Dodaj do ulubionych

"Dzieci Hildora" pana Markowskiego

IP: *.zg.pl 01.07.03, 14:47
Witam
Szukam tego i szukam juz ładnych pare lat. Podobno kiedyś to drukowali w
odcinkach w jakiejs gazecie, jesli ktos cos o tym slyszal to proszę o
wiadomość na maila: nastrum@poczta.onet.pl
Pozdrawiam wszystkich :)
Obserwuj wątek
    • Gość: dog Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.04, 22:03
      sam szuka tej "książki"jak byś ją znalazł to daj znać prosze.kupił bym nawet
      ksero kopie.
      • Gość: Andre Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.wsp.czest.pl 22.01.04, 08:37
        Jest nas więcej.Ja też tego szukam.
        • dziober Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego 24.01.04, 16:06
          ja też poszukuję tego ale nie znalazłem. A wiecie może jak i skąd
          załatwić "Umrzeć by nie zginąć"??
          • Gość: Piotr Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.crowley.pl 16.03.04, 14:39
            Oddam dwie książki I i II cz. MUTANTÓW za nawet rękopis "Dzieci Hildora".
            Zdesperowany Piotr.
            pipt@wp.pl
          • Gość: Robi S. Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 10.07.04, 23:04
            "Umrzeć by nie zginąć" oferuje ktoś aktualnie na Allegro. Proszę sprawdzić. A
            bardzo szkoda, że nikt dotąd nie wydał "Dzieci Hildora" jako książki. Podobno
            były drukowane w odcinkach w "Fantastyce" wieki temu.. Za każdym razem, jak
            jestem w księgarni, odruchowo się rozglądam..
    • Gość: Illain Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.riz.pl / *.riz.pl 18.03.04, 10:04
      Witam. Mysle, ze musze Cie nieco rozczarowac, ale nie udalo mi sie udowodnic,
      ze Dzieci Hildora byly kiedykolwiek wydane w formie ksiazkowej. Dawno temu
      pisalem nawet w tej sprawie do bylego redaktora naczelnego bylego wydawnictwa,
      nazwy w tej chwili nie wspomne, on tez nie pamietal czy drugi tom wydawali. Mam
      powazne podejrzenia, ze nie. A szkoda, bo dla mnie Mutanci to ksiazka, ktora (z
      zachowaniem oczywistej proporcji) byla HP polskiej fantastyki. Mialem okazje
      zobaczyc jak czyta ja kilkuset facetow, od inteligentow po takich, ktorych bym
      wogole o umiejetnosc czytania nie podejrzewal. I wszystkim sie podobalo. Nigdy
      wczesniej ani pozniej nie zetknalem sie z podobnym przypadkiem. I jak sie
      dobrze zastanowie, to nie mam pojecia dlaczego tak bylo, ale fakt jest faktem.

W kazdym razie jezeli nie mam racji, i Dzieci Hildora byly kiedykolwiek wydane,
      to niech ktos mi poda wydawnictwo i rok, wtedy postaram sie zdobyc i podzielic
      z Wami (kto wie, jak zostaly matryce, to moze da sie zorganizowac nielegalny
      dodruk? ;)
      • Gość: Piotr Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.crowley.pl 18.03.04, 13:12
        Jestem skłonny zaproponować nawet legalny druk, potrzebuję jedynie text w
        jakiejkolwiek postaci, może być nawet nagranie na dyktafon. Podobno, jak pisze
        internauta, jakaś gazeta drukowała całość w odcinkach (ale jaka??). A może ktoś
        ma kontakt z p. Markowskim. Pozdrawiam wszystkich miłośników MUTANTEK.
        • spriggana Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego 26.03.04, 21:22
          Gość portalu: Piotr napisał(a):

> A może ktoś
          > ma kontakt z p. Markowskim.

Tadeusz Markowski zajmuje się działalnością wydawniczą - sprawdźcie stopki
          redakcyjne w dwumiesięczniku "Super Fantastyka Powieść".
    • Gość: Tomash Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.13, 11:47
      Też bym chętnie tą książkę przeczytał. W II - giej części, czyli - "Umrzeć by nie zginąć" Anna z Petem wspominają potrójną "unię" telepatyczną z Ogazą na Hildorze, nowej planecie, na którą polecieli, nazwaną na cześć "Ich" stworzyciela - Alfreda Hildora, jak również o śmierci ich dowódcy - Jeniego, który uruchomił ręcznie stos atomowy. Moim zdaniem, "Dzieci Hildora" byłaby lepszą książką, tam "Mutanci" zmuszeni byli bronić się i poprzez to szybko odkryli w sobie niesamowite zdolności telepatyczne. Autor książek powinien był "Ich" wyposażyć jeszcze w telekinezę. Książki są na światowym poziomie najlepszych pisarzy sf. Udane.
    • Gość: Tomash Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.13, 12:17
      Słyszałem pewien czas temu, że książka ukazała się tylko w jakiejś gazecie. Natomiast "Umrzeć By Nie Zginąć" można znaleźć w Bibliotece "Pod Atlantami" w Wałbrzychu. Kto jest z tego miasta może ją bez problemu wypożyczyć. Karta biblioteczna kosztuje 1 zł. Książka jest doskonała, choć możliwości telepatyczne Peta i Anny są tu na Ziemi ograniczone w porównaniu z Hildorem. Ich "moc", nie działała na tak dużą odległość jak na Hildorze.
    • Gość: Toskal Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.13, 14:18
      Z tego co wiem,wydrukowane były tylko 2.części trylogii "Mutanci". Pierwsza - "Umrzeć by nie zginąć", później, nawiązująca do początku istnienia mutantów. "Dzieci Hildora" wyszły w częściach w pewnej gazecie, ale koszt zeskanowania jej jest zbyt wysoki, więc osoby, które są w jej posiadaniu, nie pójdą na to. Przepisanie jej w programie tekstowym jest czasochłonne,może to potrwać nawet miesiące. W/w książki są ponadczasowe, zawsze chętnie do nich wracam. Autor powinien wydać je w sieci internetowej, np. PDF - ie. "Mutanci" jest dostępna w Internecie, druga, w niektórych Bibliotekach oraz na zamówienie.
      • Gość: Nostrum Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: 91.230.58.* 05.09.14, 14:53
        www.sedenko.pl/2014/02/11/w-sprawie-dzieci-hildora-markowskiego/

...i to by załatwiało temat. Ale nie proszę nie tracić nadziei :)
        • Gość: CytCyt Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.25.167.11.ipv4.supernova.orange.pl 10.03.20, 12:02
          Coś się ruszyło w tej sprawie :) "Dzieci Holdora" jednak powstaną :)

www.sedenko.pl/2020/03/10/dzieci-hildora-jednak-powstana/
    • Gość: Mailik Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego IP: *.inet.dsl.telianet.dk 09.01.16, 22:42
      Nie jestem pewien ale chyba ukazała się ta książka w czasopiśmie fantastyka Muszę kiedyś przejrzeć pierwsze roczniki Mam je gdzieś w piwnicy Pozdrawiam
    • odczepcie_sie Re: "Dzieci Hildora" pana Markowskiego 23.09.16, 14:37
      Nie słyszałem o tym dziele. Tytuł kojarzy mi się z "Dziećmi Hurina" Tolkiena.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka