno pytanie: gdzie i w jaki sposób są dobre szansę na spotkanie nowych ludzi? Ja wiele razy zmienialam miejsce zamieszkania i z doświadczenia powiem Ci, że wszelkie grupowe aktywności są super. Czy jest to fitness club czy grupa organizująca wycieczki po okolicy, czy też może nauka nowego języka czy inny kurs - to gwarantuje nowe towarzystwo,a ponadto są to ludzie podzielający Twoje zainteresowania,więc o bliższa znajomość łatwiej.

   Nie poddawaj się i.......daj sobie spokój z internetem!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka