Dodaj do ulubionych

telewizja n -jak teraz wyrwać się z jej bagna??

29.05.10, 16:51

Niedawno otrzymaliśmy pismo o zmianie cennika i regulaminu w ofercie telewizji n.
Niestety, czas wypowiedzenia im umowy minął 14 maja wg ich świstka dołączonego
do nowego regulaminu, mimo że aktualny regulamin mówi o możliwości
wypowiedzenia podczas zmian regulaminu jako co najmniej jednego pełnego okresu
rozliczeniowego od momentu otrzymania informacji !! W tym wypadku powinni
zmienić cennik od 1 lipca, nie 1 czerwca!! Nam, abonentom też należy się czas
pełnego co najmniej jednego okresu rozliczeniowego na wypowiedzenie umowy.
NEOVISION tymczasem sobie już krzywdy nie zrobi- bo nie wypowiadając im umowy
do 14 maja- klient musi wg nowego cennika płacić im 3 miesiące!!
To jest rozbój, wystarczyło, że wysyłają pisma zwykłym listem 29
kwietnia-tuż przed majowym weekendem, klient wówczas nie ma możliwości
udowodnienia daty otrzymania informacji !!
Obserwuj wątek
    • bursztyn9 Re: telewizja n -jak teraz wyrwać się z jej bagna 29.05.10, 17:59
      nie wiem , jak sie wyrwać ,.. w tym ci nie pomoge , ale przeczytałam
      co piszesz, z zaciekawieniem, bo n-ke (w promocji świątecznej) mam
      od grudnia 2009.Abonament48zł
      Powiedziano mi ,że przed końcem umowy tzn. w listopadzie, mam
      wypowiedzieć umowę (rozumiem ,że bedzie zawarta nowa ,
      korzystniejsza, bo jeśli nie, to jaki miałoby to sens).Po tym co
      piszesz, nie wiem co zrobię ,wiem ,że jest pewnie jakiś haczyk, bo
      po co- co rok nowa umowa.
      Może ktos jeszcze się odezwie w tej sprawie?
          • eltoro3 Re: telewizja n -jak teraz wyrwać się z jej bagna 30.05.10, 10:58
            Prawda jest taka, że nie ma złotego środka. Podobnie jak z bankami i telefonami komórkowymi. Wszystko to są instytucje złodziejskie, które tylko patrzą jak nabić nas w butelkę. Produkują stada reklam, w których opowiadają jak to u nich jest wspaniale, ile to mamy "za darmo" i że prawie nic nie będziemy płacić, a oferta będzie najlepsza na rynku. Niestety, prawda jest zupełnie inna, ale o tym przekonujemy się już po czasie, a najczęściej umowa jest na czas określony i niestety dupa zbita.
            Tak więc musimy wybrać to co nam najbardziej w danym momencie pasuje z oferty danej firmy i tyle co nasze. Wcześniej, czy później problemy i tak się pojawią. Jedyne co mogę doradzić, to podpisywać umowy na jak najkrótsze okresy, co pozwoli w miarę szybko uwolnić się od oszustów.
    • wypasiona_foczka Re: telewizja n -jak teraz wyrwać się z jej bagna 30.05.10, 14:04
      Ależ zawsze w przypadku zmiany regulaminu masz czas wypowiedzieć umowę! To, że
      wysłali listem zwykłym a nie poleconym działa właśnie na Twoją korzyść!!! Czas
      wypowiedzenia umowy wynosi 14 lub 30 dni (nie pamiętam) OD MOMENTU DORĘCZENIA
      INFORMACJI O ZMIANIE REGULAMINU (właśnie doręczenia a nie nadania). Niech to oni
      Ci udowodnią, że nie odebrałeś listu tego to a tego dnia. Jakby był polecony to
      czarno na białym mieli by kiedy pismo dostałeś a tak nie ma na to szans.
      Ja tak zerwałam umowę z Erą: absolutnie nie chcieli przyjąć wypowiedzenia,
      rzucali się, pisali długaśne pisma, straszyli sądem, BIKiem, komornikiem,
      przysyłali faktury z karą za zerwanie umowy i co? I nic! To był ich problem, że
      nie wysłali poleconym od daty otrzymania którego liczy się czas na decyzję. Nie
      mogli nic zrobić a ja po prostu skorzystałam z przysługującego mi prawa co i
      Tobie radzę jeśli masz ku temu powód.
      Ja bym normalnie umowę wypowiedziała i do kosza wyrzucała awanturne pisma, które
      będą przysyłać. Ich "terminy" mogą sobie wsadzić w tyłek - dotyczy Cię tylko
      termin ustawowy a jak nie to UOKiK.
    • tuzinek55 Re: telewizja n -jak teraz wyrwać się z jej bagna 21.06.10, 18:54

Nasza argumentacja o wypowiedzenie umowy telewizji n oparta na podstawie k.c.
      oraz regulaminu tv n niczego nie zmieniło- żądają kontynuacji umowy jeszcze
      przez 3 miesiące oczywiście na nowych warunkach.
      Sprawę oraz pełną dokumentację przekazujemy do UOKiK- niech rozstrzygną ten
      spór w obronie zbiorowego interesu konsumentów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka