Dodaj do ulubionych

A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ???

18.05.04, 17:35
Pytanie podchwytliwe ale tu chodzi mi o rowery. Tyle wycieczek juz
opisywaliscie. Mam zamiar kupic sobie swoj, teraz uzywam pozyczonego. Ale
wybor jst teraz taki, ze trudno sie zdecydowac, z teleskopami czy bez, z rama
zwykla czy wzmocniona ? Moze zaczne temat i ktos cos mi podpowie, moze tez i
inni skorzystaja.
Obserwuj wątek
    • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 19:30
      Ubott pisz do mnie ,mój narzeczony jest ekspertem od 'górali", my mamy Giant i
      Merida wyższej klasy rowerki górskie.Jeździ się super , ale i trzeba się do
      jazdy odpowiednio sprzętowo i konserwatorsko przygotować.A to juz działka
      mojego faceta, ja jestem od tras i turystyki ogólnie.
      Jeżeli przebywasz w stolicy to możemy Ci polecić świetnych gości ze sklepu na
      Kasprowicza, uczciwie doradzą co i jak i serwisują rowerki solidnie.
      mój email
      misia@street.pl
      Napewno odpadaja rowerki w cenie do 600 zł- zmarnowane pieniądze, lepiej
      troszkę poodkładać.I broń boże nie kupujemy roweru w supermarkecie!!!!!
      Liczy się waga roweru , im lżejszy , tym mniej się zmachasz, ale i....cena
      wyższa.
      Osprzęt najlepiej Shimano, bo i tak co jakiś czas musisz coś wymienić.
      Dobry smar do łańcucha , conajmniej na 40 minut przed planowana jazdą, a nie
      zadne WD40 czy inne dziadkowe mazidła.
      No i kask !!!Bez tego nigdzie się nie jeździ, chyba ,że lubisz igrać z loseM.
      Opony, na asfalt lepsze inne, na teren błotnisty inne, ja doświadczyłam
      boleśnie różnicy w przyczepności, jak się uparłam w szosówkach jechać na
      Roztoczańskie błota-efekt-2 bolesne wywrotki na glinie.
      A na jakim rowerku teraz jeździsz?
      • krzywy301 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 20:26
        Ja na początku wakacji wybieram sie rowerem na Roztocze. Jade na zwykłym
        rowerze górskim, bez amortyzatorów, opon terenowych, rogów u kierownicy.
        Niezbędne są jednak sakwy na rower. Roztoczańskie trasy nie sa zbyt wymagające
        dla kogos lubiącego ropwer i mającego dobra kondycję, moim zdaniem już lepiej
        sie jedzie spokojnie drogami gruntowymi niż podziurawionym lub niedokładnie
        łatanym asfalcie, bo wtedy strasznie trzęsie.
        • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:19
          sad
          a JA mam amortyzator-klekocze czasami jak bociek ale coś tam tłumi,rogów nigdy
          nie miałam , wydają mi się zbędne....
          Natomiast sakw nie mam, bo jeździmy na 1 dniowe wycieczki, od rana do
          nocy.Nastawiamy się na róznorodne zwiedzanie w dość krótkim czasie, więc czasem
          szybciej i bezpieczniej samochód z domu wytoczyc na drogę(rowerem na szosach
          cholernie niebezpiecznie jak jest duzy ruch.
          Podziwiam tych co jeźdżą z całym dobytkiem na swoim rowerku, ja jestem bardziej
          wygodnicka.
          Mnie tam czasami nieźle wytrzęsie po dołach i dziurach pomimo amortyzatora
          (czemu se nie kupisz lepszego!-już słyszę głos moich kolegów)ale przynajmniej
          mięśnie rąk się trochę potrenują , bo na siłownię nie chodzę, a kajakiem rz(ż)
          adko pływam.
          • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:32
            Teraz mam od znajomego gorala takiego kilku letniego. Blotniki metalowe,
            oswietlenie bagaznik. Za lekki on nie jest ale jezdzic sie da. Zastanawialem
            sie czy brac lekki aluminiowy czy moze cos z amortyzatorami. Tyle ze do tych z
            amortyzatorami pewnie trzeba by bylo dokupic osprzet (blotniki, oswietlenie).
            Rogatej kierownicy nie chce. Nie wiem tez czy z prosta rama czy tez z wygieta
            typu damka. Za duzo tego w sklepie.
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:45
              Damka jest słabszą ramą.
              Ja jeżdżę na klasycznym męskim"góralu" z malutkim męskim, wąskim
              siodełkiem.Koleżanki pukają się w głowę , ale w górskim, trudnym terenie i tak
              trzeba szanowne 4 litery trzymać w górze i pedałować , bo to już nie
              dziecinada.Więc po co np."kanapa teściowej"? To wygodne, owszem , na asfalt,
              ale w terenie, dodatkowe obciążenie.
              Właśnie zerknęłam na rower.Ja nie mam błotników!!!I chyba nigdy nie miałam.
              To dodatkowa waga, jak wpadniesz w błotnisty teren to i tak musisz się liczyc z
              faktem ,że będziesz i tak wyglądał po powrocie jak świnka, albo jak biedronka
              błotnasmile
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:51
              Jak masz możliwość to kupuj lżejszy rower znanej firmy,żeby nie trzeba było
              potem szukać przez pół Polski do niego części zamiennych.Amortyzator poniżej
              200 zł z reguły jest tylko atrapą.Przyzwoity rowerek górski według nas zaczyna
              się od mniej więcej 1200 zł (raczej więcej niż mniej).Do tego kask, strój ,
              plecak (rowerowy z siatką , taki odstający od części plecowej abyś się nie
              pocił od niego i cię nie uwierał podczas jazdy)) i ....2000 zł pęknie jak nic.
    • benia30 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 00:30
      ubott.1 napisał:

> Pytanie podchwytliwe ale tu chodzi mi o rowery.
      Moze zaczne temat i ktos cos mi podpowie, moze tez i
      > inni skorzystaja.

Hi hi, moja podpowiedź na pewno nikomu tu nie pomoże, ale pytałeś jakich
      rowerów używamy, więc uczynię osobiste wyznanie... Mój sprzęt to smile "Wigry3",
      na zmianę z "Jubilatem", młodzieżową kolarzówką i "góralem" z supermarketu...
      Na dalekie wycieczki się nie nadają ale do koleżanki na drugi koniec wsi lub
      rundkę objazdową po polach i owszem...
      Pozdrowionka, B...
    • tomalab1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 09:18
      Trochę późno bierzesz się z zakup.Zimą można było napotkać w sklepach
      rowery firmy GIANT w cenach bardzo okazyjnych.Ja kupiłem rower trekingowy
      z amortyzatorami w cenie 500 zł.Poprzedni mój rower to był AUTHOR-też trekingowy
      Swietnie się sprawdzał na Roztoczu.Niestety skradziono mi go
      Pozdrawiam i życzę udanych wypraw
      • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 18:20
        tomalab1 napisał:

> Trochę późno bierzesz się z zakup.Zimą można było napotkać w sklepach
        > rowery firmy GIANT w cenach bardzo okazyjnych.Ja kupiłem rower trekingowy
        > z amortyzatorami w cenie 500 zł.Poprzedni mój rower to był AUTHOR-też
        trekingow
        > y
        > Swietnie się sprawdzał na Roztoczu.Niestety skradziono mi go
        > Pozdrawiam i życzę udanych wypraw

Mój rower jest marki ARROW. Pozdrawiam Mariusz
          • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 28.05.04, 08:08
            misia.m napisała:

> co z rowerkiem?

Za niego. Jak milczy, tzn. że grasuje ( tj . pracuje jako biznesmen) na
            Ukrainie. A tam internet "nie dochodzi". Aby patrzxeć jak tu wpadnie.
            pzdr Mariusz
            PS. Przepraszam że sie wtrącę. Jest jakaś moda by kupować rowery o jakosci
            powyżej standardu "z importu" z zagranicy zachodniej (głównie Holandii i
            Belgii). Jakość jest faktycznie b.dobra. Cena takiego roweru tam, w
            przeliczeniu na zł, wynosi ok.3000 zł, a u nas kupimy go za 1000-1200 zł.
            Mój składak kosztował 900 zł, jest to dobry rower, nazywa się Arrow.
            Ale... nie ma czasu na nim jeżdzić. M
              • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 29.05.04, 08:08
                misia.m napisała:

> To szkoda,że nie masz.Ja też nie mam, ale na urlopie zawsze mnie ktoś namówi,
                > no wiadomo,zawsze ta sama osoba.smile
                > Częściej biegam niz jeźdżę,a to się przydaje.Rowerek lubi mieć kondycję w
                > zapasie...
                Istotnie.
                Rowerem robi się kondycję - szybciej, skuteczniej i przyjemniej niż w salonie
                odnowy, czy nawet w czasie wycieczek pieszych.
                pzdr Mariusz
                • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 29.05.04, 13:35
                  SALON ODNOWY?
                  Wybacz , ale ja mam i tak nienajlepsze zdanie o takiej formie dbania, no na
                  pewno w budynku płuc nikt nie przewentyluje porządnie.
                  Zreszta znam kobitki takie.Żadna z nich nie wybrałaby sie na żadna z moich
                  wypraw rowerowych.Nawet pytałam, pukały się w czoło.
                  Owszem moze mają kurcze gładsze nogi ode mnie,ale ja tam wolę swoje ślady na
                  skórze po przedzieraniu sie przez jeżyny i nne krzaczory,niz wydawanie kasy na
                  trenerów.
                  Ja tam i tak mam swojego, zawsze mi tak da w kość na wakacjach, że się potem
                  śmiejemy ,że pojechaliśmy na obóz kondycyjny , a nie na wypoczynek, śmiejemy
                  się razem ze znajomymi przy oglądaniu zdjęć z pobytu.
                  Nieraz się pada po prostu na nos, ale za to ile przygód po drodze, cudownych
                  miejsc, gdzie samochodziarze nigdy w zycie nie dotrą.
                  W tym roku na przykład znaleźlismy poroże jelenia na szlaku, jeden róg
                  najpierw , a za jakięś 6 km następny i w dodatku to była para(kompletne-prawe
                  i lewe)
                  Pozdrawiam wszystkich i namawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka