Dodaj do ulubionych

A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ???

18.05.04, 17:35
Pytanie podchwytliwe ale tu chodzi mi o rowery. Tyle wycieczek juz
opisywaliscie. Mam zamiar kupic sobie swoj, teraz uzywam pozyczonego. Ale
wybor jst teraz taki, ze trudno sie zdecydowac, z teleskopami czy bez, z rama
zwykla czy wzmocniona ? Moze zaczne temat i ktos cos mi podpowie, moze tez i
inni skorzystaja.
Obserwuj wątek
    • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 19:30
      Ubott pisz do mnie ,mój narzeczony jest ekspertem od 'górali", my mamy Giant i
      Merida wyższej klasy rowerki górskie.Jeździ się super , ale i trzeba się do
      jazdy odpowiednio sprzętowo i konserwatorsko przygotować.A to juz działka
      mojego faceta, ja jestem od tras i turystyki ogólnie.
      Jeżeli przebywasz w stolicy to możemy Ci polecić świetnych gości ze sklepu na
      Kasprowicza, uczciwie doradzą co i jak i serwisują rowerki solidnie.
      mój email
      misia@street.pl
      Napewno odpadaja rowerki w cenie do 600 zł- zmarnowane pieniądze, lepiej
      troszkę poodkładać.I broń boże nie kupujemy roweru w supermarkecie!!!!!
      Liczy się waga roweru , im lżejszy , tym mniej się zmachasz, ale i....cena
      wyższa.
      Osprzęt najlepiej Shimano, bo i tak co jakiś czas musisz coś wymienić.
      Dobry smar do łańcucha , conajmniej na 40 minut przed planowana jazdą, a nie
      zadne WD40 czy inne dziadkowe mazidła.
      No i kask !!!Bez tego nigdzie się nie jeździ, chyba ,że lubisz igrać z loseM.
      Opony, na asfalt lepsze inne, na teren błotnisty inne, ja doświadczyłam
      boleśnie różnicy w przyczepności, jak się uparłam w szosówkach jechać na
      Roztoczańskie błota-efekt-2 bolesne wywrotki na glinie.
      A na jakim rowerku teraz jeździsz?
      • krzywy301 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 20:26
        Ja na początku wakacji wybieram sie rowerem na Roztocze. Jade na zwykłym
        rowerze górskim, bez amortyzatorów, opon terenowych, rogów u kierownicy.
        Niezbędne są jednak sakwy na rower. Roztoczańskie trasy nie sa zbyt wymagające
        dla kogos lubiącego ropwer i mającego dobra kondycję, moim zdaniem już lepiej
        sie jedzie spokojnie drogami gruntowymi niż podziurawionym lub niedokładnie
        łatanym asfalcie, bo wtedy strasznie trzęsie.
        • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:19
          sad
          a JA mam amortyzator-klekocze czasami jak bociek ale coś tam tłumi,rogów nigdy
          nie miałam , wydają mi się zbędne....
          Natomiast sakw nie mam, bo jeździmy na 1 dniowe wycieczki, od rana do
          nocy.Nastawiamy się na róznorodne zwiedzanie w dość krótkim czasie, więc czasem
          szybciej i bezpieczniej samochód z domu wytoczyc na drogę(rowerem na szosach
          cholernie niebezpiecznie jak jest duzy ruch.
          Podziwiam tych co jeźdżą z całym dobytkiem na swoim rowerku, ja jestem bardziej
          wygodnicka.
          Mnie tam czasami nieźle wytrzęsie po dołach i dziurach pomimo amortyzatora
          (czemu se nie kupisz lepszego!-już słyszę głos moich kolegów)ale przynajmniej
          mięśnie rąk się trochę potrenują , bo na siłownię nie chodzę, a kajakiem rz(ż)
          adko pływam.
          • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:32
            Teraz mam od znajomego gorala takiego kilku letniego. Blotniki metalowe,
            oswietlenie bagaznik. Za lekki on nie jest ale jezdzic sie da. Zastanawialem
            sie czy brac lekki aluminiowy czy moze cos z amortyzatorami. Tyle ze do tych z
            amortyzatorami pewnie trzeba by bylo dokupic osprzet (blotniki, oswietlenie).
            Rogatej kierownicy nie chce. Nie wiem tez czy z prosta rama czy tez z wygieta
            typu damka. Za duzo tego w sklepie.
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:45
              Damka jest słabszą ramą.
              Ja jeżdżę na klasycznym męskim"góralu" z malutkim męskim, wąskim
              siodełkiem.Koleżanki pukają się w głowę , ale w górskim, trudnym terenie i tak
              trzeba szanowne 4 litery trzymać w górze i pedałować , bo to już nie
              dziecinada.Więc po co np."kanapa teściowej"? To wygodne, owszem , na asfalt,
              ale w terenie, dodatkowe obciążenie.
              Właśnie zerknęłam na rower.Ja nie mam błotników!!!I chyba nigdy nie miałam.
              To dodatkowa waga, jak wpadniesz w błotnisty teren to i tak musisz się liczyc z
              faktem ,że będziesz i tak wyglądał po powrocie jak świnka, albo jak biedronka
              błotnasmile
              • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:46
                Rowerek to fajna rzecz, szczególnie jak go musisz tachac przez mostki na
                Szumachsmile
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:47
              A w jakim sklepie oglądałeś rowerki już?
              • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:55
                A w kilku roznych w Zamosciu. Zastanawiam sie tez czy az tak bede jezdzil jak
                Ty by nawet waga siodelka byla dla mnie istotna. Blotniki to jednak mi
                potrzebne beda. Ten rower ma mi sluzyc od czasu do czasu, zapewne tylko w
                sezonie letnim. Zbytnio za duzo czasu to nie mam ale cos tam sie wykorzysta.
                Tak to jest z moja jazda, raczej po terenie asfalt mnie nudzi a i ruch jest
                duzy. Wole zawiesc gdzies rower autem a tam smigac juz nim.
                • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:55
                  To tak jak Ja!
                • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:58
                  Błotniki zawsze można odkręcic , albo kupic najtańsze plastikowe.
                  Szczerze mówiac, to ja tak padnięta wracam z tych naszych wypraw rowerowych w
                  wakacje,że rower zawsze wydaję mi się 10 razy cięższy niż na początku trasy.W
                  zwiazku z tym pod koniec trasy czujesz całym soba każde zbędne 10dkg.
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:51
              Jak masz możliwość to kupuj lżejszy rower znanej firmy,żeby nie trzeba było
              potem szukać przez pół Polski do niego części zamiennych.Amortyzator poniżej
              200 zł z reguły jest tylko atrapą.Przyzwoity rowerek górski według nas zaczyna
              się od mniej więcej 1200 zł (raczej więcej niż mniej).Do tego kask, strój ,
              plecak (rowerowy z siatką , taki odstający od części plecowej abyś się nie
              pocił od niego i cię nie uwierał podczas jazdy)) i ....2000 zł pęknie jak nic.
              • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 21:59
                Plecak, torby to az tak to ja duzo nie jezdze. Ot tak czasami po okolicach.
                Calodniowych wyjazdow to pewnie bym za czesto nie planowal. No chyba, ze Users
                cos zaproponuje ale ostatnio malo go tu widac. Czas moj tez zas jest napiety i
                czesto jezdze gdzies ale autkiem. Rower ma byc taka odskocznia bym nie
                zapomnial chodzic.
                • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:02
                  O kurcze, ale jesteśmy podobni!
                  Acha jeszcze najważniejszy przyjaciel rowerzysty: bidon+pompka i łatki do
                  dętek, nigdy nie wiesz gdzie cię poniesie i na co.....smile
    • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:00
      Podaj modele i przykładowe ceny rowerków , które ci wpadły w oko albo ktoś ci
      doradzał.Postaramy się pomóc.
      • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:06
        A tu mnie zastrzelilas. Nazw zadnych nie pamietam. Dwa wpadly mi chyba w oko.
        Okolo 700 zl, jeden prosta rama bez amortyzatorow, lekki fajnie sie prowadzi. A
        ten drugi rama wygieta, ponoc wzmocniona, amortyzator przod i tyl, tez cos 700
        zl.
        • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:08
          Moja rada-zerknij na troszkę droższe modele, żeby potem nie było na mnie....
          No i zerknij też na jakąś stronkę rowerową , nawet na Gazeta.pl
      • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:07
        Aha i jedno wazne, o wielej lepiej sie trzymaly na zakretach niz ten co mam
        teraz z okraglymi oponami starszej jeszcze daty.
        • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:09
          No nie, wątpię, bo oponki przede wszystkim leciwe i troszkę łyse przy okazji...
        • ubott.1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:10
          A tak na marginesie to blotniarka detektyw zdobedzie duzo informacji tu o nas,
          zauwazy ze jestesmy podobni hi hi hi.
          • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:21
            No to co, boisz się?
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 18.05.04, 22:21
              Koloru roweru i tak nie podam, he..
    • benia30 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 00:30
      ubott.1 napisał:

> Pytanie podchwytliwe ale tu chodzi mi o rowery.
      Moze zaczne temat i ktos cos mi podpowie, moze tez i
      > inni skorzystaja.

Hi hi, moja podpowiedź na pewno nikomu tu nie pomoże, ale pytałeś jakich
      rowerów używamy, więc uczynię osobiste wyznanie... Mój sprzęt to smile "Wigry3",
      na zmianę z "Jubilatem", młodzieżową kolarzówką i "góralem" z supermarketu...
      Na dalekie wycieczki się nie nadają ale do koleżanki na drugi koniec wsi lub
      rundkę objazdową po polach i owszem...
      Pozdrowionka, B...
    • tomalab1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 09:18
      Trochę późno bierzesz się z zakup.Zimą można było napotkać w sklepach
      rowery firmy GIANT w cenach bardzo okazyjnych.Ja kupiłem rower trekingowy
      z amortyzatorami w cenie 500 zł.Poprzedni mój rower to był AUTHOR-też trekingowy
      Swietnie się sprawdzał na Roztoczu.Niestety skradziono mi go
      Pozdrawiam i życzę udanych wypraw
      • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 18:20
        tomalab1 napisał:

> Trochę późno bierzesz się z zakup.Zimą można było napotkać w sklepach
        > rowery firmy GIANT w cenach bardzo okazyjnych.Ja kupiłem rower trekingowy
        > z amortyzatorami w cenie 500 zł.Poprzedni mój rower to był AUTHOR-też
        trekingow
        > y
        > Swietnie się sprawdzał na Roztoczu.Niestety skradziono mi go
        > Pozdrawiam i życzę udanych wypraw

Mój rower jest marki ARROW. Pozdrawiam Mariusz
    • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 19.05.04, 22:19
      Umoich rodziców na szafie dalej leży poczciwy rowerek Wigry 3 właśnie, mnóstwo
      lat na nim jeździłam ale tylko po parkach miejskich.
      Teraz odpoczywa....niech młodsze pokolenie się męczy po wertepach.
      • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 20.05.04, 18:04
        Ubott, jak tam , wytypowałeś już cos na zakup, podziel się.
        • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 27.05.04, 23:08
          co z rowerkiem?
          • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 28.05.04, 08:08
            misia.m napisała:

> co z rowerkiem?

Za niego. Jak milczy, tzn. że grasuje ( tj . pracuje jako biznesmen) na
            Ukrainie. A tam internet "nie dochodzi". Aby patrzxeć jak tu wpadnie.
            pzdr Mariusz
            PS. Przepraszam że sie wtrącę. Jest jakaś moda by kupować rowery o jakosci
            powyżej standardu "z importu" z zagranicy zachodniej (głównie Holandii i
            Belgii). Jakość jest faktycznie b.dobra. Cena takiego roweru tam, w
            przeliczeniu na zł, wynosi ok.3000 zł, a u nas kupimy go za 1000-1200 zł.
            Mój składak kosztował 900 zł, jest to dobry rower, nazywa się Arrow.
            Ale... nie ma czasu na nim jeżdzić. M
            • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 28.05.04, 23:22
              To szkoda,że nie masz.Ja też nie mam, ale na urlopie zawsze mnie ktoś namówi,
              no wiadomo,zawsze ta sama osoba.smile
              Częściej biegam niz jeźdżę,a to się przydaje.Rowerek lubi mieć kondycję w
              zapasie...
              • czuk1 Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 29.05.04, 08:08
                misia.m napisała:

> To szkoda,że nie masz.Ja też nie mam, ale na urlopie zawsze mnie ktoś namówi,
                > no wiadomo,zawsze ta sama osoba.smile
                > Częściej biegam niz jeźdżę,a to się przydaje.Rowerek lubi mieć kondycję w
                > zapasie...
                Istotnie.
                Rowerem robi się kondycję - szybciej, skuteczniej i przyjemniej niż w salonie
                odnowy, czy nawet w czasie wycieczek pieszych.
                pzdr Mariusz
                • misia.m Re: A jakich sprzetow uzywacie forumowicze ??? 29.05.04, 13:35
                  SALON ODNOWY?
                  Wybacz , ale ja mam i tak nienajlepsze zdanie o takiej formie dbania, no na
                  pewno w budynku płuc nikt nie przewentyluje porządnie.
                  Zreszta znam kobitki takie.Żadna z nich nie wybrałaby sie na żadna z moich
                  wypraw rowerowych.Nawet pytałam, pukały się w czoło.
                  Owszem moze mają kurcze gładsze nogi ode mnie,ale ja tam wolę swoje ślady na
                  skórze po przedzieraniu sie przez jeżyny i nne krzaczory,niz wydawanie kasy na
                  trenerów.
                  Ja tam i tak mam swojego, zawsze mi tak da w kość na wakacjach, że się potem
                  śmiejemy ,że pojechaliśmy na obóz kondycyjny , a nie na wypoczynek, śmiejemy
                  się razem ze znajomymi przy oglądaniu zdjęć z pobytu.
                  Nieraz się pada po prostu na nos, ale za to ile przygód po drodze, cudownych
                  miejsc, gdzie samochodziarze nigdy w zycie nie dotrą.
                  W tym roku na przykład znaleźlismy poroże jelenia na szlaku, jeden róg
                  najpierw , a za jakięś 6 km następny i w dodatku to była para(kompletne-prawe
                  i lewe)
                  Pozdrawiam wszystkich i namawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka