Dodaj do ulubionych

Do Pana Wojta Nielisza

08.06.05, 07:51
Mamy tu wątki o zalewie ktore umożliwia Panu zapoznanie sie i odniesienie do
naszych wypowiedzi.
Proszę też uprzejmie zajrzeć na forum Zamość , tu na portalu Gazety
Wyborczej, fora regionalne, Zamość a wątek o zalewie nieliskim został
wydobyty i umieszczony na stronie 1.

Bardzo prosimy o polemikę z nami i informację co dalej z zalewem - czy ma być
tylko zbiornikiem wody????

pzdr mariusz
Obserwuj wątek
    • nielisz Re: Do Pana Wojta Nielisza 16.06.05, 15:24
      Panie Mariuszu miło jest nam , że Pan interesuje się zbiornikiem w Nieliszu ale
      słuszne Pana zastrzżenia proszę kierować do dysponenta zbiornika.
      Informuję Pana ,że włascicielem zbiornika jest Skarb Państwa a wykonawcą
      inwestycji i obecnym dysponente zbiornika i otoczki jest Wojewódzki Zarząd
      Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie 20-027 Lublin ul.Karłowicza 4 lub
      jego oddział w Zamościu ul.Partyzanyów 94 22-400 Zamość. Pierwotnym założeniem
      i nadal tak jest , zbiornik pełni rolę retencyjną , dlatego wykupiono od
      prywatnych właścicieli wąski pas pobrzeża , reszta terenu wokół zbiornik jest
      własnością prywatną. W poracowywanym Planie Zagospodarowania przestrzennego
      przewidziany jest pełno wymiarowy tor regatowy , pole golfowe , tereny
      rekreacyjne w bardzo szerokim rozumieniu.My jako Urząd wiemy ,że zbiornik jest
      szansą dla nasze biednej gminy , jesteśmy gotowi na wszelką pomoc dla
      inwestora , który zechce wykupić od właścicieli prywatnych tereni i
      zainwestować w turystykę lub usługi turystyczne w postaci od zwolnienia od
      podatków na jakiś czas do wszelkiej innej pomocy w ramach możliwości Urzędu.
      Urząd Gminy nie może być inwestorem bo to nie jest jego rolą.Jesze dla
      informacji zbiornik Nielisz w większej części leży na terenie gminy Sułów.
      pozdrawiam Sekretarz Gminy.
      • users1 Re: Do Pana Wojta Nielisza 17.06.05, 08:00
        Czytając wypowiedź przedstawiciela gminy Nielisz zrobiło mi sie poptrostu
        smutno. Ten tok myślenia jaki przebija z tego postu przesądza, że ta gmina
        dalej i to jeszcze długo będzie biedna, zapyziała i nijaka. A tak na
        marginesie, szkoda że post jest skierowany tylko do Mariusza, że
        przedstawiciele gminy nie znaleźli wątku na forum Zamość. Mimo wszystko życzę
        gminie i jej mieszkańcom szybkiego i we właściwym kierunku rozwoju
        W.2
      • hubertus_zamoscicus Re: Do Pana Wojta Nielisza 17.06.05, 10:04
        nie wiem, skąd u Was takie zaskoczenie listem z UG Nielisz? przecież pisano już
        na forum (chyba nawet czuk) że zbiornik nie jest własnością gminy, lecz skarbu
        państwa i zarządza nim Zarząd Melioracji w Lublinie.
        fakt, iż nie jest to wiadomość tchnąca optymizmem, ale tak to już jest, że
        sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą. "to nie my - to oni" - o takiej
        startegii przetrwania pisałem również na forum roztocze o wypowiedzi
        zamojskiego o nieudacznikach w Zamosciu. "to nie my - to oni" - to strategia w
        Polsce kwitnąca z powodzeniem od lat...sprzyja jej zresztą trójstopniowy
        podział władzy i kompetencji - województwo-powiat-gmina. wiadmomo, że za taki
        zbiornik odpowiedzialność musi ponosić wyższy szczebel administarcji niż
        gmina, lecz wszystko jest do pogodzenia przy dobrych chęciach i woli współpracy
        (a tego przede wszystkim w polskim samorządzie brakuje).
        a wówczas z pewnością znalazł by się i prywatny inwestor, który wyłożyłby
        pieniądze na infratstrukturę turystyczną. partnerstwo publiczno-prywatne jest
        przecież standardem we współczesnym świecie.
        • users1 Re: Do Pana Wojta Nielisza 17.06.05, 11:42
          Zaskoczony informacją przedstawiciela gminy nie byłem i nie jestem Drogi
          Hubercie, bo od dawna znane mi zagadnienia własnościowo-administracyjne
          zbiornika wodnego Nielisz. Nie mniej jednak pragnę zauważyć, ze Nielisz to nie
          sam zbiornik, i odwrotnie, zbiornik wodny to nie cała gmina Nielisz. Uważam
          jednak, że władze tej biednej gminy powinny wykorzystać okazję że na swoim
          terenie posiadają bądź co badź swego rodzaju atrakcję turystyczną, nawet jesli
          atrakcja ta nie jest własnościa gminy. To jest swego rodzaju szansa dla
          Nielisza i okolic. Na tle wypowiedzi przedstawiciela gminy znamienny jest fakt
          (o czym pisałem na forum Zamość), że na tegorocznych targach turystycznych w
          Warszawie pojawiła się ulotka (folderek)promująca Nielisz, a w niej zdjęcie
          plaży - kąpieliska w Nieliszu. Tu ponawiam pytanie do władz gminy, gdzie jest
          to kapielisko, a jeśli go jeszcze nie ma, to może ulotka wydana została bez
          wiedzy gminy. Tak przy okazji jeszcze o jednej sprawie. W ostatnim okresie
          czasu wycięto wiekszość drzew przy trasie Zamość - Żółkiewka, zaryzykuję, że
          najwięcej wycięto w gminie Nielisz. Nie znam sie na dendrologi, a zatem nie
          wypowiadam sie czy postapiono słusznie czy nie, mimo to pozwolę sobie zauważyć,
          że na odcinku Nielisz - Staw Noakowski pozostało kilka drzew. Drzewa te są
          mocno okaleczone podczas ścinki drzew, sterczą kikuty połamanych konarów, wiszą
          nadłamane gałęzie. Jednym słowem widok żałosny. Często tamtedy przejeżdżam i
          nie zauważyłem, aby ktoś się tym zainteresował. Być może zaraz przeczytam że to
          nie jest własnościa gminy, a zarzadza tym jakiś tam zarząd drogownictwa. No cóż
          można i tak.
          W.2
          • koziorozka Re: Do Pana Wojta Nielisza 17.06.05, 11:56
            Pan Sekretarz Gminy wszystko ładnie wytumaczył poza jednym
            - dlaczego nie udało sie gminie ściagnąć prywatnych inwestorów?
            Czy gmina jakos sie o nich starała, gdzieś kogoś zachęcała?
            Próbowała sie w tej sprawie porozumieć z władzami Suśca?
            Jeśli tak, to co przeszkadza potencjalnym inwestorom?
            Nie chce mi sie wierzyć,że Urząd Gminy tylko czeka aż inwestorzy sami przyjdą,
            to wtedy im sie podatki umorzy.
            • hubertus_zamoscicus Re: Do Pana Wojta Nielisza 17.06.05, 13:46
              koziorozka napisała:

> Nie chce mi sie wierzyć,że Urząd Gminy tylko czeka aż inwestorzy sami przyjdą,
              > to wtedy im sie podatki umorzy.

chyba nie sądzisz że gmina aktywnie zabiega o inwestorów? to co nam wydaje się
              oczywistością, taką oczywistością w samorządzie bywa rzadko

Czy gmina jakos sie o nich starała, gdzieś kogoś zachęcała?
              > Próbowała sie w tej sprawie porozumieć z władzami Suśca

o współpracy międzygminnej już pisywałem jak to w praktyce w gminach wygląda.
              każdy wójt administruje swoją gminą i za nią jest przede wszystkim
              odpwiedzialny i rozliczany. rzadko kto mysli w kategoriach globalnych...choć
              wójtowi Trąbie muszę przyznać tego na szczęście nie brakuje. no ale widać, że
              jest jednak jakiś opór materii, mur, którego nijak nie da się przeskoczyć. może
              chodzi tu o spór i porozumienie z waraszawką i lublinem? takie sprawy z zasady
              są trudne, ale mimo wszystko twierdzę, że zalew i turystyka powinny być w
              gminie nielisz priorytetem nad którym pracuje się żmudnie i codziennie przez 8
              godzin. najlepiej w powołanym do tego specjalnym zespole. takie świąteczne
              poruszanie tej kwestii niewiele zmieni.
      • januszx Re: Do Pana Wojta Nielisza 07.07.05, 11:34
        Szanowny Panie Sekretarzu

Przeczytałem przed chwila Pana wypowiedź i muszę przyznać ,że troche mnie
        zastanawia dająca się zauważyć pasywność - ja rozumiem,że sa pewne obiektywne
        przeszkody alejednak to władze Gminy moga w pewien sposób zwiększyć jej
        atrakcyjność.
        Pan Wójt w piśmie z marca 2004 roku zobowiązał sie do różnorodnych działań
        minn. storzenia parkingu, zainstalowania śmietników ,utworzenia kąpieliska a
        także do Pomocji Gminy - cała wypowiedż na forum Zamość.
        Chciabym bardzo uprzejmie zapytac ,ćzy te zobowiązania zostały spełnione jak
        widzę w Poscie Usersa poniżej plaży jak nie było tak nie ma ..czy może się
        mylę ?
        Jeszcze raz ponawiam swoje pytanie i podkreślam ,że pisząc te listy staramy sie
        kierować "dobrem" , rozwojem przyszościa bnaszego regionu, Przy okazji
        chciałbym poinformować,że Pytania wysłałem na adres Gminy podany na stronie
        internetowej Gminy Nielisz

Z usznowaniem
        Janusz
    • hubertus_zamoscicus Do Pana Wojta Nielisza. nie tylko przecież ... 21.06.05, 15:02
      acha, no i oczywiście tacy Słowacy są bardziej pomysłowi od Polaków i widzą
      więcej. mianowicie wprowadzili w ramach aktywizacji osób bezrobotnych specjalne
      stypendia (dofinansowane z funduszy ue) dla osób podejmujacych pracę za
      granicą. takie wspracie pomostowe na bieżące wydatki związane z utrzymaniem się
      na zagranicznym rynku pracy...
      niezłe nie?
      ale nic to - zakopujmy te rury, zakopujmy...!
    • users1 Brawo Nielisz!!!! 26.09.05, 09:19
      Przejeżdżając w ostatnim czasie przez Gminę Nielisz zauważyłem, że powstają, a
      może już powstały dwie trasy rowerowe. Jedna oznakowana kolorem zielonym, druga
      niebieskim. Poruszałem sie samochodem, wiec nie wiele udało mi sie ustalić w
      tym zakresie. Obiecuje, że jesli tylko zdrowie pozwoli w najbliższym czasie
      zapoznam sie z tematem nieco blizej i na pewno z pozycji siodełka od roweru.
      W.2
      • czuk1 Re: Brawo Nielisz!!!! 26.09.05, 11:09
        Może jest wytyczona jako jedna z tras trasa Twojego autorstwa?
        Ciekawy jest. Oby tylko nie skonczyla sie "jesień rowerowa." Nie mógł byś
        przejechać tras.
        pzdr mariusz
    • dahlinek Re: Do Pana Wojta Nielisza 27.09.05, 11:25
      Może jakąś społeczną inicjatywę? smile

Zrobić stronkę, rozreklamować w sieci, zwrócić uwagę mediów hasło już mam:

"Jak NieLisz, to co?"

btw: zgłaszam się na chętnego do hostowania i wykonania strony, byle tylko byli
      chętni do współpracy merytorycznej :]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka