Dodaj do ulubionych

Miejsca z pięknym widokiem

14.11.06, 23:17
Zaczynam szukać swojego miejsca na Roztoczu. Może jakieś zrujnowane siedlisko
do remontu, cicha wioseczka, za to daleka perspektywa, piękny daleki plan,
górka, las pod ręką, dobry dojazd i zdobycze cywilizacji. Podrzućcie mi,
jeśli łaska, kilka takich miejsc, gdzie mógłbym się dokładniej rozejrzec.
Z góry wielkie dzięki
Obserwuj wątek
    • tomalab1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 09:57
      Proponuję Ci dwa miejsca - pierwsze to Dziewięcierz cichutka wioska
      na wysokich wzgórzach , mało ludzi , piękne widoki - klimat
      Bieszczadzki.
      Drugie miejsce to Nowiny Horynieckie - wieś jak malowana wśród lasów
      wzgórz zupełnie jak wieś górska.
      • dul1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 11:47
        Dzięki. Horyniec dla mnie to koniec świata. Mieszkam w Lublinie i w
        perspektywie dojazdów raczej skłaniam się ku okolicom Krasnobrodu, Zwierzyńca.
        W sobotę jechałem Cieszanów - Horyniec - Werchrata- odcinek między dwoma
        ostatnimi super, piękne modrzewie, górki i ta pustka od czasu do czasu
        poprzetykana kapliczkami. Popatrzę na mapę i kto wie, może wrócę, choć to
        daleko. Jeszcze raz dzięki i czekam na więcej
        • tomalab1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 12:53
          Wiesz co ja gdybym miał się osiedlić na ROztoczu wybrałbym którąś z wsi
          na trasie Zamość-Krasnobród , np.Szewnia , Adamów tam są piękne wzgórza
          piękne widoki chyba jest jeszcze pusto .
          W Krasnobrodzie nigdy bym nie chciał zamieszkać jest to już prawie miasto
          również Zwierzyńca bym nie wybrał
          • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 22:01
            Jakbyś zgadł. Miałem kupić w Szewni Górnej siedlisko - dom ze stodołą. Może
            jeszcze nie jest sprzedany. Lokalizuję: jadąc od Zamościa, na górce (już na wsi)
            skręcamy na lewo i na końcu przysiółka ostatnia nieruchomość na lewo. Dom
            drewniny, duża stodowła, duży wygrodzony teren. Z tego miejsca krajobrazy sa
            przecudne. Wysokie wzgórza, na horyzoncie tereny zalesione. świetne tereny do
            uprawiania narciarstwa biegowego a i stoki narciarskie (jak w Jacni) by sie
            znalażły.
            • dul1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 23:11
              No właśnie! I o to mi chodzi. Cicha wioseczka, piękne widoki.
              Sam oglądałem takie coś w Czarnym Lesie, ale jak dla mnie za dużo nabudowane,
              no i poza lasem nic innego. Rozglądam się za opuszczonym, zrujnowanym, ale
              siedliskiem. Takich jescze sporo. A jak z cenami ? - bo spotykam od nastu do
              kilkudziesięciu tysięcy. A przez Szewnię zdarza mi się jeździć do znajomych w
              okolice Krasnobrodu
              • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 16.11.06, 05:40
                Atrakcją turystyczną i zaopatrzeniem w "jajka" jest tam ferma strusi. (w Szewni).
                Niedaleko stok narciarski w Jacni.

Ceny nieruchomości są takie jak piszesz.
                Najwyżej 10-15 tys.zł, z kawałem ziemi np. 1 ha.
                Zapłaciłem tak 10 lat temu w miejscowości koło Zwierzyńca.
                • niklosss Re: Miejsca z pięknym widokiem 16.11.06, 09:49
                  czuk1 napisał:

> Najwyżej 10-15 tys.zł, z kawałem ziemi np. 1 ha.
                  > Zapłaciłem tak 10 lat temu w miejscowości koło Zwierzyńca.

Jeśli ceny tego typu nieruchomości pozostały na tym samym poziomie, to bardzo
                  bym prosił o informację o dostępnych ofertach smile

pozdrawiam
                  • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 17.11.06, 08:17
                    Oferty? To tak radzi Koziorożka.
                    Mój pogląd. jadę w tereny odpowiadajace mi - pytam sołtysa albo w Urzędzie
                    Gminy. I to jest najtańsze źródło informacji. Poza tym skracam czas , nie kupuję
                    (czy dyskutuję) o kocie w worku, jadę z całą rodziną i widzę = co , jak,
                    obnizam sobiew cenę transakcji (bo ceny rosną)...
                      • dul1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 17.11.06, 11:36
                        Czuk, masz racje. Ale zanim ruszy się w teren, warto dowiedzieć się
                        o "odkryciach" innych. I nie w sensie konkretnego adresu, ale okolicy, która
                        robi na Tobie jakieś pozytywne wrażenie. W moim przypadku, nie jestem w stanie,
                        ani nie mam takiej potrzeby, zjeżdzić co się da na Roztoczu, ale mogę wybrać
                        się w poleconą lub atrakcyjną (nie ze względu na zabytki, bardziej na przyrodę
                        i krajobrazy) okolicę. A jak coś tam upatrzę na letnisko, to reszte okolicy
                        pozwiedzam na piechotę. Biura nieruchomości w takim wypadku są raczej zbędne.
                        Rzadko ktoś sprzedaje resztki siedliska. Często jak to na wsi nieuregulowane są
                        własności itd.
                          • leszeks Re: Miejsca z pięknym widokiem 18.11.06, 13:30
                            Pod koniec lata było ogłoszenie w TZ o siedlisku w Wólce Hucińskiej. Z opisu
                            wiem, że fajne miejsce. Wjeżdżając od Krasnobodu na górce po lewej stronie.
                            Myślę, że warto również sprawdzić Szopowe, Górniki i Stanisławów. Mnie
                            osobiście, ze względów widokowych, podoba się dolina Wieprza w Hutkach,
                            Bondyrzu, Guciowe. Ale tu w większości siedliska są już rozsprzedane i ceny
                            raczej 'warszawskie'.
                            Jest jeszcze Bliżów. Co kilka miesięcy pojawiało się ogłoszenie w TZ o 10 ha w
                            miejscu zwanym Iwnia, gwarantowane odludzie.
                            Jeśli chodzi jeszcze chodzi o odludzie to kiedyś zabłądziłem w lasach w
                            okolicach Husin. I bardzo mi tam się podobało. Pola, lasy i gdzieś tam
                            pochowane domki.

Pozdrawiam, Leszek.
                              • dul1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 18.11.06, 17:30
                                Mieszkam w Lublinie i nie mam dostępu do lokalnej prasy z ogłoszeniami.
                                Wólka Husińska to w sumie ulicówka i strasznie zapyziała, choć przy drodze.
                                Husiny znam, tam w lesie trafiają sie fajne miejsca, czy na sprzedaż, nie wiem.
                                Jedno takie upatrzyłem, ale właściciele nie zainteresowani, inne oglądałem w
                                Czarnym Lesie, ale jak dla mnie za dużo kubatury. Kiedyś w święto narodowe
                                chciałem dojechać od Róży do Husin przez las i wylądowałem samochodem w bagnie,
                                a własciwie w zagłębieniu, do którego mieszkańcy wylewali gnojowicę!!!!.
                                Mili ludzie wyciągali mnie ciągnikiem, zdziwieni, że osobówką dotarłem w tak
                                dziwne miejsce. Cóż, mam sympatyczne wspomnienia, ale rodzina na widok drogi
                                gruntowej prowadzącej w las z samochodu wysiada. Przy okazji nabyłem wiedzy,że
                                las jest prywatny i państwowy i do tego drugiego się nie wjeżdza - leśnicy
                                zwalają zwykle wpoprzek drzewo.
      • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 15.11.06, 11:56
        Ja też na forum zaproponuję : Kol.Kawęczynek gm.Szczebrzeszyn, Zwierzyniec ul.
        Rudka, wioski : Obrocz, Bagno, Wywłoczka, Topólcza, Osuchy, Kosobudy - gm.
        Zwierzyniec, Hutki, Szu, Zielone, Grabnik - gm. Krasnobród, ,
        Trzepieciny,Bondyrz i Szewnia Górna - gm. Adamów, Borowina, Hamernia - gm.
        Józefów, Susiec i wsie Rebizanty, Majdan Sopocji - gm. Susiec, Huta Różaniecka -
        gm. Ruda Różaniecka,

Terenów Roztocza Wschodniego i południowego - nie znam.
        Choć tam są Małe Bieszczady. Ja lokował bym się w Siedliskach albo gdzieś bliżej
        Horyńca.

W ciągu 2 dni możemy objechać te tereny i znależć piękną lokalizację szczegółową.

Pozdrawiam Czuk1@gazeta.pl
    • amalfi Spróbuj bliżej 18.11.06, 17:48
      Jedziesz trasą z Lublina do Zamościa. W miejscowości Izbica skręcasz w prawo -
      drogowskazem będzie szyld stoku narciarskiego w Bobliwie. Popatrz w tej
      okolicy - jest pieknie, jest też trochę opuszczonych domów.
      Prawdopodobnie też do sprzedania jest dwór w Ujazdowie ale to już inna
      kategoria cenowa.
      • dul1 Re: Spróbuj bliżej 18.11.06, 21:29
        Prawda, można bliżej. W sumie z Lublina bliżej mi w okolice Kazimierza czy
        Nałęczowa, ale jakoś to Roztocze jeszcze tak nie zajeżdzone, a może mam tylko
        takie wrażenie. Ale dzięki, nie omieszkam się tamtędy skrócić drogi, choć w
        moim przypadku różnie się to kończy - o jednym takim pisałem wczesniej.
        Dwór fajna rzecz, ale ja bez miasta przestaję zawodowo istniec, niestety
        • czuk1 spojrzenie realisty 19.11.06, 11:33
          Prawda jest taka. Domek letniskowy to inwestycja dla rodziny.
          Nie powinien on być oddalony bardziej niż godzinę drogi
          samochodem, wtedy będziemy z niego stale korzystać.
          I przed podjęciem decyzji o budowie (zakupie) domku trzeba
          przeanalizowac celowość tej inwestycji, która powinna nam słuzyc
          kilkanaście czy kilkadziesiat lat. Jeśli to jest chwilowy nasz kaprys,
          czy zauroczenie jakimś regionem to warto się zastanowić "czy trzeba
          kupować ....", czy warto mieć problem , czy nie lepiej tu przyjeżdżać
          i zwiedzać będąc człowiekiem wolnym.Piszę to w oparciu o własne doświadczenie.
          Inaczej cel posiadania domku widzą ludzie młodzi.I ich spojrzenie jest
          prawidłowe.Dla nich takie własne locum na Roztoczu ma sens.
          W tym domku skupiać się będzie życie rodzinne, dzieci wychowywać się
          będą w duchu umiłowania przyrody. W domku można gościć przyjaciół.
          Z domku korzystać następnie będzie drugie pokolenie - tj. dzieci ze swoimi
          dziećmi. Mogą też w domku "dożywać swoich dni" sami właściciele.
          Jak więc widać nalepiej kiedy inwestujemy w domy letniskowe
          majac pełne rodziny (z dziećmi), będąc ludżmi młodymi lub w wieku podeszłym.
          Inwestycja nieprzemyślana to wtedy kiedy kupimy domek, zainwestjemy w jego
          modernizację .... pojeżdzimy do niego dwa-trzy lata ... a potem stoi on
          pusty. A głownie dlatego,że dzieci i ich dzieci wyfruną w świat, bądź mają
          inne zainteresowania.
          Niby domek można sprzedać. Jednak jest to juz niepotrzebny problem i koszty
          inwestycji nie zwrócą się.
          Taki jest mój pogląd.
    • stach40 Re: Miejsca z pięknym widokiem 25.11.06, 17:27
      Przejedź przez wioski: (od Zamościa): Kosobudy, Obrocz, Guciów, Bondyrz,
      Trzepieciny, Hutki. Objeż wioski wokół Krasnobrodu: Grabnik, Zielone, Szur,Wólka
      Husińska. Dalej udaj sie w kierunku Górecka Kościelnego i przeglądaj wioski na
      trasie: Malewszczyzna, Józefów Roztoczański ... aż do Górecka Kościelnego (w tymże
      są warunki wg Twojego zapotrzebowania). Warto też osiadlać się wokół Józefofa i
      na obrzeżu Aleksandrowa.
      • dul1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 25.11.06, 19:55
        Właśnie wróciłem z objazdu. Zaliczone trasa Szczebrzeszyn-Zwierzyniec,
        Tereszpol, Górecko, J. Rozt., Hucisko, Szopowe, Górniki, Józefów, Hamernia,
        Nowiny, Wolka Husińska, Jacnia Szewnia,Adamów, Bliżów.
        Dzięki za następne kierunki, ale to następnym razem.
        Co do osiedlania to dużo powiedziane, może kiedyś. Narazie szukam miejsca z
        ładnym widokiem. A co później, zobaczymy.
        Dzięki Czuku, trafiłem tam, gdzie pisałeś. Ale to musiałeś dawno trafić, bo
        siedlisko w Szewni wymalowane i zadbane, znaczy używane.
        Leszeks gratulacje, pozazdrościć miejsca - Hucisko widokowo super, Górniki też,
        Bliżów strasznie zdołowana. Drogę Guciów - bondyż-Hutki odpuściłem, bo za duży
        ruch. Mase zapuszczonych siedlisk w uroczych miejscach, w takim samym
        zapuszczonym towarzystwie. Generalnie pogoda na wycieczkę super, na efekty
        poczekam.
        Dziękuje forumowiczom i proszę o jeszcze
        • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 25.11.06, 20:32
          Ogólnie jest dużo pięknych krajbrazowo miejsc. Ale jak zaczniemy konkretnie
          wybierać to wychodzą minusy. I stopniowo z listy długiej robi sie krótka.
          Ja w T. wybrałem lokum w pieknej okolicy też blisko do kosciola, cmentarza,
          sklepu, rzeki Wieprz,przy dolinie ,blisko wąwozów,Zwierzyńca,blisko tras
          narciarskich, rowerowych i pieszych , dosyć sasiadów, daleko o drogi, w sadzie.
          I było okej. Kiedy jednak przyszły duże opady, to budynki stały w wodzie.I...
          sprzedałem.
    • amalfi Aspekty praktyczne 27.11.06, 06:56
      Co trzeba wziąć pod uwagę mając niezamieszkały dom na wsi?
      Bezpieczeństwo. Taki dom postawiony w kompletnej głuszy, np w środku lasu, jest
      narażony na włamania. Dom we wsi, obok sąsiadów zawsze jest bezpieczniejszy.
      Wbrew pozorom sąsiedzi nie są uciązliwi.
      Nota bene stoi taki opuszczony dom w lesie, ładna okolica, ale bałabym się tam
      mieszkać.
      Co ja wybrałabym teraz dla siebie, gdybym miała jeszcze raz dokonywać wyboru?
      Przede wszystkim wybrałabym miejsce. Dom można kupić i przenieść (taki
      zbudowany z bali) można też postawić nowy i wygodnie w nim mieszkać. Najlepiej
      wybierać takie miejsce w okresach błota i deszczu, wtedy dopiero okaże się, czy
      można dojechać samochodem.
      Zastanów się w jaki sposób chciałbyś spędzać woly czas (rower, grzyby,
      wędkowanie, kąpiel w zalewie czy jeziorze, narty zimą) wtedy określisz która
      okolica jest najlepsza.
      Do niedawna stał taki opuszczony dom w bardzo dla mnie urokliwym miejscu, na
      wzórzu, nad starorzeczem Wieprza, ale ostatnio nie widziałam już domu, chyba
      został rozebrany.
      • dul1 Re: Aspekty praktyczne 27.11.06, 10:09
        Amalfi, dzięki za rady. Ja akurat zajmuję się tym zawodowo. Doradzam innym
        właśnie w podobnych przypadkach i niestety mam świadomość wszystkich uroków
        domu na wsi. Ale i na mnie przyszedł czas i zacząłem szukać takiego miejsca,
        które ucieszy moje oko. Decyzja świadoma, co dalej, zobaczymy.
        Narazie szukam.
    • amalfi Re: Miejsca z pięknym widokiem 27.11.06, 07:07
      Okolice Topólczy wyglądają tak:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,795,50553668,50777750.html
      Okolice trochę bliższe (trasa Krasnystaw-Zamość)
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,795,44574481.html
      Moim zdaniem bardzo piekne tereny - okolice Hoszni
      Ordynackiej/Abramowskiej/Teodorówki
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,795,43573382.html
      • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 27.11.06, 11:51
        Amalfi. Tak. masz Rację. Jeszcze podobnie jest na terenie "wielkiego
        Szczebrzeszyna od doliny w poblizu Gorajca - jadąc droga krajową przez dzielice
        Szperówka - do centrum Szczebrzeszyna. Krajobrazy - przepiękne. Droga krajowa
        biegnie tam łukami w terenie podobnym do Bieszczad. dzieci miały by gdzie
        pojeździc na nartach.
        Ulokowanie się w Szperówce, z dala od uczęszczanej drogi ... dało by oczekiwany
        przez Ciebie efekt, poszukiwaczu lokalizacji na Roztoczu.
            • czuk1 Re: Miejsca z pięknym widokiem 27.11.06, 14:42
              Mnie zaś mobilizuje każda wypowiedź w tej sprawie, do tego by potwierdzić,
              zaprzeczyć lub rozwinąć temat. Dlatego tak ciągle dodaję coś nowego, przy
              każdej wypowiedzi. Nie przejmuj sie tym.I tak wiadomo że nie Ci nie narzuce.
              Roztocze to za duzy towar , by go sprzedać skutecznie.
              Ubolewam, że nie znam Roztocza Południowo-Wschodniego.
              Tych małych Bieszczad.
                  • czuk1 : Miejsca z pięknym widokiem 04.12.06, 18:52
                    Napewno piękne miejsca widokowe są :
                    - na wzgórzu za Rebizantami
                    - na pętlach drogi krajowej za Szperówką
                    - na trasie turystycznej w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym,
                    - na Bukowej Górze - widok na Osuchy
                    - z wieży widokowej w Krasnobrodzie
                    - z Góry Chełmowej w Krasnobrodzie,
                    - w okolicach Radzięcina, Gródek, Tarnawy, w Trzęsinach,
                    - na trasie Werchrata Horyniec,
                    - na trasie Bełżec - Narol
                    - na trasie Lubycza Królewska - Hrebenne
                    - przed Siedliskami,
                    - w okolicach Topólczy , Turzyńca, Wywłoczki, Zwierzyńca
                    Żurawnicy i Kawęczynka także w Dolinie Wieprza
      • czuk1 : Miejsca z pięknym widokiem - Szczebrzeszyn 08.12.06, 12:32
        Właśnie to jest ważne. Ten dojazd. Wskazane aby można dojechać w ciągu 1-2
        godziny. Bo wtedy odpoczynek w weekend jest w pełni mozliwy (nie marnuje sie tego
        czasu na dojazdy> Jesli mamy wybierać te okolice , to powinniśmy brać pod uwagę:
        dzielnice Szczebrzeszyna jak Szperówka,Żurawnica następnie Kawęczyn, Kawęczynek,
        Turzyniec, Topólczę. A w m-g Zwierzyniec wszystkie wioski i samo miaste Zwierzyniec.
        • dul1 A już myślałem, że trafiłem 03.01.07, 20:35
          Rzeczywiście, znależć coś sensownego tak łatwo nie jest. Ofert niewiele, odzew
          niewielki, jak coś jest to jest z drugiej ręki, ludzie z dnia na dzień windują
          ceny, jakby to była Warszawa.
          I już myślałem, że trafiłem, a tu, niestety , narazie nie sprzedamy.
          I szukam dalej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka