Dodaj do ulubionych

Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie?

31.03.06, 21:45
Uwielbiam żurek, najlepszy był w knajpce młyn w Zwierzyńcu. Jakie jeszcze
dobre gastronomiczne miejsca polecacie?
Obserwuj wątek
    • czuk1 Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 31.03.06, 22:37
      Także w rest. "Anna" w Zwierzyńcu, w rest. pp.A.St.Jachymków w Guciowie, w
      Pensjonacie "Marta" w Krasnobrodzie i w rest. Ośrodka Szkoleniowego "Energetyk"
      w Krasnobrodzie. I narazie tyle. Napewno jest też dobra kuchnia na wielu
      kwaterach prywatnych. Ale konkretnie nie wiem gdzie.
      pozdrawiam Mariusz
    • niklosss Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 03.04.06, 13:18
      Witam wszystkich! smile

Napiszę coś na podstawie własnych doświadczeń z jedzeniem na Roztoczu, z którym
      niestety nie jest najlepiej, choć co nieco ciekawego można znaleźć.
      Narol "U Rubina"- absolutnie nie wolno sugerować się wyglądem tego przybytku, bo
      jedzenie jest przepyszne i do tego w doskonałych cenach smile Jak właściciel coś
      poleci z karty, to znaczy, że jest to naprawdę dobre i świeże.
      Horyniec- bez rewelacji, ale naprawdę solidnie, karmią w Zajeździe "U Flisa",
      podobnie w "Hetmanie", pyszne śniadanko spożyłem w "Gościńcu pod lasem".
      Susiec- tutaj z reguły jadałem w "Leśnej", niezła golonka, poza tym karta
      krótka, ale każdy powinien coś znaleźć dla siebie.
      Zwierzyniec- najbardziej znany jest Młyn (czy W Młynie?), ale mnie osobiście
      miejsce nie przekonuje, króluje pizza big_grin, oprócz tego standardy, chyba tylko
      jedno oryginalne danie, jakieś fabryczne piwa w sprzedaży, podczas gdy pod nosem
      stoi zacny browar... Podobnie w "Annie", ale plus za regionalne pierogi z kaszą
      gryczaną w ofercie.

pozdrawiam
      • czuk1 Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 03.04.06, 15:13
        Po trzech merytorycznych wypowiedziach mamy obraz - obiektywny - "bazy danych o
        zywieniu na RoztocZu". Niektore z wymienionych znam z autopsji a o nich
        zapomnialem (o rest. "U Antka" - mam podobne zdanie) - opinie kolegów
        potwierdzam.
        Jeszcze mamy dobre jedzonka w rest. k/Tomaszowa w kier. Suśca.
        Jest nowa rest. "Gościniec" k/panasówki , 4 km od Zwierzyńca w kier. Biłgoraja.
        Poza tym w Soli (na obrzeżu Puszczy Solskiej) na końcu wsi też jest
        restauracja , gotowa do duzych imprez.
        pzdr mariusz
            • tomalab1 Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 05.04.06, 09:23
              > A jedzonka w rest. narożnej (na Rynku Narolskim) jest bardzo smaczne. W ub,r
              > byłem tam 3x , smakowały nam pierogi appostolskie.
              > adne wnętrze, mila obsługa.
              > mariusz
              A jakie to są pierogi ? . Nigdy nie byłem w tej restauracji a z Warszawy daleko
              • eselte Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 05.04.06, 09:36
                niestety trzeba przyznać, ze jeśli chodzi o jedzenie to jest bida..Są chlubne
                wyjątki- wspomniany Narol ale brakuje mi knajp z typowym regionalnym jedzeniem.
                to przeciez na roztoczu jadłam bułki z kaszą gryczaną, rosół z kostkami kaszy-
                stare wspomnienia odnalazłam jedynie w pierogach z kaszą gryczaną we młynie w z-
                cu. Trzeba przyznac, ze na roztoczu a głównie w zwierzyńcu -bo tam spędzam
                swoje wakacje- króluje pizza, pizza i tylko pizza....Nawet w tym młynie
                zwierzynieckim. Zresztą młyn zwierzyniecki i jego własciciel to inny temat-(((
                  • koziorozka kuchnia regionalna 05.04.06, 12:01
                    Niestety, musze przyznać, że kuchnia regionalna na Roztoczu jest dopiero nw
                    powijakach. Rozumiem, że gastronomicy zarabiają na pizzie - sama znam takich, co
                    w Maroku czy Egipcie lecą do McDonalds - ale liczba turystów szukających
                    regionalnych smakołyków jest coraz większa.
                    Pierogi (zwłaszcza z pieca) w całej Polsce robią oszałamiająca karierę.
                    Nie wiem, jak pierogi apostolskie (z grzybami i kapusta kiszoną) mają się do
                    Roztocza, ale w sezonie grzybowym muszą być pyszne, mniam
                    tu jest przepis: ww.recepturyklasztorne.com/?c=6
                    • cperek997 Też mi jej brakuje;) 05.04.06, 12:21
                      Szczególnie jak wpadam do Was na dłuższą wizytę, szkoda, ze rzadko spotykana
                      jest knajpka z roztoczańskimi potrawami. W końcu nie po to przyjeżdżam na
                      Roztocze żeby jeść np. frytki, które również i u mnie sprzedają, no chyba że
                      były by to frytki po roztoczańsku!
                    • andrzej.sawa Re: kuchnia regionalna 05.04.06, 15:47
                      No to niech ktoś zorganizuje porządne forum kulinarne regionu,albo może trochę
                      więcej niż Roztocze - może od Biłgoraja do Włodawy,uwzględniając oczywiście
                      trochę tereny zaburzańskie,boć przecie z tej strony Bugu mieszka sporo ludzi
                      rodzonych w Kowlu,Rawie,oj i wszędzie Tam.
                      Zacznijmy od pierogów,pirogów i rozmaitych placków/z owocami,kiełbasą,śledziami/.
                      Oj,ślinka cieknie,nie mam siły,kończę.
                      Smacznego.
                    • amalfi Re: kuchnia regionalna 11.04.06, 19:01
                      Nie dziwię się tym, którzy w Egipcie czy Maroku wybierają Donaldsa. Jedzenie
                      kupowane od tubylców może być lekko..hm..biegunkotwórcze.
                      W zasadzie bezpieczne są sprawdzone restauracje.
                      • andrzej.sawa Re: kuchnia regionalna 11.04.06, 19:59
                        Przyjacielu nie ten klimat,a poza tym radzę pobyć dłużej,żeby kapeńkę wypić na
                        dobre trawienie,nie tylko na Roztoczu,ale i na Ziemii Chełmskiej.
                        Sprawdzone restauracje dają mięso z wielkich ferm,które nijak się ma do dobrego
                        żarcia z małych hodowli.Warzywa i owece normalne to jest to.Dlatego nasze
                        tradycyjne żarcie ma smak.
                • eselte Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 06.04.06, 10:47
                  hm..a może to kwestia "pomyślunku"? Czasem mam wrażenie, ze panuje tam pogląd,
                  ze jak letniki miastowe to żywią sie tylko pizzami i spaghetti..więc trzeba to
                  dawać!! bo przecież kto będzie chciał zjeśc kasze gryczaną z zsiadłym mlekiem?
                  Wyobrażacie sobie- upalne dni, a tam serwują zsiadłe chłodne mleko-raj!!!.Z tym
                  zestawem spotkałam się u guciów jedynie-((.
                  • hubertus_zamoscicus knajpki 06.04.06, 10:56
                    no tak, wypisz-wymaluj mój pomysł biznesowy już został odkryty...smile
                    a tak na serio - przygotowałem już jakiś czas temu zręby koncepcji biznesowej
                    pod nazwą "Sieć rozotczańskich knajpek z potrawami regionalnymi". Na podstawie
                    moich uproszczonych i amatorskich symulacji oraz wywiadowni wychodzi, iż kto
                    pierwszy zaiwestuje w ten pomysł (z głową), nie będzie żałowałsmile Cóż, skoro już
                    się powiedziało "a" to czekamy na "b" i "c".
                    pozdrawiam
                    • amalfi Smakowitości..mniam..mniam.. 11.04.06, 18:58
                      Zdarzyło mi się jeść na Roztoczu prosiaka pieczonego w kaszy gryczanej. Pychota.
                      A kasza gryczana - przepyszna. Jeszcze wypróbowałam pieczoną na grillu
                      kaszankę, oczywiście z kaszy gryczanej a nie jęczmiennej. Do tego piwo
                      Zwierzyniec.
                      Nie było to niestety w jakiejś knajpce, tylko na imprezie. Jedzenie
                      organizowała zaś firma cateringowa.
    • amalfi Najlepsze jedzenie 25.07.06, 12:10
      Na trasie Lublin - Zamość niestety nie jest w okolicy Zamościa, tylko w
      Piaskach u Elizy. Ciekawy jest też zwyczaj właścicielki urządzania okresowych
      ekspozycji malarstwa, fotografii w swojej chacie.
          • czuk1 Re: Najlepsze jedzenie 03.08.06, 17:33

Pisałem:

Jadę do W-wy na dwa dni, poza dostęp do internetu.
            Zostawiam najlepsze jedzenie na Roztoczu a do Piask wstąpię.
            czuk

Wróciłem:

Nie znałem Twoich podpowiedzi. Jadłem w Pizza Hut k/Rotundy, w pobliżu Muzeum
            Powsatnia Warszawskiego (miejsca nie opiszę) - gdzie byłem 1.VIII ok. 17-tej,
            w ogródku na Starym Mieście. Tam gdzie głód mnie dopadł.

Po drodze:

Wstąpiłem do Piask.
            Sprawadzałem wiarygodność Amalfi, która chwaliła jedno miejsce żywienia.
            Potwierdzam pochlebną opinię naszej Amalfi o restauracyjce przyulicznej, w
            domku drewnianym w Piaskach,naprzeciw Pawilonu, przy głównej ulicy, własności
            Pani Elizy Kunc,nazwanej " U Elizy".
            Jedzonko jest super, smacznie i tanio można tam można zjeść.
            ---------------------------------------------------------------------
            Wracam do sielskiego spokoju.

pzdr mariusz czuk

• baky Re: Smaczne jedzenie na Roztoczu - gdzie? 07.08.06, 15:34
      Polecam "Centrum Rozrywki Planeta" przy dworcu PKP smile))) - nazwa kuriozalna,
      ale polecam pierogi w tej knajpce - w Suścu. Ma się rozumieć na miejscu robione.
      D-O-S-K-O-N-A-Ł-E.

Z mięsem
      Z kapustą i grzybami
      Z soczewicą
      Z kaszą gryczaną i serem
      Ruskie
      Cena za porcję - 4,5 zł (6 sztsmile))
      • koziorozka karczma w Obszy 08.08.06, 11:42
        znalazłam "Dzienniku Wschodnim "Gotuj z Suliszem":
        Karczma Roztocze w Obszy
        Drewniana karczma w środku wsi. A z tyłu piękny skansen z końmi oraz stawami.
        W karcie śledzie na kilka sposobów. Zawsze kraszone olejem rzepakowym, tłoczonym
        w sąsiedniej wsi.
        Zjecie tu regionalne potrawy ze słynnym pirogiem biłgorajskim na czele. Na zimno
        i na gorąco.
        Duży wybór pierogów. Oraz potraw staropolskich.
        Kto lubi żur i zalewajki - musi tu przyjechać.

Obsza leży w południowo-wschodnim skraju powiatu biłgorajskiego, jest to
        najdalej na południe wysunięta gmina woj. lubelskiego, graniczy z podkarpackim.
        To daleko od Krasnobrodu, Suśca, Zamościa i Zwierzyńca, więc nadal uważam, że
        gdy jakaś dobra kucharka/kucharz otworzy bliżej nas gospodę z kuchnią
        regionalną, to sukces ma gwarantowany smile
        • niklosss Re: karczma w Obszy 08.08.06, 11:58
          koziorozka napisała:

> To daleko od Krasnobrodu, Suśca, Zamościa i Zwierzyńca,

I dlatego, choć obiecuję to sobie od pewnego czasu, jeszcze mnie tam nie było...
          Chyba już kiedyś tutaj podawałem link dotyczący karczmy w Obszy, ale dla
          pewności powtórzę:
          www.apetycik.pl/teksty.php?tekst=441&kat=13
          A tutaj kilka rarytasików:
          www.apetycik.pl/teksty.php?tekst=258&kat=4
          pozdrawiam
          • czuk1 Re: karczma w Obszy 10.08.06, 22:36
            Dziś byłem. Poznałem miłych właścicieli. Jedzonko mają w Karczmie-Zagrodzie
            "ROZTOCZE" - bardzo smaczne. Niebawem pokażę atmosferę Zagody i Karczmy na
            naszym foto forum Roztocze.
            Podziwiam umiejętności menadżerskie właścicieli Państwa Kaproniów, ich znajomość
            Roztocza ale też biznesu którym zajmują się, ich wielkie zaangażowanie w ideę
            utworzenia skansenu i gospodarstwa agroturystycznego a także wielkie juz efekty
            w tym tworzeniu kompleksu wypoczynkowo-szkoleniowo-żywieniowego.
            Pan Marek Kaproń ma zamiar aby w Jego obiekcie odbywały się szkolenia w zakresu
            rzemiosła ludowego co pozwoliło by na kontynuowanie tradycji regionalnych w
            każdej dziedzinie.
              • czuk1 Napewno Rest. ANNA w Zwierzyńcu 23.08.06, 20:24
                Restauracja "ANNA" w Zwierzyńcu napewno (wg mnie)wygrała by w rankingu
                najlepszych miejsc żywienia na Roztoczu. Mieści się w nowym budynku Ośrodka
                Wypoczynkowego
                na który składa się hotelik na 30 miejsc o bardzo dobrym standardzie i restauracja
                dostosowana do organizowania zarówno wesel jako i konferencji. Restauracja ma
                dużą i nowoczesną kuchnię a przede wszystkim dobrych kucharzy. Całość wnętrz
                wykonana gustownie, nowoczesnie i bardzo dobrze jakościowo oraz ładnie
                kolorystycznie, także ubiór peronelu. Wszędzie czyściutko, sterylnie.Właściciele
                to profesjonaliści. Ceny potraw niższe niż barze na campingu a w odróżnieniu od
                tamtego potrawy są wykonywane na miejscu, bardzo smaczne i świeże. Piszę to na
                podstawie kilku obiadków tam jedzonych w ciągu 2 lat.Nigdy się nie zawiodłem.
                Dziś jedzony placek ziemniaczany nie można inaczej nazwać jak - "palce lizać".
                Nic dziwnego , ze klienci są z całej Polski (po rej.samochdów sądząc)
                Nie znam cen noclegów w hoteliku. Myslę, że nie będzie ona jednak wyższa o 20-30
                zł niż na kwaterach na mieście.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka